Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 27. 12:53

Hát, akkor az már húzós időszakod lesz, de nagy erőt kívánok hozzá ...Nekem még van rajta egy kis lepedék, a doki azt mondta, hogy 7vége után vége lesz a mizériának...de én olyat is hallottam, hogy még 1 hétig torokfájás következik...


Majd tudósítok mi a helyzet, hogy ki mire számíthat...de sztem ez egyénre szabott. Nekem a seb szépen gyógyul, hála a kis fehér bogeszoknak !


Egyébként: inél többet eszik az ember annál gyorsabban tűnik el az a ki piszok lepedék a sebről !!! Úgyhogy próbáljatok meg minél többet enni, én is kínlódva (már majdnem sírva), tépve az ágy szélét, de ettem, brutál rossz volt, de gondoljatok arra, hogy igen összeszorítod a fogad, kibírod a hamarabbi gyógyulás érdekében !

123. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 122. - Sandamókus)
2011. nov. 27. 12:06

Hatodik :( Negyediken kezdődött ez a nagyon erős fájdalom, de aznap csak egyszer volt, tegnap óta meg kegyetlen :(


Mikor tűnik el a lepedék(?) a sebről?

122. Sandamókus (válaszként erre: 121. - 44c1ef2ab5)
2011. nov. 27. 12:02

Hmm..hányadik napnál is tartasz ?

Én, aaa. ööö, 12.napomnál... De most már múlik a torok-fájdalom, csak reggel, meg déleltőtt volt nagyon rossz, sztem azért mert kiszáradt este a garatom :S Hjjajj...


Kitartááást: ez a jelszóó !

121. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 120. - Sandamókus)
2011. nov. 27. 11:44
jajj nemár..meddig tart még ez..? tegnapom pokol volt..ma hajnal szintén..teljesen kivagyok már :((((
2011. nov. 27. 10:39

Húú, gyerekek nekem már a torkom fáj ezerrel :S, jajj, mi jöhet méééég ? Kegyetleeen ...


Remélem ez már a gyógy-gyógyulás jele :)

Kéne szopogatni valami torok-fertőtlenítőt, csak nem tudom, hogy marja-e majd ...:(

119. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 118. - Sandamókus)
2011. nov. 26. 21:50

jajj nemár én nem akarok beszélni :(:D kórházban még nyomtam ezerrel, de itthon..semmi :(

na de akkor majd hnap ráveszem magam :)

2011. nov. 26. 21:46

Én komolyan mondom ezalatt a pár nap alatt míg nem tudtam beszélni megtanultam a jelbeszédet ! Amúgy minél jobban és többet beszél az ember annál előbb és jobban gyógyul is :) Persze ezt nehéz betartani, én is brutál módon küzdöttem, de bevált, kőkemény munka van vele :P


Jó énekelni én sem tudok még, meg ilyen röfögő hangot kiadni (nagy sajnálatomra), meghát lassabban és érthetőbben is beszélek (azelőtt nagyon hadartam) ..


Fel a fejjel emberek: egy igen erősen gyógyulóban lévő beteg Sandamókus

117. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 116. - Yade)
2011. nov. 26. 21:38
Én beszélni sem tudok..:s napi pár mondat max :s Szóval szerintem normális, remélem :)
116. yade
2011. nov. 26. 21:29
Kezdek aggodni h normal mennyisegu beszedtol teljesen gorcsben van a torkom... Van ezzel meg igy valaki? :-(
115. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 114. - Yade)
2011. nov. 26. 19:43

Azom nincs sajnos :( Jaja ez is ilyen régi..ráadásul utolsókat rúgja..elszakadt a pántja és félig lehet felhúzni is :D


Én bevettem hat óra után..már nem bírtam várni..hétkor vettem be és még nem hat! mintha belülről akarnák kirúgni a füleim..kegyetlen..


hát nekem eddig is magas szar hangom volt, ha ennél magasabb lesz mesehős szinkron leszek :DDD

szóval csak álljon helyre lehetőleg :d

114. yade (válaszként erre: 110. - 44c1ef2ab5)
2011. nov. 26. 19:30

Probalj meg akkor szemmaszkban aludni, nekem az tokre bevalt. En sem huzogatom a redonyt, nekem is ilyen regi fajta nehez van, amugy sem birom, mert attol olyan vaksotet van... En mar szamolom a perceket,mikor veszem be a kovetkezo cataflamot.


nekem is azt mondtak, h magasabb lett a hangom, de nekem amugy eleg mely volt, uh en orulok ennek! Gondolo, egy ilyen beavatkozas soran a hangszalak is igenybe vevodnek, es azert.


vettem tantum verdet. Nekem sz@rt sem er :-(

113. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 112. - Sandamókus)
2011. nov. 26. 19:21
Hát pár zsemle nekem is lement, de kb. csak 2-3. nap..ma este megpróbálkozok még egyel..de általában főzeléket eszek..
112. Sandamókus (válaszként erre: 110. - 44c1ef2ab5)
2011. nov. 26. 18:27

Fogyásról csak annyit, hogy rólam 1kiló ment le eddig, ez a műtét utáni 11. napom :) Biztosan azért, mert sok kenyeret ettem a lábadozás alatt !

Kitartáááás !

2011. nov. 26. 18:22

Hellósztok !


Az alvás nekem sem ment mindig ilyen könnyedén, de az utóbbi 2 napban mintha kicseréltek volna :)

Nektek pedig szorítok...én csak csüt-ön megyek dolgozni, erősödnöm kellene, érzem azért, hogy legyengült a szervezetem :(


Ezek a homeopátiás kis bogyók használnak úgy érzem, próbáljatok meg beszerezni belőle, segíti a sebgyógyulást és a nyálkahártya regenerálódását is ! Nagybaaan :)


Kellemes estét így a lábadozások közepette !


Nekem a hangom mintha tisztábban csengene, eddig mélyebb volt, de lehet, hogy ezt csak úgy beképzelem...a kollegák meg majd röhögnek egy jót, mikor meghallják...pfff...

110. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 109. - Yade)
2011. nov. 26. 17:48

Igen én is olvastam, hogy vissza fog állni, de van h ez egy két hóba is beletelhet. Remélem azért nem lesz olyan hosszú a folyamat :)


Ha letelik a két hét én is megyek dolgozni..kíváncsi leszek..nagyon le fogok gyengülni :( ráadásul annyira vékony vagyok..ha most fogyok..


az alvás nekem sem megy..kb éjfélkor lefekszem és 5 körül felkelek, gyógyszer. visszaalvás, kilenckor felkelek és próbálok visszaaludni de kb óránként felkelek, de az mondjuk nem a fájdalom hanem a fény miatt..de inkább nem húzogatom fel le ezt a régi redőnyt..:) nem egyszerű művelet :D

Nem vagyok hajlandó magam megerőltetni most :)

109. yade
2011. nov. 26. 15:22

hellooo,


nekem annyit mondtak a barataim,h kicsit magasabb a hangom, de szerintem ez be fog allni kesobb a normalisra.

nekem ez a 11. nap, es ugyanolyan mint a tegnap, azaz mar ketto cataflam v-n vagyok tul, es nagyon faj megint, pedig enni kene, ... megprobalom gyogyszer nelkul. erzem h nagyon le vagyok gyengulve,asszem veszek egy kis grapefruit cseppet es megturbozom az immunrendszerem :)


igen arra az orrkenocsre gondoltam :) hasznald batran, mert nagyon jo es hatasos.


sanda, 11 ora alvas??? aaaaaaa nekem ez csak egy gyonyoru alom! asszem ma mar beveszek valami nervenpfleget mert nagyon durvan nem tudok aludni, orakat toltok ebren forgolodva ejjel :( borzaszto szar!

foleg h ket nap es megyek dolgozni, illetve mar csak a holnap, es kialvatlanul, fajdalmakkal, biztos h nagyon szar lesz :(


igen nagyon nagy turelem kell! ezert is mondta anyum, h a szules is jobb,mint ez, mert az tuti h egy napon belul megvan,ez meg mennyi ideig faj mar :(


diamond, kitartas :((( tenyleg nagyon szar ez a par nap, de a kilencedik mar jobb lesz! addig szed d a gyogyszereket, huzd ki valahogy... nekem a calipo nagyon bejott!


szep szombatot mindenkinek!

108. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 107. - Sandamókus)
2011. nov. 26. 14:04
remélem mert ez öö nagyon khm érdekes :D azt mondták a többiek, hogy nagyon magas a hangom, de azért felismerhető hogy én beszélek..remélem nem csak vigasztalásból mondták :D
2011. nov. 26. 13:43
Áhh, nem hiszem, nekem is rekedtes egy cseppet, de sztem ez i s gygyulás része :D, kitartááááás !
2011. nov. 26. 13:15
húú vki nyugtasson meg, alig tudok beszélni és herélt kos hangom van..ugye ez nem marad ilyen?
105. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 103. - Yade)
2011. nov. 26. 11:34

a naturland orrkenőcsre gondolsz? mert az nagyon jó, nem rég vettem csak nem mertem használni..pedig kéne..nekem is csupa seb az orrom..

az orromon már kevésbé jön fel a cucc hallelujja :) viszont az aftáktól komolyan besírok..:( jobb oldalt csupa lepedék a mandula helye mert nem tudok ott enni..:(( ez az ötödik nap..tegnap már elsírtam magam..fájt a torkom a füleim az afták a fogaim, állkapcsom..durva volt..

amúgy nekem hat a drazsé. volt h úgy tudtam nyelni mint akinek semmi baja sincs :) persze ez ritka..

a számon talán gyógyul az afta de a nyelvemen egyre rosszabb..főleg alvás után..nagyon durva..lehetne jó fej és elmehetne végre haza, hogy végre ne úgy gondoljak az evésre mint egy kínzásra..:((


neked hanyadik napod is?

2011. nov. 26. 11:30

Na, üdv, a 11óra alvás most is megvolt :D

Kibírtam a vacsit és a reggelit is fájdalomcsillapító nélkül, juhééé :)


Viszont tegnap este 6-kor kellett bevennem, mert majd megvesztem, úgy fájt a torkom, meg a bal oldali seb :(


Lassú folyamat ez a gyógyulás, nagy kitartás és lelki erő kell bizony hozzá !


A mozgást nem is kérdeztem, mivel eddig, és ezt most itt ünnepélyesen megfogadom, hogy tavasztól eljárok majd edzeni, de eddig erőm sem volt hozzá, olyan fáradékony voltam...nem tudom , hogy mikortól lehet, na meg emelni, cipekedni (Karácspnyi ajándékok:D)...passz ! Szerintem fokozatosan és óvatosan lehet mindent, csak józan ésszel:)


Szép és pihentető szombatot minden kis betegnek !

103. yade (válaszként erre: 94. - 44c1ef2ab5)
2011. nov. 25. 22:34
A rutascorbin csak valami vitamin feleseg, attol ne felj. Nekem a legkondi meg a futes szokta ugy hazavagni a nyalkahartyamat, h folyton verzik az orrom, es arra is azt irtak mindig fel. Amivel ki tudtam ezt valtani: a sima gyogyszertari orrkenocs. Jol bekenem estenkent az orrom belul, egy-egy borsonyit fel is lehet szippantani, tok jol hidratal, helyrejon tole a nyalahartya
102. yade
2011. nov. 25. 22:27

huuuu nagyon beporogtek itt a mandulasok :-) nekem ez a tizedik nap, es sandamokus, Rad gondoltam ejjel, amikor bevettem a szokasos 2 oras flectort, h neked mar nem kell ejjel, en meg meg mindig kivagyok :-( mondogattam felalomban magamnak, h kibirom, nem kell,de nem birtam... Ma mar harom cataflam v-n vagyok tul, remelem, ezzel kihuzom reggelig. Alig tudok aludni :-( tok szar, mikor ez lenne az egyetlen menekves a fajdalom elol..


en a ma reggeli rantottaval nagyon megkuzdottem. Minden falattal. Kb.egesz falatok ragadtak megint a sebbe :-( valaki irta az orrba atmenos kaja temat, ez nekem is volt, nekem ma mar oda nem ment :-) szal remelem, Neked is elmulik!


Igazabol a turelmetlenseg a legrosszabb, en is mar ugy unom ezt, h nem vagyok 100 szazalekos fizikailag. En mondjuk nem kimelem magam annyira, mert azert napi 3 orakat setalok a kutyaval. De hat nincs mas...


a flector rapid nagyon jo, csak szerintem rettenetes ize van, es nekem fel oraig folyik a nyalam tole. En most felvaltva szedem a cataflam v-vel, nekem a drazse nem ert semmit, erdekes. Amugy sztem a cataflamnak hosszabban tart a hatasa,mint a flekinek.


huuuu a negyedik nap a legnagyonn killer!! Kitartas! En ugyanezt a kifejeazest hasznaltam, h "rosszabbra szamitottam" a negyedik nap elott. Meg mondta is a doki, h most jon a neheze. En meg a pozitiv gondolkodas jegyeben azt mondtam, h ahhh nekem nem. Hat a negyedik nap reggelen elindultam a kutyaval setalni, es kb.elnyilt a szemem a fajdalomtol, ami egy ora mulva ram tort... Amig elek nem felejtem el.


nekem is nagyon szetizeltek a szamat az altatasnal.. A ket alkapcsom kozott teljesen atvagtak :-( meg mindig faj!


en ugy erzem amugy, mintha a fulem tele lenne uvegszilankkal, a torkom meg olyan, mint ha ket hete folyamatosan hanynek :-D


Sandamokus, gratulalok a szep statushoz :-) en egy fulpucoloval szoktam nagyon ovatosan kiszedni a kajat. Altalaban eleg epphogy hozzaernem a vegevel, es ki tudom igy szepen emelni. Nekem azt mondta a doki, h szedjem ki inkabb...gondolom csak nem jo, ha ott rohad el..


A tantum verdet nekem is mondta, veszek is, hetfon mar megyek dolgozni...


Van olyan, aki mutet utan sportolt? Mennyivel utana lehet elkezdeni a rendes testmozgast?


kitartast mindenkinek!

2011. nov. 25. 18:01

Sziasztok !


A viszketés elég kellemetlen lehet, de az már szinte a teljes-teljes gyógyulás jele :)

Én is próbálok fokozatosan visszatérni, most a torkom és a garatom fáj piszokul, gondolom, hogy ki milyen stádiumában van a gyógyulásnak, ott fáj...


Na sebaj, lesz ez még jobb is, irány banánt enni, persze csak szeletekben :)))


Nekem még elég nagy lyuk tátong a számban, persze remélem majd beforr, ahogy Börbi is írta ! I hope, I hope !


Üdv !

100. Börbi
2011. nov. 25. 17:25
A viszketés ellen szinte nem tudok semmit csinálni. Esetleg, ha nagyon viszket akkor eszek pár falatot és akkor máris jobb, mert kicsit megkarcolja és nem viszket annyira. A műtét utána nem volt semmi...minden rendbe volt a sebbel. A lepedék pedig azt hiszem, hogy a 2. hét után már teljesen lejött. A mandulám helyén pedig persze, hogy maradt egy kis Lyuk, de ne féljetek az idővel elmúlik. 4 hét után már csak egy nagyon pici látszik belőle...annyi, hogy még picit piros semmi több:)A rendes kajára ugy fokozatosan vissza tudtam térni. Éreztem, hogy mit tudok megenni. Ami nem sikerült azt ráhagytam:D. Én még így 4 hát után se nagyon merem megterhelni magam, szal sztem ti is vigyázzatok magatokra;)
99. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 97. - Muslinca90)
2011. nov. 25. 14:48

Nekem az evéssel nem is lenne semmi bajom, csak az afta meg a hólyag..szinte megkönnyezek minden falatot..és nagyon keveset tudok enni :(

Most próbálom kihúzni, hogy minél később vegyek be gyógyszert..Hajnal 4-5 körül kellett sos :d azóta még nem vettem be, de már eléggé kezd fájni :(


Jó neked hogy már túl vagy rajta!

2011. nov. 25. 13:46

STÁTUSZ: Tonsillectomia után normál sebreakció :) Gyógyuláááás !

MAi kontroll vizsgálat eredeménye :)

De még szerdáig itthon pihizek, érzem hogy cseppet legyengült a szervezetem, meg még a hangom sem az igazi :P, na meg ez a bal fülbe való brutális sugárzás :S

De javulok !


Én homeopátiás kis bogyólat szedek, anyum hozta: arnica montana, apis mellifica,atropa belladonna :) Ezek aszem ilyen sebgyógyulást segíti kis fehér bogyókák, amiket a nyelv alá kell tenni, használ !


Nekem ez a műtét utáni 10.nap, és most érzem, hogy tudok enni rendesen :), nyammnyamm ! De még sztem a 14. napig figyelni fogok, hogy óvatosan mindent !


További szép és gyógyulós napot Nektek !

2011. nov. 25. 12:26

Én már úgy vélem túl vagyok a nehezén...tegnap volt 2 hete, hogy kivették. 2 napja nem szedek gyógyszert néha még azért érzem, hogy nem 100%, de nem vészes simán kibírható. :)


Elfelejtettem írni, hogy még én használtam Tantum Verdet. Spray formájában. Illetve még mindig használom, doki azt mondta, hogy az nem árthat. Van benne kis fájdalomcsillapító meg jó érzés volt a mandulám helyének lezsibbadt tőle:) De a strepsils is jó torokfertőtlenítő.


Holnap lesz az 5. napod? Ha jól emlékszem nekem a 4. napon fájt nagyon....de cataflamtól elmúlt.

96. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 95. - Muslinca90)
2011. nov. 25. 12:09

kezdem azt hitti h engem megszivattak :d cataflamból is bogyót kaptam, bár lehet nem is bánom..a cataflam v égette a torkom és köhögtem a portól..:/


hanyadik napod? én rettegek a hnaptól :s

2011. nov. 25. 00:29

Jaj Diamond nem irigyellek :S

Kitartás!


Én antibiotikumot kaptam, ilyen szirup formájában...ahhoz képest még finom is volt.


Exacyl ivóoldatot, az vérzéscsökkentő. Ami tényleg hatásos nem vérzett egyáltalán.Legalábbis még nem...Remélem megúszom anélkül. (valaki szedett korábban ilyet? ha igen mik a tapasztalatok? Nekem kicsit megbolygatta a szervezetem)


Meg Cataflam V-t. Az is jó nem bogyó formában van hanem vízzel, teával el kell keverni és meginni.


Jóéjt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook