Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


965. Hardstyle55 (válaszként erre: 961. - Bújvafogyó)
2018. febr. 7. 09:47
Válaszolva a kérdésedre , igazából megnéztem miben mennyi a szénhidrát , de ahogy nekem tanácsolták az elején , 50 g alatt legyen a napi bevitel ! Ebbe a diétában nem az a lényeg minél kevesebbet egyen az ember , ez tévedés , Gondolj arra a szervezeted is egy kazán , mikor ég a tűz jobban , ha egy nap 1 szer vagy 2 szer teszel rá , vagy 3-4-5 ször többet ! Bátran lehet enni ha kell egymás után edd meg azt az adagot amit elterveztél , főleg a diéta első heteiben , de sosem szabad azt hinni hogy jaj este van nem eszem meg meg hasonlók..
964. MyHappyDays (válaszként erre: 962. - Roosie)
2018. febr. 7. 09:42

Szia!


Először is nem üldöztetek el senkit :D A magam részéről nyűgös vagyok, ilyenkor megkímélem az embereket magamtól :D


A naplódat olvasva már gondoltam is, hogy Rád írok, hogy csatlakozz a társasághoz :)


Kérlek ne haragudj meg, de szerintem teljesen feleslegesen méricskéled a ketonokat naponta többször. Ahogy elnéztem mindig 20 g alatt van a ch-d a fehérjéd sem sok, tehát tuti ketózisban vagy.


Szerintem mint minden fogyásnál itt sem lesz egyenletes a fogyás mértéke. Felesleges ezen stresszelni. Mindent jól csinálsz.

Van egy csaj a youtube-on aki nagyon inspiráló, neki több olyan hét is volt, amikor csak pár dekát fogyott vagy még hízott is, összességében viszont rengeteget leadott 1 év alatt. Csak kitartás! :)

963. Leoncio úr (válaszként erre: 960. - Hardstyle55)
2018. febr. 7. 09:41

Szia!

Nagyon jó, hogy írtál. Biztos, hogy lesz sok kérdésünk.

Sportolsz valamit a diéta mellett?

Mennyi szénhidrátot eszel egy nap?

962. Roosie (válaszként erre: 960. - Hardstyle55)
2018. febr. 7. 09:25

Gratulálok! :-)

Én január eleje óta csinálom hol kisebb, hol komolyabb intenzitással, de mivel csak jól érdemes, így kb.8-10 napja nincs kilengés, még egy pici sem!

Viszont ahogy elolvastam a bejegyzésedet, rögtön adódott két kérdésem. Az egyik a feltöltéssel kapcsolatos. Van ennek valami rendszere? Vagy csak szubjektív döntés kérdése hogy mikor tart az ember feltöltő napot, ha egyáltalán tart?

A másik a ketózis. Egyértelműen ketózisban vagyok, szép lila a tesztem! :-) Ilyenkor törvényszerű a fogyás? Valahogy nem érzek ilyen jellegű változásokat. Igaz 32 kg-ot már leadtam az elmúlt 2,5 év során, talán most be is lassult egy kicsit, de mivel régen Atkins-eztem elég szép sikerrel (6 hét /-16 kg) így most is ugyanazt a tempót várom... gondolom hiába, mert azért az évek is telnek.

Kérdésem: van olyan tényező, amivel felülírom a ketózist, kvázi a teszt hiába lila, de mégsem fogyok?

961. bújvafogyó (válaszként erre: 960. - Hardstyle55)
2018. febr. 7. 08:48

Gratulálok a sikereidhez!

Én most kacérkodom a ketogén diétával, időszakos böjtöléssel kombinálva.

A kérdésem, hogy számoltad-e a szénhidrátot és ha igen, mennyit fogyasztottál?

2018. febr. 7. 01:26

Sziasztok ! Én már lassan 5 hónapja csinálom ezt az étrendet , nem nevezném diétának , inkább egy életstílus , életmód váltás az én esetemben! Én tavaly ismerkedtem meg ezzel a faja étrenddel , mert a munkahelyemen jött hozzánk egy új kolléga , aki testépítő , volt erős ember versenyző srác volt!Jóba lettünk , sokat beszélgettünk , ő ajánlotta nekem ezt a fajta étrendet , mert ahogy neki is meséltem sokszor vágtam bele rossz diétákba ( főleg éhezésbe ) és semmi eredménye nem lett hosszú távon! Szeptember közepén kezdtem el egyik napról a másikra azt a diétát! Teltek a hetek 3-4. hét végére kezdték el mondogatni , mi van fogyókúrázok ? Aztán teltek tovább a hetek , volt hogy a mérleg nem mutatta azt az eredményt amit viszont a ruha méretem igen , erre is megvan a magyarázat : nem kell kétségbe esni ez a normális sőt kiváló jelenség ugyanis itt jön az hogy a rendszered kezd alkalmazkodni , ilyen étrend mellett tud fejleszteni a test izmot oda ahol arra a legnagyobb szükség van , általában ez a comb és mivel ez a testünk legnagyobb izma eléggé észrevehető ha gyarapszik , mivel ez mozgatja az eddig is nagy terhet amit gyakorlatilag mi képezünk. Viszont így a képlet nagyon egyszerű ugyanis ha egymás mellé teszünk 1kg izmot és 1kg zsírt akkor a zsír a térfogata majdnem háromszorosa ugyanannyi izomnak . Vagyis ha megy le rólad a zsír és jön helyette izom a látvány jelentős és optikailag nagyon hatásos viszont súlyban mérve nem olyan nagy mintha idióta diétákkal elgyengítenéd a tested és vizet izmot és zsírt is leadnál akkor a mérleg mutatna nagy változást de erőtlen lennél és nyomott hangulatú rossz közérzetű . Nekem karácsonykor volt egy 2 napos vissza töltésem szénhidrátból ! Persze azért óvatosan a dolgokkal , tiszta szénhidrátot kell enni ! Első nap azért többet , pl. 1-2 sütemény , krumpli , kenyér , péksüti ! Második nap már jobban csak rizs a hús mellé , egy kis krumpli , de a 3, nap már újra a ketogén diétának megfelelő étrendet kell újból folytatni , ez része egy rendszernek amitől az csak még jobb lesz. Egyfajta feltöltés lesz ez.

De a 3.nap estére már nyoma se marad viszont az anyagcsere szárnyra kap tőle. Kicsit olyan mintha becsapnád a saját szervezeted hogy bőség van ,felesleges raktározni. és azóta is folytattam ezt az étrendet , most március elején tervezem a következő 2 napos feltöltődést , és nyárig mindenképp folytatom ezt az életmódot , de nem is tervezem elhagyni már , mert rájöttem hogy ami eddig volt , az nagyon káros volt , és amióta ezt csinálom , sokkal jobban érzem magam , testileg , lelkileg ! 15 kiló mínuszba vagyok , és már a ruházatomat is kisebbre kellett váltanom , de még mindig van mit leadni :) ( remélem segítettem azoknak , akik most akarnak belevágni) Esetleg kérdezzetek bátran mit mivel szoktam enni , hogyan , bármit :)

959. Leoncio úr (válaszként erre: 958. - LiliAle)
2018. febr. 6. 21:58

Én is ezeken élek :)

Egész jól elvagyok velük, pedig nem egy nagy repertoár. A keto kávé nagy kedvencem lett, pedig csak párszor ittam.

958. LiliAle (válaszként erre: 957. - Leoncio úr)
2018. febr. 6. 21:19
Általában 2x eszem egy nap. Első étkezés mindig tojás valamilyen formában, szalonnával, némi zöldséggel. Második étkezés valami zsírosabb hús vagy hal és zöldségek vajon párolva vagy saláták. Emelett még megy az avokádó, tepertő, magok ilyesmi. Kávét tejszínnel iszom, néha készítek keto kávét is. Nagyjából ennyi. Minden nap főzök.
2018. febr. 6. 21:11

Szia!

Miket szoktál enni?

956. LiliAle
2018. febr. 6. 20:53
Sziasztok! Én 2014 óta ketózom hosszabb-rövidebb kihagyásokkal. Nagy ketogén rajongó vagyok, maximálisan hiszek benne. Én éppen túl vagyok egy 48 órás böjtön, most szép lila a tesztcsíkom.
955. Leoncio úr (válaszként erre: 954. - Roosie)
2018. febr. 6. 15:48
Köszönöm.
954. Roosie (válaszként erre: 952. - Leoncio úr)
2018. febr. 6. 13:44

Gratulálok!

Alig várom, hogy nekem se heti legyen a -1 kg. Jelenleg itt tartok, de bizakodom, hogy lesz ez még jobb is! :-)

953. Roosie (válaszként erre: 951. - Maddi)
2018. febr. 6. 13:42

Nekem is ez jutott eszembe! :-o

Reménykedem, hogy azért nem vagyok olyan ijesztő... :-D

----

Olvastam itt a fórumon valaki bejegyzéseként, hogy a tesztcsíkot felezi. Sajnos nem emlékszem, kinek az ötlete volt, de köszönöm Neki! Szuper! Én is elfeleztem! Igaz nagy lelkesedésemben naponta 2x3x is megnézem lilulok-e, így spórolásnak nyoma sincs, de legalább biztonságot ad, hogy IGEN! :-D

2018. febr. 6. 12:27

Tegnap az étrend része tökéletesen volt kialakítva. Talán kicsit még alul is méreteztem a kalóriákat. Viszont este ünneplés volt és némi alkoholfogyasztás. Sajnos sikerült meginni még 5x2 dl kólát is. Bosszantott is, de hát nem volt más választás. Sajna a végén jutott eszembe, hogy zérót kellett volna innom, ha már iszom. Na mindegy.


Reggel mérgemben rá is álltam a mérlegre, pedig csak heti 1x szeretnék. Ráálltam, vártam a büntetést, a plusz dekákat. De nem hittem a szememnek. -1kg a hétfő reggelihez képest.


Úgyhogy nekem is jól indult a reggel :)

951. maddi
2018. febr. 6. 12:00

Szerintem valamiért szétszélesztettük a társaságot, pedig nem volt szándékos. Csak tény, hogy mióta írtál, én reagáltam, azóta a többiek hallgatnak.

Halló, nem volt ez cél!

Örülök a lilulásodnak. Én meg sem nézem még, tegnap idesanyám sárgaborsó főzije győzött. De nem is bánom igazán.

950. Roosie
2018. febr. 6. 11:53
Ma egyértelműen lilább a tesztem, ami igen jó indítása volt a napomnak! :-D
949. Roosie (válaszként erre: 948. - Maddi)
2018. febr. 5. 12:33

Szia itt is Maddi! :-D

És köszönöm, megnyugtattál!

Puszi Neked is! :-)

948. maddi (válaszként erre: 947. - Roosie)
2018. febr. 5. 12:06

Igaz, hogy nem szóltam még itt egy mukkot sem, de Téged Roosie régóta olvaslak, és meg szeretnélek nyugtatni, nem probléma, ha nem sötétlila a csíkod. Nekem ezt gretchenmorgan Barbi írta még régebben, és ő aztán professzionálisan ketózik, az ő hatására kezdtem bele én is. Nem az a lényeg, hogy mennyire lila, az a lényeg, hogy elszíneződjön ☺.

Csak ennyit szerettem volna belekotyogni. Puszi!

947. Roosie
2018. febr. 5. 11:32
Egyúttal gratulálok az eddigi sikereitekhez! :-)
946. Roosie
2018. febr. 5. 11:31

Sziasztok!

Pár hete olvasgatom a fórumot és megpróbálok okulni.

Ez év január elején döntöttem a ketogén étrend mellett egyrészt azért, mert közel áll hozzám, másrészt újra be kell indítanom a fogyásom. Szeretnék még kb. 10 kg-tól megszabadulni, ebben annak a 4-5-nek egy része is benne van még, amit karácsonyi időszakban visszaszedtem, a többit már sikerült visszafogynom. :-)

Igyekeztem már az elején is 20 körül tartani a szénhidrátot, igaz eleinte voltak napok, amikor ez nagyon nem sikerült, de kb. 10 napja úgy érzem jó helyen vagyok.

Viszont a ketózisom csak nagyon kicsi elszíneződést mutat.

Van ötletetek, hogy vajon miért? Vagy mindegy, csak elszíneződjön?

2018. febr. 5. 08:45

Induló súly: 95 kg

1. hét: -3,9 kg

944. Leoncio úr (válaszként erre: 943. - Resiver)
2018. febr. 5. 08:45

Fogyasztó társadlomban élünk, fogyni kell :)


Gratulálok!

Nem kevés az 1000 alatti kcal?

943. resiver
2018. febr. 4. 21:47

Penteken mertem magam 73,65 ami ujabb 1kg fogyast jelent.Nem vagyok ketozisban szoval ez szamomra erthetetlen,lehet hogy szimplan csak a kevesebb kaloria miatt fogyok.A heten egyik nap sem ettem tobbet mint 1000kaloria.Holnap merem magam ujra.

Tegnap vettem abonettet,ez nagyon bejon meg sutottem oopsit az is nagyon kiraly,sokat segit mert mar nagyon nem esett jol semmien kaja,igy olyan mintha kenyeret is ennek a szalonna melle.

2018. febr. 4. 08:59

Kipróbáltam 1-1 receptet, amit talán itt olvastam.


Ma reggel:

2,5 dl kávé (1 ek instant kávé + víz), 1 ek kókuszzsír, 1 ek vaj, 2 ek tejszín, kis édesítő (ezt én elhagytam).

Fehérje: 1

Ch: 1

Zsír: 34

Kcal: 305

Teljesen pozitív az élmény, olyan íze van, mint egy jó tejszínes kávénak. A vaj és a kókuszzsír nem is érződik. Nekem nagyon ízlik.


Mascarpone kakaóval:

25 dkg Mascarpone

1 mk kakaó

1 csepp vanília aroma

1 dl tejszín

esetleg édesítő, aki igényli.


Ez is ízlett, de legközelebb megbolondítom egy kis kávéval is. Viszont vigyázni kell vele, mert eteti magát és ekkora mennyiséget azért 4 fele kell venni.


1 adag így alakul:

fehérje: 4

ch: 5

zsír: 31

kcal: 311

941. Leoncio úr (válaszként erre: 940. - MyHappyDays)
2018. febr. 3. 21:25

Már maga a ch elhagyása elvihet pár kilót. A többi meg majd alakul. Addig meg kísérletezek az ételekkel.

Ma végre kijutottam a piacra, jól fel is tankoltam. Szalonna, sütnivaló kolbász, tepertő, cékla, uborka és tojás. Ja és ma hagymás máj volt, kis majonézzel és céklával. Hú, de jó volt. Ajánlom mindenkinek :)


Te hogy állsz?

940. MyHappyDays (válaszként erre: 934. - Rózsavirág48)
2018. febr. 3. 21:07
Szuper :) Jó ha több frontról jön a megerősítés, így nem okoz csalódást ha a mérleg nem azt mutatja, amit szeretnénk :)
939. Leoncio úr (válaszként erre: 938. - MyHappyDays)
2018. febr. 3. 21:07

Köszönöm. Közben olvasgatok a témába és találtam jó recepteket is.

Ja, lebuktam...

Ma van a 6. nap és megkaptam, hogy "egész összement a hasad". Ezt a párom mondta. Úgy tűnik, hogy jó úton járok. Most Ő is kacérkodik az étrenddel, csak valami kevésbé húsos verzióval. De ahogy olvastam, akkor a sajtok, tejszín, olaj egész kitágítja a lehetőségeket.

938. MyHappyDays (válaszként erre: 937. - Leoncio úr)
2018. febr. 3. 20:56
Sok hús nem is fér bele, szóval szerintem nem gond :) sajtból, tojásból össze lehet szedni a fehérjét. Esetleg még fehérjepor, ha nagyon nincs meg. A zsír összeszedésére meg mehet valamilyen olaj a zöldségekre vagy bullet proof coffee.
2018. febr. 3. 16:55
Lenne egy kérdésem. Aki nem szereti a húst, az hogy tudja csinálni ezt a diétát? Felvágott, kolbász, tepertő mehet, de hús nem annyira.
936. Rózsavirág48 (válaszként erre: 935. - Leoncio úr)
2018. febr. 3. 10:36
koszi😊 igy legalabb penzt is sporolok mert nem kellett ujat venni. a hetvegek nekem nehezebbek tobb az idom es tobbszor jon a gondolat hogy mit kellene enni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook