Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


1025. MyHappyDays (válaszként erre: 1024. - Roosie)
2018. febr. 16. 10:47

Szia! :)


sajnos úgy tudom, hogy nincs magyar nyelvű.

1024. Roosie
2018. febr. 16. 10:41

Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek az eddigi eredményeihez és a kitartásotokhoz! :-)

A botlásom óta visszatért a ketózisom, már két nappal utána ismét lila volt a tesztem. Igaz halványan, de lila! Elkezdtem mozgolódni is. Egyelőre 30 perc tempós gyaloglás enyhe emelkedőn - futópadon, hetente 3x. Tervem: 60 percig eljutni és idővel behozni mellé a Callanetics-et is.

Most viszont ahogy olvaslak Benneteket arra jutottam, hogy sok zsírt ehetek, mert a sajátom nem apad... és a fehérje is sok lehet. Utóbbi néhány napon az étvágyamra hagyatkoztam, de így megcsúsztak az arányok is. :-/

Tudnátok nekem ajánlani egy magyar nyelvű ketokalkulátort, hogy helyre tudjam tenni a dolgokat?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2018. febr. 16. 10:37

Most nem a kifogásokat keresem, de azt vettem észre, hogy a fb-os ketós csoportban is most kezdenek kibukni az emberek, mert rosszul érzik magukat.


Én azt fontolgatom, hogy visszatérek egy szafis, kcal deficites étkezéshez és néha tartok 1 hónap ketót, hogy akkor gyorsabban fogyjak.

2018. febr. 16. 09:56

Most vagyok a 3. hétben és megkaptam, hogy "te fogytál". Pedig nem kürtöltem szét, hogy diéta van. Fel se tűnt senkinek, csak akkor kellett kicsit magyarázkodni, amikor süteményt utasítottam vissza. Aztán összerakták a képet. De nem menten bele a módszerbe, ne nézzenek hülyének. Annyit modtam, hogy visszafogtam a ch-t. A többi már az én titkom.

Ha majd komolyabb lesz az eredmény, akkor majd úgyis elmesélem részletesen.

1021. MyHappyDays (válaszként erre: 1020. - Resiver)
2018. febr. 16. 09:44

Nem igazán, az ebédlőben jót röhögnek a kajámon, akit érdekel az meg elolvassa a blogomban a lényeget :D

De szerencsére pozitívak, mondják ha látják a változást, meg hogy egy hős vagyok hogy kibírom. Itt azért megy a csokika-bonbonka-cukorka eszegetés. Irodai betegség :D De már nem haragszanak meg, ha nem kérek :)

1020. resiver (válaszként erre: 1018. - MyHappyDays)
2018. febr. 16. 09:31

Teged nem faggatnak?Nalam mult heten derult ki,egy masik nacit vettem fel es abban allitolag nagyon meglatszott hogy kisebb vagyok,azota ez megy,mindenki kerdezgeti mivel fogyok.Persze van aki szerint ez hulyeseg es igy nem lehet fogyni..es kapom am a tanacsokat.Na nekik foleg megmutatom hogy igenis hatasos a dieta.

Kesobb en sem gondoltam folytatni csak erjem el a celsulyom vagy legalabb is erjek a kozelebe.

1019. resiver (válaszként erre: 1017. - MyHappyDays)
2018. febr. 16. 09:27

az komoly:)pedig nem is akartam csak eldontottem hogy este 6utan nem eszem.a reggeli meg alakul,melohelyen ekkor birok enni.

Ha delutanos vagyok akkor meg alszom ameddig birok....es delig nem vagyok ehes.

1018. MyHappyDays (válaszként erre: 1016. - Resiver)
2018. febr. 16. 09:26
Hát igen, azt az én munkahelyemen is mindenki tudja, hogy ketózom. De már kezdetben is egy első lépcsőfokként tekintettem rá, mert gyors. Azért az egészségem fontosabb. De egyelőre kitartok, mert az eredmény elképesztő :)
1017. MyHappyDays (válaszként erre: 1014. - Resiver)
2018. febr. 16. 09:25
Ez böjt :D
1016. resiver (válaszként erre: 1012. - MyHappyDays)
2018. febr. 16. 09:10
Olvasom a naplodat es latom kezdesz kibukni,neha en is igy vagyok ezzel hogy vajon megeri.e.....ezert lengek ki neha,maskepp nem birnam.meg kitartok mert a gyarban most mindenki ezen csamcsog es kicsit necces lenne pont most abbahagyni....
1015. resiver
2018. febr. 16. 09:07

udv az uj tagoknak es sok vesztett kilot kivanok:)


Nekem a ciklusom vegen mindig megall a fogyas,miutan elmulik utanna viszont ujra beindul,erdemes figyelni hol tartasz,lehet mindent jol csinalsz es nem kell valtoztatni.

1014. resiver
2018. febr. 16. 09:04

Azoktol kerdeznem akik csinaljak ezt az idoszakos bojtot?Ez mit jelent pontosan?

Semmit nem esztek vagy folyadek mehet.Nekem most igy nez ki.

este 6kor eszem szilard etelt es masnap 12kor eszem ujra eloszor addig teat es kavet iszom.

Ha reggeles vagyok akkor pedig ugyanugy este 6kor eszem es a reggelim 9:30kor van.

Szerintetek mar ez is bojtoles lehet?ebbe csak most gondoltam bele.

1013. rubintandi (válaszként erre: 1012. - MyHappyDays)
2018. febr. 15. 14:41
Köszike!!!
1012. MyHappyDays (válaszként erre: 1011. - Rubintandi)
2018. febr. 15. 13:51
Inkább egy ketó kalkulátorban számold ki, hogy mennyit kell enned, mert úgy tudom ketogén diétában eleve kevesebb kalóriát lehet enni, mint csak sima számolásnál. Utána azt már beállíthatod a kaloriabázison. :)
2018. febr. 15. 13:13
Igaz nem nekem írtál MyHappyDays, de ha a beállítom a fogyáshoz és az aktivitásomhoz a napi kalóriákat és makrókat, akkor csak simán ne egyek annyi zsírt amennyit javasol egy napra???
1010. MyHappyDays (válaszként erre: 1009. - Lebara Angie)
2018. febr. 15. 12:51
Ha kevesebb zsírt eszel a testzsírodat fogja felhasználni a szervezet, ezért fogysz. Annyi zsírt egyél ami mellett nem vagy éhes :)
2018. febr. 15. 11:17

Sziasztok. Tegnap,azaz Valentin napon kezdtem bele a ketoba.Ma reggel már lila volt a tesztcsík.😊

Kb 1 éve már probálkoztam,de 2-3hét után feladtam 😕.

Utólag rájöttem,hogy rengeteg kalóriát vittem be zsírral(min.2000et naponta). Szerencsémre nem vagyok édes szájú. Húst hússal eszek....ebből lehet baj a sok fehérje miatt.

Kérdezném,hogy ez a nagyon zsírozás csak első 3 hétben fontos es utána elég kevesebb is?

Sok helyen olvasom,hogy vacsi csirkemell sütve és saláta kis olíva olajjal. Ezek szerint később nem kell csülköt szalonnával kolbásszal enni?😆 Elég lesz figyelni,hogy továbbra se szaladjon meg a szénhidrát bevitel?

2018. febr. 15. 09:24
Sziasztok!! Eddig csak olvasgattalak benneteket, de most szeretnék segítséget kérni, kérdezni. Második hete csinálom a ketogén diétát. A súlyomhoz beállítottam a kalóriabázison a kcal, ch, zsír és fehérje makrókat. Az első héten lement 1,3 dkg, azóta semmi. Még annyi, hogy hozzácsempésztem az időszakos böjtöt, ami nálam 16/8. Ez ugye annyi, hogy délután 17-kor eszem utoljára és reggel 9-kor eszem először. Kérdésem a következő, szerintetek állítsam át a makrókat, mert lehet azért állt meg a fogyásom, mert sok a kalória, esetleg a zsír stb.??
1007. buhu bahu
2018. febr. 15. 07:08
Leoncio...
1006. buhu bahu (válaszként erre: 1003. - Leoncio úr)
2018. febr. 15. 07:08
koszonom szepen Loncio ur 😊sokkal finomabb lesz ugy...ma veszek tejszint😊😊tegnap jol ment,annyi hogy a fejem fajt delutan, de tudom h ez normalis..
1005. Hardstyle55 (válaszként erre: 1000. - Leoncio úr)
2018. febr. 14. 16:46
Hát igen ! 2-3 hét után jön elő az emberbe ( ahogy bennem is ) de meginnék egy sört , ejj nem ehetek ezt azt , itt erősnek kell lenni , és le kell küzdeni ! Meg kell választani azt a fajta ételt , ami a legjobban ízlik ! Én ma már hetente 2 szer sütök magamnak csirkemellet , veszek 2 kilót , felaprítom , füszer , aztán egy tepsübe egy kanál kókusz zsíron megsütöm ! Aztán salátával eszem ! Változtatom a salátákat is , a fűszereket is , nincs 2 egyforma kajám ! Ezt általában a melóhelyemen eszem , otthon ha hazaérek eszek pl. virslit sajtal uborkával , vagy sült tojást , szalonnás tojást , halat , konzervhalat , ha megunom akkor megint jön a csirkemell brokkoli ! Nálam teljesen bevált ez a rendszer amit felépítettem ! És a bőséges olajozástól a kajáimba erőm is van , jól is lakok , órákig nem gondolok semmi kajára , de ilyen szintre el kell jutni hogy az embernek már napi rutinjára váljon ! Az első 1-2 hónapban én is a napokat számoltam , a heteket , na fogyok nem fogyok , na még 1 hétig csinálom , na még 2 hétig! Eltelt 5 hónap , és teljesen jól érzem magam , néha csak ha éhes vagyok vágok 2-3 szelet trapista sajtot , nyomok rá egy kevés majonézt , tolok mellé egy kis uborkát ! változatos minden napom ! Persze minden ember más és más ! Nekem nincs allergiám semmi ételre , összetevőre , de ahogy írtam még annó évekig kilódtam minden féle éhezésekkel , gyors fogyó kúrákkal , aztán sose volt tartós! Én ezzel az életmóddal most tökéletesen elvagyok ! Lényegében mindent eszek , csak a fenyér kenyeret elhagytam , a húsokat kokuszolajban sütöm , köret helyett saláta van !
1004. resiver (válaszként erre: 999. - Hardstyle55)
2018. febr. 14. 09:43

Igen ezzel egyezem,viszont a test jeleire sem art odafigyelni es nem mindenaron betartani a dietat.Ha en beteg vagyok kepes vagyok egesz nap nem enni es legutolso sorban kivanom az olajos zsiros dolgokat,megprobaltam es nem tudtam megenni,igy jobbnak lattam par napig pihentetni a dolgot minthogy semmit ne egyek.

Amit meg eszrevettem hogy a dieta alatt megutaltam a tojast,regebben imadtam amiota ketozom azota nagyon nehezen gyurom le,egyedul oopsy formajaban tetszik.

Tegnap hoztam haza egy kis szezamolajat megprobalom bolonditani a salatamat,hatha bejon.

1003. Leoncio úr (válaszként erre: 1001. - Buhu bahu)
2018. febr. 14. 08:12

A kávét ihatod tejszínnel. Ha eddig is tejjel ittad, akkor ez csak jobb lesz.

Ajánlom a ketó kávét, korábban tettem be receptet hozzá. Nekem nagyon bejött. Most is azt iszom a reggeli 2 tojás után. Szalonna most nem volt.


Savanyúkáposztában 3,4g ch van per 100g. Szóval mértékkel belefér.

1002. buhu bahu
2018. febr. 14. 00:06
bocsi a hibak miatt..csak most latom,hogy jo par dolgot felrenyomtam..
1001. buhu bahu (válaszként erre: 998. - Leoncio úr)
2018. febr. 14. 00:04
koszi😊eddig meg csak a reggelit tudom,hogy az rantotta lesz..A kavetol kicsit tartok,mert eszpresszot szoktam inni tejjel es cukorral,de majd atterek ismet torokkavera mindennelkul..Regebben mar fogytam ezzel a dietaval- vagyis az Atkinsszel ( de vegulis egy a ketto,nem)?csak akkor ott hibaztam,hogy a cht mindig tejre pazaroltam el kavehoz..igy pontosan egy honap utan a minusz 10kg megvolt es par napra ra neg csak elnent az erom es osszerogytam..Ugyhogy most majd igyekszem okosan kihasznalni azt a keves cht...😊azt elfelejtettem,hogy savanyu kaposztat szabad e enni?
1000. Leoncio úr (válaszként erre: 999. - Hardstyle55)
2018. febr. 13. 21:44

Én az első 2 hetet nagyon jól bírtam, szinte élveztem is. Amennyit ettem, az elég volt, éhes se voltam. Simán elviseltem a kisebb adagokat.

De!

2-3 napja valami nincs rendben. Egyszerűen visszajött az ehetnék érzés. Írtad, hogy ilyenkor együnk még. Én eszem is,amit lehet, mert úgy gondolom, hogy ha beviszek egy kis zsírt, akkor feltöltődik a szervezet és kisebb lesz az éhségérzet. Pont, mint az első 2 héten.

Mi lehet a gond?

999. Hardstyle55 (válaszként erre: 995. - Resiver)
2018. febr. 13. 21:23
Ezért kell megfelelően használni az olajokat és zsírokat , hogy ne legyél erőtlen ! Párszor már leírtam ,ez a diéta az izom megtartását és fejlődését segíti , ahhoz hogy energia termelődjön szénhidrát nélkül , oda még többet kell adni az olajoknak ! Minden étkezéshez bőségesen kell olajozni a salátát pl: dióolajjal , szőlőmag , olíva , kókuszolaj , mert ez adja az erőt ! Egy nagydarab ember ha elkezdi ezt a diétát , és mondjuk mellette álló fizikai munkát is végez , oda napi szinten 1-1,5 dl olajat meg kell enni a a kajákkal ! És itt nem az a lényeg hogy 1 nap keveset kell enni , itt az a lényeg legalább 3-4 étkezés legyen , és bőséges ! Pedig a kínálat nagy , csak jól kell megválasztani ! Kocsonyától kezdve , a csirkemell -csirkecomb , halak , tojás , kolbászok , bármi mehet , húsleves tészta nélkül , sok minden , de itt nem 2-3 hét után kell a csodát várni senkinek sem ! Én 5 hónapja csinálom ezt , 3 hónap kemény ketó kaja után csináltam meg a 2 feltöltő napomat , persze akkor sem össze zabálva hegyeket mindenből , hanem a húshoz rizst , krumplit ettem , 1-1 süteményt , tésztát ! Feltöltést ne vigyük túlzásba , 2-3 havonta kell ! De mind mindenhez az életben , ehhez is elszántság kell , oda adás , és erő kitartás ! Ha nincs meg akkor felesleges időpocsékolás !
998. Leoncio úr (válaszként erre: 997. - Buhu bahu)
2018. febr. 13. 18:26

Üdv a fedélzeten :)

Tudod, hogy holnap mit fogsz enni?

2018. febr. 13. 17:20
sziasztok😊holnaptol en is belefogok..sok sikert es kitartast mindenkinek..
996. resiver (válaszként erre: 994. - MyHappyDays)
2018. febr. 13. 08:47
Ne erezd magad rosszul,szerintem eletunk vegeig kivanni fogjuk az edeset,a jo kajakat,ez nem olyan mint letenni a cigit...dohanyos voltam letettem es azota sem gyujtottam ra,de enni kell...ez sokkal nehezebb betartani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook