Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2012. jan. 24. 18:57

akkor nagyon szerencsés vagy, vagy nagyon jó fájdalomcsillapítőd van. Nekem a 14ik napig kellett szednem a cataflán V-t 4 óránként. A haramdik naptól a 7.edikig meg 3 óránként kellett.. én szerintem elég rosszul viseltem.

Most már tök jól vagyok, futni is voltam már 2x. de ehhez még inkább vettem be fájdalomcsillapítót, nehogy fájjon :)

2012. jan. 24. 17:39

20. nap és még fáj??? Óóójajj nekem :(

Az erős fájdalom szerencsére elmúlt, (és még a dokihoz sem kellett elindulni) most már néha-néha fáj, meg ha eszek-iszok-nyelek, de amúgy tűrhető a dolog. Már a lepedék is kezd lemenni róla, érezhetően könnyebb az evés, és a táplálkozási időm is gyorsul :D Általába olyan 5 körül kelek hajnalba, akkor beveszem a reggeli fájdalomcsillapítót, és estig elvagyok azzal az eggyel!! Meg akkor iszom is, de hajnalban érezhetően fáj.

A varratszedéstől mennyire tartsak? Itt nem lesz alvási lehetőség :(

2012. jan. 23. 12:27
Nekem is a 3. naptól volt rémálom.. ha alszol, próbáld meg úgy hogy óránként felhúzod az órád és felkelsz inni..én amikor még nem húztam fel az órám,és véletlen 3órát mertem aludni, iszonyat fájdalommal keltem.. Meg nekem az volt a rossz hogy a doki nem mondta hogy lehet torokfertőtlenítőzni, meg lehet tantum verdét is szopogatni,és szerintem ez sokat segít..Mikor a 6.napon felhívtuk hogy még mindig nagyon rosszul vagyok, aztmondta normális, és csak ekkor mondta hogy lehet torokfertőtlenítőzni..plusz azt se mondta hogy egyek szilárdat mert az segít.. én amint elkezdtem enni a kenyér belsejét jobban lettem.. rágd meg jól, az első nagyon fájni fog de hidd el egyre jobb lesz.. amíg pépeset ettem csak szenvedtem. A kenyér szépen lassan leszedi a felesleges lepedéket és sokkal jobban leszel!! És persze igyál sokat, én kb 5 percenként eröltettem az ivást!! Jobbulást :) Én szerencsére már a 20.adik napon vagyok, ma már tervezem hogy elkezdek végre futni, mert a mandulám miatt fél évet ki kellett hagynom..persze még mindig fáj de már nem izgat..fájdalomcsillapítót se szedek már
2012. jan. 22. 21:01

Sziasztok!

Szerdán műtőttek, pénteken hazaengedtek. Az első 3 nap teljesen nyugiba telt, ma viszont oltári fájás jött rá, megszólalni alig bírok, nemhogy enni... Beszélni meg inkább nem is próbálkozok, nyelni is csak akkor, ha végszükség. Amúgy a helyén az a fehér "szépség" a lepedék ugye? Tiszta olyan érzésem van, mint akinek tűszös mandulagyulladása van. Elvileg csütörtökön kontroll, de ha nem múlik, a fájás, visszamegyek, nem várok. A fájdalomcsillapítót meg szedem...(Donalgin)

Nagyon rémes ez a fájás :(((

180. vészmadár (válaszként erre: 179. - Lagyzselatin)
2012. jan. 21. 21:14

2009.08.18. szerda műtét, másnap haza.

Mivel az álkapcsom az átlagosnál kisebb, így a kitámasztás se mehetett egyszerűen. Legalábbis a tükörben látottak alapján. Nem kis túlzással állítom, úgy néztem ki mint a Shrekből Fiona, annyi különbséggel, hogy nem zöld volt a színem, hanem fal fehér, viszont a nyakam teljesen egybeolvadt a fejemmel. Felső ajkam mintha szilikonnal lett volna feltöltve, mindkét oldalon berepedve a szám. Hangom nem volt, és a beszéd elég nehéz volt, hamar elfáradtam és légnyomjak gyötörtek. Tömör gyönyör. A fájdalom leírhatatlan, olyan, mintha késsel vagdosnák a torkod. Sose tudtam elképzelni előtt, milyen érzés. Hát most már tudom.

08.21. bevérzés, bár csak szivárgás, mentő, infúzió, egy éjszaka benttartás. 08.24. bevérzés, sugárba vér és alvadt vér, hogy még néha az orromból is az jött: mentő, de már tolókocsival, sokkos állaoptba. Kórházba ún. műtéti korrigálás, tamponálás, fújás, szúrás, tamponálás, sütögetés, szobába tolás, infúzió. Onnantól kezdve jól voltam, ettem ittam. 08.27-én engedtek haza. Otthonra kértem fájdalomcsillapítót, ami 10-12 órán keresztül is kitartott. Flector EP Rapid 50 mg és plussz még a Cataflan, gyulladáscsökkentés miatt. A végén már csak fél tasaknyi Flector is elég volt. Én nagyon nehezen gyógyultam ki a mandulaműtétből, igazából jó fél év múlva voltam, olyan mint műtét előtt. Az orvos is megmondta 35 évesen nehezebben gyógyul az ember, mint tizen vagy huszonévesen. Ugyan is hatvnyozódik a fájdalom. A legborzasztóbbb az egészbe, hogy heteken keresztül nem megengedett a tüsszentés se, nem csak a köhögés, ráadásul augusztus -. szeptemberben parlagfű allergia veszély is fennállt nálam. Szerencsére ha befogod az orrod, elmarad a tüsszentés. Nem vészmadárkodom, csak velem ezt történt.

2012. jan. 16. 10:38
Ne féljetek a bevérzéstől! Nekem a 7.edik napon bevérzett, bevitt a mentő..aztmondta a doki hogy semmi baj, másnap mehetek haza, erre a másik mandulám is bevérzett. Tiszta vészhelyzet volt, ott rohangáltak a nővérek, még a folyosó is véres is volt.Toltak gyorsan tolókocsiba a dokihoz, mondom végre valami izgalom.. aztán az meg elkezdte törölgetni a torkomat miközbe ömlött belőle a vér, azthittem megfulladok.Na de ettől eltekintve, miután bevérzett, sokkal jobban lettem, mert igy lejött a lepedék.. azóta végre tudok aludni. Ma már az egész éjszakát végigaludtam :) Van olyan aki sokat csuklik a mandulaműtét után? mert én állandóan..gondolom a gyomrom elszokott az evéstől :/
2012. jan. 11. 14:37

sziasztok

Gondoltam én is megosztom a tapasztalatomat mert nekem is sokat segített olvasgatni.

21éves vagyok, 7 napja vették ki a garatmandulám altatásssal. Az első két nap tökre örültem mert egész jól és rosszabbra számítottam. Ezt a 2 napot végig aludtam, nem voltak nagy fájdalmaim viszont alig ettem.. a 3-4. nap egész jó volt viszont az estéim innentől kezdve kegyetlen fájdalmasak.. Ma vagyok a 7.edik napon.. kín keservesen ettem egy kis kiflit főzelékkel mert olvastam hogy jó ha leviszi a lepedéket.. Meg már torokfertőtlenítőzök is.. nekem a doki algopirin oldatot meg cataflán k-t irt fel, az algopirin csak az első napokban volt jó, mostmár semmit nem ér.. 4óránként mindig veszek be cataflánt de van hogy 3 óra múlva már szenvedek :/ Jó lenne már túl lenni a fájdalmakon mert este már aludni se merek :/

2011. dec. 30. 20:08

Sziasztok mandulaműtöttek :)


Látom, Mindenki kezd javulgatni, helyes-helyes :)

Én pont ma néztem meg a manduláim helyét, és minden OK, szépen begyógyult :)


Ha eszem, akkor ugyan még megérzem a kicsit fűszeres kajákat...de sztem ez majd idővel el fog múlni !


A szájíz sztem el fog múlni, rágózz sokat, vagy rágcsálj petrezselymet, állítólag az segít :)

Puszi Nektek, na és nagy BÚÉK !!!! :)(:

2011. dec. 27. 19:54

öt hete műtöttek, de olyan fura, rossz a szájízem :s

másnak ilyen "tünet"?

175. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 174. - Yade)
2011. dec. 7. 22:06

na szuper, akkor már mindenki gyógyszermentes :))


nekem nyeléskor ilyen..nem tudom, mintha eldugult lefolyó lenne a torkom :D bár talán már javul..

174. yade
2011. dec. 7. 21:44

Sziasztok, nekem is kedden volt harom hetes a mutet. Hetfon meg nagyon fajt a fulem, de tegnap meg ma mar semmi! Nulla gyogyszer! hurraaa! :-)


nekem mar csak az van, h neha, ammikor nyelek, ugy erzem, mintha egy hatalmas lenyelhetetlen bigyo lenne a bal oldalon... Ilyesmi van valakinek?


A doki mindenre azt mondja, h a teljes gyogyulas 6 het, es addig nyugodjak meg, de azert cseppet zavar :-) puszi mindenkinek!

2011. dec. 6. 06:21

Hellósztok !


Nekem ez ma ponzosan a 3. hete műtött nap :)

Semmi bajom sincsn, igaz az ásításkor még érzem a húzó érzést, sztem még a seb tevékenykedik odabent...most viszont az orrom vérik, nem nemtom mitől :(, nem folyva, de ha fújom, akkor véres a ...izéé...naaa ...


A buli jó volt, ettünk, ittunk, mulattunk :), negyed 2-kor vitt a taxi haza Minket, de úgy vezetett, mint egy állat, asztem kitaccsolok :S


Puszi Mindenkinek: Sanda

172. yade
2011. dec. 5. 20:58

Sanda, miluyen volt a buli? :-)


nekem meg hetvegen is annyira fajt, h csak fajdalomcsillapitoval tudtam enni, amitol viszont a hasam megy - szal gyakorlatilag olyan, mint ha nem ennek :-)


DE ma voltam edzeni aaaaaa de hianyzott annyira jo volt!


Diamond, orulok,h vegre jol vagy, eaz mar igazan jart neked :-) szuper vagy!


szep estet nektek csajok :-)

2011. dec. 5. 00:37

na hogy vagytok?

ez a "torkom egy eldugult lefolyó érzés" elmúlt már vkinek? ez a 14. napom, fájdalmaim szinte abszolút nincsenek 3 napja, vagy legalábbis minimális, de ennék már végre rendesen..:)

170. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 169. - Sandamókus)
2011. dec. 3. 13:42

én 32 órája nem vettem be tabit :))) olyan ha nyelek mint egy nagyon gyenge torok gyuszi :)) remélem már nem is kell több! :)

ásítani még nem merek viszont, pedig nagyon tudnék..:D


jó bulizást! mennék már én is :)

2011. dec. 3. 10:56

Na, sziasztok !

Nagy hírem van : csüt este 6 óta nem vettem be fájdalomcsillapítót, és most már nem is szeretnék nagyon...már így is kész van a szervezetem a sok gyógyszer miatt :P


Nekem a bal fájt jobban, most már megyeget az ásítás is, még picit húzódik a seb érzem, de az már igazán semmiség :)


Meg a torkom fájogat egy kicsit, de sztem ez is haványulni fog :)


Szép 7végét Nektek, én ma megyek buliba, megpróbálok egy kis alkoholt is felhörpinteni :)(:


És le a kalappal azelőtt, akinek nem fáj, bizonyítva ezzel azt, hogy nagyon-de-nagyon klassz és erős immunja van, na és genetikája !


Üdv: Sandamókus

168. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 166. - Yade)
2011. dec. 2. 22:10

2-3 tabii? o.o nekem 10. naptól (tegnap óta) csak egy kell, max.

és annyit zabálok, hogy ee...el fogok híízni csajok o.o :D nem akarok!!

167. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 165. - Sandamókus)
2011. dec. 2. 22:07
a kórházban a szobatársamnak a garatot vették ki, a dokik is csak lestek, hogy nem kell neki gyógyszer, de tanúsíthatom makk egészségesnek tűnt. és 99% hogy Drommoval voltam egy szobában. hát jó neki :)
166. yade
2011. dec. 2. 22:06

Sziasztok! Orulok, h mindenki ilyen jol van. En sajnos meg mindig 2-3 fajdalomcsillapiton tengodom, de ma mar voltam taaaancolniiiiii juheeeee! Nagyon megfajdult kozben a torkom, de megerte! Ilgyekeztem ovatos lenni... En is eleg nyuzottnak latom magam...


En is hallottam mar par emberrol,h ilyen jol birtak a torokmandula mutetet, nekem is nehezemre esik elhinni, de csak nem kamu...


szep hetveget mindenkinek! Sanda,neked kulon puszi ;-) tok egy szinten vagyunk meg mindig, vicces, nekem is a bal oldal faj meg mindig.a jobb meg egyaltalan nem, furi,nem?

165. Sandamókus (válaszként erre: 163. - Drommo)
2011. dec. 2. 21:44

Hali !


Neked akkor biztosan csak az orrmanduládat vették ki ...mert, ha a garatot vették volna, akkor nem írogatnál ilyen vidáman ...

164. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 163. - Drommo)
2011. dec. 1. 22:32
szerintem veled feküdtem egy szobában :p 504 es szoba?:D ne mondd már hogy még mindig nem..mázlis :)
163. Drommo
2011. dec. 1. 22:12

Sziasztok:)


Nekem hétfőn vették ki a mandulámat.Semmi bajom,1 szem fájdalomcsillapítót nem kellett bevegyek:)Nem tudom ,hogy csak én vagyok ilyen szerencsés,de csak pozitív tapasztalatom van vele.Az étkezés is remekül megy a műtét másnapja óta.Mindenkinek gyógyulást és kitartást:)

162. Sandamókus (válaszként erre: 160. - Yade)
2011. dec. 1. 21:16

Sziasztok !


Hát nekem 1 cataflam elég, ma nagyon fájt a torkom, és a bal sebem helye...de jól telt a napom viszonylag, sok melóval, de persze csak kíméletesen, jött vagy 100 e-mailem...emelett mindenki kérdezgett, hogy mi volt, hogy vagyok és már tudok enni szilárdat :), teljesen el voltak ájulva, hogy milyen jól viseltem:), persze mondták sokan, hogy arcról sok lement...hát mondtam, hogy ha gond van, akkor nekem onnan megy le legelőször sajna :(...


Nekem már nincsen lepedék, ha jól láttam, de már nem is nagyon nézegetem, csak hagyom szépen lassan gyógyulni !


Üdv Nektek, és szép éjszakát kívánok Mindannyiótoknak :)(:

Pápá: SM

161. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 160. - Yade)
2011. dec. 1. 20:01

iigen itthon :) tegnap kiengedtek és ma voltam kontrollon, azt mondta szépen gyógyul :))

Én reggel 9 óta nem vettem be gyógyszert, már kezd fájni, de nem akarok bevenni..a 4-8. napon tabival is jobban fájt. szóval ki kell bírnom :)

éjszaka már csak egyszer keltem fel! :))

Én is látom már a fényt az alagút végén juppi :)

160. yade
2011. dec. 1. 19:52

Sziasztok! Nekem tegnap volt ket hetes a mutet. Illetve kedden. Tegnap voltam kontrolon, azt mondta a doki, h szep, de meg mindig csak ovatosan edzzek. Ha ez eleg nagy ellentmondas, vagy edz az ember, vagy nem, nem? :-) uh meg amig birom,egy par napot kihagyok a biztonsag kedveert,mert amugy azt mondta, meg a 15.nap is beverezhet.


sanda,neked van meg rajta lepedek? Nekem bal oldalon egy pici. Es milyen volt a melo? :-) gyogyszerekkel hogy alltok? En meg mindig napi kettot harmat tolok, szerintem mar annyira nem tudom elviselni,haa egy kicsit is faj. De olyan jo lapos mar a hasam :-)


viszont vegre latom,h milyen volt az eletem ez a tortura elott,es ha megint mehetek edzeni,olyan boldog leszek! De tegnap mar tanciztam itthon piciket ;-)


puszi mindenkinek!


diamond,otthon vagy mar? Remelem! ;-)

159. Frosa (válaszként erre: 157. - Sandamókus)
2011. nov. 30. 20:08
A homeopátiás bogyókat azért még megpróbálom beszerezni, remélem sikerül, veszíteni nem vesztek semmit. Minden jót Nektek és jobbulást!
158. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 156. - Frosa)
2011. nov. 30. 19:42

Hát igen itt én vagyok itt a hányós/bevérzős/újra befekvős/elájulós :D De egyébként kb úgy érzem magam már mint ahogy te! :) Viszont nekem hnap lesz kontroll, és egy nappal előbb műtöttek.

Szóval már én is kezdem látni a fényt..azt hiszem..:))) az éjszaka tényleg elég rázós..de már legalább elég 3 tabi és hat is!! nem két és fél órára, hanem 8-9 :)) szupiszupii!

2011. nov. 30. 19:34

Szia Frosa !

Huu, gratulálok Neked nagyon, akkor te most előrrébb vagy, mint én voltam anno a 8.napomon ..mondjuk igaz, hogy én csak pépeset próbáltam enni, mást nem is nagyon tudtam volna, a rágás is nehezen ment...:S


Nekem ez már a ...öö..izé...15.napon, és holnap megyek melózni, persze csak módjával :)

Nekem még napi 1 cataflam jáCCik azért, eshetőség szerint az esti órákban, hogy az éjszaka jól teljen !


Nekem semmi problémám nem volt...hányás, bevérzés...sztem én is szerencsésnek mondhatom magam, no és nem győzöm hangsúlyozni ezeket a kis aranyat érő homeopátiás kis bogyeszokat, bizony sokat segítettek :)


Jó éjt Mindenkinek !

156. Frosa (válaszként erre: 152. - 44c1ef2ab5)
2011. nov. 30. 18:46

Sziasztok! 2 napja írtam épp mikor a 4. cataflamot ettem meg és kezdtem betompulni....Aznap a dobhártyám majd be szakadt, eléggé el voltam keseredve. Az éjszaka még most sem az igazi, de ma voltam kontrollon és azt mondta a dr.nő, hogy "gyönyörű", túl vagyok a nehezén, nincs rajta lepedék, csak nagyon kicsi... Végig darabosat ettem, nem pépeset.De a bizt. kedvéért azért írattam még egy doboz gyógyszert.... Az algoflex nekem nem használt, lehet, h egy fejfájásnál segítene, de itt most nem jött be... Viszont érdekes, hogy ahogy kimondta a doki, hogy túl vagyok a nehezén, olyan szinten megkönnyebbültem, hogy bátran ettem tovább, mert tudom, h minden rendben van. Éjszakánként azért nem gyengén kell relaxálnom, hogy "a fülemben nincsen fájdalom" és egy idő után tényleg elmúlik, habár azokban a pillanatokban nagyon nehéz ellazulni.

Ahogy olvastam a hányást és a hozzátartozó havi bajokat, másnak pedig egyszerre orr-és garat-mandulaműtét....Ezek után szerencsésnek mondhatom magam, hogy a 8. napon vagyok és ma mintha nem kéne annyi fájdalomcsillapító :):) Annyi van, hogy a gyerektől elkaptam valami takonykórt, aminek kevésbé örülök....Amúgy vasárnap nekem is bevérzett, de este 11-től éjfélig vártam, hátha abbahagyja. Egyszer csak elállt, erre mondta a doki, hogy vszleg akkor vált le a nagy darab.... A lényeg, hogy túl vagyok rajta és az életben többször nem lesz mandulagyulladásom! :D

Jobbulást és kitartást mindenkinek!!!!

155. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 153. - Yade)
2011. nov. 29. 13:43
babonabol, nehogy megint beverezzen. de am se tudbek mert folyton ajulgatok :s
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook