Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5092. Channa* (válaszként erre: 5085. - Alinka01)
tegnapelőtt 20:06

Az isiász és a porckorongsérv ugyan az, azaz az isiász általában a porckorongsérv miatt van.

Jellegzetes tünetei:

Lábba sugárzó fájdalom,

Tüsszentésnél és köhögésnél fokozódó fájdalom

Zsibbadások is lehetnek

Az én dokim azt mondta, ha a combom belső része zsibbad, akkor azonnal idegsebészhez kell menni, mert ez a bénulás jele lehet, illetve ezen kívül a vizelet és széklet visszatartás probléma.

5091. Zoé5
jan. 23. 20:09
Anyukámat 15 éve műtötték, szerencsére jól sikerűlt mert profi gerinc orvos csinálta.Akik vele voltak szobatársai nekik nem sikerűlt olyan jól, volt aki egyik l@bára onnantól sántított.Sajnos magam is érintett vagyok 3 sérvem is van, az egyik ki is szakadt mákom volt, hogy nem bénúltam le akkor.😔 Sajnos a gerinc egy olyan dolog, hogy akinek volt már mindíg lesz időközönként, jobb lesz vagy rosszabb. Gyógytornász nagyon sokat segíthet, a denevér pad is nagyon jó, és van két étrend kiegészítő amit szívből ajánlok minden gerinc fájdalommal kűzdőnek!😍A freedom és az Actíve Ha.Nem olcsó kategoriások de ezért is kerűlnek ennyibe. Sajnos ezzel együtt kell élni de ezek nagyon sokat tudnak segíteni!Mi is ezt fogyasztjuk és idővel olcsóbb is tud lenni.+használjuk a fent említett kiegészítő kezeléseket! Eddig még (kopp kopp kopp) én el tudtam kerűlni a műtétet!Remélem sokaknak ez segítség lehet.🤗Sok sikert és jó egészséget minden gerincbetegnek.
5090. Lola1133 (válaszként erre: 5084. - Deandika84)
jan. 13. 19:42
Szia! Holnap lesz hogy 8 hete műtöttek. Gyógytornász jar hozzám és vannak napok amikor nincs fajdalmam de vannak napok amikor nagyon fáj a derekam meg a gerincem is. Jelenleg itt tartok. Nekem is volt ez az izomláz szerű fájdalom,de azt mondta a doki hogy az trmeszetes mert az ideg gyök emlekszik és ezért nehezen gyógyul. A labzsibbadás nekem most kezdett elmúlni de még a vadlim külső felén érzem a zsibbadást.Az orvosom azt mondta ez akár 6 hónapig is elhúzódhat mire rendbejön.A hegesedésem kb.2 hete kezdődött és +tarsult hozzá 1 kis ödema is. Ezért nagyon nehezen tudtam elkezdeni a rotációs mozgást de fellazítottuk a gyógyrtornásszal.Eleg fájdalmasak voltak az esték miatta de muszály mert napról napra jobb lesz csak az időváltozás nem tesz jót. Ha valamben tudok még segíteni írj! Gyógyulj és vigyázz magadra!
5089. csikil4ny (válaszként erre: 5088. - Alinka01)
jan. 3. 14:33

Telefonon nem tudsz rákérdezni?

Nem tudok ebben segíteni, nem Magyarországon lakok. Én utoljára úgy jártam, hogy röntgenre küldtek, holott tudta a neurológusom, hogy azelőtt sem mutatta ki. Szóval ugyanott tartok, mint előtte. Pedig a gyógytornászom kérte a friss leletet, mert nem mindegy, hogy milyen gyakorlatokat végzek. Ilyenkor dühös tudok lenni.

5088. alinka01 (válaszként erre: 5087. - Csikil4ny)
jan. 3. 14:30
Igen, mi is így gondoljuk, mert ami van MR-lelet, az három évvel ezelőtti. Remélem, a háziorvos is adhat rá beutalót, mert itt a reumatológiára békeidőben legalábbis, nagyon sokára adnak időpontot.
5087. csikil4ny (válaszként erre: 5086. - Alinka01)
jan. 3. 14:25
Egy MR-vizsgálat mindenképp kell, hogy lásd mi van...
5086. alinka01 (válaszként erre: 5085. - Alinka01)
jan. 3. 14:05
Elnézést, még nem fejeztem be alább, véletlenül küldtem el! Nem tudjuk, hogy kizáródott-e a sérvem vagy ez most isiász? Tudtok erre valamilyen tünetet? Melyik milyen? Ha nincs más megoldás, mennék én a gerincműtétre, de most meg koronavírus van! Rémes helyzetben érzem magam!
5085. alinka01
jan. 3. 14:01
Örülök, hogy rátalàltam erre a topicra, mert nálam is nagyon aktuális! Köszönettel fogadok minden tanácsot, tapasztalatot! - Tudtuk eddig is, hogy a gerincem alsó részén van sérv és egy szűkület is, de óvatos életmóddal évek óta elvoltam. Ha sokat kellett állnom, és fájdalmam volt, bevettem egy Xilox-ot és rendben volt a dolog. De most a saját butaságom áldozata vagyok: karácsony előtt takarítottam egy kicsit, majd ünnepben sétáltam kicsit a párommal. De ekkor már éreztem,hogy baj van. Másnapra olyan fájdalmam lett,hogy azóta, már egy hete a wc- re is csak nagy kínok között tudok kimenni. Sosem hittem, hogy van ilyen fájdalom! És hiába az eddigi gyógyszerezés: Voltaren injekciók, fájdalomcsillapítók és izomlazító, semmit nem használnak. Szószerint csillagokat látok éjjel a fájdalomtól. És azt semtudom, hogy e
5084. deandika84 (válaszként erre: 5083. - Lola1133)
jan. 2. 18:10

Szia! Engem dec 23.án műtöttek kb ugyan ilyen előzmények csak nekem 2 nap után küldtek műteni és a bal lábam van lezsibbadva.(az egész lábam le volt zsibbadva és a fenekem közepén lévő izom illetve a hátsó combomban az izom fájt)

Műtét után elmúlt nem fájt nem volt izom fájdalom sem.de kb 1 hétre a műtét után elkezdődött ez az izomláz szerű fájdalom vissza térni.És nem tudom h ez most vajon normális e és h ez elmúlik e?! a lábzsibbadás az térdtől lefele megmaradt és a bokám se sokat változott de igen azt nekem is mondták h ennek sok idő kell.El mesélnéd h te h vagy mi változott?Előre köszönöm a válaszodat.😊

5083. Lola1133 (válaszként erre: 5081. - Panka77777)
dec. 14. 15:59
Szia! Engem most műtöttek 2020.nov.19.-en.Nekema 4-5 csigolyam között volt kiszakadt kifolyt gerincservem és 1 beakadt ideggyök amitől lezsibbadt a jobb labam es óriasi fajdalmaim voltak több heten ketesztül.Azonnal meg kellett műteni különben lebenult volna a lábam. Aznap mikor bementem meg este megműtöttek 1.5 óras műtetem volt. Az Amerikai úton műtöttek. Dr.Prof.Bancserovszky Péter vegezte a műtetemet.Mikor felebredtem nem fajt semmim sem de a zsibbadas megmaradt azt mondta az orvosom hogy akar fel evig is zsibbadhat mert a beszorult ideg gyök emlekszik es hosszadalmas a felepüles.Gyogytornazom ami valoban nagyon jó csak fajdalmas izomlaz követi a derektalyon.Ülni lepcsőzni hajlongani,emelni ,törzsből fordulni nem szabad.Csak feküdni tornazni es setalgatni.Ha van kerdesetek irjatok szivesen segitek!
5082. Guruljka
nov. 25. 21:47
nov. 25. 21:20

Sziasztok!Indítottam hasonló címmel egy fórumot, de átirányítottak ide.

Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni, így azok gondolatait, segítségét várom, akik gerincsérv miatt műtöttek, vagy előtte állnak, vagy olyanokét, akiket mégsem kellett megműteni (mert pl. találtak alternatív megoldást denevérpad stb) Páromnak 3-4es fokozatú gerincsérve van (két irányban, elölre és hátra is kifolyt a folyadék), ami az MR felvételen látszik.

Egyrészt egy jó dokit is keresünk (aki segít értelmezni a képet és nem csak rögtön műtétre küldi a beteget), illetve segítségetek légyszi, akinek közületek volt műtét, hogy mennyi idő a lábadozás stb.Szóval kábé minden érdekel gerincsérv témában. Köszönöm előre is a válaszokat!

2020. febr. 24. 20:58
Sziasztok! Egy rokonom számára szeretnék segítséget kérni, aki Budapesten él. Már régen, tizen valahány éve, diagnosztizálták gerincsérvvel, de azóta költözött és valószínüleg rosszabbodott is. Szeretne egy jó, megbízható reumatológust, v. más hozzáértőt találni Budapesten v. Buda környékén. TB v. magán nem számít. Előre is kösz a segítséget.
5079. csikil4ny (válaszként erre: 5078. - F8db0709b8)
2019. dec. 5. 16:55

Értem.

Jaj, ez a legrosszabb! Türni a fájdalmat és várni a végét.

Mindig van megoldás, ha muszáj. Nekem is a 3 éves gyerekem adta a gyógyszerem, hogy el tudjak jutni a mosdóig. Nem volt könnyű, de túléltük.

5078. f8db0709b8 (válaszként erre: 5077. - Csikil4ny)
2019. dec. 5. 11:33

Szia!

Azt sejtettem,hogy műtét lesz,csak nem hittem,hogy ennyire komoly a baj.

Abban maradtunk a dokival,ameddig bírok tartsak ki,ez lehet 1 hónap is,de fél év is,szóval konkrét dátum nincs.

Ha erősödnek a tünetek,akkor műt,bár jelenleg is eléggé szarul vagyok.

Most gondolkodunk hogy oldjuk meg egyáltalán ezt a történetet,hisz senki segítség nincs.

5077. csikil4ny (válaszként erre: 5076. - F8db0709b8)
2019. dec. 4. 17:52

Szia!

:( Sajnálom! Gondolom te előre sejtetted. Mikor lesz?

2019. dec. 4. 14:16

Szia!

Műtét a vége sajnos :(

5075. f8db0709b8 (válaszként erre: 5074. - Csikil4ny)
2019. nov. 22. 19:52

Beszoktatásnál ott volt hugi is..nagyon élvezte..azóta ő viszi oviba,hozza bátyust oviból..nagyon jó kapcsolat van köztük,nincs féltékenység de sztem szerencsés is vagyok velük.

Ha gondolod gyere olvasd a naplóm,bár ez most új,a másikat töröltem,majdnem innen is léptem,de ez hosszú.

5074. csikil4ny (válaszként erre: 5073. - F8db0709b8)
2019. nov. 22. 19:19
Ha nem okoz nehézséget neki, hadd aludjon ott! Van olyan gyerek is, aki féltékeny a kistesóra, nála nehezebb elérni, hogy oviba járjon.
5073. f8db0709b8 (válaszként erre: 5072. - Csikil4ny)
2019. nov. 22. 17:56

Tök cuki :)

Nálam is a kisfiam most kezdte az ovit,tetszik neki.Nem akartam ott aludjon,hogy a kiscsaj még itt van,de óvonő mondta szerinte jobb lenne,ugyhogy 3 hét után ott is aludt.

Nagyon ügyi.

Kiscsaj jövő szeptemberben kezdi,nagyon megy az idő.

Amúgy minden változatlan😂

5072. csikil4ny (válaszként erre: 5071. - F8db0709b8)
2019. nov. 22. 17:41
Igen, okosodni akar. 😁 Ő step by step-es, szóval nem is hagyományos iskolába jár, de így is nehéz a táska.
5071. f8db0709b8 (válaszként erre: 5070. - Csikil4ny)
2019. nov. 22. 16:46

Irok persze.

Túlterhelik őket,hát cipelje az aki kitalálta hogy ennyi könyv kell..tetszik neki azért a suli?

5070. csikil4ny (válaszként erre: 5069. - F8db0709b8)
2019. nov. 22. 15:53

Értem. Mindenképp írj, amikor tudsz valamit!

Pici bizony. Még nekem is nehéz, nemhogy neki!

5069. f8db0709b8 (válaszként erre: 5068. - Csikil4ny)
2019. nov. 22. 11:41

Akkor semmi bajom,csak fordulni nehéz.

Engem az eső visel meg,és a hideg front.

17kg?

Nagyon picike akkor..mondjuk tény hogy a taska qva nehéz.

5068. csikil4ny (válaszként erre: 5067. - F8db0709b8)
2019. nov. 22. 10:23

Oldja is meg!

Igen, kisgyerekek mellett még sokat kell rohangálni. És az alvás is hiánycikk.

A fekvéstől nem fáj?

Nem is a front, hanem a hideg szél, meg maga a hűvös időjárás.

Ciki vagy nem ciki, de a maga 17 kilójával nem bírja el a sulis táskát, már gerincferdülése lett tőle, pedig többnyire én viszem.

5067. f8db0709b8 (válaszként erre: 5066. - Csikil4ny)
2019. nov. 22. 05:29

Szerencsére jó orvosom van,megoldja ezt is..januárban voltunk nála,ahhoz képest tök jól kihúztam az évet.

Bizony,már 2 lesz..beszél mindent már egy ideje,bátyussal imádják egymást,igazi kislány.

Nekem elég mozgás utánuk rohangálni,mert a babakocsit már nem nagyon használja a kicsi se,meg ugye itthon is van mindíg mit csinálni utánuk,van hogy 3x porszívozok🤣

Nekem a séta jó,mert bejáratódik és jobban vagyok

.Ülni csak evés erejéig szinte,igyis alig birok felállni...többnyire állok,vagy ha tehetem fekszek.

Nekem kánaán egy alvás lenne egyhuzamban min.10 óra .🤔😂

Örülök,hogy tornászhatsz,ideje volt már elkezdeni.Front ilyen sajnos,a táskát meg nem kell sokáig cipelned,mert ciki lesz😉

5066. csikil4ny (válaszként erre: 5065. - F8db0709b8)
2019. nov. 22. 05:19

A fene egye meg, hogy megint gond van! Békén is hagyhatna! De mindenki a maga keresztjét cipeli.

Már 2??? Tényleg nagyon repül az idő! Nemrég még a születéséhez szorítottunk...

Nem nagyon merem kijelenteni, de szerencsére igen. Két dolgot nagyon nem szeret: a hideget és a lányom táskájának cipelését, de tünetmentes vagyok egy ideje. Az orvosom engedélyezte a light-os tornát is, így most nagy az öröm, a gyógytornászom szabja meg, hogy mit végezhetek, de 4 év mozgásszegény életmód mellett ez már Kánaán.

5065. f8db0709b8 (válaszként erre: 5063. - Csikil4ny)
2019. nov. 21. 21:23

Szia😘

2 hét múlva megyek.Valószínű most ékelődött be a balesetben letört darab...jol vagyok,csak mégsem.

Gyerekek...egyik ovis lett,másik mar 2 lesz..rohan az idő.Jól vannak köszönöm😘

Te tényleg jól vagy?

5064. f8db0709b8 (válaszként erre: 5062. - Csikil4ny)
2019. nov. 21. 21:20

Szia!

Jó lenne tudni azért ki hogy van.

Irjál már❤

5063. csikil4ny (válaszként erre: 5057. - F8db0709b8)
2019. nov. 21. 19:06

Szia!

Sajnálom, hogy rosszabbul vagy! Mikor mész? Remélem, hogy csak valami apróság lesz!

A gyerekek, hogy vannak? Picúr is bizutosan jól megnőtt.

Tényleg fura, hogy a többiek eltűntek, egy időben milyen pörgős volt a fórum!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook