Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a gond? Tanácsokat, javaslatokat kérnék.... fórum

Mi lehet a gond? Tanácsokat, javaslatokat kérnék.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
360. MTami01 (válaszként erre: 347. - Bless the child)
2021. nov. 29. 17:13

Ma volt a kontroll. Kaptam egy járógipszet 5 hétre.


A kezelőorvosnak feltettem a következőket:

1) Mi várható gipszlevétel után és mikor mehetek majd dolgozni?

2) Hosszútávon mi várható egy sérülés után?


A doki válaszai:

1) Azt szoktuk ajánlani, hogy a gyógytorna vagy a gyógytorna és a fizioterápia minimális időintervalluma minimum megegyezőnek kell legyen, mert ennyi idő kell, hogy regenerálódjon a gipszelt testrész és visszanyerje a korábbi erőnlétét. Bár ez utóbbi nem teljesen állja meg az igazságot, mert egy szakadt szalag vagy törött csont azért már sosem lesz 100%-ban ugyanolyan, mint a sérülés előtt. A munkához való visszatérés pedig legalább 3-4 hónap lesz.


2) Az, hogy hosszútávon mi lesz, az kiszámíthatatlan. Alapvetően a fiataloknál kicsi rá az esély, hogy rövid- és középtávon probléma lesz. A lányoknál azért kicsit neccesebb a dolog, hisz esetleges gyermekvállalás esetén, főleg a terhesség alatti testi változásokat a szövetek, szalagok nehezebben tudják lekövetni, ami némi kockázatot jelent. Ez hasonló a tinédzserkori változásokhoz, bár ott utólag az ízületek felzárkóznak a változásokhoz, mert van idejük. A terhesség ezzel szemben azért átmeneti időszak. Ez ugyebár a fiúknál nincs meg.



Egy szó, mint száz: Várhatóan legalább 3 hónap lesz, mire meggyógyulok, de 100%-os akkor sem lesz.

359. MTami01 (válaszként erre: 358. - MTami01)
2021. nov. 27. 21:00
Legalább, amikor a párom azt mondta, hogy ő majd beviszi a cuccokat és szól öcsinek, akkor hallgathattam volna rá. De én nem csak bementem a házba, hanem még az emeletet is megmásztam bedagadt, fájós bokával. Ezt nem kellett volna. Lehet, hogy megúsztam volna egy erősebb húzódással. Így szakadás és törés lett a vége.
358. MTami01 (válaszként erre: 357. - Bless the child)
2021. nov. 27. 20:29
Én nagyjából tudtam, hogy ott van egy még ki nem javított járdahiba. Én inkább arra nem figyeltem vagy csak később esett le, hogy ott ment ki a bokám. Az, hogy akkor hallani véltem "valamiféle" pattanó hangot, csak később raktam össze, amikor már a kocsiba ültem. De még mindig bíztam benne, hogy semmi komoly. Talán, hogyha akkor visszafordulok vagy felhívom a párom, mert neki is útba esett volna a bolt, akkor ekkora baj nem lett volna. Az meg a saját makacsságom, hogy még akkor is erőltettem, amikor már fájt is. A kocsiból pedig már kiszállni sem tudtam, vagyis pontosabban a lábamat már terhelni sem tudtam.
357. Bless the child (válaszként erre: 356. - MTami01)
2021. nov. 27. 20:21
Kb az én bokámmal is ez történt. Járda hiba, nem figyeltem
356. MTami01 (válaszként erre: 355. - Bless the child)
2021. nov. 27. 20:11
A helyzet az, hogy hétfőn reggel úgy gondoltam, hogy ha már itthon vagyok, akkor elmegyek a boltba, mégpedig futva. Csak azért, hogy az elmúlt években megszokott reggeli futótávom meglegyen és a tesómnak is friss péksüteménye legyen. Az egyik kereszteződésnél beleléptem egy úthibába, amit nem vettem észre. Hallani véltem valami pattanó hangot onnan lentről, de még nem is fájt így tovább mentem, aztán még haza is sétáltam. Akkor már éreztem azért, hogy baj van. Mivel a párom éppen akkor ért hozzánk a szüleitől, így látta, hogy baj van. Ő vitt be végül a sürgősségire, de ezt megelőzően azért még bevittem a cuccot, felmentem felébreszteni az öcsémet. De ekkor már azért fájt is, és be is volt dagadva. A cipőt már egyáltalán nem tudtam visszahúzni rá.
355. Bless the child (válaszként erre: 354. - MTami01)
2021. nov. 27. 20:05
Sajnálom 😥
354. MTami01 (válaszként erre: 352. - Bless the child)
2021. nov. 27. 20:04
Még egyszer köszönöm a válaszodat. Azt sejtettem, hogy nem 1-2 nap lesz a gyógyulás. Egyedül azt sajnálom, hogy a párommal is marad többnyire a távkapcsolat ebben az időszakban. Ráadásul valószínűleg én csesztem el az egészet.
353. MTami01 (válaszként erre: 352. - Bless the child)
2021. nov. 27. 20:01
Az öcsém aktív sportolóként (focizott) szenvedett részleges keresztszalag-szakadást 2019-ben és neki sem műtötték. A párom nővérének viszont nagyjából 10 évvel korábban még a részlegest is műtötték, pedig nem volt sportoló.
352. Bless the child (válaszként erre: 351. - MTami01)
2021. nov. 27. 19:47
A sérült szalag helyét átveszi az ép szalag. Régen részlegest is műtöttek, most már csak akkor, ha 2 szalag teljesen el van szakadva. Kivétel a sportolók
351. MTami01 (válaszként erre: 349. - Bless the child)
2021. nov. 27. 19:41

Tudom, hogy nem is a vigasztalásról szól, hanem a tényekről. Nagyon szépen köszönöm!


Továbbra is úgy látod, hogy soha nem lesz már olyan a bokám, mint a sérülés előtt volt? Mennyivel lesz sérülékenyebb - már hogyha az lesz?

350. MTami01 (válaszként erre: 349. - Bless the child)
2021. nov. 27. 19:24
Nem vigasztaltál meg. Már most alig várom, hogy visszamehessek. Nem azért, mert rossz itthon lenni, de hiányzik a párom, akitől így távol kell lennünk egymástól, mert nagyon ritkán tud hazajönni. A kollégák is hiányoznak, de ők nem annyira érdekesek a számomra.
349. Bless the child (válaszként erre: 348. - MTami01)
2021. nov. 27. 19:08
Azért írtam, hogy ez a minimum gyógyulási idő az ilyen sérüléseknél
348. MTami01 (válaszként erre: 347. - Bless the child)
2021. nov. 27. 19:04
Ezek szerint min. 2 hónap lesz (nagyjából 3-4 hónapot jósolt a doki).
347. Bless the child (válaszként erre: 346. - MTami01)
2021. nov. 27. 19:03
Minimum 6 hét gipsz, majd gyógytorna 3 hétig
346. MTami01 (válaszként erre: 345. - MTami01)
2021. nov. 27. 18:58
Egy ilyen sérülés után mennyi idő még rendbe jöhet a bokám és visszamehetek dolgozni? (Az egyetem mellett pincérként dolgozok egy étterembe)
345. MTami01
2021. nov. 27. 18:40

A mai nap elővettem a hétfői zárójelentésemet, mert kíváncsi lettem, hogy pontosan mit ír:


"Beteg panasza:

Látható és érezhetően bedagadt jobb boka. Terhelhetetlen, súlyt nem tud rá helyezni.


Elsődleges tesztek:

Tapintásra elülső külboka szalagszakadás és csontelváltozás lehetősége áll fent.


Megrendelt vizsgálat:

3 irányú RTG vizsgálat és azonnali CT vizsgálat.


A röntgen vizsgálat eredménye szerint:

fibula distalis végén törés észlelhető.


A CT vizsgálat eredménye:

rupt. lig. TFA, vagyis elülső bokaszalag részleges szakadása. A szakadás nem éri el azt a szintet, amely a műtétet a jelenlegi állapot szerint szükségessé teszi.


Kezelés:

rugalmas gipszsín felhelyezése combtőtől lábujjig. A gipszre sarok nem kerül felhelyezésre. A gipszelt lábat terhelni tilos. Szükséges mozgás esetén két könyökmankó vagy járókeret használata szükséges és ajánlott.


Kontroll:

2021. november 29. 13:30 "

344. MTami01 (válaszként erre: 329. - Napsugár8)
2021. nov. 27. 14:14
Mai termés két fülvédő és egy egy félig elkészült sál. Legalábbis eddig. A sálat befejezem az biztos. Hajpántot akarok csinálni holnap magamnak is és a vőlegényemnek is. Neki is középhosszú a haja, csak olyan, amit igazán felgumizni nem lehet, mert túl vastag és túl erős (néhány gumi már bánta a próbálkozásokat)... :)
343. MTami01
2021. nov. 26. 23:18

Akinek bokatöréssel vagy szalagsérüléssel kapcsolatban tapasztalata van, azt szívesen olvasnám. Hátha van különbség a tapasztalatokban, ötletekben.


Azt tudom, hogy öcsémnek két bokaszalag-szakadása volt. Az elsőnél szerencsére nem volt szükség műtétre, míg a másodiknál igen. Szerencsére csontsérülés egyiknél sem volt.


Nálam csonttörés is van. A szalagok is sérültek.

342. MTami01 (válaszként erre: 341. - MTami01)
2021. nov. 26. 18:53
A testvérem nagyon örült neki. Azóta anyu és az egyik unokatesóm is kért. Szóval lesz mit csinálnom holnap is. Ma megvolt hozzá a bemelegítés. Holnap már könnyebb lesz.
341. MTami01 (válaszként erre: 338. - MTami01)
2021. nov. 26. 15:59
Az első negyedóra nehéz volt, de aztán úgy belelendültem, hogy már két fülvédővel végeztem kb. 14 óráig.
340. MTami01 (válaszként erre: 339. - Bless the child)
2021. nov. 25. 20:04
Ez nem hangzik jól. Nem is lehetett az. Remélem mára már többé-kevésbé jól van a bokád.
339. Bless the child (válaszként erre: 330. - MTami01)
2021. nov. 25. 19:57
Mindhárom szalagom szakadt, plusz a peroneus ín is kiszakadt a helyéről. Első műtét nem sikerült, a második már jó lett. Csavarok, tiplik, műszalagok lettek beépítve
338. MTami01 (válaszként erre: 337. - MTami01)
2021. nov. 25. 19:49

Amikor öcsém meghallotta, hogy most megpróbálkozok megint a kötéssel, akkor rögtön kért egy új fülvédőt. Szóval a "lecke megvan", határidő nincs. :)

Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz újra kötni. Egyébként akkoriban azt mondhatom, hogy örömmel csináltam és nagyon szerettem.

337. MTami01 (válaszként erre: 335. - Napsugár8)
2021. nov. 25. 16:36
Köszönöm! A fülvédőre még emlékszem nagyjából, hogy hogyan kell csinálni, ahogy a sálra is.
336. Napsugár8 (válaszként erre: 335. - Napsugár8)
2021. nov. 25. 16:35
Ha tudnám, hogy hány dkg fonál kellene egy ilyen poncsóhoz, ami kb. középvastag és leérne a térdemig... tavaszra még készen is lenne.
335. Napsugár8 (válaszként erre: 334. - MTami01)
2021. nov. 25. 16:30

Itt a kötésminta a poncsóra. Egyszerű és nagyszerű.


[link]

334. MTami01 (válaszként erre: 333. - Napsugár8)
2021. nov. 25. 16:01

Főleg kötni tanított a nagymamám még kisiskolás koromban. Azóta talán egyszer próbálkoztam vele már vagy 5 éve, amikor az előző párommal szakítottam és nem volt kedvem semerre menni. De most még sem jutott volna eszembe ez a lehetőség. Köszönöm, hogy felvetetted!


Ha jól rémlik az akkoriban csinált fülvédőket eleinte az öcsém hordta, majd az unokahúgomhoz kerültek, tőle pedig a húgához, majd most az öccsük használja.

333. Napsugár8 (válaszként erre: 332. - MTami01)
2021. nov. 25. 15:49

Örülök neki, hogy tetszik az ötlet, és ha valamikor még csinálgattad is, tökéletes. Először csak sálakkal próbálkozz, az jó gyakorlásra. Utána jöhet a fülvédő. De szerintem egy-egy minta, stb. a net-ről is leszedhető, hogyan, miként kell csűrni-csavarni vagy a szálat, vagy a tűt. :))

Én valamikor rengeteget horgoltam, inkább csak csipke terítőket, a kötés nem lett a kedvencem, mert kevésbé haladós. Viszont sokkal lágyabb, sokkal puhább a kötött cucc, mint a horgolt. Mikor a horgolt terítők kimentek a divatból, akkor keresztszemeseket hímeztem, és subahímzést, makramét... hosszú, téli esték elfoglaltsága. Jó időtöltést. Majd írd meg, hogyan haladsz velük.

332. MTami01 (válaszként erre: 329. - Napsugár8)
2021. nov. 25. 14:54
Ma délkörül beszéltem nagymamámmal. Este érkezik némi fonál és holnapra már meg is van az új elfoglaltságom.
331. MTami01 (válaszként erre: 329. - Napsugár8)
2021. nov. 24. 17:34
Nem is rossz ötlet. A nagymamám nagyon jól hímez és köt. Nekünk már több sapkát, sálat és pulóvert kötött. Nekem is tanított anno néhány dolgot. Ráadásul néhány utcára lakik csak tőlünk. Bár igaz, hogy már sajnos nagyon nehezen mozog. (A közvetlen szomszédságban sajnos senkit nem tudok, aki ilyenekkel foglalkozna, vagy foglalkozott volna bármikor is. Ráadásul főleg a középkorosztály, vagyis a szüleim korosztálya)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook