Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
okt. 1. 16:52
1184. Icu-s (válaszként erre: 1183. - Resiver)
júl. 2. 09:52

A program amit próbáltam nagyon alacsony volt a kcal ...ezért gondoltam,hogy nekem is alacsonyan kellene tartanom.

De mindenképp megpróbálom ahogy te is írod :)

Nem gondolom,hogy éhesnek szabadna lennem,ha eleget beviszek..

Írtam privát is...remélem nem haragszol?! ;)

1183. resiver (válaszként erre: 1182. - Icu-s)
júl. 2. 08:56

Az elejen nem lenyeges kaloriat szamolni a lenyeg hogy ne lepd tul a kiszabott erteket ha birod.Kesobb kell fokozatossan kevesebb kaloriat bevinni,mikor mar megall a fogyas.Amugy en azt vettem eszre hogy ez magatol is megy.Amikor kezdi az ember a dietat akkor a zsirok miatt eleve tobb kaloriat eszunk,kesobb ahogy beall az etrend egyre kevesebb az a zsirmennyiseg ami mar eleg es nem kell tobb igy aranyosan a kaloria is kevesebb amit beviszel.

Ird le miket eszel,hatha abbol kiderul hogy miert nem fogysz?

1182. Icu-s (válaszként erre: 1181. - Resiver)
júl. 2. 06:05

Próbálgatom :)

Nem egyszerű belőni,hogy a makrók azt mutassák amit kell,de volt rá példa már,hogy szinte sikerült pontosan...megpróbálok abból kiindulni.

Ahogy most eszek a súlyom szerencsére legalább felfelé nem megy,de nekem most az lenne a fontos,hogy csökkenjen is.Azt lenne jó tudnom,hogy elvennem vagy hozzátennem kellene. :/

Egyébként te a kalóriabázis szerint kiszámolt kalóriabevitelt próbáltad követni?

1181. resiver (válaszként erre: 1180. - Icu-s)
jún. 30. 20:48

Az elejen mindent mertem irtam a kaloriabazison es neztem hogy a makrok stimmeljenek,eleve megemeltem az aranyt picit 5%rol 7%ra a ch-at.Most amennyi belefert annyit ettem,az elejen fokent tojas es szalonna volt a menu,aztan sajtok, vajkrem,konzervhal kolbasz sonka .Eleinte zoldsegnek uborka,majd egy fel paprika vagy fel paradicsom.Ujfent mondom en soha nem tartottam be 100%osan a keto dietat,nekem nem ment.Akinek megy annak tuti jo,en egy ido utan eszrevettem(meg igy is emelt ch val) hogy nagyon rosszul ereztem magam,az etelek egyhanguak voltak szamomra es a kozerzetem is nagyon rossz volt.

Hosszutavra tervezek iy kialakitottam magamnak egy megengedobb etrendet amivel ha sulyt nem is veszitek majd tobbet, de tartani tudom a sulyom es nekem ez most eleg egyenlore.Jol erzem magam most igy.Fel kg ugral le es fel az teljesen normalis,addig jo meg ugral es enm megy felfele a sulyod.

Probalgasd,en minden nap merem magam es figyelem a testem mi az ami belefer es mi az amin valtoztatnom kell,jo uton haladok es ez a lenyeg.

1180. Icu-s
jún. 29. 06:10

Köszönöm szépen "105.75" és "Resiver" a válaszokat. :)

Rácz András videóit követem én is,nagyon hasznos és szuper videói vannak. :)

Lehet,hogy a kalóriabevitelemmel lesz a gond tényleg,mert minden más szerintem egész jól megy.Csak valahogy sokalltam amit kiszámolt nekem a program,mert ülő munkát végzek és mondhatni egész nap ülök. :/ Azért vettem vissza belőle,mert félek inkább felfelé jönnének a kilók és az eddigi "szenvedés"kárba vész.Végig csináltam egy "expressz keto programot" és abban 850kcal volt a napi bevitel(nem voltam éhes és kívánós közben) és nagyon szépen csorgott le az a pár kg ezért gondoltam,hogy a "normál keto" étkezésemhez elegendő az 1000kcal.

A böjt része is talán megvan mondhatom,mert este 18órától reggel kb 7-8ig nem eszem.... lehet ezen is tolnom kellene,hogy legalább a 16óra meglegyen?!

Az étkezések számát csökkenteni fogom akkor hátha számít az is.

Egyébként jelenleg 162cm és 71,2- 71,8kg vagyok.Fél kg ingadozik.Fél éve próbálkozom már mindenféle diétával folyamatosan és már mindenben a hibát látom(mármint,hogy tuti rosszul csinálok valamit).

Resiver - Megkérdezhetem,hogy te nagyjából miket ettél és milyen mennyiségben a keto alatt?

Zöldségek végülis mehetnek szerinted/tetek?....,mert annyi ellentmondást olvastam,hogy ez is elbizonytalanított már picit.

1179. resiver (válaszként erre: 1176. - Icu-s)
jún. 28. 20:48

Szerintem nagyon keves a kaloria amit beviszel,a keto nem arrol szol hogy leviszed a kaloriat ha be is indula dolog kesobb nem lesz mibol elvenned.Nem ismerem a parametereid.161 cm es 80,20kg rol indultam 1900kaloriaval es szepen fogytam,kaloriabazison szamoltam ki mennyi kaloraiat kellene bevinnem nem mondom hogy mindig sikerult,de nem koplaltam.

A 4etkezest inkabb probald meg 3 vagy meg jobb ha 2etkezesre leosztod.Olvass utanna abojtolesnek ha gondolod,soakkanak bejott.En reggel 9:30 es este 6kozott eszem amennyit eszem altalaban 3szorra vagy 2szerre.Mint irtam en most nem ketozom,telen kezdem ujra,az alapok maradtak,csak most tobbet engedek meg magamnak,folyamatosan merem magam es ha felfele megy a merleg akkor atgondolom mit kellene meg elhagyni.

1178. 105.75 (válaszként erre: 1176. - Icu-s)
jún. 27. 12:40

[link]

ime:András Rácz: Közzététel: 2017. aug. 22.

Ketózis amikor a tested zsírt kezd használni energiaforrásként szénhidrát helyett, Ketózis létrejöhet koplalás hatására, vagy ha lalacsonyan tartod a szénhidrát bevitelt, terhesség alatt is létrejöhet ez a metabolic állapot vagy sportolás hatására. Rengeteg diéta használja ezt a Metabolikus állapotot mint zsír égető módot miközben izom mennyiséget tart meg - Például az Atkins diéta vagy egyéb alacsony szénhidrátos diéták. Ez a stratégia lenyomja az éhség érzetet, Mennyi időbe telik mire a szervezeted Zsír adaptációja megtörténik ? Általában 3-4 nap ha 50 g Szénhidrátot eszel egy nap (2 banán). A jótékony hatások lehetnek súly csökkenés, Szív és érrendszeri egészség megőrzés és kettes típusú diabétesz javítás és még sok más.

Hogyan működik ? Amikor Glukóz alacsony szinten van jelen, a máj elkezd keton testeket produkálni zsírból, amit energiaként fel tud használni a szervezeted. Izmaink és egyéb szövetek használnak is képekesek ketónokat glükóz helyett. Egy egészséges egyénben a test naturális válasza koplalásra hogy zsírt kezd el lebontani és elkezdődik a zsírégetés, ketónokká....stb.

+

Ketogén diéta: 5 jel, hogy ketózisban vagy [link]

Rácz Andrásnak köszönöm a videót/ videókat!

Sok sikert :)

1177. Leoncio úr (válaszként erre: 1152. - Resiver)
jún. 27. 11:15

Köszönöm kérdésed, nem jól :(

Eltűntem, sajnos okkal. Ahogy bejött a tavasz egyre nehezebb volt tartani a diétát, aztán végül abba is hagytam. Így a kitűzött tervem nem sikerült. Most úgy állok, hogy a leadott 6-7 kilóból 4 visszajött. Cserébe járok futni, de a diétát ez nem helyettesíti.

Most viszont eljutottam oda, hogy újra elkezdjem. Csak előbb fejben össze kell raknom a dolgokat és felkészülni kajákból. Mert a másik ok az abbahagyásra pont az volt, hogy egyes kajákra ráuntam, illetve nem volt ötletem, hogy mit is kellene enni pl ebédre.

Itt tartok most. Remélem, hogy mindenki más jól áll és szépen mennek le a kilók.

1176. Icu-s
jún. 27. 06:46

Sziasztok!Próbálkozom én is a keto diétával,de valahogy úgy érzem nem sikerül "ketózisba esnem".Azt érzem,hogy jól vagyok ,nem vagyok fáradt,nem puffadok fel,de ezen kívűl nem érzem jelét annak,hogy ketózisba lennék.Amit eszem igyekszem pontosan írni,kalóriabázison vezetem,de ott nagyon hamar elérem a határt.Nem eszem sokat és próbálom elosztani legalább 4 étkezésre.Igaz a kalória bevitelem magam szabtam meg(1000kcal),mert sehol nem sikerült tuti számítást csinálnom erre vagyis lehet én nem bízom az eredményekben(még a kalóriabázis által szabott makrót is sokalltam).

Esetleg valaki tudna segíteni vagy útmutatást adni,hogy "könnyebb"előidézni a ketózist?Miből mennyit lehet enni?Ha lehet ne a makrók %-ában és ne az arányok (zsír/fehérje/szénhidrát) g-ban,hanem az ételek mennyiségében, csak néhányat példának.

Nagyon köszönök minden segítséget és tanácsot mindenkinek aki segít. :)

1175. gavi81
jún. 24. 13:02

Sziasztok!

"Tudományosan" kiszámolva minden. Holnap indulok. Addig is gyűjtöm itt a tapasztalatokat :)

1172. resiver (válaszként erre: 1171. - Szekesics)
jún. 23. 11:18

Szia.Fajdalomra nem tudok mit irni,nekem is volt van lesz,neha faj neha nem.

A magasabb szenhidratbevitelre reagalnek.Egy ideje enm vagyok ketozisban,ugyanazokat az eteleket eszem mint ketozaskor de most a nyar miatt egy picit felfuggesztettem a ketozast.Nem esnek jol a zsirosabb etelek pluszban befigyelnek a gyumik is .Fogyok is is csak sokkal lassabb utemben.November ota lement rolam 12kg(80rol 68ra)az utobbi 2honapban mikor enm fogom szigoruan olyan 2kg ment le es szerintem tuti nem izombol,inkabb a hasamrol es csipomrol.Szoval mukodik ez igy is nalam.Osszel,telen gondoltam ujrakezdeni a ketozast ha megall a fogyas.

A magasabb szenhidratbevitelre reagalnek.Egy ideje enm vagyok ketozisban,ugyanazokat az eteleket eszem mint ketozaskor de most a nyar miatt egy picit felfuggesztettem a ketozast.Nem esnek jol a zsirosabb etelek pluszban befigyelnek a gyumik is .Fogyok is is csak sokkal lassabb utemben.November ota lement rolam 12kg(80rol 68ra)az utobbi 2honapban mikor enm fogom szigoruan olyan 2kg ment le es szerintem tuti nem izombol,inkabb a hasamrol es csipomrol.Szoval mukodik ez igy is nalam.Osszel,telen gondoltam ujrakezdeni a ketozast ha megall a fogyas.

1171. szekesics
jún. 21. 22:43

Sziasztok, én is új vagyok itt. 3 hónapja KETO-zok. Az egész úgy kezdődött, hogy kaptunk egy lakodalom meghívást. Felpróbáltam az öltönyömet, de a nadrágot nem tudtam begombolni. Nagyon sok kellett volna hozzá. Új öltönyre nem volt keret. Maradt a diéta. 2 hónap volt a lakodalomig. Belevágtam. Olvasás, olvasás, fórumok. MyfitnesPal, mérleg, teszt csík és sok sok fantázia. Család mellett nem egyszerű. 121 kg-ról indultam. 2 hónap alatt 15 kg ment le rólam főleg zsír. Semmi sport, csak diéta. Akkor még diéta volt. Mára ez már életmód.

Most 103 kg vagyok. 3 hónap, - 18kg. Nagyon-nagyon sokat olvastam utánna, de van egy pár megválaszolatlan kérdés a fejemben.

Mi van akkor ha 60-70 g szénhidrátot viszek be, kiesek a ketózisból. A bevitt szénhidrát az kevés. Ebben az esetben mit használ a szervezet? Ekkor eszem meg az izmokat?

Jobb bordaív alatti fájdalom - másnak is előfordul, vagy csak nekem, nem sokat olvastam róla.

Az utóbbi hetekben sokkal erőtlenebbnek érzem magam. Hamarabb elfárad a karom. Vezetés közben a kormányt fogva is gyakran izomláz szerű fájás érzek a kezemben. Ha megcserélem azonnal elmúlik.

Szedek nagy dózisú magnézium komplexet, C, D K2 vitaminokat és káliumot és Q10-et.

Válaszokat előre is köszönöm.

1170. Ryana
jún. 19. 12:45
1169. odzsika
máj. 31. 17:20
Sziasztok, tudnátok nekem kaja tippeket írni? Szeretném elkezdeni a diétát, főleg a reggelitek érdekelne, de többi ötlet is jól jönne! :) Köszönöm! Kinek milyen eredményei vannak?
máj. 14. 19:15

Sziasztok! Ma csatlakoztam ide, e miatt a fórum miatt, hátha olvasok valami hasznos infót. Kb egy hete csinálom a diétát!De megmondom őszintén, hogy nem méricskélek, leginkább csak érzésből válogatom és állítom össze az ételeimet. Sok sajt, tojás,házi kolbász, szalonna, sült húsok, és zöldségek, ezek az uborka, a saláta főleg, de néha paradicsom és zöld zöldségek párolva, brokkoli és cukkíni, illetve még a karfiol. Több a zsíros kaja és kevesebb a fehérje. Én nem eszek egyáltalán kenyér alternatívákat, nekem nem jönnek be, viszont imádom, hogy nagyon választékosan tudok kajálni, és a tányéromon is egy étkezés sok féléből tevődik össze. Szedek vitaminokat, illetve Ca, Mg, zink készítményt mellé. Elég sokat edzek, és hálistennek még nem éreztem egyszer sem magam fáradtnak. Korábban is figyeltem a kajálásra, csak másak voltak a makrók arányai, főleg fehérje, kevés CH és kevés Zsír volt az alap, de nagyon száraznak éreztem, minden étkezésemet. Most nagyon jól érzem magam, és el is indult a súlyom lefelé, bár nincsen sok felesleg rajtam.

Szép estét mindenkinek!

1167. XHoneyX (válaszként erre: 1159. - Resiver)
máj. 12. 21:54
Köszi :)
1166. resiver
máj. 12. 16:45
Hali,Kivel mizujs?hogy haladtok?
1165. resiver (válaszként erre: 1164. - Lovelyly)
máj. 5. 11:52
mostmar en sem merem az adagjaim,az elejen viszont mindent mertem mert foleg a zoldsegnel nem tudtam bessacolni az mennyi lehet,mostmar tudom kb mennyi egy szelet sajt vagy egy paradicsom,igy ranazesre eszem.
1164. lovelyly (válaszként erre: 1163. - Resiver)
máj. 5. 11:33

Én nem szeretek méricskélni, nem a pénzt sajnálom

Szemre mérek keveset.

Ezt a kenyeredet kipróbáltam volna grammra mérés nélkül.

1163. resiver (válaszként erre: 1162. - Lovelyly)
máj. 5. 11:29

Akkor mivel mered mennyit eszel?

Nekem egy kis konyhai merlegem van,nem volt draga,kinaiba vettem es nagyon szeretem.

1162. lovelyly (válaszként erre: 1161. - Resiver)
máj. 4. 10:05

Értem, értem.

Viszont csak ezért nem veszek mérleget.

Köszi a választ!

1161. resiver (válaszként erre: 1160. - Lovelyly)
máj. 4. 08:22
Mivel kis mennyiségekrol van szo en nem kanalaznam hanem mernem,sokfele kanal van itt maga a lenliszt oszz vissz kb 1-1,5kanal persze ez fugg a kanaltol meg hogy puposan vagy csapottan szamolod.szodabikarbonabol egy keshegynyi eleg.
1160. lovelyly (válaszként erre: 1158. - Resiver)
máj. 3. 10:51

Szia!

Meg tudnád adni a mennyiségeket kanálban?

És szódabikarbonából mennyit?

1159. resiver
máj. 1. 19:48
Feltettem a kepet,az adatlapomon meg birod nezni hogy kell elkepzelni,nekem bejon.Nagyon nagyon hianyzott valami amivel ehetem a parizsit vagy akar a majkremet,keto elott rengeteg kenyeret ettem,nagyon nehezen ment addig mig el nem kezdtem sutogetni a ketoszendvicsalapomat.Okes nyilvan nem kenyer,es nem kell tole sokat elvarni de a semmitol jobb ha megszokja az ember az izet,aztan lehet meg kiserleztezni,nekem megvan a kokuszlisztes valzozat is mar az az edes verzio.
1158. resiver (válaszként erre: 1157. - XHoneyX)
máj. 1. 19:43

Igen persze.

30 g lenmagliszt

20 g kókuszolaj

45 g natúr joghurt

1 tojás

Szódabikarbóna

Ezt mikroban 3percig sutom,kivetel utan rogton racsra kell boritani mert beizadd es akkor fura lessz.Nekem egy kis kenyerformamm van,abban teritem szet 1-1,5cm magas teglalapot kapok amit kettevagok es azt toltom.Ha sikerul akkor toltok fel kepet hogy nez ki.

1157. XHoneyX (válaszként erre: 1152. - Resiver)
ápr. 28. 07:38
Szia tudnál receptet a szendvics alaphoz? Köszönöm
1156. vicus8708
ápr. 26. 06:28

Sziasztok ,èn kèt kb hete kezdtem rendesen ùjra a ketòt,az òta 2,5 kg ment le.

Sokan ott rontjàk el,h sokat esznek,mert itt szabad,minden diètànàl figyelni kell azèrt a mennyisègre is,ès a fehèrjère is!

Különben csak stagnàlàst èr el az ember. Èn mikor nem figyeltem közel egy èvet csak ettem ketòsan,de az arànyokkal nem törődtem,tartottam az 57 kg-t,most h ùjra figyelek,rögtön leesett 2,5 kg.

Ez főleg azoknak szàmit,akiknek màr nincs sok hàtra,max 5 kg.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook