Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


995. resiver
2018. febr. 13. 08:45

Sziasztok,en is itt vagyok csak olvaso uzemmodban.Nem vagyok ketozisban,egyszeruen mar rosszul voltam a keto etkezestol,nagyon keves kaloriat vittem be aminek a kovetkezmenye az volt hogy semmi erom nem volt es mivel raadasul beteg is vagyok meg mindig igy ugy dontottem picit szunetelek.Hetvegen volt a lanyom szulinapja pont jo volt egy kis feltoltesre,hihetetlen mennyisegu szenhidratot befaltam,istenien ereztem magam tole,fel is jott 2kg az elmult egy hetben plusz feltoltes.

Ma kezdem ujra,bar meg kohogok meglatjuk birom-e,ha nem, vissza veszek,mert ugyhiszem a szervezet jelez ha nem jo neki valami es most nem a fogyas az elsodleges cel hanme valahogy helyrejonni.

994. MyHappyDays (válaszként erre: 993. - Leoncio úr)
2018. febr. 12. 10:07

Bizony...

Igazából, ahogy nézegettem a teszteken vegyes égető vagyok és korábban fogytam is a teljesen kiegyensúlyozott táplálkozással. Minden étkezésre ettem ch-t meg fehérjét. Csak az nem volt elég gyors, hamar elveszítettem a lelkesedésemet. Örök hiba. Szóval majd valószínűleg ehhez fogok visszatérni. De addig még van 10-20 kg, amit jó lenne a ketóval lefaragni.

993. Leoncio úr (válaszként erre: 992. - MyHappyDays)
2018. febr. 12. 09:53
Úgy érted, hogy azon kívül, hogy jól esett a ch, még a közérzeted is jobb lett tőle?
2018. febr. 12. 08:55

Kicsit csalódott vagyok...

Feltöltő hétvégém volt, lelkileg éreztem szükségét, de a lényeg az, hogy arra számítottam, hogy majd rosszul leszek a ch-tól. Hát nem. Jobban éreztem magam, mint az elmúlt napokban, hetekben. Pedig január 2 óta becsülettel tartottam a ketót.

Na mindegy, még mindig jobb, mint bármelyik eddigi diétám, úgyhogy vissza a kerékvágásba.

2018. febr. 12. 08:32

Induló súly: 95 kg

1. hét: -3,9 kg

2. hét: 0,0 kg


A műlthét nem úgy sikerült, ahogy terveztem. Egészen szombatig jól ment, bár kellett küzdenem addig is, mert párszor nem tudtam úgy alakítani a napomat, ahogy szerettem volna. Ezt úgy kell érteni, hogy nem mindig tudtam 1 nappal előre gondolkozni és tudni, hogy másnap mit fogok enni. Ez pedig nagyon fontos, mert ha előző este nem készülök kajával, akkor elég nehezen tudom napközben optimálisan megoldani.

Mindezek ellenére szombat reggelre elértem a 90,0 kg-t, de ez mára felfele kúszott.

Azonban nem omlok össze, ez volt a 2. hét, aminek a tanulsága, hogy napi pár percet rá kell szánni a tervezésre és kicsit többet a megvalósításra.

990. Roosie (válaszként erre: 989. - Hardstyle55)
2018. febr. 11. 17:11

Magam részéről köszönöm szépen az írásod és a linket is!

Roppant hasznos mindkettő! :-)

2018. febr. 11. 15:31

Egyik legfontosabb hogy bármi nemű húst , kolbászt , vagy tojást esztek , mindig egyetek hozzá valami zöldet ! Értem én ezt az alatt , sült tojáshoz legjobb a kovászos uborka ! Sült húshoz vegyes saláta , de a salátákban is figyeljünk a ZÖLD-re! Ugyan is az sem jó ha mindig répát-borsót - zöldbabot ( hüvelyeseket) eszünk és hát nem értjük hogy miért nincs eredmény! Amit tudok ajánlani és a legjobbak : Brokkoli , kígyóuborka , rukkola , spenót , madársaláta , jégsaláta ! Sok minden hülyeséget olvasni egyébként mindenféle oldalakon , nem kell felülni mindennek ! Az én saját tapasztalatom az , én ezt az egészet 2017. szeptember 18. án kezdtem el , azóta csinálom ezt a ketogén diétát ( persze nekem nagy segítség volt az elején a minden napos beszélgetés azzal a kollégámmal , aki beavatott ebbe és biztatott) , elszántam magam , és életmódot is váltottam ezzel az étrenddel ! Rajtam sok volt a felesleg , 186 centi vagyok és voltam már 155 kiló is még 2 éve , igaz akkor nagyon elszaladt velem a ló , most már 130-132 kilót környékezem és 110 kiló legalább a célom amit szeretnék elérni! De amikor elkezdtem szeptemberben , még voltam olyan 145 kiló , de a testalkatomhoz képest eloszlik , nem egy classic nagyon kövér kinézetem volt !Én az tudom hogy amióta ezt csinálom , teljesen más lett az életvitelem , jobban érzem magam , jobban megy a mozgás , a munka , szeretek mozogni , eddzeni , kondizni , és akarok is folytatni !Sok mindenről lemondtam ami eddig volt , teljesen megszüntettem az alkoholt , teljesen megszüntettem a tésztákat , a köreteket , az édességeket ! Persze nem vagyok mazoista , nem fogom ennyi szigorúan venni a diétát ha elérem a célom , de utána figyelni fogok rá hogy ne essek vissza az előző helytelen éltemhez ! Aki édesre vágyik tudom még ajánlani a 80 % kakaótartalmú csokoládékat is , én a penny-be veszem ott kapni 90 %-ost is elég baráti áron , ha kell egy kis édes 3-4 kockát 1 nap simán meg lehet enni , azért ennyi kell ! Teljesen jó még a mogyoró , mandula napi szinten egy fél marokkal elrágcsálni 2 étkezés között ! Én a kajáimhoz mindig light kolát iszok , de általában csak vizet , teákat ! Ma dolgoztam délelőtt túlórába , hazaértem volt tepsüben sült hús , megettem egy nagy tányérral egy jó adag salátával , és jól is laktam , és nem ettem szénhidrátot semmit ! És azért azt had tegyem még hozzá , az elején az első 1-2 hétbe ahogy korábban írtam , ha megesztek egy előre eltervezett adagot , és ha éhesek vagytok , egyétek meg még1szer , nem számít , hetek alatt szépen ki fog alakulni egy megszokott rutin , már nem lesztek éhesek 1 adag után sem , mert arra már a szervezet leküzdni a cukor függőségét , nem lesz vércukorszint ingadozás , és éhezés! És ha olyan életviteletek van , vagy munkátok , ami fizikai és álló munka , mindenképpen bőségesen olajozzátok a kajáitokat , én szőlőmag olajat , olivát használok , minden adagra 1-2 evőkanállal öntsetek ! De itt van még egy cikk , amit ha elolvastok jobban megértitek !


[link]

988. Roosie (válaszként erre: 986. - Smukky)
2018. febr. 11. 09:26

Szia!

Nem vagyok túl gyakorlott a témában, időnként elveszek az információk közt, de biztos jönnek majd a többiek, akik sokkal jártasabbak a ketoban mint én. Úgy tudom, hogy különösebben nem kell kalóriát számolni, fontosabb a makrók aránya.

Ennek ellenére 1400 kcal-ra állítottam be a napi fogyasztásom, de igyekszem 1000-1200 körül maradni. A BMR-em 1473. Hangsúlyozom, nem biztos, hogy ez a jó, de így tuti a kalória deficit. :-)

987. Roosie (válaszként erre: 985. - Hardstyle55)
2018. febr. 11. 09:16

Sajnos megszegtem, ezen már nem tudok változtatni.. :-(

Viszont tegnap megejtettem hivatalosan is az első feltöltő napomat.

Mától vissza a ketogén étrendhez!

986. smukky
2018. febr. 10. 09:07

Sziasztok! Ma kezdem a ketót. Anno próbáltam, 2 hétig csináltam becsülettel,.és olyan lapos volt a hasam, mint még soha 😊 nekem az édességek hiányoztak, és nem kutattam eleget. Most itt a fórumon olvastam pár alternatívát rá 😊

174 cm vagyok és 71 kg. Az arányokat belőttem a kalóriabázison, kérdésem az lenne, hogy a kcal mennyi legyen egy nap? 1200-1300 körül jó? (1550 az alapjárat kcalom)

Köszi előre is a segítséget 😊

985. Hardstyle55 (válaszként erre: 982. - Roosie)
2018. febr. 9. 23:16
Hát nem szabad megszegni a diétát , és ne álljuk úgy hozzá hogy 1 nap kiesett , mert ha 1 nap megszeged, 2 nap múlva megint ! Erősnek kell lenni és kitartónak !Másik beírásra válaszolva : Nagyon nem kell túl lihegni a feltöltő napos kajálást , meg kell csinálni és kész , de utána ismét folytatni a ketogén étrendet !!- Nekem azt mondták az elején és nagy igazság : Most mekkora örömet okoz ha megeszel egy csokit , 1 órát ? Ha megiszol 2-3 sört pár órás örömöt okoz .. igen ,, De ha megjönnek az eredmények és belenézel a tükörbe , úgy belenézhetsz 1 nap 10 szer és egész nap örömmel tölt el ! És az többet és mind 1 óra boldogság egy süteményért vagy édességért !
984. Roosie (válaszként erre: 983. - Leoncio úr)
2018. febr. 9. 12:12
Így van. Nincs lelkifurdalásom, sőt, örülök a tapasztalatnak. :-)
983. Leoncio úr (válaszként erre: 982. - Roosie)
2018. febr. 9. 11:43

Ez benne van a pakliban. Ennyi szerintem belefér. A legrosszabb esetben 1 nap odalett, de ez a legtöbb.


Viszont tapasztalatnak is jó volt. Megtudtad, hogy reagálsz egy ilyenre testileg és lelkileg.

982. Roosie
2018. febr. 9. 11:39

Vallomás: sajnos tegnap megettem 2 db. mézes sütit. Az első még egy kicsit jól esett, de a másodikat csak ímmel-ámmal toltam be. Nem okozott semmi különösebb örömet, de érdekes, mert nem jött az érzés, hogy az egész dobozzal meg akarom enni.

Szóval úgy tűnik, működik a szer és a ketogén étrend! Amúgy csak arra volt jó, hogy kidobjon reggelre a ketózisból és hogy gazdagabb legyek egy információval! Most már ezt is tudom!...

2018. febr. 8. 15:13

Most épp ebédötletet gyűjtök, recepteket nézek. Találtam egy ilyet, hátha vki kedvet kap hozzá:


[link]

980. MyHappyDays (válaszként erre: 978. - Leoncio úr)
2018. febr. 8. 14:39

Ismerős :D

Nem is kívánom az édeset, de személyes sértésnek vettem, mikor a kolléganőm kókuszgolyót kínált körbe az ebédlőben. Pedig engem ki is hagyott :D

979. Roosie (válaszként erre: 978. - Leoncio úr)
2018. febr. 8. 14:04

:-)

(Ez nem kinevetés, hanem együttérző mosoly!) ;-)

2018. febr. 8. 14:00

1,5 hét után azt látom, hogy ez egy értelmes étrend, amit csinálunk és van/lesz eredménye. Magyarán most látom az esélyét, hogy szemmel látható súlyvesztést érjek el.

Ez annyira motívál, hogy szinte kinevetem a ch-val teli kajákat. Nem is kívánom őket.

Na jó, azért a nekem is van gyengém... amikor szemmegasságban megláttam egy jénai tálat púpozva mákosgubával, akkor azért belül üvöltöttem egyet. :)

977. Roosie
2018. febr. 8. 13:50

Érdekes dolgot tapasztaltam magamon...Barátkozom a feltöltő napok gondolatával, tervezgetem mégis mit ennék, ami valamelyest "kárpótol" az eddig meg nem evett, de amúgy szeretett dolgokért (pl. fagyi, süti :-P ) és nem ütöm vele agyon a ketózist. Tudom, van alternatíva a fagyira és a sütire is édesítős fagylalt és Gullon kekszek formájában, de mostanra oda jutottam, hogy már a gondolat is bűntudattal tölt el...Amúgy meg most, hogy már tudom, időnként szabad, nem is kell annyira...

Na majd meglátom, a Gullonos polc előtt is ezt mondom-e?

976. Roosie
2018. febr. 7. 14:23
Én is ilyesmiket eszem, kivéve a túró, joghurt.Tejtermékekből tejszínt használok kávéba és sajtokat fogyasztok. A többi stimmel...ja..és a szalonna...mindenféle.
975. maddi (válaszként erre: 974. - Hardstyle55)
2018. febr. 7. 12:22
Én is hasonlóval tömöm magam. Ma mondjuk épp sima tojás volt a menü (kockázott bacon alapra 3 virsli karikázva + 3 tojás összesütve). Kis káposztasalival "dobtam fel".
974. Hardstyle55 (válaszként erre: 973. - Maddi)
2018. febr. 7. 12:13

Szerintem aki körbe vesz az mind szívesebben megenné ezeket , mint azt a sok szart amit sokan esznek minden nap !

Nem vagy éhes utána mi több szívesen is eszed és még jól is laksz és nincs vége... még energikus is leszel tőle

973. maddi (válaszként erre: 972. - Hardstyle55)
2018. febr. 7. 12:07
Még szerencsem, hogy épp kajáltam, tuti csorgott volna a nyálam a képek láttán ☺.
2018. febr. 7. 11:58

Pár fotó :)


Ahogy el kell képzelni a túrós dolgot : [link]


Csirkemell : [link]


adagok :) : [link]


a hal is nagyon jó : [link]


Tojás is kiváló : [link]

971. Roosie (válaszként erre: 970. - Hardstyle55)
2018. febr. 7. 11:39

Meggyőző videó!

Mindig szerettem a "Rippel fiúkat", számomra abszolút hitelesek minden téren. Ez a felvétel megerősít, hogy jó úton vagyok! :-)

Köszönöm, hpoy megosztottad!

2018. febr. 7. 11:25

Egyébként erről a dologról van egy nagyon jó kis videó , amit írsz !


[link]

969. Roosie (válaszként erre: 966. - Hardstyle55)
2018. febr. 7. 10:39

Köszönöm szépen a válaszod! :-)

Viszont akkor itt a következő kérdőjel a fejemben: többek közt az emelkedett vércukor szintemet szeretném a normális tartományba terelni ezzel a diétával. Gyógyszert szedek, (napi 2x1000 mg. Meforal), de ezzel együtt szándékosan és tudatosan nem nevezem magam cukorbetegnek, mert nem AKAROK az lenni!

Tehát ezeken a feltöltő napokon ugye megfelelnek ugyanúgy az "egészséges" szénhidrátok is, vagyis magvak, pelyhek, korpák, gabonák adott esetben édesítővel. Mert a hasnyálmirigyemet nem akarnám meggyilkolni fehér lisztes és finomított cukros "hagyományos" szénhidrátokkal való időszakos bombázással...

968. Roosie (válaszként erre: 964. - MyHappyDays)
2018. febr. 7. 10:29

Nagyon aranyos vagy! :-)

Igen, tudom, hogy felesleges naponta többször, nem is fogom már csak naponta 1x nézni, csak tudod, az újdonság varázsa és az e feletti öröm! :-))

És ez úton is köszöntelek a naplómban! :-D

967. Hardstyle55 (válaszként erre: 963. - Leoncio úr)
2018. febr. 7. 10:10
A sportot nekem 90% ban a munkám teszi ki , cnc-s melóban dolgozok 3 műszakban , elég kemény tempóban , elég sok anyagot megmozgatva minden nap 8 órában ! Ez már elegendő mozgás ehhez az étrendhez ! Persze szabadidőmben vagy ha az erőm engedi itthon is szoktam pár egyszerű dolgot végezni , fekvőtámasz , súlyzózás , akkor nagyon jó a hosszú séták ! Egy idő után a szervezet kívánni is fogja a mozgást , mert energikus lesz ezektől a kajáktól , olajoktól, és jól is esik minden nemű sport! Szénhidrát változó , első hetekben nagyon néztem mindent , de ma már rutin szerűen étkezem , megvannak a classic ételek amiket eszem ! Csirkemell saláta , tojás , kolbász , levesek tészta nélkül , sajtok végül is széles a skála , sokat lehet kombinálni , de azért arra oda figyelek 50 g alatt legyek napi szinten szénhidrátból! Amivel még egy kicsit lehet csalni úgy érzem , ha egy kis édesre vágysz , azt szoktam 250g túrót össze keverek 1 natur johhurtal egy kis édesítő bele , és tetszés szeint rakhatsz hozzá fél marék diót , mogyorót , vagy épp kakaó port , de lehet kapni ezt a fagyasztott piros gyümölcsöket málna-szeder-ribizli , ebből is lehet 1 fél marokkal dobni bele , nagyon finom , de 1 nap 1 szer érdemes csak ezt enni ! Ez bőven benne van még a napi %-ba !
966. Hardstyle55 (válaszként erre: 962. - Roosie)
2018. febr. 7. 09:58
Aki ennyi ideig kibírta ( nálam ahogy írtam szeptember közepétől december végéig ) annak muszáj szervezetét visszatölteni , ez esetben elég keménynek kell lenni , ugyanis itt sokan elhibázzák, válasz ki két napot. És ezen a két napon egyél azt amit csak megkívánsz ha lehet tésztafélék kenyérfélék péksütemények minden ami jól esik és sokat , viszont ezt követően a harmadik napon ugyanazt a módszert kell alkalmazni mint amit eddig, ez a szervezetnek ad egy plusz löketet és ezt a lendületet még hatványozott-tab zsírégetésel fogja megjutalmazni.. pont jött a karácsony kihasználtam ! Viszont utána tudjál megálljt parancsolni és folytatsd a ketódiétát. Süteményből mértékkel mert az inzulin bomba lesz és azt nehéz utána megfékezni hogy ne legyen még több... Van egy olyan hogy Ciklikus ketogén diéta , ezt nem javaslom , mert ott hetente kellene ezzel babrálni és mivel azt is próbáltam közel sem volt olyan jó mint a rendes verzió 2 havonta , egy ilyen töltéssel ! Ezért ajánlom azt aki keményen betartja a Ketogén étrend szabályait , az 2 havonta iktasson be 2 napot a feltöltésre ! A másik kérdésedre válaszolva , ahogy megírtam ez az étrend az izom megtartására és fejlődésére szolgál , ha a mérleg nem mutat egyből nagy változást , viszont ha belenézel a tükörbe, vagy megkérdezel másokat , észre fogják venni a változást ! De időbe telik :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook