Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


1115. Vaviana (válaszként erre: 1112. - Leoncio úr)
2018. márc. 5. 18:33
Lehet hogy súlyban nem, de centiben történt változás, nem? Én azt érzem nem vagyok olyan puhos, ergo a zsírból vesztettem. 7 hét alatt 7 kilót. Ebből 4 kiló Lowcarbos, 3 pedig ketos időszakból..1 hónap stagnálás után váltottam ketora.
1114. Vaviana (válaszként erre: 1109. - Szolnokiszilvi)
2018. márc. 5. 18:30
Mi nők tudunk ilyet produkálni. Nálam is szokott ilyen lenni..Van mikor este vagyok kevesebb.
1113. resiver (válaszként erre: 1112. - Leoncio úr)
2018. márc. 5. 16:58
csalodott vagy?
2018. márc. 5. 12:11

Induló súly: 95 kg

1. hét: -3,9 kg

2. hét: 0,0 kg

3. hét: -0,5 kg

4. hét: -0,3 kg

5. hét: +0,2 kg


Jelenlegi súly: 90,5 kg

1111. szolnokiszilvi (válaszként erre: 1110. - Leoncio úr)
2018. márc. 5. 11:06

De, lehetséges. Remélem, akkor sem volt tökéletes, amikor öt napig 58,9-et mutatott :-)

Időnként szoktam tesztelni, felkapom a súlyzóimat és azokkal állok rá. Olyankor annyival mutat többet, mint amennyi plusz van a kezemben. De lehet, hogy merül az elem :-)

2018. márc. 5. 09:16
Az is lehet, hogy az a mérleg sem tökéletes. Nem?
2018. márc. 4. 18:50
Ma is arra jutottam,hogy a mérleg nem feltétlenül mutatja a fogyást. Reggel 8-kor 58.4 kg-t mutatott. Nem lepett meg,hogy felfelé ment kicsit, este későn ettem, rá egy csomó vizet. Ezutan csak egy tejeskavét ittam,ez nálam egy löttyenetnyi tejet jelent. Elmentem itthonról ügyeket intézni, vizet sem állt módomban inni, majd ebéd előtt nem is tudom miért ráálltam ismét a mérlegre. Ekkor 56.6 kg voltam. Négy óra alatt képes a testsúlyom 1.8 kg-t is változni, attól függően hogy eszem-e, iszom-e.
1108. Vaviana
2018. márc. 3. 15:55

Sziasztok!

Úgy örülök, hogy 1 hónapnyi stagnálás után elkezdtem a ketot, mert már 2,8 kg-ot fogytam.😀

Remélem mindenkinek jól megy. Ma valahogy úgy néz ki 11 g alatt maradt a ch. Mióta vezetem azóta indult be a fogyás, de lassan már azt sem kell..

1107. Leoncio úr (válaszként erre: 1106. - Vaviana)
2018. márc. 2. 13:14
Alakul :)
1106. Vaviana
2018. márc. 2. 08:58

Sziasztok!

-2kg...jajj, de örülök... 😁

1105. Leoncio úr (válaszként erre: 1104. - Vaviana)
2018. márc. 1. 20:56
Szerintem jó ez.
1104. Vaviana
2018. márc. 1. 18:02

Nekem ma így állt össze, még hiányzik a fehérjéből és a zsírból pár g, de nem vagyok éhes, a tegnapom jobb volt. Szerintetek így jó?

F:62g

Sz:17g

Zsír:100g

1103. Leoncio úr (válaszként erre: 1101. - Resiver)
2018. márc. 1. 13:32

Az édességel meg még úgy vagyok, hogy lesz majd olyan, amikor fogok enni. Szeretnék leadni 10-15 kilót, aztán azt valahogy tartani majd. Mert alapból elég ínyenc vagyok, szeretem a finom ételeket. De ha a célt elérem, akkor máshogy fogom szeretni őket. Mértékletesebben, tudatosabban fogok étkezni. És olykor-olykor be fog férni egy szelet torta, fagyi vagy bármi, amit úgy ítélek meg, hogy nem veszélyezteti a súly megtartását.

Viszont ez az idő még odébb van.

1102. Leoncio úr (válaszként erre: 1101. - Resiver)
2018. márc. 1. 13:27

A tejtől féltem, mert nagy ivó vagyok. De meglepő módon az se hiányzik.

Nekem valahol a kenyér és pékáruk tették be a kaput. Volt olyan nap, hogy szinte csak azt ettem. Reggel péksütemény, délben valami pizzaszelet vagy megint vmi péksüti, este meg kenyér vmivel. És nagyon rosszul éreztem magamat. Mind fizikailag (az állandó teltség érzés), mind lelkiismeretileg. Igazából csak kénylemből ettem ilyeneket, mert ezzel letudtam 1-1 étkezést. Mostanra fejben meg is utáltam ezeket.

1101. resiver (válaszként erre: 1100. - Leoncio úr)
2018. márc. 1. 13:19
Nekem sajnos nagyon hinayzik,bar en nagy csoki kekszfalo voltam,tulajdonkepp ebbol es a mertektelen tesztafogyasztasbol kifolyolag hiztam meg nagyon.Amin legjobban meglepodtem hogy nem hianyzik a tej,okes neha meginnak egy poharral de turheto, a kenyer sem hianyzik annyira mint amennyire feltem tole.Csokit eszem magas kakakotartalmut.keto sutikkel probalkoztam nekem nem jonnek be,talan egyedul a keto palacsinta amit kikiserleteztem es viszonylag jo.Mascarponehoz meg nem jutottam hozza de kivancsi vagyok milyen lehet.
1100. Leoncio úr (válaszként erre: 1099. - Resiver)
2018. márc. 1. 12:16

Valamennyire hiányzik, de rosszabbra számítottam. Alapból édesszájú vagyok, bármikor képes voltam nassolni. Na ne gondoljunk mértektelen nassolásra, de pl ebéd után ettem egy palacsintát vagy vacsi után csokit. Akár ugyanazon a napon.

Most viszont úgy érzem, hogy ettem már eleget, változtatni kell, ha eredményt akarok. Lehet itt is édeset enni, csak másképp. Pl túrót tejszínnel és egy kis eritrittel. Vagy mascarpone tejszínnel és kakaóval/dióval/kávéval, ki milyen ízt szeret.


Néha vannak nehezebb pillanatok, amikor elkap az érzés egy kis finomságért, de átgondolom, hogy nem ér annyit, hogy az adott napot elrontsam vele.

1099. resiver (válaszként erre: 1098. - Leoncio úr)
2018. márc. 1. 11:45

Gratu:)a 80dkg nagyon szep,csak igy tovabb.

Neked nem hianyzik az edes iz?

1098. Leoncio úr (válaszként erre: 1096. - Resiver)
2018. márc. 1. 10:03

Amit korábban mondtam, a hétközbeni és a hétvégi dologra, az ma reggel győnyörűen látszott. Hétfő reggelhez képest -80 dkg. Ebből, ha ez megmaradna, akkor ez gyönyörű heti eredmény lenne nekem következő hétfőn. Ha pedig odafigyelek, ahogy az előző két napon, akkor akár 1 kg is lehet.


Az odafigyelés abból állt, hogy egyik nap levest ettem, tegnap pedig párolt zöldséget ebédre, pár szem töpörtyűvel.


És amit írsz, nekem is egyre kevesebb kaja kell. Úgy vagyok vele, hogy minek enni, ha nem vagyok éhes.

1097. resiver
2018. márc. 1. 09:33
Arra figyeljetek hogy a feherje ne legyen tul magas mert a fogyas emegall,ha a zsirt nem eszed le az nem annyira nagy baj a zsir csak az ehenhalas ellen kell es fokozatossan csokken az a mennyiseg amyennyit meg birtok enni baris nalam igy van egyre kevesebb eleg es nem eroltetem a tobbet.
1096. resiver (válaszként erre: 1089. - Leoncio úr)
2018. márc. 1. 09:31

Ezeke az aranyok jonak tunnek es ha nem all meg a fogyas en nem valtoztatnek rajta,ha megall akkor probalj meg picit varialni.


En egy ideje mar nem nezem a bazist mert nekem valahogy a makrok altalaban nem jok es a kaloriam sem tul sok,mindig megkapom hogy jo jo de ehettem volna tobbet,heti szinten fogyok 30-50dkg ot nekem ez igy pont jo.

1095. Vaviana
2018. márc. 1. 09:19
Arra vki tudna nekem választ adni, hogy a pyruvat tablettát szedhetem-e a keto étrendhez? Ugyanis a fehérje alapú diétámhoz szedtem (életemben először ilyet), de nem tudom ehhez van-e értelme. Most halolaj kapszulát szedek, meg egy pár vitamint.
1094. Vaviana (válaszként erre: 1093. - Leoncio úr)
2018. márc. 1. 09:10
Ó, nem azzal volt a baj szerintem.Azzal hogy előtte is így étkeztem. Szóval túl nagy sokkot ez nem okozott nekem. Sajnos több, mint egy hónapja stagnáltam, ezért akartam váltani. Ugyanígy étkeztem, csak több volt a fehérje. Éhezni sosem éhezem, én úgy nem tudok fogyni. Valószínűleg több volt a fehérje, mint kellett volna, de most majd számolom. A zsíros dolgokat nem annyira bírom, de rátaláltam a zsírtejre meg a zsírcsokira ezek megdobják a zsírfogyasztásom.
1093. Leoncio úr (válaszként erre: 1091. - Vaviana)
2018. márc. 1. 08:28
Nagyon fontos a zsír, az a lényege az egésznek. Azért kell enni, mert attól nem leszel éhes, nem jönnek a falási rohamok. Persze más oka is van, de az étkezés szempontjából ez a legfontosabb. Nem enni sokan tudnak egy darabig, de úgy keveset enni, hogy ne legyél éhes, csak nagyarányú zsírral lehet.
1092. Leoncio úr (válaszként erre: 1090. - Szolnokiszilvi)
2018. márc. 1. 08:24

A zsírpótlás elég könnyen megoldható, ne egyél olyat, amit nem szeretsz, nem bírsz. Én imádom az olajashalakat, de a rajtuk lévő olajat nem eszem meg, émelyítő.

Pl: mogyoró, mandula -> ezeknél a fehérjére is kell figyelni

Vaj (hihetetlen milyen finom némelyik), tejszín,tökmagolaj (nem olcsó, de sokáig elég), töpörtyű. Ezek mind remek zsírfeltöltők. Csak a kalóriára is kell figyelni.

1091. Vaviana
2018. márc. 1. 06:32
Sziasztok! Én ma csinálom 6. napja a ketogén diétát. Így 5 nap után najdnem abbahagytam, mert ez idő alatt felszedtem 1 kilót. Úgy tűnik az első 3 nap hiába volt 20g alatti a ch (előtte is ch szegényen diétáztam, csak kevesebb zsír, több fehérje), nem volt elég a zsírfogyasztásom. Bár arányaiban a zsír jóval több volt, de sajnos a fehérje is. Így 4.-5. napra sikerült majdnem elérnem a zsír %-ot (regisztráltam a kalóriabázisra), fehérjém és ch is jó volt, így végre ma már visszanyertem az eredeti súlyom. Cm-ben azért volt változás, így remélem jól fogom zárni a hetet.
1090. szolnokiszilvi (válaszként erre: 1089. - Leoncio úr)
2018. febr. 28. 17:31

Nekem ez jónak tűnik,nem hiszem,hogy sok.

Én nem tudok olyan nagyon sok zsírosat enni, nem mindig bírja a gyomrom. Tegnap ebedre olivaolajos tonhalat ettem, az olajat le szoktam önteni nagyjából, estére mégis hányingerem volt tőle, ilyenkor nem is bírok aznap enni már semmit. Így tudok spórolni a kalóriával, bár jó lenne nem olyan áron, hogy rosszul vagyok.

1089. Leoncio úr (válaszként erre: 1088. - Resiver)
2018. febr. 28. 13:26

Reggel, délben este. Ez a fix. Néha közte 1-1 falatot.

F: 69g

Ch: 17g

Zs: 115g


Kcal: 1380


Ezt nagyjából tartani tudom, persze szokott lenni túllépés, de nem számottevő. Az arányok viszont mindig jók, azaz 70% feletti a zsír.

1088. resiver (válaszként erre: 1084. - Leoncio úr)
2018. febr. 28. 13:05
Hanyszor eszel egy nap?mennyi kaloriat es mennyi zsirt?
2018. febr. 28. 12:57

Szia!

Ez így van, nem kellene enni, ilyen egyszerű :)


Ha a hetes periódust nézzük, akkor én mindig szombaton mutatom a legkevesebb kilót. Hétközben jól tudom tartani az adagokat, ezzel nincs is gond. Aztán jön a hétvége, ahol ugyanúgy betartom az ételeket, ám többet eszem belőlük. Így hétfőre kb az előző hét közepén lévő értékre visszamegyek.


Azért nem akkor gond ez, mert mennek le a dekák így is. Csak a megfigyelés jól mutatja, hogy a mennyiség mennyit számít.


Ez a hét egyébként jól telik, keveset eszem, napról napra kevesebbet mutat a mérleg.


Ja, a gyomrom olyan szinten összement, hogy egy kistányérnyi ételtől úgy érzem magam, mint előtte egy 3 fogásos menü után. Éhesen sem vagyok az étkezések között. Néha csak azért eszem pár szem mogyorót vagy tepertőt, hogy nehogy éhes legyek. Mert ha már éhesen eszek, akkor jobban is csúszik az étel.

1086. szolnokiszilvi (válaszként erre: 1084. - Leoncio úr)
2018. febr. 28. 12:09

Szia Leoncio Úr!

Én azt vettem észre, az a legjobb, ha nagyjából semmit sem eszem... :-) Amikor elkezdtem a diétát, nem nagyon figyeltem a kalóriára, csak a zsírra és a minimális szénhidrátra. A kalkulátor nekem 1219 kcal BMR-t adott ki, az elején a bevitelem felment 1400-1500 kcalra is. A szénhidrátcsökkentéstől fogytam ugyan, de hogy ez ne álljon meg, mindenképpen 1200 kcal alatt kell maradnom. Sőt az a tapasztalatom, hogy legjobb az 1000 kcal maximum. Nem olyan könnyű, mert így tényleg nem nagyon lakhatok jól.

A nap különböző szakában is más-más a súlyom, akár egy egész kiló jön-megy. Van, hogy este vagyok könnyebb, van, hogy reggel. Tegnap reggel 58,4 kg voltam, este 59,1 kg, ma reggel 58,1 kg. Egyelőre nem adom még fel :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook