Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. febr. 5. 15:06
Csak óvatosan, ne erőltesd, ha nem megy!!
273. fannibaba1214 (válaszként erre: 271. - Dr.dina)
2012. febr. 5. 15:05

Engem is altattak. Jobb volt ez így :)


Lágyó! Én nem éreztem ilyet, egyáltalán.

272. Lágyó
2012. febr. 5. 15:02
Sziasztok. azt nem tapasztalta senki sem, amit én? Ha lefekszem, ha a fejem bal oldalra fordítva, akkor az az oldla fáj, ha ugy fekszem, hogy jobbra a fejem, akkor arra a részre megy át a szúró, égető fájdalom. Köszi.
271. dr.dina
2012. febr. 5. 15:01
Altattak. Most megint bepróbálkoztam egy kis fasírttal de nem kellett volna, sztem túl fűszeres vagy nemtom, de megfájdult :S
2012. febr. 5. 14:52

Igen, 18 napos vagyok már :) Nyugi, nemsokára Te is eljutsz idáig, és már csak nevetni fogsz rajta :) Én is azt hittem, hogy sose jön el ez az idő.

Amúgy altattak, vagy érzéstelenítés volt?

269. dr.dina (válaszként erre: 268. - Fannibaba1214)
2012. febr. 5. 14:50

Jaja, nagyon örülök nektek, olyan rossz volt eddig, hogy nem tudtam sorstársakkal beszélni!

Azt meg most látom, hogy 18 napos vagy már ha jól számolom? De jó neked!

2012. febr. 5. 14:48
Tiszta jó kis közösség alakult ki, azért vagyunk, hogy segítsünk egymásnak :))
267. fannibaba1214 (válaszként erre: 264. - Dr.dina)
2012. febr. 5. 14:47

Igen, egybe kell lenyelni, kapszulás bogyó, de nekem hatott. Én tejbe áztattam a kalácsot, vagy sok vajjal ettem. Meg anya vett nekem mindenféle puha kiflit, úgyhogy azokkal elvoltam egész jól. 9. napon már a melegszendvicset egyben ettem :)

Engem is pesten műtöttek, csak a János kórházba. Na a meleg levegővel én is bajba voltam, féltem, de lassan szárítottam, hol melegen, hol hidegen. :)

266. dr.dina
2012. febr. 5. 14:45

Én pici fogkrémet is használok.

És megkérdezhetem neked mennyire vastag a lepedék?

Amúgy mindenkinek köszi az infókért! :)

265. dr.dina
2012. febr. 5. 14:43
Szóval igen, a sült úhs krumplival belefér csak óvatosan :)
264. dr.dina
2012. febr. 5. 14:42

A donalgint arra tartogatom, ha már nem hatna a Cataflam, de egyelőre jól elvagyok vele. Az első 3 napom tök jó volt, még a negyedik délelőttje is, ja meg a mai nap is tök jól vagyok eddig. De a Donalgint egészben kell lenyelni nem?

Engem a Bajcsi-ban műtöttek, x. ker.

Hát a hajmosás már nagyon rámférne de én a szárítástól is félek, mert ugye a meleg levegő...Sztem holnap megpróbálkozom és langyos levegővel fogom.


Jaja, azt a Nurofent próbáltam tegnap, semmit se ért, hogy szépen fogalmazzak :(


Amit eszek: kenyérbél, kalács, pogácsa (kemény részeinél vigyázva jól szétrágva)főtt hús, húsleves mindene csak lé nélkül (ígyis alig van étvágyam és a szilárd kajára tartogatom a helyet), főtt krumpli, 1x tejberizs, puha kifli (nem az a szúrós-morzsálódós külsejű!)és tegnap este a lepedéktől való szabadulniakarás végett legyűrtem két fasírtot is, bár az időzítés a fájdalom miatt nem volt a legjobb :s

2012. febr. 5. 14:38
nincs mit :)
262. Lágyó (válaszként erre: 240. - Fannibaba1214)
2012. febr. 5. 14:37
Köszi az infot.
261. Lágyó (válaszként erre: 251. - Dr.dina)
2012. febr. 5. 14:33

Fog: azt mondták, moshatok fogat, de ne hazsnáljak fogpasztát, mert ingerli a sebet.

Hajmosás: csütörtökön hazaengedtek, pénteken mostam hajat. Utána ugy tünt, mintha kicist szédelegnék.

Nekem, csak pépeset ajánlottak 2 hétig, püré, joghurt, fagylalt, spenot, főzelék

260. dr.dina
2012. febr. 5. 14:33
Fú na most meg én maradtam le :)
2012. febr. 5. 14:32
Jaa, Dina, én Donalgint kaptam, az egy csodaszer, de tényleg :)) Kórházba is azt adták, meg a doki is azt írta itthonra, tényleg hatásos :)
2012. febr. 5. 14:31
Én is zsemlét kaptam első nap reggelire, vajjal, a belét szépen elnyammogtam sok vízzel leöblítve. Az ebéd meg undi borsófőzelék volt pépesítve, hááát, az ízére soha többé nem akarok emlékezni :S
257. Lágyó (válaszként erre: 241. - Dr.dina)
2012. febr. 5. 14:30
Szia. A nyakamnál én is érzek itt-ott fájdalmat, olyan érzés mintha meghuztam volna. a korházban nekem Aulin port vagy Nurofen szirupot ajánlottak, de mikor megvettem a nem vényköteles Nurofen szirup, akkor láttam, hogy za gyerekeknek van lázcsillapíto gyanánt, így vissza is vittem. Ha valami lesz írok és te is irj bátran. Laci
2012. febr. 5. 14:29
Zsuzsi, óvatosnál is óvatosabban edd, de bele :))
2012. febr. 5. 14:28
dina, téged hol műtöttek?
2012. febr. 5. 14:28

Fogat én óvatosan mostam, hajat mosni a 7. napon mostam, de nagyon óvatosan, féltem, hogy bevérzik vagy valami, úgyhogy nem erőlködve, csak nyugodtan csináltam :)

Nekem a doki azt mondta, hogy pépes étrend, ez ment a 8. napon, de utána már nagyon óvatosan elkezdtem eszegetni szilárd kaját, de ha fájt, nem erőltettem, de én is hallottam, hogy a szilárd kaja leviszi a lepedéket, de nekem szépen magától lement. Bár a 5. napon már ki voltam a sok pépes kajától :)

2012. febr. 5. 14:28
A hajmosásról véletlenül nem hallottam.Milyen darabosat eszel még?Én lehet kicsit túlreagálta,most sült húst eszek krumplival.Ez még belefér?
2012. febr. 5. 14:26

Na csajok belehúztatok, olvasok vissza, aztán mondom a tapasztalatokat!


Elöljáróban, fagyi: Nekem azt mondta a nővérke, hogy nem életfeltétel, de nyugodtan lehet enni, műtét másnapján: fél doboz fagyi egybe, semmi bajom nem lett :)

251. dr.dina
2012. febr. 5. 14:25
Laci neked mi a véleményed a lentebbi dolgokról (fog- és hajmosás, pépes vagy darabos, jégkrém stb..)?
250. Lágyó (válaszként erre: 242. - Dr.dina)
2012. febr. 5. 14:23
nem magyarországon,
249. dr.dina
2012. febr. 5. 14:21

Na a jégkrémről is kétfélét hallottam! Én nem ettem, mert nem esett jól még a hideg víz sem, csak a szobahőmérsékletű dolgok. De ha jól esik szerintem szabad, mert az igaz, hogy összébb húzza az ereket (ami jó, de így viszont a gyógyulást is lassítja állítólag, jó mi? :) ). Szerintem ha tudsz darabosat enni, akkor nyugodtan. Az én orvosom a kenyérbelet ajánlotta, az pedig attól függően, hogy meddig nyammogja az ember még pépes is lehet :)

Na és a hajmosásról mit hallottál?

2012. febr. 5. 14:10
És a jégkrémmel mi a helyzet?Azt szabad ilyenkor,vagy nem?
2012. febr. 5. 14:08
Beszélek már a műtét utáni naptól,a durvább ételt mások mondták.Tényleg mindenki mást mond,hogy mit lehet és mit nem.Amelyik orvos műtött,mondta,hogy pépes kaja és lehet tejtermék is.Aki ma volt viziten azt mondta,hogy pépes kaja és semmi tejtermék.Most akkor mi van?Amúgy megkavarnak rendesen,mivel ugye mondják a pépeset,műtét után az 1. kaja meg zsemle vajjal,sajttal és háztartási keksz.???Az meg csúnya lenne,ha 10 napig nem mosnék fogat.A száj a legnagyobb bacitanyánk,szerintem idióta,aki ezt mondta.
246. dr.dina
2012. febr. 5. 14:02
Ja, meg neked is pépeset mondtak, nekünk meg a lelkünkre kötötték, hogy darabosat! A napi két litert keveslem, én legalább 4 litert magamba döntök az éjszakával együtt. Érdemes beállítani az ébresztőt, hogy óránként- két óránként felkelj inni, különben nagyon fáj ha kiszárad, de majd kitapasztalod :) Neked hogy megy a beszéd?
245. dr.dina (válaszként erre: 243. - Zsuzscsi13)
2012. febr. 5. 13:59
Hú Zsuzscsi, nem irigyellek! Örülök, hogy már túl vagy rajta! Nekem nem mondtak semmilyen tejtermékre vonatkozó tiltást, sőt reggelire a kórházban kakaót kaptunk (mondjuk lehetett választani tea és kakaó közül). Másnap otthon pedig tejberizst ettem. De ennyivel ki is merült a tejtermék dolog :) Amúgy olyan gáz, hogy mindenki mást mond (az orvosomra hallgatok, de még az orvosok sem ugyanazt mondják). Van aki szerint szabad főzeléket enni van aki szerint nem (merthogy állítólag feltapad), rántotthúst hogy koptassa, mások szerin tilos mert felkarcolja. Fogat mosni van aki szerint szabad, van aki szerin tilos. Tejtermék, stb, semmiről sincs egybehangzó vélemény, ez elég gáz.. :S
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook