Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


1085. szolnokiszilvi (válaszként erre: 1082. - Resiver)
2018. febr. 26. 21:16
Ma érdekes dolgot tettem délután: megmértem magam ma másodszor is. Tegnap reggel 58.3 kg voltam, ma reggel 59.0 kg, ma délután pedig 58.4 kg. Simán ugrál rajtam plusz-mínusz 60-70 dkg. Na legyek okos hogy fogytam-e vagy sem ☺
1084. Leoncio úr (válaszként erre: 1083. - Resiver)
2018. febr. 26. 17:34

Egyrészt szép, másrészt viszont kicsit mehetne gyorsabban. Az első hét ugye extrém csökkenés volt, szóval az nem mérvadó. Ha az utána lévő hetek nézem, akkor az 80 dkg / 3 hét. Az kb havi 1 kg. Az meg nem túl acélos. Lehet, hogy kevesebbet kellene enni?

Azért nem vagyok elkeseredve, mert ha lassan is, de meg lefele.

1083. resiver (válaszként erre: 1080. - Leoncio úr)
2018. febr. 26. 13:22
Koszi,te is szepen haladsz,szerintem nagyon szep eredmenyt ertel el 1honap alatt,csak igy tovabb:)
1082. resiver (válaszként erre: 1079. - Szolnokiszilvi)
2018. febr. 26. 13:21
koszi.En ugy vettem eszre vannak ilyen periodusok amikor az ember batartja de nem fogy.Aztan meg megindul.Mondjuk en csalok is mostanaban,nem tartom be 100%san,de igy erzem jol magam,nem vagyok olyan depis mint akkor mikor total betartottam es mar nem tudtam mit enni nem kivantam semmit es elni se volt kedvem.
1081. Leoncio úr (válaszként erre: 1078. - Resiver)
2018. febr. 26. 09:51
Gratulálok, ez nagy eredmény. Csak így tovább :)
2018. febr. 26. 09:47

Induló súly: 95 kg

1. hét: -3,9 kg

2. hét: 0,0 kg

3. hét: -0,5 kg

4. hét: -0,3 kg


Jelenlegi súly: 90,3 kg

1079. szolnokiszilvi (válaszként erre: 1078. - Resiver)
2018. febr. 26. 09:04

Jaj de jó, ügyes vagy! Nagyon jó érzés, ha a kisebb ruha is rámegy az emberre! :-)

Nekem is van egy-két régebbi nadrágom, amikbe szeretnék beleférni.

Nekem most nincs sikerélményem, pedig betartottam a diétát. De vasárnapról hétfőre 70 dekával több vagyok. Érthetetlen. Valami mástól is függhet a siker, nemcsak a ch-tól és a kalóriától. Hormonok, sófogyasztás, vízfogyasztás, ilyesmikre gondolok.

1078. resiver
2018. febr. 25. 18:37
Hali...mindenki eltunt?Ma sikerelmenyem volt,vettem magamnak kabatot es 2xl helyett mar csak 1xl es kellet:)igaz picit passzent de ugyis belefoyok.Polobol eleg volt az Xl es es L es ,most azert nem kicsit orulok:)
2018. febr. 22. 19:56

Én csak a reggeli kávéba löttyintek egy fél deci tejet. Ennyi nem hiszem, hogy ördögtől való volna, és nem találom praktikusnak ezért egy liter 800 ft-os magtejet vennem. Inkább zero barra költöm :-)

Az eheti ch-jaim: 10,13,11,18 - ez a mai és elég mélyponton vagyok, fáj a fejem is, szerintem a fronttól, és éhes is vagyok. De legalább nem feszül a nadrágom :-)

1076. Roosie (válaszként erre: 1075. - 597e292c7d)
2018. febr. 22. 13:17

Alapvetően nincsenek, de nem biztos, hogy tudom az eddig beirányzott 20 g. ch-ot tartani naponta, így lehet, sőt biztos, hogy nem tudom megtartani a ketózist..Főleg zabpehellyel, zabkorpával.

A joghurt egyébként a tejhez való kapcsolatommal ellenkezik, sajtot eddig is ettem hébe-hóba, de majd szelektálok. Valamivel mindenképp rendbe kell tenni magam...

1075. 597e292c7d (válaszként erre: 1074. - Roosie)
2018. febr. 22. 12:32

A tehentej ujabban nem orvend jo hirnevnek, erdemes ovatosnak lenni vele.


Rostos etel, joghurt, sajt szerintem nincsenek ellentetben a ketogen etrenddel.

1074. Roosie
2018. febr. 22. 10:35

Sziasztok!

Magam részéről nem preferálom a tehéntejet. Annak idején, sok évvel ez előtt én is csak a kávémat ittam azzal, viszont egyre erősödő hajhullással küzdöttem. Próbáltam mindent, amit csak a pénztárcám és az elveim megengedtek, semmi nem használt. Végül ráakadtam egy cikkre, ami szerint a tehéntej bizony okozhat hajhullást - is. Abbahagytam a fogyasztását, még ebben a csekély mértékben is. Néhány nap múlva csökkenést tapasztaltam, egy héttel később teljesen megszűnt a hajhullásom, ami azóta is így van! Persze ez nem általános, ez csak az én kalandom a tehéntejjel... :-) A kávémat hosszú ideje cukrozatlan hol ilyen, hol olyan tejszínnel iszom, mindig a zsírosabb változattal.

***************

Előre "magyarázom a bizonyítványom", vagyis elmondom, hogy bizonytalan időre és mértékben eltávolodom a ketogén étrendtől, mert különböző tünetek alapján szubjektíve úgy érzem, hogy némi étrendbeli változtatásra van szükségem. Több rostot és pro ill. prebiotikus, laktózmentes tejterméket, főleg joghurtokat és sajtokat, valamint zabkorpát és tk. zabpelyhet hozok be az étkezésembe. Azért megpróbálom annyira alacsonyan tartani a ch-ot, amennyire csak tudom.

1073. maddi (válaszként erre: 1071. - Szolnokiszilvi)
2018. febr. 22. 09:20

Szia Szilvi! Belekotyogok kicsit. Az adatlapomra töltöttem fel egy képet, ami igazolja a ketogén diétában a magtejek fogyasztásának szükségességét.

Szerintem nagyon nem mindegy, bár az is igaz, hogy én másfél decit öntök a kávémhoz (meg kókuszzsírt és tejszínt is).

1072. Rózsavirág48 (válaszként erre: 1071. - Szolnokiszilvi)
2018. febr. 22. 08:50
a novenyi tejeket en nem szeretem es azok is tele vannak mindennel kiveve ha magad csinalod de ketogen dietaban a kaveba hasznalhatod a tejszint minel zsirosabb annal jobb😊 en tegnap sult halat ettem es megvolt a mozgas is
1071. szolnokiszilvi (válaszként erre: 1070. - Rózsavirág48)
2018. febr. 22. 08:15

Azt írják, hogy az optimális nekem az 54 kg... hát nem emlékszem, mikor voltam annyi. Egy tartós 56-nak nagyon örülnék. De annyira most nem tervezek, csinálom, amíg bírom, mindenképp hosszú távon. Ha jön a nyár, egyre aktívabb leszek, talán addigra bele fog férni egy cső főtt kukorica is :-)

Azt nem tudom, hogy miért jobbak a növényi tejek a kávéba a tehéntejnél, hiszen azokban is van majdnem ugyanannyi szénhidrát (pl. mandulatej), egy fél decinél nem mindegy? Ti isztok ilyeneket?

2018. febr. 21. 21:13
a kilengesekkel egyutt is jol haladsz ez a lenyeg es meddig szeretned csinalni? es mi jon utana?
2018. febr. 21. 20:23

Azt hiszem, azért nem ment, mert amúgy sem eszem húsz éve sokat. A számlálás sem segített. Eddig sem gyakran ettem annyit, hogy úgy igazán nagyon jóllakottnak érezzem magam.

Ez a ketogén nem rossz, eddig is húst ettem zöldséggel, bár a krumplit is zöldségnek vettem. Sosem voltam édesszájú, a tésztákat nem szeretem, mákostésztát és társait talán húsz éve nem ettem. Kenyeret is csak ritkán keveset.

A krumpli hiányzik a legjobban, meg néha egy falat pogácsa, egy marék csipsz, tehát a sósak.

A másik a kaukázusi kefir, azt nagyon szeretem, de egy doboz 21g ch, úgyhogy lemondtam (egyelőre) róla. Hétvégén azért némileg több ch-t eszem, sőt egy-két sört is megengedtem magamnak már. A hétvégi kilengés keddre visszaáll. Kétszer volt olyan, hogy sikerült 100g ch-t bevinnem hétvégén, tudom, nem szabadna, de még mindig nincs annyi, mint aki 130g-os diétát tart. De most beszigorítottam :-)

1068. Rózsavirág48 (válaszként erre: 1067. - Szolnokiszilvi)
2018. febr. 21. 17:47
ugyes vagy😊 en nem is emlekszem mikor voltam 60kg vagy voltam-e egyaltalan😄 de igazad van most kell megfogni kulonosen ha nem erzed igy jol magad. most en gyaloglok kerekparozok es uszok de tavasszal szeretnek kocogni is.a kaloriaszamlalos dieta miert nem ment?
2018. febr. 21. 08:05

Sziasztok, régóta olvaslak benneteket, de csak most regisztráltam. Ez a 37. ketogén napom. Nem vagyok túlsúlyos, de tavaly ősszel elértem a 60 kg-t, ez így nem mehet tovább. Sok évig 56 voltam, majd sok évig 58, hát 60 nem leszek! Amikor 58-ról akartam fogyni, a kalóriaszámlálást csináltam hónapokig, de nem használt. Januárban megtaláltam a ketogént és belevágtam. Most 58 kg vagyok.

Naponta mérem magam és írom, tegnap készítettem egy összegzést, megkerestem az összefüggést, mikor ment lefelé a mérleg. Arra jutottam, hogy a ch 20 fölé, a kalória pedig 1200 fölé nem mehet nálam. Hát nem nagyon ehetem tele magam. Egyébként 45 éves vagyok és 158 centi. A sport most nem nagyon megy, tavasztól szeretnék futni.

2018. febr. 21. 07:22
nem veszem okitasnak erdekel a velemenyed😊 a tesztcsik szerint en benne maradtam a ketozisban inkabb a menu nem jott be. lehet a keto es az idoszakos bojt egyszerre sok volt nem tudom. keresem a nekem legmefelelobbet es hosszu tavon tarthatot. a tegnapi alma-nap jolesett es volt egy ora kiados gyaloglas is. majd meglatjuk😉 neked jol megy?
1065. vicus8708 (válaszként erre: 1064. - Rózsavirág48)
2018. febr. 21. 06:17
Ne haragudj, nem okìtani akarlak, de pont az időszakos böjt miatt kiestèl a ketòzisbòl, ezèrt àllt meg a fogyàs. Èn is kipròbàltam ezt màr kètszer is, mind a kètszer ua volt a tapasztalat, ès teszteltem is. De ha egyèbkènt kajaügyileg se fekszik, akkor jobb ha vàltasz szerintem is 😁
1064. Rózsavirág48 (válaszként erre: 1063. - Resiver)
2018. febr. 20. 18:34
hat az alapveto ok talan az hogy a szenhidratok kizarasaval elegge egyhangunak tunt es talan megsem szeretem a zsirt es a hust annyira mint gondoltam. a fogyas az elejen gyorsabb mint mas dietanal aztan nincs nagy kulonbseg de ezt tudtam. az idoszakos bojtot viszont megtartottam mert az nekem betarthatonak tunik. a kaloriat szamolom es egy nap egyfelet eszek. hasonlo a 90 naposhoz de nem teljesen. ma almat ettem holnap hal lesz. lehet ez is egyhangu de itt csak egy napot kell kibirni mert utana mar mas jon. majd meglatom. de nektek szoritok mert ha bejon a ketogen akkor jo eredmenyeket lehet elerni vele😊
1063. resiver (válaszként erre: 1062. - Rózsavirág48)
2018. febr. 20. 16:38
Mi tortent,megallt a fogyas?Vagy csak szimplan nem ment...Kaloriaszamlalosat probaltad mar?Az nem tunik annyira neheznek en a keto utan valami olyasmit szeretnek kovetni hogy ne hizzak vissza.
1062. Rózsavirág48 (válaszként erre: 1060. - Resiver)
2018. febr. 20. 07:44
helloka itt vagyok csak a ketogen dietaval hagytam fel most keresem mi az az eletmod ami nekem hosszabb tavon is megfelelne. te ugyes vagy es jol haladsz😊
1061. resiver
2018. febr. 19. 20:57

Ma nagyon szepen teljesitettem.

85/20/83

kiloimat tekintve most 73,95vagyok azaz 6kilot fogytam eddig,november ota 2* kilengessel.

1060. resiver (válaszként erre: 904. - Rózsavirág48)
2018. febr. 19. 20:44
Rozsavirag veled mizujs?eltuntel....
1059. Roosie (válaszként erre: 1058. - Leoncio úr)
2018. febr. 19. 13:30

Kb. 1000-1300 kcal között vagyok naponta, néha picit több, néha kevesebb.

Azt hiszem cirka november óta tartom úgy, hogy karácsonykor egy kicsit elszaladt a ló, felszaladt 5 kiló, abból már három körül leadtam. Egy ideje irtó nehezen mennek lefelé a dekák...nem is kilókat írok, mart naponta apadó dekákkal is elégedett volnék. De hát az én koromban már ennek is örülni kell!.... :-D

És hogy hogy képzeli a mérleg? Ezt én is megkérdeztem tőle ma reggel! ;-)

1058. Leoncio úr (válaszként erre: 1057. - Roosie)
2018. febr. 19. 13:22

Mennyit eszel egy nap?

Mióta tartod ezt a súlyt?

Hogy képzeli a mérleg, hogy többet mutat? :)

1057. Roosie
2018. febr. 19. 10:45
Én ma reggel 10 dkg-mal többet mértem, mint egy héttel ez előtt... :-(
2018. febr. 19. 09:16

Induló súly: 95 kg

1. hét: -3,9 kg

2. hét: 0,0 kg

3. hét: -0,5 kg


Jelenlegi súly: 90,6 kg

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook