Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


154. Sandamókus (válaszként erre: 153. - Yade)
2011. nov. 29. 13:31

Hmm...semmi extra nem volt a dokinál (táppénzes papírért mentem csak), immáron 2x-ra. De a háziorvosom nincs ezen a héten, és egy másik fószer helyettesítette volna elvileg 10-12ig, aki ma szintén úgy döntött minek is bejönni, ő sem volt ma, így egy 3.dokival kellett aláíratnom a papírt, amikor nagyvártatva bekerültem az asszisztenshez :S, aki azért annyit megállapított, hogy a hangom még nem az igaz. Mondom klassz, én is így érzem nagyon...

Komolyan mondom: magyar egészségügy :(((

153. yade
2011. nov. 29. 13:22

Sziasztok, most keltem, kicsit jobban vagyok. A torkomrol inkabb nem beszelek-rettenetesen megviselodott :-( en gondoltam, h rolam nem nagyon fog lemenni suly,nem lesz olyan szerencsem,en amugy nnormal +5 kg vagyok most kb. De az immunrendszerem,mint egy szupermodelle :-(


lehet en is elmaszom ma a dokihoz a holnapi helyett,bar enni sincs erom,nemh elindulni, megfurdeni oltozni...aaahhhh! De szerencsetlenne tettek minket gyerekek :-)


diamond, ha mar nem verzik,miert nem mehetsz haza? Nincs,aki vigyen neked rendes kajat?


sanda,beszamolot,h mi volt a dokinal! Puszi csajok! Mar nincs sok hatra

152. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 151. - Sandamókus)
2011. nov. 29. 13:21

haaat grizgombocleves, nem nagy szam. felesborso meg husgomboc de ezek csiptek fajtak blooo.

en nem tudok mit leadni. nagyon max kb 1kg-t de akkor semmi zsir nem lesz rajtam. nem tunt fel h lement vna :)

amugy en mindig eszek egeszsegen mert imaaadok, de nemigen szoktam hizni.

2011. nov. 29. 13:09

Diamond kitartást !


Kórházi koszt ? Miért mit adnak ? Te jóó ééég :S, én a biztonság kedvvért vittem be babapiskótát, igaz mára nagyon megutáltam, de még jó, hogy volt Nálam, azzal indítottam az evészetet 1. nap.


Én (ezt most elég hülyén fog hangzani), de 2 héttel a műtét előtt hízókúrázni próbáltam, mert olvastam olyanokat, hogy 5-8kiló megy le, húú mondom, az durva lenne..de csak 2 kilót sikerült felszedem (rám fért amúgy)...

150. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 148. - Sandamókus)
2011. nov. 29. 12:37
nekem a korhazi koszt okozza ezt..pedig mar egesz jol vagyok, de ezt a kajat kihagyom :d
149. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 147. - Sandamókus)
2011. nov. 29. 12:36
hat eleg vekony vagyok..a szemhelyam is beduzzadt de nem tudjak mitol. a sebem elv okes, nem is latszik rajta h tegnap verzett :) viszont lehet csutortokig maradok..:/
148. Sandamókus (válaszként erre: 144. - Yade)
2011. nov. 29. 12:09

Hy Yade !


Hát, az az igazság, hogy én a bal lyukat nem is látok annyira tükör előtt sem, zseblámpával bevilágítva, mert sztem elég mélyen van...


Egy fura dologra rájöttem, ha banánt eszem, akkor nagyon fáj a bal seb, és a fülembe sugárzik :S :(

A banánnak vajon milyen hatása van ezekre a sebekre az én esetemben ??? :o

Pffppfff...

2011. nov. 29. 09:02

Helló !


Én most dzsalok majd a betegszabis lapért :P, erre a hónapra elég kevés lesz a fizum, dehát ez van, vannak tartalékok:)


Ááá, nem sértődtünk be, jó, hogy vannak ilyen fórumok, ahol sorstársak "szenvednek együttesen" :P


Yade, te meg mit hánykolódsz itt ? :S Ejnyee, nem szabad már ilyet így a 14 napon ! Jobbulást, igyál sok ásványvizet. A havi nekem is esedékes 1-2 napon belül, de klassz lesz, még meg sem erősödtem, és így bamm, berobban majd, az 1-2napját elég nehezen viselem :S Csajok vagyunk, ennyi !


NA lépek, remélem most nem dobnak ki 1 és 3/4 óra várakozás után, és foglalkoznak velem a rendelőben !!


Diamond Te hány éves vagy, és milyen testalkatú ? Lehetséges, hogy picit gyengébb vagy az átlagnál, és ezért fordulnak elő ezek a kis piszok bevérzések. Veled vagyunk ! Van valaki segítséged otthonra, ha így összeesel ? Persze legyengültél, nem kétség, amin keresztülmentél ezalatt a pár nap alatt, szegény :((

2011. nov. 29. 06:35
na mar meg osszeestem..nemigazmar :((
145. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 143. - Yade)
2011. nov. 28. 23:44

nem sertodtunk be :)

semmi extrat nem csinaltam, csak elkezdett szerintem nagyon verezni..a doki szerint meg et meg semmi nem volt o.o remelem nem gyogyul kesobb, vegulis nem nyult hozza. lepedek asszem nekem sincs mert mintha lejott vna az akciokkal :d

nyugi nektek keves az esely a.verzesre!

a maganklinikat passzolom..lehet h ott jobb de ki tudja :p nekunk mar mindegy :d

144. yade (válaszként erre: 134. - Sandamókus)
2011. nov. 28. 23:12
Nekem is pici lepedek van meg, neked kb.ugyanolyan mind a ket luk? Nekem a bal kicsit le van maradva... A valadekra nincs otletem, nekem amiota megint dohanyzom,nincs valadek semmi... Szerintem nekunk mar nagy bajunk nem lehet! Szerdan megyek-remelem utoljara-kontrollra! Btw.en ugy tudom ha lejott a lepedek mar nem verzik be.. Szal szerintem mi mar ebbe a kategoriaba esunk :-)
143. yade
2011. nov. 28. 23:05

Kar, h itt nincs hansuly, mert olyan vicces ovonenissel mondtam a rinyalast :-) persze, h mindenki azert jon ide, tok jo, h egymas sorstarsai vagyunk, remelem, nem bantottam meg senkit, mert nagyon fontosak voltatok nekem az elmult ket hetben!


diamond, szegeeeeeeny! Mitol verzett be? Melyik korhazba vittek? Hat en nagyon remelem,h mar nekunk nem verezhet be sanda, metrt en mar mindent rendesen csinalok...meleg furdo meleg tea stb...


viszont rettenetes estem volt, vegighanytam az egeszet a hulye migrentol... Ezzel a fasza sebes torokkal,szerintetek mennyire szar? Es meg a mensim is megjott....nagyon ramjar a rud...nem tudom,mi johet meg, de gondoljatok ram egy egy pozitiv gondolat erejeig, en is gondolok ratok. Kb.sirni tudnek,h itt szenvedek egyedul iszonyatos... Most lettem kicsit jobban,varok kicsit,h lesz-e meg vmi,aztan

megprobalok alcsizni...


azert dolgozom,ert igy is szabadsagon voltam a ket hetben,mert a tappenz 5ezer ft naponta, es igy karacsony elott minden filler szamit sajnos. Masreszt nem engedhetem meg magamnak, ezen a munkahelyen nagyon nem merek tobbet tavol lenni.


erdekes,en is hallottam h van akinek alig faj,meg egy hetet sincs otthon, nem tudom ez mitol fiugg.. Szerintetek kevesbe lenne rossz utana,ha mondjuk egy maganklinikan csinaljak meg hiper szuper laser mutettel?

142. Gfruzsy
2011. nov. 28. 21:39

Sziasztok! 18 éves vagyok, Engem 22-én kedden műtöttek garat és orrmandula kivételével! Nem altattak csak fájdalomcsillapito. Már kénytelenek voltunk kivenni mivel allando mandulagyulladással szenvedtem ami az utobbi időben ráment az izületemre. Figyelemmel kővettem kommentjeiteket hátha okosodok belőle de igazán csak elrettenő problémákat láttam! A műtét rossz volt , a garatmandula igazán türhető az orr volt kibirhatatlan( érzetem ahogy kikanalazzák a mandulát) Utána a fejem fájt vizesruha stb... Jégzselét mindenkinek ajánlom hűteni!

Lehet hogy én a szerencsések közé tartozom de nekem nem volt ANNYIRA borzalmas mint ahogy ti leirtátok!

Vigyázok rá, nen vérzett be!

Én a mütét estéjén annyira éhes voltam hogy 2 zsemlét megettem szépen lassan, egy oráig tartott de megérte!

Nem eszek pépes kaját mert akkor soha nem jön le a váladék! Pufit eszek és zsemlét banánt sőtt már tökmagoltam is!

Fő kajám a husleves ami potolja a napi vitaminomat!

A fájdalomcsillapitot 6oránként veszem be felváltva cataflan algoflex stb.. Hogy a szervezetem egyikhez se szokjon hozzá.

Egy gondom van az éjszakákon; mivel én nyitott szájjal alszom a torkom kiszarad és elég kellemetlen.. Az éjjel is és a reggel... Ettől az egytől tartok!A tejtermékes dologrol annyit hogy a korházba eleve sajtot kaptam, tökfözeléket ami tejszínes stb... Az sincs megtiltva csak mértékkek. Én már hajat is mostam és fürödtem!

Szoval aki mütét előtt áll, üzenem hogy KITARTÁS, ügyelj a torkodra, vigyàzz rá. És akkor kb olyan mint egy mandulagyulladás fájdalmai kissé erőteljesebb fájdalmakkal. Tul lehet élni kevés szenvedéssel .. Nem szabad köhögni csuklani és kb 5napja halasztom a hapcimat mert attolnmèg félek! A

141. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 140. - Sandamókus)
2011. nov. 28. 21:34
vmit éreztem a torkomban, óvatosan ki akartam köpni de csak vér jött o.o nagyon megijedtem.. :( aztán megint a semmitől, de az már jóval kevesebb volt. azért félek rendesen..
2011. nov. 28. 21:12

Szegény...:(


AHa, értem !

Akkor ez ezek szerint egyénfüggő...


Hmm...és nem ettél valami "éleset" ? Vagy nem zuhiztál forró vízzel, esetleg kaját ettél, vagy túl hideget ???


Én még ásítani se merek, meg köhögni, meg tüsszenteni, mondjuk most kiengedtem egyet ( 2hét óta), de olyan fura érzés volt). Na, azért érezni, hogy nagy az űr odabent, és nincsenek mandulák :P

139. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 138. - Sandamókus)
2011. nov. 28. 20:55
szerintuk ez nem veszes igy nyalszivoval leszitvak a vert es ennyi. kb minden percben ittam 1-2 kortyot..
2011. nov. 28. 20:50

Üdv a klubban Frosa !

Hát ja, én sem szoktam írogatni, de tényleg ez segít az ember lelkének, hogy kiírja magából szó szerint a fájdalmat...:(


Diamond, bevérzett ? Jajj, iszol Te eleget? Én szétittam magam, minden fél órában pár korty, muszáj, ha törik, ha szakad...


Leszívták ? Mit szívtak le ? Ilyenkor nem csak összeégesztik újra a sebet ? Jajjaj, az nem jó, ha 2x is bevérzett, mert akkor sokkal lassabban gyógyul a seb, és nagyobb a rizikó is a fertőzésnek...Fel a fejjel, most már ne gondolj semmi rosszra, csak arra, hogy igen, most már lenyugszom és gyógyulni fog a seb !!


Szerintetek még így a 13-napon is bevérezhet ? Remélem NEEEM ! Szeretnéék már megnyugodni egy kicsit...az éjszakák így is szarak, hogy minden OK !


Fájdalommentes estét Mindenkinek !

137. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 135. - Frosa)
2011. nov. 28. 20:44
engem meg kedden műtöttek. h bírod?
2011. nov. 28. 20:43
bevérzett..:( behozott a mentő.. tökre félek..már kétszer leszıvták..kaptam négy szurit, vérzéscsökkentő ivövmit meg leecsetelték..de megint bevérzett :((((
135. Frosa
2011. nov. 28. 20:20

Sziasztok!


Örülök, hogy vannak sorstársak, akiknek a közelmúltban vették ki a manduláit, mert nekem múlt hét szerdán( 23-án). Nem szoktam írogatni, de egyszerűen muszáj megosztanom mit érzek olyanokkal, akik most is azt érzik, mint én. Látom van akinek beváltak a homeopátiás bogyók, eddig 2 petikából 2-ben nem volt.... Vettem Algoflex forte-t, az erősebbet állítólag, de 1 óra várakozás után bevettem a szokásos Cataflamot... Komolyan csak az segít- nekem...

még csak az 5. napom. A műtét napját is bele kell venni, ha reggel műtöttek? Remélem igen, mert akkor ez a 6. nap.... Volt valaki akinek bevérzett?

2011. nov. 28. 17:52

Hali Everybody !


Nahát mik vannak, rinyálnii ?? :) Áhh, itt senki sem rinyál, csak aggódnak és panaszkodnak ami sztem normális dolog :P


Nekem is a 13.napom, s majd csüt-ön megyek dolgozni csak, még pár nap pihenő/erősítő-nap rám is fér ...Hány olvasatlan e-mailem lesz, anyááám...na mind1...majd megoldom :)


Én már bátran eszem (néha tömöm) a bendőmet, néha meg falok, már annyira de annyira vágytam normális , finom, ízletes kajákra, végre !


Fura érzés: már nagyon picirka lepedék csüngedezik a kis kráterekben, és ilyen cucc jön fel...de nemtom honnan, olyan, mint amikor az ember köhög, és jön fel a slajm :S, hát nem vmi jó érzés. Hmm...


A fejed pedig szerintem a melegfronttól fájhat (nekem is picit kalapál a törpe odabent), elvégre is ma 28fokot mutatott a hőmérő, mikor rásütött a napocska :)

133. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 132. - Yade)
2011. nov. 28. 15:52

sajnos még a brokkolikrémlevessel is meg kellett küzdenem, szóval marad a pépes :( max..

de már 8,5 órája nem vettem be tabit..fáj is rendesen, de "elviselhető".. most főzök főzeléket és eszek hozzá virslit. legalábbis ez a terv. remélem összejön..


Miért dolgozol már? :o

14-15. naptól már nekem is dolgoznom kell..de most még rinyálhatok, mert még a lecsóban vagyok!

132. yade
2011. nov. 28. 15:26

Sziasztok,


be lehet fejezni a rinyat, mert en mar dolgozom :((( es nagyon rossz! a fonokom itt kohog mellettem egesz nap, tiszta ideg vagyok, h mit kapok meg el, es nagyon nagyon faj a fejem is :((( borzaszto szar!


tegnap irtam egy csomot, de valamiert nem jelenitette meg, aztan mar nem volt idegem meg egyszer beklappogni :)


ne parazzatok a nem pepes kajatol, kell enni MINDENT! pizzat is lehet enni, csak jol meg kell ragni. persze a paradicsom elegge csip, de masmilyen feltettel egyel nyugodtan! en is ettem szinte barmit :) mondjuk en meg mindig csak fajdalomcsillapito bevetele utan tudok enni. es nagyon faj. es most meg olyan erzes is van a torkomban, mintha rohadt szomjas lennek, pedig nagyon sokat iszom, mar megittam legalabb 2 liter teat ma :(


en is tanusithatom, h nem ket het a gyogyulas. sot... nekem is ez a 13. nap, es nekem meg mindig nagyon faj. nincs kedvem elni, nincs kedvem beszelni sem. teljesen kitaszitottnak erzem mar magam... persze osszehasonlithatatlanul jobb, mint egy hete, es nagyon bizom abban, h holnap meg konnyebb lesz :( de ahhoz a mai napot kell tulelni!


viszont tegnap volt eloszor, h nem lazasodtam be estere, es ejjel felkeltem ugyan, de kibirtam, h nem vettem be gyogyszert :)))


en hetvegen amugy ettem pizzat :) es jol is esett! szep komotosan, raerosen, jol megragva :)

131. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 130. - Sandamókus)
2011. nov. 28. 14:31
úgy néz ki azt ennénk csak amit nem lehet :d legalábbis én most megutálok minden főzeléket és krémlevest, holott állandóan ezeket ettem, mert imádtam..de most..rájuk se bírok nézni :D ott vár a pörkölt a fagyasztóban!! :(
130. Sandamókus (válaszként erre: 129. - 44c1ef2ab5)
2011. nov. 28. 14:25

Hehe, a pizza nekem is bekattanás már vagy 6 napja, de nem tudom miért, talán azért, mert hiányoznak a jó kis magyaros ízek a mindennapi eledelből :(


Jó kis bolognais-magyaros pizza, nyamm-nyamm !

Olyan nehéz ezekről álmodozni, de amikor az ember odaér, és eszi, akkor pedig földöntúli élmény/érzés tölti el :))))

Lehet a 7végén már eszem egy jó kis pizzat óvatosan !!

129. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 128. - Sandamókus)
2011. nov. 28. 14:20
Na akkor hátha javulni fog hnap, legkésőbb szerdán..Úgy unooom, és ezek szerint nem két hét a teljes gyógyulás aminek nem örülök..pizzát akarook enni *-* vagy báármit ami nem péépes :(
2011. nov. 28. 14:16

Hát, aham, tudok beszélni, de mivel elég erőteljesen fáj a torkom, így inkább suttogok csak ..

Nekem holnap lesz 2 hete, hogy műtöttek ! 7.nap...nekem az melyik is volt ? Jah, a múlt hét kedd, hát na, akkor még iszonyatos fájdalmak gyötörtek, de úgy vélem, a 8.naptól fokozatosan fog javulni. Igen, én múlt hét szerdán váltottam napi 2 cataflamra (8.nap), péntektől pedig 1-re, ami a 10.napom volt !


És most is ott tartok, hogy lassan 1 napja nem vettem be...kibírható, olyan mintha bazira be lenne gyulladva a torkod, de elviselhető...az ezelőtt lévő pár napohoz képest :S


Szóval fel a fejjel, és higyj abban, hogy meggyógyulsz, mint előtted sokan mások !


Szép napot !

127. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 126. - Sandamókus)
2011. nov. 28. 13:59

De jó neked :(

Itt nagyon rossz :( 4. naptól folyamatosan csak rosszabb és rosszabb :(

Már kb tényleg semmit nem tudok enni. Mikor fog ez javulni? Ez a 7.napom.

Próbálok nem bevenni még gyógyszert de meg is szenvedem :/


Beszélni tudsz rendesen?

2011. nov. 28. 13:25

Szia !


Jól vagyok, köszi. A torkom fáj még hol nagyon, hol kevésbé.

És most jönnek le a lepedék utsó darabjai, itt köpködöm kifelé...:D

Fura érzés, már látom a hegesedett, gyógyulóban lévő sebet, szépen alakul :)


Megyek enni lassan rizst, lecsót, és sült husit :)(:


Ottan mizujs ?


Üdv: SM

125. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 124. - Sandamókus)
2011. nov. 28. 11:55
Na hogy vagy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook