Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


3711. Lolita63
2010. febr. 7. 20:03
"Minél több szeretet és jóság sugárzik belőled, annál több áramlik rád vissza."
3710. Lolita63
2010. febr. 7. 19:59

"Lehet, hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelented magát a világot."


"Ha szeretsz, megszűnik az idő. Minden igaz ölelés örökké akar tartani, s akit szeretek, nem tudom elereszteni, mert akkor újra kizuhanok a paradicsomból, és megint üres lesz az életem."


"Azt mondják, amikor meglátjuk életünk szerelmét, megáll az idő. Ez igaz. De azt nem mondják, hogy amikor ismét elindul, rettenetesen felgyorsul, hogy utolérje önmagát."


"Nem a szerelem mozgatja a világot. De érte érdemes élni."

3709. Lolita63
2010. febr. 7. 17:44
"Vannak pillanatok, amikor az élet bizonyos embereket elválaszt egymástól, csak azért, hogy mindketten megértsék, milyen sokat jelentenek egymásnak."
3708. Sexton
2010. febr. 6. 19:39
"A hazugság megöli a szerelmet, de csak az őszinteség öli meg igazán."
3707. alexandracska83 (válaszként erre: 3705. - 3952bcd4e7)
2010. febr. 6. 19:13
Valaki adatlapján láttam.Megtetszett!!
2010. febr. 6. 10:24
A hím és a férfi között akkora különbség van, mint a szén és gyémánt között!
3705. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 3704. - Alexandracska83)
2010. febr. 5. 21:25
nagy igazság:)
2010. febr. 5. 21:01

Fájdalom az, amikor a szerelem ott van melletted, és te nem tudod neki bevallani.

Fájdalom az, amikor tudod, hogy mit nem szabadna érezned, és mégsem tudsz ellene semmit sem tenni.

Fájdalom az, amikor szenvedni látod azt, akiért mindent megtennél, s Fájdalom az, amikor csendben maradsz, pedig legszívesebben kiáltanál...

2010. febr. 5. 09:06
Vannak álmok, melyeket nem érhetsz el, és vannak álmok melyeket remélned kell… Vannak álmok melyek valóra válnak, és van aki minden álmot valóra válthat
2010. febr. 5. 09:06
Ne szépítsd az emlékét! Egyrészről, mert nem érdemli meg, másrészről csak magadnak ártasz...
2010. febr. 4. 23:41
Nem vagyok fiatalabb nálad. Nem számít, milyen öreg vagy, milyen fiatal vagy. Csak az számít, amit érzünk. Nem érdekel, hogy gazdag, szegény, hogy százéves vagy, vagy húsz. Ha az ember szeret valakit, akkor ezek a dolgok nem számíthatnak.
2010. febr. 4. 23:41
Te nem engeded őket közel magadhoz. Olyan közel, hogy megérinthessenek, észrevegyék a szemed színét, szomorúságodat. Olyan közel, hogy sóvárogjanak ott maradni.
2010. febr. 4. 23:40

Az élet mindig kivárja a kritikus pillanatokat, hogy akkor teljes ragyogásában mutathassa meg a fényes oldalát.


Coelho.

2010. febr. 4. 23:39
Az árulót elfelejtjük. Az áruló nincs, meghalt, nem is ismertük soha. Nem terheljük az emlékezetünket a képével. A legnagyobb büntetés a felejtés.
2010. febr. 4. 23:39

"Vannak olyan pillanatok, amikor az ember úgy érzi, egész biztosan összeomlik a világ, mert az lehetetlen, hogy csak úgy álljon közömbösen, és hagyja megtörténni azt, aminek nem lenne szabad megtörténnie, mert annyira igazságtalan, megalázó, vagy kegyetlen. Persze hiába várjuk szorosra zárt szemmel, behúzott nyakkal a robajt, a csörömpölést, a föld remegését, mert amikor felnézünk, minden változatlan: a környező házak nem dőltek össze, az utak, hidak nem omlottak be, az autók színes-fényes áradata szakadatlanul zubog tovább, és az emberek, mint a hangyák, tovább rohangálnak, életük kis csapásait követve. Mintha mi sem történt volna. Néha az ilyen világvég-érzéshez nem is kell, hogy valami szörnyű tragédia történjen.

Néha elég egy mondat. "

2010. febr. 4. 23:38
Az ember könnyen megjegyzi, ki bántotta meg. Sokkal nehezebb - és sokkal szeretettelibb - azt felidézni, mit tanult abból, hogy túlélte ezt a bántást és hogy továbblépett.
2010. febr. 4. 23:37

“ Ma imádkoztam érted, és tudom,

hogy Isten meg kellett, hogy hallgassa. Éreztem a választ a szívemben, bár Ő nem szavakkal beszélt. Nem kértem gazdagságot és hírnevet, tudtam, hogy téged ezek nem érdekelnek. Sokkal tartósabb kincseket kértem Tőle. Azt kértem Tőle, hogy legyen melletted minden új nap kezdetekor. Hogy adjon neked egészséget, áldjon meg,

és küldjön neked barátokat, akikkel együtt járhatod az utadat. Boldogságot kértem számodra a kis és nagy dolgokban egyaránt. De leginkább szerető gondoskodásáért imádkoztam.”

2010. febr. 4. 23:37

"Annyira lefoglalnak bennünket a világ dolgai, hogy megfeledkezünk

lelkünk titkairól. Pedig a lélek megszenvedi, ha felszínes életet él."

2010. febr. 4. 23:36
Most már zavar nélkül, leplezetlen kíváncsisággal bámultunk egymás arcába, oly mohón és élesen, mintha évek óta lesütöttük volna egymás előtt szemünket, s most nem tudunk betelni azzal, amit látunk. S csakugyan, most már tudtuk, hogy éveken át nem mertünk igazán és bátor pillantással egymás szemébe nézni. Félrenéztünk, másról beszéltünk. Éltünk, mindegyik a maga helyén. Csak éppen mindketten őriztünk egy titkot szívünkben - s ez a titok volt kettőnk életének értelme. És most kimondtuk.
2010. febr. 4. 23:35

Megkérdeztem, akarja-e, hogy leírjam az érzéseimet, de nemet mondott.

- Ez nagyon személyes dolog, magadba kell zárnod. Hogyan is értékelhetném én? A te érzéseid, nem az enyémek.

2010. febr. 4. 23:07

... nem könnyű kimondani: Szeretlek!

... talán nem is szabadna...

De ha egyszer kimondom, mindennel együtt felvállalom, mert így érzem..

Nagy felelősség, mert aki őszintén szeret, nehezen mondja ki a szavakat....

Milyen hasonlóak vagyunk... és milyen mások...

Sok akadályt kell legyőznünk, hogy együtt lehessünk...

Sok akadály Benned rejlik... És én tudom, hogy nem szabadna elmenekülnünk az érzelmeink elől...

A legnagyobb hiba, amit tehetünk, ha nem teszünk semmit, mert azt hisszük, csak keveset tehetünk...

2010. febr. 4. 23:01

Viszlek magamon magammal,

múltam talapzatára állítalak,

és köréd fonom örökre

lelkem versekbe bujtatott

szép, könnyes hódolatát.

2010. febr. 4. 23:00
Nagy bátorság kell ahhoz, hogy boldog legyen az ember, de te már belekényelmesedtél a boldogtalanságba. Nem volna csodálatos, ha egyszer felébrednénk reggel és te azt mondanád: "ma boldog leszek"?
2010. febr. 4. 23:00

Fogadd el végre,hogy ér kudarc.

És századszorra állsz fel,akkor is tovább kell menni.

Értsd meg,hogy mindenki sír este és senki sem boldog mindig.

Hogy maga az élet miért ilyen,igen szeretném tudni. Szeretném tudni,miért azok az emberek hagytak cserbe,akikben a legjobban bíztam és miért az nem figyel,akit szeretek.És miért rohan el és miért veszít el mindent az ember.

De egyet tudok ezzel,ami menni akar,annak mennie kell és aki eltudott menni,azt soha többet nem kell,hogy se lássam se keressem,ha eltudott menni úgy volt a jó.

Szeretnék hinni a csodákban,de már már mind kifakult és a szabadságot pedig elzárták valahova,és nem találom a dolgokra a megoldást.

Mégis mosolyogva kelek még ha fáj is és nem akarom,hogy bárki is megkérdezze, mi történt.

Nincs sajnáltra szükség.

Az igazság az,majd egy nap újra szerelmes leszek.

2010. febr. 4. 22:58
Miért van az, hogy mindenki olyan boldog rajtam kívül?' 'Mert ők megtanulták mindenben a jót és a gyönyörűt látni.' - mondta a mester. 'Én miért nem látom mindenben a jót és a gyönyörűt?' 'Mert nem láthatod a gyönyörűt magadon kívül, ha nem veszed észre önmagadban.
2010. febr. 4. 22:58
Ha egyszer leejtem és millió apró darabra törik, ami nagyon kedves nekem, segítesz majd megragasztani?
2010. febr. 4. 22:57
„Szeretni valakit, aki szeret téged... Imádott lénynek lenni, akit a másik istenít, mindez túllépi az emberi boldogság határát: lopott tűz a mennyországból.”
2010. febr. 4. 22:56

Kevésre

tartlak,

hogy ne kelljen túl nagyot

csalódnom benned.


Fodor Ákos

2010. febr. 4. 22:56
"Amikor elkezdesz reménykedni valamiben, amit annyira szeretnél, szinte harcolsz a remény ellen, mert túl szép ahhoz, hogy igaz legyen; és már annyiszor csalódtál benne."
2010. febr. 4. 22:55

„A legrégibb emberi kérdés:

a miért...

Ezen a kérdésen még eddig mindenfajta logika, minden filozófia és tudomány hajótörést szenvedett.”

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook