Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2012. jan. 31. 15:57

Sziasztok :)


nufficsibe! üdv a klubban :D A nagy fájdalom nálam a 4. nap estéjén volt, de akkor kegyetlenül, elgondolkodtam rajta, hogy visszakérem őket :D De ma van a 13. nap, és most már gyógyultnak tekintem magamat, szombat óta 0 fájdalomcsillapító és semmi fájdalom! Nyugi, te is eljutsz ide hamarosan.


Zselatin! Én sem torok fertőtlenítettem... Jah, és én műtét másnapján már zsemle belsőt ettem vajjal! :)

213. nufficsibe (válaszként erre: 212. - Lagyzselatin)
2012. jan. 31. 11:04

Köszi :)

Ez most lehet hülye kérdés lesz :),de nektek nincsenek a sebben összehúzódások? Nekem sokszor van és elég furi érzés.

2012. jan. 30. 22:49

ohh én is ezt hittem..

egyél kenyér vagy zsömle belsőt..először nagyon fog fájni de segít :) plusz torokfertőtlenítő meg tantum verde :) sajnos én erre a 7.napon jöttem rá amikor elolvastam a fórumot :D és akkor már túl voltam a nagy fájdalmakon

2012. jan. 30. 22:36

Sziasztok!

Én friss vagyok még itt :)

Engem csütörtökön műtöttek,szombaton engedtek haza a kórházból,de most jött el az a pont,hogy baromira fáj :S Azt várná az ember,hogy ahogy telnek a napok jobb lesz,de valahogy nem. Most borogatom a nyakam,kicsit jobb így,de kb 1 órája vettem be a gyógyszert és még nem hatott,kell neki kb 1,5 óra,hogy jó legyen. Olyankor tudok enni meg rendesen beszélni.

Olvasom a tapasztalatokat és elég vegyesek :) néha jobb kedvem lesz,néha pedig csak pislogok,hogy mi lehet még.

2012. jan. 29. 21:33

Lol xD

Én a kórházba már nézegetni akartam, de ott még nem bírtam kinyitni akkorára a számat, úgyhogy csak itthon csodáltam :D De mikor a fürdő fele járok, mindig jól megkukkantom, olyan izgi :D Nem mindenkinek van luk a mandulájába :D Ez a kiváltságos emberek jutalma :D

Nincs másik elem a lámpába? Küldjek? nehogy ez akadályozzon meg a nézegetésbe :D Lehet, hogy jobban jártál h nem érted el :D Talán lett volna egy utad a kórházba :D

jajj, nekem a cuki dokik hiányoznak a kórházból xD

2012. jan. 29. 20:46

haha :D nem vagy normális :DD Én elemlámpával nézegettem, kanállal meg mindig lenyomtam egy kicsit a nyelvem.. egy nap vagy 20x megcsodáltam :DD anyum ha már hallotta az elemlámpa kattanását már mondta hogy hipohonder vagyok, minek kell annyiszor megnézni.. mondom ez nem mindennapi látvány :DD

egy 3-4 napja nem tudom csekkolni mert lemerült az elemlámpa.. nem kicsit érintett meg a dolog :SS hiányzik a mandulalyukam látványa :DD

Am én akkor nyúltam bele amikor egy salátadarab fentakadt úgy a 14napon :D és nem tudtam úgy elaludni, idegesített..de nem értem el (szerencsére) aztán feladta a harcot :D

2012. jan. 29. 19:41
Hát az komoly :D Én is meglepődtem a fehérségen :D Nem értettem h lehetett az ott gyönyörű, mikor fehér az egész :D Attól tartottam h akkor fehéredett be amikor hazajöttem a kórházba :D kb. 20 perc :D De még nekem azért most is van rajta lepedék.. Én 3 napig a számat nem bírtam akkorára kinyitni h megnézzem, pedig nagyon érdekelt :D Én nem tudtam h mire számítsak :D De tiszta olyan érzésem volt, mintha tüszős mandulagyuszim lenne, az is fehér :D /Hozzáteszem én a tüszős mandulagyuszinál neki álltam leszedegetni fülpiszkálóval a fehér cuccokat :D/
2012. jan. 29. 16:40

:DDD Nemáár

Nekem apum minden nap felhívott és megkérdezte hogy lézerrel veszik ki?? Minden nap elmondtad hogy nem :D de azért még párszor megkérdezte, hátha :D

Nekem meg az volt ledöbbenés amikor 3-4 nap után megnéztem és ugye tudjuk hogy néz ki :DD

Na én nem arra számítottam hogy ilyen tiszta fehér..azthittem valami átlátszó cucc van rajta, vagy piros.. annyira kiakadtam hogy le kellett feküdnöm a kanapéra:D

2012. jan. 29. 15:28
Igen, ezt nekem is mondta a barátnőm, hogy már neki is ki kéne venni, de ha már én megtettem, akkor ő is lehet, hogy kiveteti, pedig ő nagyon ellene van :D Ha én azokra hallgattam volna, akik azzal "nyugtattak", hogy nagyon szar lesz, hát nem itt lennék, a mandulám meg a helyén lenne :D Mindenki teljesen oda volt... A kedvenc kérdésem ez volt: "A szádon keresztül veszik ki?" Miért, még min keresztül lehet kivenni egy torokmandulát? !
2012. jan. 29. 11:24
Ohh dehogy veszek el, sőt hirdetem az igét a mandulaműtétre. tegnap találkoztam egy ismerősömmel és mondtam neki hogy mi volt.. aztán úgy néz ki ő is ráveszi magát, mert neki is dögledezik a mandulája :D nekem is egy barátnőm vetette ki és ő adta meg a végső löketet
2012. jan. 28. 21:37
Juppi, juppi, örülök Neki :)) Lassan én is eljutok oda, bár nekem még picit fájdogál, de amúgy semmi bajom, tökéletesen jól elvagyok. Hétfőn már megyek suliba is :) Azért ne vessz el, néha jelentkezz, hogy mizujs :)
2012. jan. 28. 20:25
Nekem már nincs is fájdalmam egyáltalán :) Bár több mint 3 hét után ideje volt :)) végre tényleg érzem hogy megérte, jó egy kicsit könnyen kiszárad a torkom de üsse kavics :)) Végre egészséges vagyok bibiiii
2012. jan. 27. 19:54
Látom, itt mindenki vidéki :))
201. python
2012. jan. 27. 18:07
Szegeden a F-O-G klinikán. Csanády Miklós műtött, ha esetleg mond bárkinek bármit ez a név:)
2012. jan. 27. 12:04

Én automatikusan megébredek már, de akkor azért, mert fájdogál, és akkor beveszem a gyógyszert, és alszom tovább.

Én 3-4et fogytam kb., bár nem ártott :D

Neked is kitartást! Amúgy Téged hol műtöttek?

199. python
2012. jan. 27. 11:38

Nekem ma volt az első napom, hogy 8 óránál többet tudtam aludni, mert nem ébresztett fel a fájdalom. Most már én is nagyjából mindent megeszek, mozogni még nem merek, pedig már nagyon nagyon hiányzik...

Ja meg fogytam 7 kilót, azt még jó kaland lesz visszaszedni:)

Ügyesek vagytok, kitartást mindkettőtöknek:)

2012. jan. 27. 10:24

Na, szép kilátások :D Nagyon jókat tudok ásítani, de most annyira nem merek, úgyhogy visszatartom valahogy :D

Python, pont így voltam én is, valami rémes volt a tüsszentés, szerencsére nem sűrűn tüsszögök, de inkább nem... az első tüsszentésemkor azt hittem bevérzek, akkora lett... De nem lett baj szerencsére. Reméljük idővel visszatérnek a régi dolgok :D

Viszont, én olyan simán eszek már mindent, hogy büszke vagyok magamra... Pedig még csak 9. napon vagyok. És a fájdalomcsillapítót is már csak reggel veszem be... Látom a fényt az alagút végén.

Nekem a fülem nem fájt...

2012. jan. 26. 22:41
Hát gondolom ez nem fog megnyugtatni, nekem 3 hete volt a műtétem és még mindig fáj ásítani. Plusz még nekem kisugárzott a fülemre a fájdalom. Mikor lehajolok mindig belenyilal. Csak úgy biztatás képp írom :D
196. python
2012. jan. 26. 21:53
Az ásítás az egyik legrosszabb... A tüsszentést is nagyon utálom, meg köhögni se annyira jó. Ja meg az első pár napban nekem az orrfújás is nagyon fájt:D
2012. jan. 26. 21:16

Buta kérdés, de fel kell tennem :D

Ti tudtok már normálisan ásítani? Nekem fáj, ha akkorára nyitom ki a számat :D

2012. jan. 26. 10:20

Sziasztok! Megjöttem :)

Hát, varratot azt nem szedtek, de hétfőtől mehetek suliba, meg minden egyéb, úgyhogy nagyon örülök, minden rendben van. Még a reggeli /ami nálam inkább hajnal/ fájdalomcsillapítót még hagyom egy kicsit,de az estit már nem szedem be :)


Python!

Nekem a hajam hullott, vagyis még hullik, de mintha kevesebb jönne ki... Remélem, megszűnik a dolog most már... Most már jól vagy? Mozogni amúgy se mozogtam sokat, úgyhogy lagyzselatin tud ebben okosat mondani :)) De a dokit kérdezd meg, ha mész kontrollra. 2 nappal műtöttek hamarabb, mint engem :)) Én ma vagyok a 8. napon, de már alig van fájdalmam, inkább hajnalban! :)

2012. jan. 26. 08:46

fu akkor a te helyedben sem lettem volna :S nálunk szerencsére jobban szeretik ha el van altatva a beteg..meg amikor nekem bevérzett nem nagyon kellett vele semmit csinálni..

nekem nem hullott a hajam,úgyhogy ezt nem tudom.de a bőröm aknés volt, már mindent kipróbáltunk,és amint kivették pár napon belül el is kezdett javulni. Mozgást a 3héttől lehet, én ezt nem tartottam be, mert ma telt le a 3.hét,és már hétfő óta intenzíven futok..mondjuk fáj is tőle az állkapcsom de nem értem miért

192. python
2012. jan. 25. 22:01

Nah, akkor már én is megosztom a tapasztalataimat veletek:)


21 éves egyetemista vagyok, hozzátok hasonlóan nekem is évente minimum egyszer volt tüszős mandulám, plusz a hajam is hullik egy ideje, gondoltam úgy lesz a legjobb, ha kiveszik. Január 16-án került sor a műtétre, azaz ha jól számolom most a 10. napon vagyok túl (kopp-kopp). Valóban nem egy leányálom. Főleg ha nem megy simán a dolog.


Nekem úgy volt eredetileg, hogy altatásban csinálják a műtétet, aztán a főnővér rábeszélt, hogy legyen lokálban. A műtét után fél órával még vérzett a torkom, levittek megint, ekkor már érzéstelenítés nélkül próbálták beforrasztani a sebeket (rohadtul fájt, 10es skálán úgy 15 és 16 közé helyezném), aztán mikor nem járt sikerrel a doki, plusz már remegtem az idegességtől és a fájdalomtól, úgy döntöttek, hogy elaltatnak. Úgy már nem volt para. 2 nap múlva hazaengedtek, szombaton (azaz az ominózus 6. napon) véres köpetre lettem figyelmes. Vissza a kórházba, szivárgott ott még 1-2 napot, bent tartottak most keddig, kaptam vérzéscsillapítót meg továbbra is szedem a fájdalomcsillapítót. Enni nagyon nehéz, inni minden nap tudok 4-5 liter meleg teát, azzal szerencsére nincs gond.


2 kérdés a profikhoz:

- Van köztetek olyan, akinek a mandulaműtét tényleg megállította a hajhullását? És ha igen, mennyi idő múlva tapasztalta az eredményeit?

- Ti mikor kezdtetek el mozogni a műtét után? 2 hét után már bármit szabad? Vagy csak fokozatosan?


Előre is köszi a válaszokat, remélem nem lett nagyon hosszú.

2012. jan. 25. 20:45

jajjj, nálunk is nagyon cuki dokik voltak, kis rezidensek, hát mentem volna vissza szívesen őket nézegetni :D Úgy látszik, hogy én megúszom mindenféle izgalom nélkül, na de majd holnap :D

Nekem volt egy pont, amikor megszabadulhattam volna a kanültől hamarabb, de sikerült egy kis vért visszaköpni, így maradt éjszakára is... De hajnalba már mondtam, hogy akkor most szeretném kiszedetni, és ki is vették...

Izgalmak nélkül mit ér az élet :D

jah, csuklás, ásítás, hapci nem vicces :D

2012. jan. 25. 20:32

Jójó, kiváncsi vagyok hogy mi lesz.. jajj nekem másodjára hajlatba tették a kanült és sehogy se tudtam elhelyezkedni tőle..

nekem olyan is volt hogy félrenyeltem,azt hittem meghalok :D meg én állandóan csuklottam, volt hogy 5 percig vigyázba álltam a bal kezemet felemelve :D közbe tesóm mindent kigooglezott csuklás ellen :D

A bevérzést meg még élveztem is mert a mentős bácsival tök jót dumáltam az úton, meg a kórházba is csináltam egy kis izgalmat :D mondom legalább van valami izgalom

2012. jan. 25. 19:51

Húú, na majd holnap kiderül :D

Hát, szerdán műtöttek, pénteken reggel jöttem haza, szóval kettőt... 2 nap 2 éjszaka :D Mókás volt 1. éjszaka a kanüllel aludni :D Másnap nélküle már úgy aludtam, mint akit fejbevágtak :D

Sima műtét volt, altatással, érzéstelenítést valahogy nem kívántam, de jobb volt így, nem bántam meg...

Kíváncsi leszek, mit mondd holnap, csak már unom az itthon ülést, meg a semmittevést, jó lenne már kiruccanni! Nem baj, ezen is túl vagyunk, a lényeg, hogy minden rendben van :D Csak az ásítás igen mókás dolog, meg a hapcizás... Tegnap hapciztam egy hatalmasat, hát betojtam, hogy elindul a vér, de szerencsére nem... Holnap mindenképpen jelentkezem, hogy mi volt :))

2012. jan. 25. 19:28

varratszedés? Nekem nem volt semmi ilyesmi :D Meg barátnőmnek se, mert neki is ki kellett szedetni.

Egy napot voltál kórházba? Sima műtét volt vagy lézeres? Mert már lézeresről is hallottam de gondolom az nem támogatott. Nekem amúgy még mindig van egy kis lepedék rajta, de hallottam olyanról akinek egy hónap után is volt. Engem nem zavar, az a lényeg hogy már futhatok, és nem leszek többet beteg a mandulám miatt. Mert nekem már 5éve folyamatosan fájt csak mindig halogattam, aztán már bőr meg hormonproblémáim voltak. Aztmondták lehet hogy ettől. Hát remélem rendbejövök :))

2012. jan. 25. 14:40

Nem sokkal vagyok akkor lemaradva, én 19 vagyok, de muszáj volt kivetetni, mert 6 hétig a gégészetre jártam, + hajhullás, miegyebek... Holnap varratszedés, előre félek...

Mindenki jött a rémtörténetekkel, hogy hú de rossz lesz, meg így meg úgy, ahhoz képest elég türhető, már a kiflit is meg tudom enni, karikára vágva, szerintem ahogy a lepedék megy le róla, könnyebb. Pénteken engedtek haza, akkor még gyönyörű volt a seb (hogy lehet egy seb gyönyörű?) kíváncsi leszek, mit mond holnap... :)

2012. jan. 25. 14:00

Jah, a donalgint nem ismerem. Igazából nekem volt hogy ügyeletre kellett mennem mert annyira fájt. Aztán kértem erősebb fájdalomcsillapítót és mondta hogy a cataflánnál nem akar erősebbet. Aztán adott estére egy koktélt hogy legalább aludni tudjak 4 nap után, aztán még rosszabb is volt mint cataflánnal. Kerepestarcsán műtöttek.

Hány éves vagy? Mert lehet hogy fiatalabb vagy és azért is bírod jobban. De igazából mindenkinél más. Én 21 vagyok

2012. jan. 24. 20:28
Én is szedem a bogyót, (Donalgin), naponta 2x, így nagyon jól kibírom, bár a hajnali kelés már fájdalmas, de utána alszom tovább. Azt mondta a doki, hogyha fáj, vegyem be délben is, de eddig csak vasárnap kellett este bevenni. Óvatosan a futással!! :) Hol műtöttek?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook