Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
334. dr.dina
2012. febr. 15. 19:35
Voltam ma az orvosnál, és nem lepődött meg azon, hogy a gyógyult rész vérzett, mert azt mondja még nagyon vékony ott ilyenkor a nyálkahártya. Szóval vigyázzatok magatokra, mert ezek szerint ha már gyógyultnak is tűnik még mindig vérezhet :S Szívás. De gyógyszerből már csak napi egyet veszek be :) Éjszaka meg hagy fájjon, legalább felébredek inni :) De teljesen tűrhető.
2012. febr. 15. 15:49

A torkod fájhat attól, hogy nincs mandulád :D

Torokgyulladást is simán kaphat az ember, úgyhogy simán megeshet a dolog :D

332. Lágyó
2012. febr. 15. 15:08
Sziasztok, az normális lehet, hogy a mandulaműtét után 2 héttel olyan érzésem legyen mintha fáj a torkom, meg olyna érzésem van, mintha kaparna a torkom. ittam hideg vizet, lehet attól. Köszi.
2012. febr. 14. 21:11
Kíváncsi vagyok, majd írd meg, mit mondott :)
330. dr.dina
2012. febr. 14. 19:36

Aha minden rendben, köszi!

A furcsa az, hogy onnan szivárgott, ahol elvileg már begyógyult. De úgyis holnap megyek az orvoshoz, meglátjuk mit mond.

2012. febr. 14. 16:37

Nekem nem...


Remélem, most már minden rendben van! Látod, mondom én, hogy megindulhat az 2. héten is. Minden ok???

328. dr.dina
2012. febr. 14. 16:17
Pont most vagyok két hetes, de kb. másfél órája elkezdett vérezni picit, de szivárgásnál jobban, 10 perc után felhívtam a dokit de azt mondta várjak 15 percet és ha nem áll addig el akkor hívjam újra. Vizes törölközőt tettem a nyakamra, meg ledőltem kicsit, így elállt úgyhogy nem hívtam. Valakinek volt hasonló?
327. Lágyó
2012. febr. 13. 19:47
Holnap lesz 2 hét a műtéttől, de ne durranjon be. Ajánlom neki! :D
2012. febr. 12. 13:10
Én már a 9. napon ettem melegszendvicset, nekem akkor már jó volt a kajálás, de óvatosan!! Még a 14. napon is bedurranhat...
2012. febr. 12. 13:09
Dina, én se mertem nyugi :D Féltem hogy valami elszakad vagy nem tudom, meg akkor jobban húzódik, vagy mifene, de nyugi, nemsokára annyit ásíthatsz, és olyan nagyokat, amekkorákat csak akarsz :D
324. Lágyó
2012. febr. 12. 10:39
De a fájás a fül alatt még mindig van, azt nem értem. Így elvislehető, csak nem tudok tőle aludni. Jobbra fordulok jobb oldalt érzek nyomást, ha balra bal oldalt.
323. dr.dina
2012. febr. 12. 10:28

Csatlakozok Lacihoz, nálam is tökugyanez a helyzet :)

Bár én rendesen ásítani még mindig nem merek.


Javulást mindenkinek!

322. Lágyó
2012. febr. 12. 10:04

Sziasztok, a régi kommenteket olvasva valaki írta a 11. és 12. napot, hogy akkor kezd jobb lenni. Ezt én is tanúsíthatom, tegnap volt a 11. nap a műtét után után és újra visszajött az étvágyam. "A szöget is meg ettem volna." Ugyan még az egész állkapcsom fáj, ásításnál, de azt hiszem ez azért van ment elkezdtem rendszeresen enni. Eddig nagyon mellőztem a kaját, amit rosszul tettem. Fájdalom még mindig van, de már enyhült. 1-2 fájdalomcsillapító reggel és este lefekvéskor már elég.


Gyógyulást minden sorstársnak! :D

2012. febr. 11. 21:33

Az ásítás nekem is húzós volt, de kb. 1 hete már az is simán megy :)

Látod-látod, mondtam én, hogy szépen el fog múlni, és minden jó lesz :)

Köszönöm, én teljesen jól vagyok, minden rendben van, ma kb. mindenem fájt, fejtől lábig, kivéve a torkomat, csak megérte :D


Amúgy nyelvvizsgára készülök, úgyhogy nem sűrűn unatkozom :)))

2012. febr. 11. 21:04

Fanni


Már teljesen elmúlt a fájdalom :),akkor érzem még kicsit mikor ásítok,de azért még vigyázok a kajával meg a mozgással is.

Egyre jobban viselem,mert holnap már megyek vissza Gödöllőre,ez tartotta bennem a lelket :D de egyébként már járkáltam a hét közepétől boltba meg barátomékhoz is eljutottam végre,szóval most már nem volt vészes,nem úgy mint 1 héttel ezelőtt :)

Veled mi újság? :)

2012. febr. 10. 15:59

Zsuzsi, biztos ami biztos óvatosan egyél, nehogy baj legyen!


Dina, ha a doki azt mondja, hogy szépen gyógyul (lepedék ellenére) akkor minden rendben van, nyugi :)


Nuffi, hogy bírod az otthon levést?? :))

2012. febr. 10. 12:01

Sziasztok!Voltam kontrollon,a doki szerint szépen gyógyul,van még lepedék,de nem vészes és fájdalomcsillapítót már csak 2-t veszek be,ez nemrég 5 volt,persze éjszaka is kellett.Már alig várom a mozgást,kocogás,zumba és bármennyire fura,de a munka is hiányzik!

Szerintetek vigyázni kell még a kajával,nehogy felsértsem az "új" nyálkahártyát?

Jobbulást mindenkinek!

317. dr.dina
2012. febr. 10. 07:05
De jó neked, én még mindig 3-at veszek be :( Már csak pár napra elég :( De tegnap voltam kontrollon, azt mondta a doki, hogy szépen gyógyul. Pedig felül még mindig sok a fehér.
316. Lágyó
2012. febr. 9. 23:41

Szia, a szédelgés lehet attol is nem eszik az ember ilyenkor rendszeresen, laktatót és gyenge a szervezet. Ami szerintem a mandula műtét után normális, hogy nincs étvágy. Nekem a fájdalomcsillapítótól volt szédülés.


9 napal vagyok a műtét után, már érzem a különbséget, de még nem az igazi. A fájdalomcsillapító port ma vettem be először csak kettőt( a másodikat most foogm bevenni, hogy jól aludjak)

2012. febr. 9. 22:11

Én akkor szédültem meg kicsit,ha hirtelen mozdultam,de egyébként nem szédelegtem. Hányinger nekem is volt esténként,mikor lefeküdtem.

Remélem,hogy csak ideiglenes,mert így annyira nincs étvágyam :S

314. dr.dina
2012. febr. 9. 21:27
Nekem szédelgés nem igazán, viszont néhány éjszaka enyhe hányingerem az volt. Az ízérzékelés pedig állítólag ilyenkor előfordulhat, hogy romlik, de ez csak ideiglenes.
2012. febr. 9. 18:04
Nekem nem volt Zsuzsi!
2012. febr. 9. 17:35
Hali!Holnap lesz 1 hete,hogy kivették a garatmandulámat,néha kicsit szédelgek,nem kimondott szédülés.Volt ilyen valakinek?
2012. febr. 9. 15:22

Nuffi, nekem nem volt ilyen baj, mindent ugyanúgy érzek, viszont azóta kolbászt ennék kolbásszal :D Nem tudom, mi van velem :D


Amúgy már 2 reggel úgy kiszáradt a torkom, rendesen fáj... :( De aztán iszom, vissza alszom, kelek rendesen időbe, de megint fáj. :((

2012. febr. 9. 14:50

Sziasztok!

Remélem mindenki kezd jobban lenni :)

Nekem lenne egy olyan kérdésem,hogy nektek nem változott meg esetleg az ízérzékelésetek? Nekem semmi sem finom és minden kicsit kesernyés :S Valami a nyelvemmel nem stimmel :S

309. Lágyó (válaszként erre: 308. - Fannibaba1214)
2012. febr. 8. 21:42
De jó valakinek :D
2012. febr. 8. 15:56

Nekem a rostos üdítőnél csípett első este, úgyhogy inkább a kórházi teát ittam, azóta soha nem csípett.


21. nap: Teljesen tökéletesen minden rendben van :))))

307. Lágyó (válaszként erre: 306. - Dr.dina)
2012. febr. 8. 10:09
Köszi, mondjuk ennyire már nem fehér, csak most meg a nyelésnél ha iszok, ha eszek valami joghurtot csíp, remélem ez elmulik, mert még joghurtra sincs étvágyam.
306. dr.dina
2012. febr. 8. 09:24

Linkelek netről egy képet, ott hátul csupa fehér, látod?


[link]

305. Lágyó (válaszként erre: 302. - Fannibaba1214)
2012. febr. 8. 05:37

Szia. Közben átment a nyomás rajtam. Ha szedem rendszeresen az Aulin-t, amit ajánlottak a korházban, akkor ki lehet bírni. Így csak csütörtökön megyek a gégészhez, amikor is kell jelentkeznem.


Még most sem tudom, mit kell nézni a számba. Alul a fogsor végében valami fehéret? Mert érdekes, hogy a felső fogsor két véégn is van valami fehér. Ha ezzel kapcsolatban lenne tapasztalatod, akkor megoszthatnád velem. Köszi előre is. Szia.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook