Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


1205. Molni (válaszként erre: 1204. - Rózsavirág48)
2018. dec. 31. 17:10

Ez a desszert istenien hangzik! :) Szerencsére nagyon jó és laktató keto desszerteket lehet csinálni.

A mozgás az nálam heti 3-4 alkalom futás és néha csinálok súlyzós edzést is, de csak kis súlyokkal.

A kcalt 1000-1500 közé lövöm be így elsőre, meglátjuk hogy tudom tartani.

Boldog új évet nektek is!

2018. dec. 31. 16:56

2.nap -30dkg

Ebed ugyanaz mint tegnap salatatekercs kisse mas osszetevokkel

Mai vacsora fasirt francia salata desszert mascarpone kokuszreszelekkel kakaoporral es mogyoroval

Ch 35gr

Mozgas---

Boldog uj evet nektek🥂

1203. michelle.r (válaszként erre: 1201. - Felhasznalo1026)
2018. dec. 31. 13:37

Akkor ne csináld! Inkább nézegesd Pődör Novák Réka videóit a youtube-on, dietetikus, sok okosat mond a keto-ról. Vagy Rácz Andrást kövesd, tőle is sokat tanulhatsz.


Ezek a kampánydiéták sose jók.

1202. Rózsavirág48 (válaszként erre: 1201. - Felhasznalo1026)
2018. dec. 31. 11:31

Na ezt meg nem olvastam eleg megkotott de nem kell sokaig tartani en szeretem a tojast de meg igy is eleg huzosnak tunik

Ketogenban lehet enni zoldseget ha nem is mindenbol sokat

Jo neked hogy te mar a nagyjan tul vagy mennyit fogytal? Nalam a mozgas rendben van mindig csinalok valamit

1201. felhasznalo1026 (válaszként erre: 1200. - Rózsavirág48)
2018. dec. 31. 08:45

[link]


Ezt olvastam el, innen jött az ihlet.

Mondjuk nekem nagyon hiányzik mellé a zöldség.

És én már csak pár kilót szeretnék leadni, nagyját már ledobtam. Jó lenne mondjuk mellette mozogni is valamit.

Ja, és az egészhez hozzátéve, nem kedvencem a tojás, sőt.... :(

1200. Rózsavirág48 (válaszként erre: 1198. - Felhasznalo1026)
2018. dec. 30. 20:38

Ez milyen ez a tojas dieta? Mït eszel meg melle? Nekem a kêtogen is viszonylag egyhangu a szenhidratok megvonasa miatt a zab egy ido utan biztos nagyon fog hianyozni meg persze a gyumolcs

Es nalad mennyi a cel mennyit szeretnel leadni? Es ez a tojasdieta meddig tarthato?

1199. Rózsavirág48 (válaszként erre: 1197. - Molni)
2018. dec. 30. 20:33

Szia en egy bo 20kg szeretnek fogyni es a kcal-t is szamolom mert a lenyeg megiscsak a kaloriadeficit

A ketogen dietaban az a jo hogy a szenhidratrol lehoz🙂 es sokkal kevesbe vagyok ehes

A ketoncsikokrol en is olvastam amit te de van egy dobozzal azt most elhasznalom es ha belilul az kicsit megnyugtato hogy jol csinalom jol kezdodik a nap bar a fo cel a fogyas

Vcsorara virslit ettem sajttal es paradicsommal

Ch 15gr /ma nagyon jol ment/

Mozgas 3ò erdei seta

Ja es az IF-t en is csinalom delelott vizet teat es kavet iszok

Mozgas nalad hogy alakul es a napi kcal mennyi?

2018. dec. 30. 19:16
Én most a tojasdietaval próbálkozom. Eléggé jól néz ki. Tetszik, és szerintem tartható.
1197. Molni (válaszként erre: 1196. - Rózsavirág48)
2018. dec. 30. 18:42

Nálam ma kesudiós csirke volt ebédre, vacsorára pedig baconös rántotta tejföllel. Én amúgy az időszakos böjttel együtt csinálom. Azt eddig is tartottam, de ugyanúgy ettem, szóval attól önmagában nyilván nem volt sok változás. A ch-t igyekszem 25-re belőni.

Ketoncsíkokat nem használok. Nem tudom mi az igazság, de azt olvastam, hogy sokszor félrevezető, pl az is bekavarhat, hogy mennyi folyadékot iszol. Szóval úgy döntöttem, hogy akkor inkább mellőzöm.

Te amúgy mennyit szeretnél fogyni? Kalóriát számolsz?

1196. Rózsavirág48 (válaszként erre: 1195. - Molni)
2018. dec. 30. 12:13

Helloka orulok hogy mas is csinalja

En mar parszor probalkoztam de hamar abbahagytam...

Most szeretnek kitartani cel 3-4 honap ezt csak kezdesnek szanom aztan valami kevesbe korlatozora atvaltani es lehet evente 3-4 honapot csinalni ezt meg nem tudom

A tesztcsik ma meg nem igazan meggyozo nagyon halvany

Te mennyi ch-t tervezel naponta?

Mai ebed salata tekercs lesz

Nalad?

1195. Molni (válaszként erre: 1192. - Rózsavirág48)
2018. dec. 30. 11:48

Szia

Én is most kezdem. Régebben csináltam pár hónapig, nagyon jó eredményeket lehet vele elérni és jól is éreztem magam akkoriban. Nagyjából 10 kilót szeretnék fogyni.

2018. dec. 30. 09:34

1.nap -1.2kg ez csak viz amit a keves szenhidrat miatt mar nem tart vissza a szervezetem

Most megyek iszok egy kavet es kitalalom a mai menut

2018. dec. 29. 19:29

Ma fott tojast sult kolbaszt tejfolt currys martogatost uborkat paprikat karalabet repat es sajtot ettem kavet teat es vizet ittam

Ch 31gr

Mozgas 1ora gyaloglas

2018. dec. 29. 14:37
Sziasztok🙂 csinalja most valaki a ketogen dietat? En ma kezdem jo lenne valakivel egyutt csinalni
1191. 105.75
2018. dec. 22. 10:38

Ryananak is köszönhetően, végre sikerűlt ide felraknom

105.75 (nyílt napló) és ott látható

1190. 105.75 (válaszként erre: 1188. - Ryana)
2018. dec. 22. 08:54
Ez a kép
1189. 105.75
2018. dec. 22. 08:54

A tojás diéta-kipróbáltam és eredményesnek bizonyult.

Eredménye 0,5 kg-1 nap + 0,5 kg-2 nap+ 0,8 kg-3 nap + 0,3 kg-4 nap= -2,10 kg.

1188. Ryana (válaszként erre: 1187. - 105.75)
2018. dec. 17. 09:52
Milyen kép?
1187. 105.75
2018. dec. 17. 07:52

Ha megállt a fogyás, akkor ez segíthet

[link]


a tegnap elkezdtem az 5 NAPOS TOJÁSBÖJTömet.

Ez a 2018. november 25i kép a kockás -Facebook csoport társé-, nagyon biztató ezért ez is motivált

1186. michelle.r (válaszként erre: 1185. - Zsókica21)
2018. dec. 16. 17:40

Nézz utána a munkásságának! Orbitális baromságokat ír, valószínűleg külföldi újságok fordításából ollózza össze ;)


Pont ebben a cikkben neki nem szélsőséges, aki napi 600 kalóriánál nem eszik kevesebbet, és 4.200-nál többet :D Borzalom, hogy bárki bármit bele böföghet az éterbe.

2018. okt. 1. 16:52
1184. Icu-s (válaszként erre: 1183. - Resiver)
2018. júl. 2. 09:52

A program amit próbáltam nagyon alacsony volt a kcal ...ezért gondoltam,hogy nekem is alacsonyan kellene tartanom.

De mindenképp megpróbálom ahogy te is írod :)

Nem gondolom,hogy éhesnek szabadna lennem,ha eleget beviszek..


Írtam privát is...remélem nem haragszol?! ;)

1183. resiver (válaszként erre: 1182. - Icu-s)
2018. júl. 2. 08:56

Az elejen nem lenyeges kaloriat szamolni a lenyeg hogy ne lepd tul a kiszabott erteket ha birod.Kesobb kell fokozatossan kevesebb kaloriat bevinni,mikor mar megall a fogyas.Amugy en azt vettem eszre hogy ez magatol is megy.Amikor kezdi az ember a dietat akkor a zsirok miatt eleve tobb kaloriat eszunk,kesobb ahogy beall az etrend egyre kevesebb az a zsirmennyiseg ami mar eleg es nem kell tobb igy aranyosan a kaloria is kevesebb amit beviszel.

Ird le miket eszel,hatha abbol kiderul hogy miert nem fogysz?

1182. Icu-s (válaszként erre: 1181. - Resiver)
2018. júl. 2. 06:05

Próbálgatom :)

Nem egyszerű belőni,hogy a makrók azt mutassák amit kell,de volt rá példa már,hogy szinte sikerült pontosan...megpróbálok abból kiindulni.

Ahogy most eszek a súlyom szerencsére legalább felfelé nem megy,de nekem most az lenne a fontos,hogy csökkenjen is.Azt lenne jó tudnom,hogy elvennem vagy hozzátennem kellene. :/


Egyébként te a kalóriabázis szerint kiszámolt kalóriabevitelt próbáltad követni?

1181. resiver (válaszként erre: 1180. - Icu-s)
2018. jún. 30. 20:48

Az elejen mindent mertem irtam a kaloriabazison es neztem hogy a makrok stimmeljenek,eleve megemeltem az aranyt picit 5%rol 7%ra a ch-at.Most amennyi belefert annyit ettem,az elejen fokent tojas es szalonna volt a menu,aztan sajtok, vajkrem,konzervhal kolbasz sonka .Eleinte zoldsegnek uborka,majd egy fel paprika vagy fel paradicsom.Ujfent mondom en soha nem tartottam be 100%osan a keto dietat,nekem nem ment.Akinek megy annak tuti jo,en egy ido utan eszrevettem(meg igy is emelt ch val) hogy nagyon rosszul ereztem magam,az etelek egyhanguak voltak szamomra es a kozerzetem is nagyon rossz volt.

Hosszutavra tervezek iy kialakitottam magamnak egy megengedobb etrendet amivel ha sulyt nem is veszitek majd tobbet, de tartani tudom a sulyom es nekem ez most eleg egyenlore.Jol erzem magam most igy.Fel kg ugral le es fel az teljesen normalis,addig jo meg ugral es enm megy felfele a sulyod.

Probalgasd,en minden nap merem magam es figyelem a testem mi az ami belefer es mi az amin valtoztatnom kell,jo uton haladok es ez a lenyeg.

1180. Icu-s
2018. jún. 29. 06:10

Köszönöm szépen "105.75" és "Resiver" a válaszokat. :)


Rácz András videóit követem én is,nagyon hasznos és szuper videói vannak. :)


Lehet,hogy a kalóriabevitelemmel lesz a gond tényleg,mert minden más szerintem egész jól megy.Csak valahogy sokalltam amit kiszámolt nekem a program,mert ülő munkát végzek és mondhatni egész nap ülök. :/ Azért vettem vissza belőle,mert félek inkább felfelé jönnének a kilók és az eddigi "szenvedés"kárba vész.Végig csináltam egy "expressz keto programot" és abban 850kcal volt a napi bevitel(nem voltam éhes és kívánós közben) és nagyon szépen csorgott le az a pár kg ezért gondoltam,hogy a "normál keto" étkezésemhez elegendő az 1000kcal.

A böjt része is talán megvan mondhatom,mert este 18órától reggel kb 7-8ig nem eszem.... lehet ezen is tolnom kellene,hogy legalább a 16óra meglegyen?!

Az étkezések számát csökkenteni fogom akkor hátha számít az is.

Egyébként jelenleg 162cm és 71,2- 71,8kg vagyok.Fél kg ingadozik.Fél éve próbálkozom már mindenféle diétával folyamatosan és már mindenben a hibát látom(mármint,hogy tuti rosszul csinálok valamit).


Resiver - Megkérdezhetem,hogy te nagyjából miket ettél és milyen mennyiségben a keto alatt?

Zöldségek végülis mehetnek szerinted/tetek?....,mert annyi ellentmondást olvastam,hogy ez is elbizonytalanított már picit.

1179. resiver (válaszként erre: 1176. - Icu-s)
2018. jún. 28. 20:48

Szerintem nagyon keves a kaloria amit beviszel,a keto nem arrol szol hogy leviszed a kaloriat ha be is indula dolog kesobb nem lesz mibol elvenned.Nem ismerem a parametereid.161 cm es 80,20kg rol indultam 1900kaloriaval es szepen fogytam,kaloriabazison szamoltam ki mennyi kaloraiat kellene bevinnem nem mondom hogy mindig sikerult,de nem koplaltam.

A 4etkezest inkabb probald meg 3 vagy meg jobb ha 2etkezesre leosztod.Olvass utanna abojtolesnek ha gondolod,soakkanak bejott.En reggel 9:30 es este 6kozott eszem amennyit eszem altalaban 3szorra vagy 2szerre.Mint irtam en most nem ketozom,telen kezdem ujra,az alapok maradtak,csak most tobbet engedek meg magamnak,folyamatosan merem magam es ha felfele megy a merleg akkor atgondolom mit kellene meg elhagyni.

1178. 105.75 (válaszként erre: 1176. - Icu-s)
2018. jún. 27. 12:40

[link]

ime:András Rácz: Közzététel: 2017. aug. 22.

Ketózis amikor a tested zsírt kezd használni energiaforrásként szénhidrát helyett, Ketózis létrejöhet koplalás hatására, vagy ha lalacsonyan tartod a szénhidrát bevitelt, terhesség alatt is létrejöhet ez a metabolic állapot vagy sportolás hatására. Rengeteg diéta használja ezt a Metabolikus állapotot mint zsír égető módot miközben izom mennyiséget tart meg - Például az Atkins diéta vagy egyéb alacsony szénhidrátos diéták. Ez a stratégia lenyomja az éhség érzetet, Mennyi időbe telik mire a szervezeted Zsír adaptációja megtörténik ? Általában 3-4 nap ha 50 g Szénhidrátot eszel egy nap (2 banán). A jótékony hatások lehetnek súly csökkenés, Szív és érrendszeri egészség megőrzés és kettes típusú diabétesz javítás és még sok más.

Hogyan működik ? Amikor Glukóz alacsony szinten van jelen, a máj elkezd keton testeket produkálni zsírból, amit energiaként fel tud használni a szervezeted. Izmaink és egyéb szövetek használnak is képekesek ketónokat glükóz helyett. Egy egészséges egyénben a test naturális válasza koplalásra hogy zsírt kezd el lebontani és elkezdődik a zsírégetés, ketónokká....stb.

+

Ketogén diéta: 5 jel, hogy ketózisban vagy [link]

Rácz Andrásnak köszönöm a videót/ videókat!


Sok sikert :)

1177. Leoncio úr (válaszként erre: 1152. - Resiver)
2018. jún. 27. 11:15

Köszönöm kérdésed, nem jól :(

Eltűntem, sajnos okkal. Ahogy bejött a tavasz egyre nehezebb volt tartani a diétát, aztán végül abba is hagytam. Így a kitűzött tervem nem sikerült. Most úgy állok, hogy a leadott 6-7 kilóból 4 visszajött. Cserébe járok futni, de a diétát ez nem helyettesíti.


Most viszont eljutottam oda, hogy újra elkezdjem. Csak előbb fejben össze kell raknom a dolgokat és felkészülni kajákból. Mert a másik ok az abbahagyásra pont az volt, hogy egyes kajákra ráuntam, illetve nem volt ötletem, hogy mit is kellene enni pl ebédre.


Itt tartok most. Remélem, hogy mindenki más jól áll és szépen mennek le a kilók.

1176. Icu-s
2018. jún. 27. 06:46

Sziasztok!Próbálkozom én is a keto diétával,de valahogy úgy érzem nem sikerül "ketózisba esnem".Azt érzem,hogy jól vagyok ,nem vagyok fáradt,nem puffadok fel,de ezen kívűl nem érzem jelét annak,hogy ketózisba lennék.Amit eszem igyekszem pontosan írni,kalóriabázison vezetem,de ott nagyon hamar elérem a határt.Nem eszem sokat és próbálom elosztani legalább 4 étkezésre.Igaz a kalória bevitelem magam szabtam meg(1000kcal),mert sehol nem sikerült tuti számítást csinálnom erre vagyis lehet én nem bízom az eredményekben(még a kalóriabázis által szabott makrót is sokalltam).


Esetleg valaki tudna segíteni vagy útmutatást adni,hogy "könnyebb"előidézni a ketózist?Miből mennyit lehet enni?Ha lehet ne a makrók %-ában és ne az arányok (zsír/fehérje/szénhidrát) g-ban,hanem az ételek mennyiségében, csak néhányat példának.

Nagyon köszönök minden segítséget és tanácsot mindenkinek aki segít. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook