Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
364. fannibaba1214 (válaszként erre: 357. - Zsofi0720)
2012. jún. 28. 10:11
Nekem januárba vették ki a mandulámat, szintén cukorbeteg vagyok... Másnap a cukrom 2,7 volt, mindenki rémüldözött, hogy jól vagyok-e... Hát, mitől lett volna magas a cukrom, ha semmit nem ettem előző nap :)
363. fannibaba1214 (válaszként erre: 361. - Lara)
2012. jún. 28. 10:09
Mikor ásítottam, tüsszentettem, nekem is fájt, vagyis érzékeny volt, ezt meg kell szokni, de el fog múlni!! :)
362. kati17 (válaszként erre: 358. - Kardos72)
2012. jún. 22. 15:13

Szia!

Szerintem ne idegeskedj,nem vészes!Engem kedden műtőttek 32 éves vagyok!Utána picit fáj,de a gyógyszerekkel kibírható!Engem a tétlenség öl meg!

Nekem is rossz lett tőle a vérképem ,olyan magas lett a fvs számom,hogy előszőr leukémiára gyanakodtak!

Én nem bántam meg!

361. Lara
2012. jún. 17. 17:48

Sziasztok!

én ma vagyok a 10. napomon, kifejezetten jól érzem magam:) a sebeim szépen gyógyulnak...ám tegnap óta észrevettem, hogy sóhaj vagy mély lélegzet közben fáj a nyakam, illetve olyan mintha a nyelőcsövem is érzékenyebb lenne. helyi érzéstelenítéssel műtöttek, úgyhogy szóba sem jöhet, hogy esetleg a cső sértette volna fel. mit gondoltok? másnak is van/ volt ilyen problémája? egy kicsit meg vagyok ijedve..:S

2012. jún. 16. 11:15

sziasztok!

én most vagyok túl 1 hete a mandulaműtétemen. 27 éves vagyok és leírom tömören a storymat és a tapasztalataimat:) a lényeg hogy ne higgyél a fórumokon terjengő horrorsztorikban mert mindenkinek máshogy reagál a szervezete, és minél jobban rástresszelsz a műtétre annál nagyobb lesz benned a feszültség és az nem jó. a lényeg hogy no para, mások is átestek már rajta. a műtét kb 20-25 perces és nem kamuzok nem egy leányálom, de ki lehet bírni. a lényeg hogy működj együtt az orvossal és hamarabb szabadulsz.utánna nem kellemes a fájdalom de a cataflam-v az nagyon jó, mert vízben oldódik és hamarabb is hat, meg tovább tart mint a normál. ettől majd tudsz enni és az nagyon fontos, mert a lepedéknek le kell kopnia a torkodról. só és fűszermentes ételek, szénsavmentes italok. hajmosás, fogmosás és szexmentes élet 2 hétig :)fogat ujjal és gyerekfogkrémmel moshatsz, a fogkefét azért nem javasolják mert ha kiesik a sörtéje és beleáll a sebbe. nekem a műtét nagyon rossz volt mert olvasgattam előtte a netes történeteket és nagyon rástresszeltem és sokkot kaptam, és a műtősnő a nyelvlenyomóval megrepesztette a nyelvem és azt is el kellett sütni, meg mivel nehezen működtem együtt és csupa seb lett a szám meg a nyelvem. de mondta a szobatársam hogy ő tök nyugodtan ment be nem stresszelt és simán ment a műtét és utánna gyorsabban is gyógyult(32 éves volt akkor). a fájdalom a 4.5. napon a legerősebb, fül és torok, de erre nagyon jó a hidegvizes törölközős borogatás. szóval ennyi a story, ha bárkinek tudok valamiben segíteni írjon nyugodtan :)

2012. jún. 1. 11:13

Sziasztok!


Nekem hétfőn volt lézeres mandulaműtétem. Leírhatatlan fájdalommal küzdök ma, már mind a két fülembe kisugárzik, úgy érzem magam, mint egy rossz kardnyelő. :(

Már a cataflam sem segít, bízom benne, hogy ma tetőzik és holnapra már jobb lesz.


Aki még előtte, annak sok sikert, aki utána, annak gyors gyógyulást!


Üdv.

Dorka

2012. máj. 8. 14:23
sziasztok,én 40éves vagyok,a jövő hónapban lesz mandulaműtétem(garat).nagyon félek,mert azt mondják hogy ebben a korban már elég kockázatos.a doki szerint nem kell félni,nem olyan vészes mint ahogy beállítják.hát reménykedek... akkora a gyulladás a véremben hogy már ráment az izületeimre,az antibiotikum már nem használ... ha esetleg tud valaki valami megnyugtatót :)
2012. ápr. 24. 19:14

Sziasztok!

A fórum olvasgatása és a hozzászólásaitok igen sokat segítettek a műtétre való pszichés felkészüléshez, ezért úgy gondoltam én is írok pár sort az eddigi tapasztalataimról.

Szóval 22 éves vagyok, 04.20án szabadítottak meg az összes létező mandulámtól.Rendellenesen nagyok voltak valamint havonta-kéthavonta begyulladtak, így már aktuális volt a műtét.Altatásba végezték, amihez egy plusz komplikációként hozzájött a cukorbetegségem. Szerencsére Vas megye legjobb orvosait "fogtam ki"(persze nem véletlenül).A műtétből természetesen semmire nem emlékszem az előkészületeken kívül, az ébredés sem volt olyan szörnyű, mint amire készültem,viszont az első korty folyadék rendesen megkínzott. Az első éjszaka is jól telt, fájdalomcsillapítónak Xilox-ot, valamint itthonra Fordedol-t kaptam. Az előbbi előtt le a kalappal, vízben oldva kell bevenni, gyorsan hat nincs kellemetlen mellékíze.

Ma vagyok a 4.napba, hát azt kell mondanom az éjszakák elég rosszak, annak ellenére, hogy alapból és most is rengeteg folyadékot fogyasztok. Már az első naptól kezdve leküzdöm a zsemlét, fasírozottat a gyorsabb lepedéklevállás érdekében.Valószínű a napokban még ilyen kellemetlen lesz a fájdalom, de belőletek erőt merítve remélem a 7-10.nap körül már minden rendben lesz.

Kamillatea nekem bevált, a homeopátiás bogyók felől érdeklődnék valakitől aki szedte őket, hogy milyen néven találom meg a bioboltban vagy a gyógyszertárban?

Egyelőre ennyit, ha valaki nálam is érdeklődne állok rendelkezésére.

Mindenkinek mielőbbi és bevérzésmentes gyógyulást kívánok!

2012. márc. 26. 14:14
Köszi, már túl vagyok rajta! Szerencsére :) Szinte már el is felejtettem a mandulaműtétet :)
355. dr.dina
2012. márc. 25. 14:13

Jól, de azóta én is voltam megfázva elég hosszú ideig :S De most jól vagyok! :)


Jobbulást!

2012. márc. 24. 19:56

Sziaa :)


Én most épp megfázva.... Amúgy jól :)

Te? :)

353. dr.dina
2012. márc. 20. 21:38
Sziasztok, hogy vagytok???
352. Lágyó (válaszként erre: 351. - Fannibaba1214)
2012. febr. 29. 14:22
Köszi, a gégész aki operált is erre vagy a gyomorsavra gyanakodott. Holnap megyek a vér és a törlet eredményeiért, majd elválik.
2012. febr. 28. 15:04

Nekem vírusos torokgyulladásom van...

Háziorvossal nézesd meg, mert nekem is mondta, hogy piros, és nagyon tud fájni, főképp éjszaka, szóval sanszos, hogy neked is vmi hasonló problémád van :((

350. dr.dina
2012. febr. 28. 12:18

Sziasztok!


Nekem nem volt gyomorsav problémám.

Tegnap viszont elkezdett kaparni a torkom, éjszakára már nagyon fájt meg ma is :( Kicsit köhögök, ha inni akarok akkor is szinte fuldoklásszerűséget érzek, nagyon szar.

De ma már 4 hetes vagyok, szóval remélem nincs hatással a mandulahelyimre :)

349. Lágyó
2012. febr. 27. 00:56

Hello, azt szeretném kérdezni, hogy valakinek a mandulaműtét után a sok fogyástól, rendszertelen, semmilyen táplálkozástól nem jelentkeztek valakinek gyomorsav panaszai? Mivel még a torkom fáj, azt hiszem gyomorsav irritálja. Ha valakinek hasonló panasza van vagy már netán kezelik is kérem írja meg. Köszönöm


Ja, engem is elkapott valami egy-két napos influenza, fel-le ugrált a lázam, folyt az orrom, köhögtem kicsit. De már 2 napja csak kicsit fujom az orrom.

2012. febr. 22. 17:50

Halihó :)


Sikerült rajtam kívül valakinek benyalni ezt a fejfájós-orrfújós- kicsit köhögős nyavaját? Tegnap még a nyelés is fájt egy kicsit (régi szép mandulakivétel utáni emlékek), ma már nem, de rajta vagyok az ügyön, hogy ne legyen rosszabb...


Amúgy, pont ma vagyok 5 hetes! Mandula nélküli állapotban :)

347. Lágyó (válaszként erre: 346. - Fannibaba1214)
2012. febr. 21. 09:38
Hát kedves fannibaba, nekem azt mondták, hogy a ygakori torokfájás abból adódik feltételezhetően, hogy be van gyulladva a mandulám. Addig mig egy kis hideget nem ittam, addig jó volt, de most újból fáj. Holnap megyek a gégészhez, aki operált. majd ő megnézi. Szép napot.
2012. febr. 19. 20:17

Lágyó!


Attól, hogy nincs mandulád, torokgyulladásod lehet... Meg minden más torokbajod... A mandulakivétel nem szűnteti meg a torokbajokat :D


Nuffi, már hiányoltalak, épp emlegetni akartalak. Szerintem Zselatint elnyelte az angliai élet, és

elfelejtett minket... Amúgy örülök, hogy jól vagy, és minden ok. Nyugi, az ásítás nekem is néha fájós, próbálok kicsiket ásítani, bár néha nem jön össze :) Suliba visszatértél? :))

345. Lágyó (válaszként erre: 344. - Nufficsibe)
2012. febr. 19. 11:31
Szia. Sajna nekem is fáj a torkom, nem értem miért, amikor már mandulám sincs.
2012. febr. 18. 19:45

Sziasztok :)

Mi újság veletek? Sajnos rég jártam erre :(

Én teljesen gyógyultnak mondhatom magam :D,habár ha ásítok még érzem kicsit,hogy húzódik. Remélem lassan neki kezdhetek az edzésnek is,mert már nagyon hiányzik,de azért még várok 1-2 hetet,hogy rendesen helyrejöjjön a torkom. Annyi van még,hogy elég hamar elfáradok,gondolom a 2,5 hét semmittevés megtette hatását :S Most meg fáj a torkom,lehet megfáztam,pedig vigyázom magamra.

2012. febr. 17. 09:44
Én szuperül, köszi :))
342. dr.dina
2012. febr. 16. 21:18
Jól, köszi :) Te? Többiek?
2012. febr. 16. 19:33
Minden rendben, jól vagy? :)
340. dr.dina
2012. febr. 15. 21:17
Igen én is ezt tartom valószínűnek, de kíváncsi voltam másnak is volt-e ilyen.
2012. febr. 15. 20:24

Mivel nem szedtem Cataflam-ot, ezért nem tudom, de nekem a Donalgintól nem volt ilyen. Nekem a kórházban adott műtét előtti nyugtató volt ilyen, az nagyon bekábított...

Szerintem amúgy semmi ilyen hatása nincsen, szimplán örültél a javulásnak :)

338. dr.dina
2012. febr. 15. 19:41

Hú de gyorsan válaszoltál :)

Köszi! :)

337. dr.dina
2012. febr. 15. 19:40
Ez egy hülye kérdés lesz, mert kizártnak tartom, hogy lehetséges lenne, de a Cataflamnak nem lehet "hangulatjavító" hatása? Ti nem vettetek észre összefüggést a bevétele és a hangulatotok között? Mert mikor szedtem és lecsökkent a fájdalom nagyon fel voltam dobva, meg hülye kis dolgokon is vigyorognom kellett amik amúgy nem is viccesek, most meg mióta nem szedem elég szar kedvem van. De valószínűleg a szenvedés ideiglenes megszűnése dobott fel, nem? Hasonló tapasztalat?
2012. febr. 15. 19:38
Úgyhogy kitartás :))
2012. febr. 15. 19:38

Szuper, akkor minden rendben van :)

Nyugi, nemsokára már az az 1 sem kell :) Én legalábbis a 9. nap óta nem szedek semmi bogyót, és nem is fájt azóta. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook