Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. febr. 20. 08:18

„Mikor arra vágysz, hogy észrevegyenek, megértsenek és szeressenek, tudd, hogy a többiek is erre vágynak.”


"Ha nem találtad meg az igazi pozitív választ a kérdésedre, nem azt jelenti, hogy az a válasz nem létezik, hanem azt, hogy nem kerestél még eleget."


Minden nap téged hív, hogy megtöltsd szívedet annyi mosollyal, amennyi csak belefér. Douglas Pagels


Az igazi szabadság nem az elkötelezettség teljes hiányát jelenti, hanem azt, hogy képes vagy önállóan dönteni és elkötelezni magad amellett, ami neked a legjobb. Paulo Coelho


A szellemes visszavágás olyasvalami, ami huszonnégy órával később jut az ember eszébe. Mark Twain


A jónak és a rossznak ugyanaz az arca, minden csak attól függ, hogy életünknek melyik pillanatában találkozunk velük. Paulo Coelho


Tanulj meg csendben maradni! A lehetőség néha igen halkan kopogtat. H. Jackson Brown


A dolgok önmagukban, önmaguktól nem jók, vagy rosszak, csak az teszi őket egyikké, vagy másikká, hogy mit kezdünk velük. Libba Bray


A csodák mindig halkan zörgetnek ajtódon. Ha azt mondod, csak a szél zúg odakint, kavics koccant az üveghez, vagy néhány száraz falevél rezzent a földön, ha ülve maradsz, a csoda kívül reked. Te nem nyitottál ajtót neki. Szepes Mária

3858. Gyula85 (válaszként erre: 3856. - 3952bcd4e7)
2010. febr. 20. 01:29
És a bátorságot sem :S
3857. Gyula85 (válaszként erre: 3854. - 3952bcd4e7)
2010. febr. 20. 01:28
Akitől idézel nem ismeri a szeretetet.
2010. febr. 19. 23:48
"Mert nem az a bátor, ki fejéhez fegyvert emel, hanem az, ki bánatát elfojtva élni mer!"
2010. febr. 19. 23:40
"Síromnál sírva meg ne állj! Nem vagyok ott, nincs is halál."
2010. febr. 19. 23:40
"A szeretet egy kétirányú utca, amelyben aki ad, kap is, és aki kap, maga is ad. A szeretet szeretetet szül. A szeretet hiányának lényege a lustaság, mert a szeretet: munka."
2010. febr. 19. 23:19
"Elmész, s én itt maradok! Szeretlek, s nem is tudod! Remegek, ha veled vagyok, egy éjszaka érted meghalok!"
2010. febr. 19. 23:18
"Egy éjjel jött felém, úgy mint egy álom, akkor látom, azóta már hiába várom. Eltűnt és nem is tudom mit tehetnék még. Talán még láthatom egyszer az út végén."
2010. febr. 19. 23:16
"Hogy mit jelentesz nekem? Már sokan kérdezték, válaszolni nem tudtam hisz nem értettem még. Tudtam, hogy nélküled üres az életem, de azt hittem attól még boldogan élhetem. Idővel rájöttem, mennyit érsz te nekem, s most már tudom, hogy nélküled végem! Ha most kérdezné valaki, mit jelentesz nekem, már tudnám a választ, mert te vagy az életem! Messze vagy, és elérni nem tudlak, szenvedek, mert gyűlölni nem tudlak! Ne kínozz átkozott szerelem! Ne kínozz, elég már a sok gyötrelem!"
3850. aneeco
2010. febr. 19. 21:30
"Szeretnék bohóc lenni, olyan, aki mindig nevet, akkor is nevet, ha belülről felemészti a fájdalom... mert nevetni kell mindig, sosem szabad megállni, sosem szabad annak a látszatát kelteni, hogy lehet az ember szomorú, játszani kell a szerepet tovább és tovább, és egyszer talán magunk is elhisszük majd, hogy tényleg nevetünk... igazából."
3849. aneeco
2010. febr. 19. 21:29
"Ez a legnehezebb manapság, ugye tudod?... Hogy hiányzik - nem is a szeretet - hanem a jóság. Ha valaki jó hozzánk, hirtelen melegünk lesz. Érezted már?... Hogy átsuhan rajtad valami megnevezhetetlenül kellemes érzés. Sőt, meg is lepődsz, hogy ilyesmi van még egyáltalán. Egy jó szó, egy jó tett - és szinte megszédülsz... Érezted már?"
3848. aneeco
2010. febr. 19. 21:28
"Az emberek mindig azt mondják mosolyogjak, mintha a mosolygás eltüntetné az összes sebet és fájdalmat… hát én megpróbáltam. Megpróbáltam elrejteni az összes keserűséget, és eltakarni a szomorúságot a mosolyokkal… és megtanultam, hogyha belül fáj, akkor a szíved úgyis megtalálja a módját, hogy kimutassa, teljesen mindegy, hány maszkot viselsz."
2010. febr. 19. 10:21

Mikor meglátlak, szívem remeg,

Eszembe jut milyen jó volna veled.

Aztán az is, hogy ez csak álom,

Hisz közelségedre hiába vágyom.

2010. febr. 18. 22:27

Vendég vagy a világban és ez a világ szép vendégfogadó.

Van napsugara, vize, pillangója, madara. Van virága, rengeteg sok. Tanulj meg örvendeni nekik.

Sajnos, embere is van. Igyekezz kevesebbet törődni velük és többet azzal, ami még a világ szépségéből csodálatosképpen megmaradt az emberiség minden pusztításai mellett is.

Nem győzöm eleget mondani: tanulj meg örvendeni, annak, hogy élsz, mert élsz: gazdag lehetsz.

2010. febr. 18. 22:26

„A boldogságod egy csapásra semmivé foszlott. Az elmédet döbbenet bénítja meg. Úgy tűnik, nincs remény, nincs öröm, az életnek célja nem maradt.

De te egy túlélésre ítéltetett fajhoz tartozol. Mások szenvedése mit sem tompít saját valós bajaidon - de emlékezz csak, mások hogy kapaszkodtak az életbe, és a végén ők kerültek ki győztesen.

Meg tudod csinálni.

A régi boldogság helyét halott csend vette át. De nézd csak, amott zöld hajtás ütötte fel a fejét a romok között... az új, jobb élet kezdetének jele.”

2010. febr. 18. 22:26
Az életben van néhány olyan dolog mely túl szép, hogy igaz legyen. A többi pedig túl igaz, hogy szép lehessen.
2010. febr. 18. 22:25

"Arra gondolunk legtöbbször, akit legjobban szeretnénk elfelejteni. "


Móra Ferenc

2010. febr. 18. 22:24

Néha annyira jó lenne átlátszónak lenni! Hogy mindenki láthassa mit gondolok, mit érzek...

De valóban hasznos-e ez? Addig amíg nem tudjuk kontrollálni érzéseinket, gondolatainkat, semmi esetre sem.

Ha pedig már eljutottunk odáig, talán már a vágy nincs meg bennünk, az igény, hogy átlátszóak legyünk. Akkor már nem számít, ki mit gondol. Talán az sem, hogy mi mit gondolunk, magunkról?

2010. febr. 18. 22:23
Mindig annak nehezebb, aki marad, nem pedig annak, aki megy. Mert az emlékek is maradnak. Azt az eligyekvő nem viszi magával...
2010. febr. 18. 22:23
Csodáltam őt, s olyan bájakkal ruháztam föl, melyek igazában nem is voltak meg benne.
2010. febr. 18. 22:23
Az ember olyan, hogy ha ott van az adott helyzetben, nem tudja tökéletesen értékelni azt. Csak akkor jön rá milyen értékes volt, mikor az már csak emlék.Minden pillanatban két út van előttünk, ezek közül ki kell választanunk az egyiket, és nem tudjuk merre vezet a másik. Lehet, hogy a jobbat választottuk és lehet, hogy soha nem fogjuk megtudni melyik a jobb.
2010. febr. 18. 22:22

- Mi lenne, ha inkább szabadon engedne, ahelyett hogy itt sajnálkozik nekem?

- Még nem jött el az ideje. - És soha nem is fog- dörmögte a szíve mélyén valami őrült hang.

Ó, istenem, már megint az a szó... Enyém.

2010. febr. 18. 22:21

„Van, aki őriz,

De nincs, aki ért,

Van olyan, aki megölel,

De nincsen, aki félt,

Már nem is tudod,

Hogy szenvedsz,

Hitted, hogy szebb lesz,

Praktikus, logikus,

Mégis tragikomikus

Rosszul megírt, hálátlan szerep,

Hogy tulajdonként éled az életed,

Én féltelek.”

2010. febr. 18. 22:21

Mély, fémfényű, szürke, szépszínű szemedben, édesem,

csodálatos csillogó csengők csilingelnek csöndesen,

csendesen, - hallani nem lehet, talán látni sem:

az látja csak, aki úgy szeret, mint én, édesem!


Babits Mihály

2010. febr. 18. 22:19

- Szeretsz?

- Szeretlek - feleltem.

- Fogalmam sincs, miért...

- Mert csupa szeretet vagy, csupa melegség, mert vág az agyad, tele vagy ötletszikrával, mert minden érdekel, mert van benned felelősségérzet, mert élvezet veled lenni, mert szépen, érthetően beszélsz, mert mindennek a jó oldalát látod meg, mert érzékeny vagy, ezenkívül értelmes, kreatív, higgadt, sokoldalú, gyakorlatias, szabadságszerető, vállalkozó kedvű, szép, tehetséges, rendszerető, belátó, titokzatos, mindig más, kíváncsi, jókedvű, kiismerhetetlen, erős, határozott, kalandvágyó, komoly, megfélemlíthetetlen és bölcs.

2010. febr. 18. 22:19
Jól tudom, hogy a szerelem feltétlen, de azt is tudom, hogy lehet kiszámíthatatlan, páratlan, irányíthatatlan is, és elviselhetetlen, és könnyen összekeverhető a gyűlölettel. Olyan, mintha a szívem nem férne meg a mellkasomban, mintha már nem is az én részem lenne, hanem már a tiéd, és hogyha szeretnéd, én nem kérnék cserébe semmit. Nem kell ajándék vagy bizonyíték az érzéseidre, csak az, hogy tudjam, hogy szeretsz. A szíved kell az én szívemért.
2010. febr. 18. 22:19
Nem akartam szeretni őt, (...) ki akartam irtani szívemből a szerelem csíráját is, de most, hogy újra láttam, ezek a csírák új erőre kaptak, kizöldültek. Szeretnem kellett, pedig rám se nézett.
2010. febr. 18. 22:18

- Tanulj feledni: ne gondolj reá!

- Taníts meg élni gondolattalan!

3831. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 3828. - 0bc305708e)
2010. febr. 18. 22:18
De van, odaát:)))
2010. febr. 18. 22:16
"Nemet mondani másoknak: ez része a felébredésnek, ez gyönyörű. A felébredés része, hogy úgy éled az életedet, ahogy helyesnek találod. Értsd meg: ez nem önzés. Önzés az, mikor másoktól azt követeled, hogy úgy éljenek, ahogy te helyesnek látod. Az önzés. Nem önzés, ha úgy éled a saját életed, ahogy helyesnek látod."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook