Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


1175. gavi81
2018. jún. 24. 13:02

Sziasztok!

"Tudományosan" kiszámolva minden. Holnap indulok. Addig is gyűjtöm itt a tapasztalatokat :)

1172. resiver (válaszként erre: 1171. - Szekesics)
2018. jún. 23. 11:18

Szia.Fajdalomra nem tudok mit irni,nekem is volt van lesz,neha faj neha nem.

A magasabb szenhidratbevitelre reagalnek.Egy ideje enm vagyok ketozisban,ugyanazokat az eteleket eszem mint ketozaskor de most a nyar miatt egy picit felfuggesztettem a ketozast.Nem esnek jol a zsirosabb etelek pluszban befigyelnek a gyumik is .Fogyok is is csak sokkal lassabb utemben.November ota lement rolam 12kg(80rol 68ra)az utobbi 2honapban mikor enm fogom szigoruan olyan 2kg ment le es szerintem tuti nem izombol,inkabb a hasamrol es csipomrol.Szoval mukodik ez igy is nalam.Osszel,telen gondoltam ujrakezdeni a ketozast ha megall a fogyas.

1172. resiver (válaszként erre: 1171. - Szekesics)
2018. jún. 23. 11:18

Szia.Fajdalomra nem tudok mit irni,nekem is volt van lesz,neha faj neha nem.

A magasabb szenhidratbevitelre reagalnek.Egy ideje enm vagyok ketozisban,ugyanazokat az eteleket eszem mint ketozaskor de most a nyar miatt egy picit felfuggesztettem a ketozast.Nem esnek jol a zsirosabb etelek pluszban befigyelnek a gyumik is .Fogyok is is csak sokkal lassabb utemben.November ota lement rolam 12kg(80rol 68ra)az utobbi 2honapban mikor enm fogom szigoruan olyan 2kg ment le es szerintem tuti nem izombol,inkabb a hasamrol es csipomrol.Szoval mukodik ez igy is nalam.Osszel,telen gondoltam ujrakezdeni a ketozast ha megall a fogyas.

1172. resiver (válaszként erre: 1171. - Szekesics)
2018. jún. 23. 11:18

Szia.Fajdalomra nem tudok mit irni,nekem is volt van lesz,neha faj neha nem.

A magasabb szenhidratbevitelre reagalnek.Egy ideje enm vagyok ketozisban,ugyanazokat az eteleket eszem mint ketozaskor de most a nyar miatt egy picit felfuggesztettem a ketozast.Nem esnek jol a zsirosabb etelek pluszban befigyelnek a gyumik is .Fogyok is is csak sokkal lassabb utemben.November ota lement rolam 12kg(80rol 68ra)az utobbi 2honapban mikor enm fogom szigoruan olyan 2kg ment le es szerintem tuti nem izombol,inkabb a hasamrol es csipomrol.Szoval mukodik ez igy is nalam.Osszel,telen gondoltam ujrakezdeni a ketozast ha megall a fogyas.

1171. szekesics
2018. jún. 21. 22:43

Sziasztok, én is új vagyok itt. 3 hónapja KETO-zok. Az egész úgy kezdődött, hogy kaptunk egy lakodalom meghívást. Felpróbáltam az öltönyömet, de a nadrágot nem tudtam begombolni. Nagyon sok kellett volna hozzá. Új öltönyre nem volt keret. Maradt a diéta. 2 hónap volt a lakodalomig. Belevágtam. Olvasás, olvasás, fórumok. MyfitnesPal, mérleg, teszt csík és sok sok fantázia. Család mellett nem egyszerű. 121 kg-ról indultam. 2 hónap alatt 15 kg ment le rólam főleg zsír. Semmi sport, csak diéta. Akkor még diéta volt. Mára ez már életmód.

Most 103 kg vagyok. 3 hónap, - 18kg. Nagyon-nagyon sokat olvastam utánna, de van egy pár megválaszolatlan kérdés a fejemben.

Mi van akkor ha 60-70 g szénhidrátot viszek be, kiesek a ketózisból. A bevitt szénhidrát az kevés. Ebben az esetben mit használ a szervezet? Ekkor eszem meg az izmokat?

Jobb bordaív alatti fájdalom - másnak is előfordul, vagy csak nekem, nem sokat olvastam róla.

Az utóbbi hetekben sokkal erőtlenebbnek érzem magam. Hamarabb elfárad a karom. Vezetés közben a kormányt fogva is gyakran izomláz szerű fájás érzek a kezemben. Ha megcserélem azonnal elmúlik.

Szedek nagy dózisú magnézium komplexet, C, D K2 vitaminokat és káliumot és Q10-et.

Válaszokat előre is köszönöm.

1170. Ryana
2018. jún. 19. 12:45
1169. odzsika
2018. máj. 31. 17:20
Sziasztok, tudnátok nekem kaja tippeket írni? Szeretném elkezdeni a diétát, főleg a reggelitek érdekelne, de többi ötlet is jól jönne! :) Köszönöm! Kinek milyen eredményei vannak?
2018. máj. 14. 19:15

Sziasztok! Ma csatlakoztam ide, e miatt a fórum miatt, hátha olvasok valami hasznos infót. Kb egy hete csinálom a diétát!De megmondom őszintén, hogy nem méricskélek, leginkább csak érzésből válogatom és állítom össze az ételeimet. Sok sajt, tojás,házi kolbász, szalonna, sült húsok, és zöldségek, ezek az uborka, a saláta főleg, de néha paradicsom és zöld zöldségek párolva, brokkoli és cukkíni, illetve még a karfiol. Több a zsíros kaja és kevesebb a fehérje. Én nem eszek egyáltalán kenyér alternatívákat, nekem nem jönnek be, viszont imádom, hogy nagyon választékosan tudok kajálni, és a tányéromon is egy étkezés sok féléből tevődik össze. Szedek vitaminokat, illetve Ca, Mg, zink készítményt mellé. Elég sokat edzek, és hálistennek még nem éreztem egyszer sem magam fáradtnak. Korábban is figyeltem a kajálásra, csak másak voltak a makrók arányai, főleg fehérje, kevés CH és kevés Zsír volt az alap, de nagyon száraznak éreztem, minden étkezésemet. Most nagyon jól érzem magam, és el is indult a súlyom lefelé, bár nincsen sok felesleg rajtam.

Szép estét mindenkinek!

1167. XHoneyX (válaszként erre: 1159. - Resiver)
2018. máj. 12. 21:54
Köszi :)
1166. resiver
2018. máj. 12. 16:45
Hali,Kivel mizujs?hogy haladtok?
1165. resiver (válaszként erre: 1164. - 124637ff9b)
2018. máj. 5. 11:52
mostmar en sem merem az adagjaim,az elejen viszont mindent mertem mert foleg a zoldsegnel nem tudtam bessacolni az mennyi lehet,mostmar tudom kb mennyi egy szelet sajt vagy egy paradicsom,igy ranazesre eszem.
1164. 124637ff9b (válaszként erre: 1163. - Resiver)
2018. máj. 5. 11:33

Én nem szeretek méricskélni, nem a pénzt sajnálom

Szemre mérek keveset.

Ezt a kenyeredet kipróbáltam volna grammra mérés nélkül.

1163. resiver (válaszként erre: 1162. - 124637ff9b)
2018. máj. 5. 11:29

Akkor mivel mered mennyit eszel?

Nekem egy kis konyhai merlegem van,nem volt draga,kinaiba vettem es nagyon szeretem.

1162. 124637ff9b (válaszként erre: 1161. - Resiver)
2018. máj. 4. 10:05

Értem, értem.

Viszont csak ezért nem veszek mérleget.

Köszi a választ!

1161. resiver (válaszként erre: 1160. - 124637ff9b)
2018. máj. 4. 08:22
Mivel kis mennyiségekrol van szo en nem kanalaznam hanem mernem,sokfele kanal van itt maga a lenliszt oszz vissz kb 1-1,5kanal persze ez fugg a kanaltol meg hogy puposan vagy csapottan szamolod.szodabikarbonabol egy keshegynyi eleg.
1160. 124637ff9b (válaszként erre: 1158. - Resiver)
2018. máj. 3. 10:51

Szia!

Meg tudnád adni a mennyiségeket kanálban?

És szódabikarbonából mennyit?

1159. resiver
2018. máj. 1. 19:48
Feltettem a kepet,az adatlapomon meg birod nezni hogy kell elkepzelni,nekem bejon.Nagyon nagyon hianyzott valami amivel ehetem a parizsit vagy akar a majkremet,keto elott rengeteg kenyeret ettem,nagyon nehezen ment addig mig el nem kezdtem sutogetni a ketoszendvicsalapomat.Okes nyilvan nem kenyer,es nem kell tole sokat elvarni de a semmitol jobb ha megszokja az ember az izet,aztan lehet meg kiserleztezni,nekem megvan a kokuszlisztes valzozat is mar az az edes verzio.
1158. resiver (válaszként erre: 1157. - XHoneyX)
2018. máj. 1. 19:43

Igen persze.

30 g lenmagliszt

20 g kókuszolaj

45 g natúr joghurt

1 tojás

Szódabikarbóna

Ezt mikroban 3percig sutom,kivetel utan rogton racsra kell boritani mert beizadd es akkor fura lessz.Nekem egy kis kenyerformamm van,abban teritem szet 1-1,5cm magas teglalapot kapok amit kettevagok es azt toltom.Ha sikerul akkor toltok fel kepet hogy nez ki.

1157. XHoneyX (válaszként erre: 1152. - Resiver)
2018. ápr. 28. 07:38
Szia tudnál receptet a szendvics alaphoz? Köszönöm
1156. vicus8708
2018. ápr. 26. 06:28

Sziasztok ,èn kèt kb hete kezdtem rendesen ùjra a ketòt,az òta 2,5 kg ment le.

Sokan ott rontjàk el,h sokat esznek,mert itt szabad,minden diètànàl figyelni kell azèrt a mennyisègre is,ès a fehèrjère is!

Különben csak stagnàlàst èr el az ember. Èn mikor nem figyeltem közel egy èvet csak ettem ketòsan,de az arànyokkal nem törődtem,tartottam az 57 kg-t,most h ùjra figyelek,rögtön leesett 2,5 kg.

Ez főleg azoknak szàmit,akiknek màr nincs sok hàtra,max 5 kg.

1155. tslotty0 (válaszként erre: 1154. - Rszendi)
2018. ápr. 9. 21:42
Szia! Köszönöm, nagyon szuper sikertörténet! Mindenképp kitartok, remélem én is hasonlóan szép eredménnyel végzek! :)
1154. rszendi (válaszként erre: 1153. - Tslotty0)
2018. ápr. 9. 13:49

Szia!

Én már 1 éve csinálom és meg kell mondjam ez az egy diéta ami működik nálam. Persze nem mindenkinél, de nekem nagyon bevált. Kisebb megszakításokkal közel -30kg ment le a ketoval.

Szóval csak kitartást!

1153. tslotty0
2018. ápr. 9. 10:29
Sziasztok! Én még új vagyok a ketogén diéta terén, de sajnos a kalóriaszámlálás dolog nem jött be, az edzőm által írt diéta sem... Nagyon el voltam keseredve, amikor az edzőm kitalálta,hogy akkor legyen ketogén! :) 2 hónapig csak edzettem, "éheztem"és nemhogy lefelé ment volna a súlyom, még gyarapodni kezdtem, raktározott a szervezetem... :( Majd március 28-án elkezdtem újult erővel, ekkor voltam 120,4kg. Majd 9 nappal később 119,3, most pedig a 12. napon 118,2! Nagyon boldog vagyok! :) (Ráadásul cukros és pajzsmirigyproblémás is vagyok,de így is működik!)
1152. resiver
2018. ápr. 6. 20:07

Hali.Itt vagyok en isolvasoban:)Kevesen maradtunk sajnos akik irnak es lenne mit olvasnom.

Leoncio?hogy alakulsz?

Nekem egy honap alatt lement 2,5kg most 70,50gram vagyok.Kozel 10kilot fogytam november ota.Elkezdtem kiserletezgetni akajakkal,minden nap sutom a szendvicsalapomat,ma muffint sutottem szoval elvagyok,jol erzem magam.

2018. ápr. 4. 09:00

Sziasztok, hogy vagytok? Hogy álltok a mérleggel?


Nekem ez a 79.napom, ma vagyok 57.00 kg. Január 17-én 60.00 voltam. Hát igazából két és fél hónap alatt három kiló elég kevés, bár nézhetjük pozitívan is. Nyilván ha lassan megy le, azt könnyebb megtartani, nem is diéta ez már, hanem életmódváltás. Ha húsz kiló feleslegem lenne, akkor a fogyás gyorsabban menne. Sokkal jobban érzem magam, főleg, hogy olyan szoknyába, nadrágba beleférek, ami tavaly nem jött fel rám. Centikben látványosabb, bár mostanában nem mértem. A környezetem nem vett észre semmit, mondjuk nem járok testhez simuló ruhákban.

Néha megengedek magamnak egy kis bűnözést, és néha nagyon ennék valamit, aminek jó nagy a szénhidráttartalma :-) Azt gondolom, hogy ha általában nem eszem szénhidrátot, akkor alkalomszerűen belefér egy süti, egy sör, egy fagyi.

Vannak napok, amikor nagyon jó és van pár olyan, amikor nem, és befalnék bármit, ami a kezembe kerül. Persze nem teszem.

Motivál, ha arra gondolok, hogy egy hónap múlva 56 kg leszek :-)

1150. resiver
2018. márc. 30. 12:49
Kellemes husveti unnepeket:)sok sonkat es tojast egyetek,azt legalabb szabad:)
2018. márc. 21. 13:37
A hosszú hétvégén sikerült némi alkoholt, egy-két pogácsát és egy szelet sütit magamhoz vennem, így természetesen felfelé ugrott a mérleg. Mára már majdnem visszaálltam, remélem, holnapra már teljesen.
1148. Vaviana (válaszként erre: 1147. - Resiver)
2018. márc. 16. 11:33
Nem csinálom régóta az tény. Olyan 2,5 hete. Ebből az első 3 nap az nem számít, mert kevés zsír és sok fehérjebevitelem lett. Miután felírtam ez kiderült. Ahogy átálltam rendesen pár nap múlva megindult a fogyás. Mindenki mondja mennyit fogytam. Szóval azért ez jó, de olyan 2 hónapja kezdtem el lowcarb-szerűvel..eddig maradt a 7 kiló mínusz. 8-10-et még szeretnék.
1147. resiver (válaszként erre: 1146. - Vaviana)
2018. márc. 15. 13:23

Ha hosszu ideje csinalod gyorsan visszakerulsz ketozisba,es ha erzed magadon a tuneteket akkor teszt sem kell hogy tudd ketozisban vagy.

20dkg semmi,emiatt ne fajjon a fejed,neha egy pici lazitas belefer,foleg ha meg nem is vetkeztel nagyon.

1146. Vaviana (válaszként erre: 1145. - Vaviana)
2018. márc. 15. 08:43
Mondjuk itt nem kenyérre, csokira kell gondolni, de sajnos este olyat ettem, amit nem kellett volna..vagy csak reggel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook