Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
244. dr.dina
2012. febr. 5. 13:52

És beszélni tudsz már rendesen? Én először a negyedik napon tudtam pár érthető szót kimakogni, addig csak érthetetlenül ha muszáj volt de inkább írtam. Tegnap a fájdalom miatt nem ment, ma egy keveset beszéltem már, de messze nem tökéletes..

A lepedék miatt amúgy azért aggódom, mert félek, hogy így egyben fog leesni, ami meg nagy valószínűséggel vérzést okoz.

Neked nem mondták, hogy szilárd kajákat is erőltess? (Persze jól megrágva és olyat ami nem karcolja a sebet) Mert az tudja csak koptatni, a pépes dolgok nem!

2012. febr. 5. 13:43

Itt a legaktívabb mindenki,úgyhogy ide írok.

Szisztok!


Mint tudatlan találtam erre az oldalra az év elején.Leírom,hátha segít ez később valakinek.

Karácsony hetén kezdődött,a jobb felső bölcsesség fogamat kihúzták kb 2 éve.Az egyik hajnalon arra keltem,hogy be van nagyon gyulladva ott az ínyem,fel van dagadva,úgy,hogyha zártam a számat az ínyemre haraptam.Elmentem fogorvoshoz,csináltatott több fogamról röntgent fent is és lent is,de minden fogam rendben volt.Gyulladáscsökkentős gézt rakott a fogam és az íny közé,ami estére szépen levitte a gyulladást.Másnap fájt a szemem alatt,de csak mikor pislogtam.A magán fogorvosomhoz arra a napra volt időpontom,ezért elmentem hozzá is,ő is megerősítette,hogy nem fogról történt a gyulladás.

Harmadnap úgy keltem,hogy azon az oldalt az alsó és felső szemhéjam bedagadt,ezért szemészhez mentem,megállapította a kötőhártya gyulladást,bár egyáltalán nem volt piros a szemem,írt fel szemcseppet.Aznap mentem dolgozni,nagyon fájt a halántékom és olyan érzésem volt,mintha arról sugározna a szememre,ekkor fájt már az egész jobb arcrészem,a fülem mögött is és a tarkómon is,az egész fagyos érzetet keltett ezeken a területeken.Karácsony reggelén ugyan enyhébb volt,de szédelegtem kicsit és elmentem az ügyeletre,ahol megállapították,hogy igen,még mindíg látszik a dagadás és kaptam antibiotikumot még.Azon a héten kezdtem a Dalacint,itt kaptam Augmentint,úgyhogy folytattam ezzel.(Minden orvosnak elmondtam az előzményeket és a szedett gyógyszert.)A két ünnep között elmentem a háziorvoshoz,mer nagyon fájt még a fülem alatt.fölött és az arccsont,de nem volt arcüreg gyulladásom,ő elküldött orrmelléküreg röntgenre és kaptam még antibiotikumot,Fromilid uno-t.A felvétel negatív volt.A héten arra keltem,hogy fájt a bal karom és kicsit a bal lábam is,szerdán elmentem a körzetihez,mert a karom nagyon fájt a lapockámtól kiindulva a mellkasomon át a kisujjamig,legfőképp az alkaromon.

Lázam ugyan nem volt,de többször volt alacsony 37.5 hőemelkedésem.Pénteken elmentem ismét a körzetihez,mondtam neki,hogy még mindíg mindenem fáj,azt mondta pihenjek,úgyis hétvége jön.Estére már nagyon fájt a lábam is,leginkább a lábszáram izmai,bokám,talpam és ugyanígy már a jobb lábam izmai is a csípőmmel együtt.Mire hazaértem a jobb karom is fájt.Egész éjszaka nem aludtam,szédelegtem és nagyon fájt mindenem.A mentősök azt mondták menjek az ügyeletre,ezért másnap ott kezdtem,természetesen nem történt semmi,javasolja a háziorvosomnak a vérvételt és góckutatást,teljes belgyógyos vizsgálattal.Gyenge voltam és a karomban sem volt túl sok erő.

Góckutatás vette kezdetét,a labor eredményekben érdemi eltérés nincs(FVS 12,8;Se vas 29,4 ),nőgyógyászat negatív,a fül-orr-gégészeten pedig idült garatmandula-gyulladást diagnosztizáltak.Másodvéleményért is elküldtek,ahol újjfenn megállapították, hogy nyomásra detritus ürül.A fülem környékén pedig továbbra is feszítő fájdalom van,ami a halántékomig sugárzik.

Február 3-án vették ki a garatmandulámat,azzal indult,hogy túl sok érzéstelenítőt kaptam és elájultam,amikor már képbe kerültem felfektettek és így műtöttek.Másnap reggelire kaptunk! zsemlét,háztartási kekszet,vajat és sajtot.Ma úgy engedtek el,hogy csak pépeset egyek és semmi tejterméket még egy hétig.Amúgy nem olyan vészes ,csak legyen fájdalomcsillapítód,és igyál 2 liter folyadékot,no meg persze egyél is!

Gyógyulást mindenkinek!

Gyógyulást mindenkinek!

242. dr.dina
2012. febr. 5. 13:42
Hol műtöttek Laci?
241. dr.dina
2012. febr. 5. 13:34

Fú de jó, hogy válaszoltatok, egy másik fórumon napok óta nem jött válasz ezért gondoltam itt is kipróbálom, jól tettem :)

Tegnapelőtt voltam kontrollon, és a doki mondta, hogy nagyon vastag a lepedék, addig nem izgatott a dolog :) szóval ezért kezdtem el kicsit aggódni. Írt is fel antibiotikumot, hogy nehogy felülfertőződjön.

Laci, a fülem nekem is fáj (alatt, benne, mindenhol..)amikor múlik meg kiment a gyógyszer hatása, sugárzik mindenhova a fájdalom a torokból. Nekem az esték és éjszakák a nagyon rosszak, a tegnapi nap és a most éjszaka volt a legdurvább, még az állkapcsom is fájt. Szóval ettől nem kell félni, bár igaz, hogy nagyon tud fájni. Nekem Cataflamot írtak fel, kontrollon pedig az orvos még szájban oldódó Nurofent, azt tegnap próbáltam, SEMMIT nem ért! Ezeken kívül mást nem ajánlottak. Még a Donalgint hallottam, hogy jó, de az is vényköteles, és azt szerintem nem lehet feloldani de nem biztos. Neked nem fáj a nyaki nyirokcsomóidnál? Nem tudom, hogy azok fájnak-e vagy oda is csak sugárzik.

Köszi Fanni a bíztatást! Torokfertőtlenítőt egyik este próbáltam (akkor még nem tudtam rendesen fogat mosni) de a kontrollon azt mondta a doki, h felesleges, szal azóta nem szedtem (és szerencsére már rendesen fogat is tudok mosni persze csak óvatosan..) Ja, és ma eddig szinte egyáltalán nem fájt (9 előtt kicsivel vettem be egy Cataflamot de eddig gyógyszerrel is sokkal rosszabb volt, tegnap meg éjszaka különösen, mint már mondtam) Bár nekem mindig az esték és éjszakák voltak nehezebbek.

2012. febr. 5. 12:27

Sziasztok :)

Először is üdv itt :) És jobbulást mihamarabb!


Dina! A lepedék szépen el fog majd tűnni, nekem is nagyon sok volt rajta, de az jó helyen van ott, a doki úgyis meg fogja mondani kontrollon, ha nem jó, de azért kérdezz rá. Lehet használni elvileg torokfertőtlenítőt, de én nem használtam, és már teljesen elmúlt a lepedék, nyugi, szépen lassan elmúlik!


Laci! Nekem is műtét után a 4. és 5. nap volt a legrosszabb, de ezen is túllendültem, nyugi, elmúlik :)

Fül téma: Nekem néha egy picit lüktetett, de egyáltalán nem volt vészes, és csak ritkán fájt... Ha nem múlik, szerintem dokival nézesd meg, bár nekem a műtéti tájékoztatóban (műtét előtt odaadták, h olvassam végig, mégis mi vár rám...) ott benne volt, h fájhat a fül... Remélem hamar elmúlik! :)

239. Lágyó (válaszként erre: 238. - Dr.dina)
2012. febr. 5. 11:43
Szia, engem is 31-én operáltak, azota ugy érzem tegnap, meg ma fáj a legjobban. Én csak ilyen mixerelt dolgokat eszek (leves még olyan ami elvislehető), ja meg a joghurtot, ami már valahogy nem hiányzik. Ja a fehér lepedék, ami védi a sebet arról nekem azt mondták, hogy majd lekopik magától. Az arra hivatott, hogy védje a sebet, míg be nem gyogyul, meg gondolom, hoyg ne szakadjon fel. Kérdezni szeretnék én is, nem érzel a füled alatt nagy nyomást? Olyna érzésem van mintha zsét akarna menni az oldalam. Nem ajánlottak neked, valami alternatív gyogymodot, hoyg enyhitse a fájdalmat? Köszi a választ. Laci
238. dr.dina (válaszként erre: 237. - Fannibaba1214)
2012. febr. 5. 10:59
Sziasztok! Jan. 31.-én vették ki a manduláim, ez a 6. napom. A gond az, hogy nagyon vastag még mindig a lepedék és nem is tűnik úgy mintha kopna, pedig próbálok darabosat enni, tegnap két fasírtot is magamba erőszakoltam, meg sok kenyérbelsőt, kiflit meg ilyesmit eszek..De ahogy látom olyan helyen is van lepedék, amit nem ér a kaja nyeléskor, ott két oldalt a mélyedésben, na ott a legvastagabb. Ez mindenkinek ilyen? Hogyan lehet onnan koptatni? Köszi!
2012. febr. 4. 21:03

Szia Nuffi!


Örülök, hogy egyre jobban vagy, végülis 9. napos vagy, ilyenkor már beindul a mocorgási vágy :) Amúgy meg jövőhéten ilyenkor szerintem már emlékezni sem fogsz rá! :)

Amúgy én eddig se mozogtam annyira, sport szinten, de itthon már a 10. napon mosogattam, pakolásztam, de óvatosan, biztos ami biztos alapon! De várd ki a hétfőt, hogy mit mond a doki, de óvatosan mocoroghatsz otthon, és semmi erőlködés!!


Amúgy reggel teljesen kiszáradt, rendesen fájt már, de gyorsan ittam rá, aztán elmúlt! Vagy legalábbis gyorsan aludtam tovább :) Amúgy ki hogy van? :)

2012. febr. 4. 19:38

Halli!

Hogy ment az állásinterjú zselatin? Engem Cegléden műtöttek, a dokim jászberényi és szabadidejében műt Cegléden. Hallottam már arról a magánsuliról,de nem tudom,hogy merre van Gödöllőn.

Nem tudom ti hogy voltatok vele,de én ahogy egyre jobban érzem magam egyre több mindent akarok csinálni :) és olyan rossz,mert tudom,hogy nem szabad,nehogy bevérezzen :S Ti hány nap után kezdtetek el jobban mocorogni? :)

2012. febr. 3. 21:27
Óóóóó, de akkor majd jelents h mizujs, meg milyen... Mit tervezel dolgozni? Ne felejts el minket itt a fórumon :))
2012. febr. 3. 20:54
már jól vagyok :)) Holnap már megyek állásinterjúra. Dolgozni megyek majd, nem szándékozom Magyarországon tartózkodni :D csak a mandulaműtét kötött ide:P
2012. febr. 3. 17:50

Na még a végén kiderül h ismeritek egymást :D


Zselatin, mit fogsz csinálni Angliába? Vigyázz ebbe a hidegbe, mert marha könnyen meg lehet fázni vagy összeszedni vmi nyavaját.... :D Nekem is elkezdett csöppet folyni az orrom.... Ne legyél szomorú! :D

2012. febr. 3. 13:06
nufficsibe most látom hogy Gödöllőre jársz :) Én is ott tanultam csak a Szakképző Magánsuliba, aztán majd egy hónap múlva költözök Angliába.. akkor téged is kerepestarcsán műtöttek??
2012. febr. 3. 13:04

fu, nagyon belejöttetek itt a dolgokba :D Am a fagyit én se tudtam enni, csak jobban fájt tőle..de én banánt meg banánturmixot se tudtam,csípte.. a kompót nekem nagyon bejött :)

Ja és am tegnap tökre fájt a torkom.. tök szomorú voltam..aztán mondta anyum hogy attól hogy nincs mandulám még torokgyulladásom lehet..én naiv azt hittem többet nem fogok szenvedni..

2012. febr. 2. 21:42

Igen, én suliba járok, okj-re, protokoll ügyintézőnek tanulok :)


Ááááá, beszélni? Eszembe se jutott másnapig, de még a sétálás se nagyon, csak a mosdóig meg vissza... Én is feküdtem kinyúlva, mivel altattak kába voltam meg aludtam még műtét után is. Bár, az tuti h sírva toltak le, de nem a fájdalomtól síram, csak jött, és sírni kellett úgy éreztem :D Mindenki azt hitte h baj van :D

Egészségedre, irigylem a csokit, nekem tiltott dolog... :(

2012. febr. 2. 21:01

Borsófőzeléket anyum csinált itthon,mikor hazajöttem :)

Akkor te jobban bírtad. De egyébként emberfüggő,mert akiket még vele műtöttek ők pl. teljesen jól viselték,az egyik csajszit mintha nem is műtötték volna,műtét után 1 órával már járkált meg beszélt,én feküdtem ott kinyúlva :)

Az előbb ettem 3 kocka csokit,elnyammogtam rajta egy darabig,de olyan jól esett :D

Te is suliba jársz?

2012. febr. 2. 20:54

Jajj, én borsó főzeléket kaptam, pépesen, de olyan sz*r volt, h hívtam anyát h hozzon nekem vmit, amit meg bírok enni, mert éhes vagyok :D Nekem a fájdalomcsillapítót adták napi 3x, azzal jól elvoltam, egyszer kellett még hajnalba, de amúgy elvoltam a 3-mal.

De a kórházasdi tök buli volt, tök kedves volt mindenki, főképp a cuki dokik :D Jajj :D


Elhiszem, nekem is hiányzott az emberek közötti lét, sok volt az az 1 hét itthon. De nyugi, reméljük minden rendben lesz, és keddtől mehetsz suliba :)

227. nufficsibe (válaszként erre: 226. - Fannibaba1214)
2012. febr. 2. 18:04

Mi másnap reggel teába áztatott kekszet kaptunk ebédre szűrt levest krumplipürével. De én azt turkáltam. Rosszul írták be a nővérek,hogy mikor kaptam meg a fájdalomcsillapítót,hajnalban kértem egyet fél 6-kor és ők meg 9-re írták be. És fél 12-kor már nagyon fájt,mondom az egyiknek,hogy kellene gyógyszer,mert így nem fogok tudni enni,erre mondja,hogy hát 9-kor kaptam,még nem kaphatok másikat. Csak pislogtam,hogy mivan,aztán mondtam,hogy valami nem stimmel,mert máskor kaptam. Jön vissza a nővérke, és nem győzött bocsánatot kérni,hogy rosszul írták be. Mondom végülis semmi baj,épp csak nem tudok enni :)De ezt leszámítva elvoltam a kórházban,az a kevéske kaja is ehető volt :)

Gödöllőre járok az egyetemre,környezettudományi karra,és jövőhéttől kezdődnek az órák és be kellene menni rájuk,mert utána nem nagyon leszek képben,hogy mik a követelmények :S Meg már hiányzik,hogy emberek között legyek :)

2012. febr. 2. 17:15

Igen, én is így vagyok vele, de tényleg, nem olyan nagy dolog az egész :)


Én nekem az első nap a kórházba zsemlét adtak vajjal /Cukros vagyok, a cukros meg zsemlét kap, "diétás" kaja címén.../ És a belsejét egész normálisan meg bírtam enni, lecsúszott. Itthon meg már pépeseket, meg amik puhák voltak, a kedvencem a tejbe nyomkodott kifli volt :D

Azt már én is untam, pénteken engedtek haza a kórházból, az utána lévő teljes hét itthon, már nem tudtam mit kezdeni magammal, uncsi volt, főképp h semmit nem lehetett csinálni...

Mit tanulsz? :) És hol?

2012. febr. 2. 16:13

De jó neked,hogy már túl vagy rajta. El lehet viselni meg túl lehet élni persze,csak azért jobb túl lenni rajta nah :)

Én egy kicsit féltem még az elején aztán inkább csak pépesebb dolgokat ettem,de most már amit lehet azt eszek.

Ha a teljes pihenőben azt jelenti,hogy egész nap nem csinálok semmit akkor igen :D De már nagyon unalmas,nem tudok magammal mit kezdeni :S Kérdeztem a dokit,hogy jövőhéten kedden már mehetek e vissza a koliba meg a suliba,igazából nem csinálnék semmit csak ülnék bent az előadásokon,de azt mondta,hogy hétfőn még megnéz aztán elválik.

2012. febr. 2. 15:22

Én ma vagyok 15. napos, két hete szerdán műtöttek. 4 kg-t ledobtam kb :)


Én banánt ettem, de vagy összenyomkodtam, vagy banán turmixot ittam, hogy legalább jusson valami gyümi a szervezetembe. Bundás kenyeret (vagyis a belsejét) én már a 4. napon is ettem, lassan, óvatosan, hát ugye az elején nem egyszerű az evés, de jobb lesz majd. Én nokedlit is ettem már a 4. nap, azt is csak nyelni kell, de sok puding-joghurt az meg aztán tényleg simán lement, bár azért nekem is kellett a fájdalomcsillapító bogyó, mikor ettem. miután meg a dokinál voltam, már csak hajnalba vettem be a bogyót, de szombat óta az se kell :) Teljes pihenőben vagy ugye?

223. nufficsibe (válaszként erre: 222. - Fannibaba1214)
2012. febr. 2. 15:05

Nézegettem a tükörben,már alakul :)

Kaja az akkor megy ha hatott a fájdalomcsillapító,de ma reggel,vagy is délben :) bundás kenyeret ettem,tegnap húsleves meg zöldbabfőzelék. Ami puha azzal semmi bajom,meg tudom enni. Tegnap voltam a dokinál és mondta,hogy mostmár ehetek puha húsokat is meg gyümölcsöt. Egyébként a kórházban dobtam kemény 1 kg-ot azóta semmi :) Remélem azért hízni nem fogok :D

Téged mikor műtöttek?

2012. febr. 2. 13:32

Nuffi, ha a fájdalmas mélyponton túl vagy, hamar jön a csoda. Evéssel hogy állsz?

Én is mindig keltem hajnalba, akkor vetttem be a bogyót, mert fájt, ki volt száradva.

Én műtét másnapján megettem egy fél doboz fagyit, itthon is eszegettem utána, de nem volt semmi baj, jól bírta a torkom, nem fájt, sőt, legalább picit hűtötte.

2012. febr. 2. 12:50
Én ma vagyok a 7. napon és várom a csodát :) Az éjszakám valamivel jobban telt,mint az előző,de a hajnali ébredés természetesen elmaradhatatlan :) Nem tudom ti hogy vagytok vele,de nekem nem bírja a fagyit a torkom...megfájdul tőle,nekem nem segít :(
2012. febr. 1. 17:52
Örülök neki, hogy csudiszép :) Gyógyultak vagyunk! ;)
2012. febr. 1. 17:32
haha :D Ma anyum látta hogy babrálok az elemlámpával, aztán megszánt és adott egy másikat.MONDOM EZ EDDIG HOL VOLT?? szóval aztán megkukkoltam. és csudiszéép :))
2012. febr. 1. 16:48

Ma van a 14. nap! Teljes tűnetmentesség :D De most már én is megnézem a sebágyakat, aztán megmondom mizu... Teee, még mindig nincs elem a lámpába?


Jelentem, a kevésnél is kevesebb lepedék van a mandulám helyein, úgyhogy gyógyultnak tekintem magamat... Küldjem a lámpát?

2012. jan. 31. 21:49
nekem meg fogalmam sincs mert leoltották a villanyt :// tudod..
216. fannibaba1214 (válaszként erre: 215. - Lagyzselatin)
2012. jan. 31. 20:54

asszongya h a fehérséget az alagút végén xD

Ezzel a mondattal feldobtad az estémet :D Köszi :D Már érdemes volt idejönni :D Nekem már nagyon kicsit fehér :D

2012. jan. 31. 18:57
Én nem észleltem semmien összehúzódást :D a sok fehér cucctól amúgy se láttam semmit. Csak a fehérséget láttam az alagút végén :D
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook