Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
2006. dec. 5. 12:32

Műtét után,ha altatva volt,kb.4 óra,ha nincs altatva,"simán"műtötték,akkor kb.2-3 óra,amíg egyáltalán nem ihat.Majd aznap (ha letelt az idő műtét után),akkor egész nap csak teát ihat (amit bennt adnak neki),másnap már kekszet,piskótát ehet beáztatva teába,tejbe,tejeskávéba,illetve bármilyen szószt,főzeléket (átpasszírozva),krumplipürét,főtt húsokat darálva,kockasajtokat,vajkrémeket,sonkát.A lényeg az,hogy ne legyen egyik étel sem fűszeres,netán csípős.Szénsavas üdítőt egyáltalán nem szabad,az ivólé sem ajánlott,mert "csípi" a sebet.

A kórházban majd kap kanalas fájdalomcsillapítót,és állotvizes "nyaksállal" kell a nyakát körbetekerni,amit cserélgetni kell rajta.Másnap már jégkrémet vagy fagyit is ehet (amennyi csak belefér),mert az "hűti" a torkát.

Persze pihennie kell,és nem szabad erőltetnie magát (ha lehet ne is nagyon beszéljen),mert bevérezhet a mandulája helye,és akkor újra elsütik.(Ezt hirtelen mozdulat is kiválthatja,pl.lépcsőzés..stb.)

Nekem 20 évesen vették ki a mandulámat (nem altatásban),elég nehezen viseltem,a gyerekek könnyeebben viselik.A nagyfiamnak pedig 5 éves korában vették ki a garat-,két és fél évesen pedig az orrmanduláját,hát ő nagyon megszenvedett vele utána.Ha simán műtik kb.15-20 perces a műtét,ha altatják,akkor akár egy órát is igénybe vehet.Altatásnál gyakrabban hány a gyerek,mivel sok vért lenyelhet,szóval komplikáltabb,több probléma felmerülhet.Ha sír,attól is bevérezhet a mandulája.

(A férjem a F-O-G-én dolgozik,ő adta ezeket a tanácsokat,de saját bőrömön is megtapasztaltam mindezeket,és a nagy fiam is.)

A pépes étel csak néhány napig javasolt,utána át kell térni a darabosabb ételekre,hogy levigye a lepedéket (pörköt).

Hát ennyit tudtam segíteni,remélem jó tanácsokkal láttalak el.

Üdv.

3. Droma (válaszként erre: 5. - Juniperus)
2006. dec. 5. 11:12

Én elég nehezen viseltem,mert nem egy kellemes dolog.De minden eset más.Én egy hétig nem birtam beszélni,van aki csak pár napig nem bir.

Majd adj neki papirt,hogy irja le mit szeretne amig nem bir beszélni.

De ha ő se bir enni,akkor a lehető legtöbb folyadékot bele kell erőltetni.Nálam is úgy volt,hogy magamtól nem ittam volna,mert fájt mikor nyeltem.

2006. dec. 5. 10:57
bocsi,kenyérrel:_)))))
2006. dec. 5. 10:57

Nekem volt pár éve!Én kb egy hétig nem birtam enni semmit,csak ittam.Aztán pedig krumplipüré,meg különböző főzelékek,de csak olyan ami könnyen lecsusszan a torkán.Ja,meg leves!

De ha már tud beszélni,akkor ő is meg birja mondani,hogy mit kiván.

És az biztos,hogy nem ropogósra sült csirke lesz kenyárral:)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook