Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
61169. Roxána
tegnap 20:39
"A szerelemhez több kell... nem elég a szép szem, a varázslatos mosoly, a simogató hang. (...) De még a finom lélek, a szerető szív sem. (...) A szerelemhez nem elég. A szerelemhez több kell. Te kellesz."
tegnap 20:30

Valakit, valamit szeretni kell.

Nyíló virágot, kék eget.

Minden koldusnál százszor koldusabb,

Ki senkit, semmit nem szeret.

Endrődi Sándor

tegnap 20:27

A szeretet a legnagyobb sötétségben is átsegít.

Flash - A Villám c. film

61166. Kajati
tegnap 19:54

Csak az a szív tus sírni amit érzés ölel körbe,

hisz az érzés gyöngyszeme az ember hulló könnye.

61165. Kajati
tegnap 19:47

Ha folyamatosan keményen hajszoljuk magunkat anélkül, hogy egy kicsit is lazítanánk, az ugyanolyan, mintha autót vezetnénk, és sosem töltenénk meg a tankot. A pihenés fontos, és minél elfoglaltabbak vagyunk, annál nélkülözhetetlenebb."

(Kate Middleton)

61164. turkkati
tegnap 19:44

“Susienak hatéves korában a legféltettebb kincse egy gyöngyfüzér volt. Az sem érdekelte, hogy hamisak. Mindenhová felvette és minden nap játszott velük. Szerette a gyöngyöket.

Az édesapját is szerette. Apjának üzleti ügyekben gyakran napokra el kellett utaznia. Az első otthon töltött napját mindig megünnepelték. Susie ma, felnőtt korában sem felejtette el azt a hetet, amelyet apja keleten töltött, Amikor végre hazatért, egész délután a lányával játszott. Amikor este lefektette, megkérdezte tőle:

- Szeretsz?

- Igen, apu. Mindennél jobban szeretlek.

- Mindennél jobban?

- Mindennél jobban.

Apja egy pillanatra elgondolkozott.

- Még a gyöngyöknél is jobban? Odaadnád nekem a gyöngyeidet?

- Jaj, apu - felelte. - Azt nem tehetem. Szeretem a gyöngyeimet.

- Értem - válaszolt apja és puszit nyomott a homlokára. Mielőtt Susie elaludt, apja kérésén gondolkozott. Amikor felébredt, még többet törte rajta a fejét. Reggel sem ment ki az eszéből, sőt nap közben sem. Végül este odavitte apjához a gyöngyöket.

- Apu, jobban szeretlek, mint ezeket. Vedd el, a tied.

- Nagy örömmel hallom - felelte apja állva, miközben kinyitotta az aktatáskáját - Ajándékot hoztam neked.

A kislány kinyitotta a kis lapos dobozt és a lélegzete is elállt. Gyöngyök. Igazgyöngyök csillogtak benne.

Vajon nem tartogat-e a mi mennyei Atyánk is igaz gyöngyöket számunkra? Valódi szeretetet kínál nekünk. Az Ő ajándéka az igazi ajándék, de nem kapjuk meg addig, amíg le nem mondunk az utánzatról.

Milyen gyöngyöket vár tőlünk? Milyen bizsut kellene kiengednünk a kezünkből? Készek vagyunk-e elcserélni a kisebb ajándékokat Isten ismeretének nagyobb ajándékáért? Ha készen állunk rá, elmúlik az irigységünk. Ha igazi szeretetet kapunk, a féltékenység nem tud fellángolni.”

/Részlet Max Lucado: Ahogy szeretni érdemes c. könyvéből/

61163. Kajati
tegnap 19:26

"Egy olyan világban,

ahol szinte mindenki,

folyton álarcot visel,

megtisztelő kiváltság,

ha valaki megmutatja,

neked a lelkét."

(ismeretlen szerző)

61162. Kajati
tegnap 19:19

Az élet

Vándor... az életedben az a történet a legszebb

ami itt volt, átölelt egy pillanatig.., és elvesztetted.

Csupán egyetlen ölelés érzése maradt utána,

amit soha nem múlhat felül az élet összes bája,

mert nem vetekedhet más szépséggel varázsa.

Ott él örökre... valahol eldugva mélyen benned,

hol égbe emelve, hol megmutatva saját vermed,

és te hiába engednéd, ő téged soha nem enged.

Fogva tart... vagy talán nem ő, te tartod őt fogva.

Olyan érzés... amit más nem múlhat felül soha.

Léria Dipán

61161. Kajati
tegnap 19:17

Tudod anyának lenni azt jelenti, hogy valamikor kitépték a szívem, megfelezték, hogy a

tiéddel együtt doboghasson újra. Meghaltam. Meghalt bennem a szertelen, a bohém, és az

esztelen, helyette megszülettem én. Az anya. Anya, aki melléd rendeltetett, holott tudtam,

nem az enyém vagy, nem birtokollak, csupán vigyázhatok rád. És vigyáztam. Vigyáztam

akkor is, amikor nem tudtam mit jelent a sírás, és nem voltam nyugodt akkor sem, ha alszol.

Vigyáztam rád az első lépésnél, és míg élek, imámmal az összeset óvom majd. Mert anya

vagyok. Akkor is az voltam, amikor a karjaimban tartottalak és nem tudtam, merre menjünk tovább, anya, amikor tudtam, hogy minden változó, de hittem, te ezt nem érezheted majd.

Anya voltam. Az vagyok. Történjen bármi, a tiéd vagyok. Kötelék vagyok, a tiéd, a miénk,

amit sosem tép majd szét az élet. Mert anya vagyok. Neked. Veled. Általad.

(Todorovits Rea)

tegnap 19:10

Mikor szeretek, nem vagyok szegény, és akit szeretek, az sem szegény.

Mollináry Gizella

61159. Kajati
tegnap 19:02

Gyerekként az ember úgy gondolja, hogy az idő csak teher, amit jó lenne siettetni, hogy végre felnőtt legyen. Ez azonban hatalmas csapda - mivel felnőttként érti csak meg, hogy a percek és az órák a legértékesebb dolgok a világon. És senki nem élhet örökké. Ezért rohadt nagy bűn elpocsékolni azt a keveset, ami megadatik.

(J. R. Ward)

61158. Roxána
tegnap 08:53
"...Ember küzdj és bízva bízzál..." Én magamra nézve pozitivan használom.
61157. Kajati
tegnap 07:51

"Az élethez mindig kell egy kis rosszaság, egy kis zamatos és huncut lendület, amelyben képes vagyok könnyedén belenevetni tévedéseim és hibáim hűvösen mély kútjába.

Kell az a picinyke őrületláng, amelyben már nem félek létem visszhangjától, mert tudom, hogy történhet bármi, minden értem van.

Kell az egyszerű, jófajta mámor. Amibe bele lehet veszni, meg lehet tőle bolondulni.

Kell a színjátékok és játszmák nélküli élet, amelyben az őszinte szó úgy folyik a torkomból, mint a sűrű gyógyító méz.

Az élet kell a maga természetességében és benne minden; füst, láng, parázs, hamu, könny és öröm."

❤ ❤ ❤

61156. Kajati
tegnap 07:49

Akit féltékennyé akarsz tenni, azt hiheti boldog vagy mással.

Elenged. Pedig lehet, hogy szeret.

Léria Dipán

61155. Kajati
tegnap 07:46
“Ne várj arra, hogy a dolgok majd könyebbek, egyszerűbbek, vagy jobbak lesznek! Az élet mindig bonyolult marad. Tanulj meg most boldog lenni! Különben kifutsz az időből.”
61154. Kajati
tegnap 07:45
"A szépség a tekinteteket vonzza, de a személyiség a szíveket ejti rabul."
61153. Narnizsa
tegnap 06:57

"Van aki a vízcseppben is meglátja a világot...és van olyan,aki a világban sem fedezi fel azt a pici szépet,amiért érdemes élni."

(Léria Dipán)

61152. Kajati
tegnapelőtt 18:13

Szabó Lőrinc: A kimondhatatlan

A szíved majdnem megszakad

szólnál, de szavad elakad,

szólnál, de görcs és fájdalom

fuldoklik föl a torkodon,

oly mélyről, mintha lelkedet,

a recsegő idegeket

húzná magával, úgy sajog

szád felé néma sóhajod.

S egyszerre oly gyönge leszel,

hogy szárnyas szédülés ölel,

fogaid közül valami

sírás, valami állati

nyöszörgés kínlódik elő

s azt hiszed: a következő

pillanat mindent, ami él,

elfúj, mint pókhálót a szél.

61151. Kajati
máj. 23. 19:03

"Az élet olyan nagy ajándék, hogy bűn belefáradni. Minden nap erre kell gondolni."

Márai Sándor

61150. Kajati
máj. 23. 19:00

Az évek végtelennek tűnnek, amíg ott állunk a forgatag közepén, és bizonytalanul tapogatózunk tovább az ismeretlen jövő felé. De ha visszatekintünk a múltra, az az érzésünk, hogy az idő viharos sebességgel robogott el.

- Jostein Gaarder -

61149. Kajati
máj. 23. 18:19

Amelyik ember nem tud álmodozni... az mindig csak a hideg tényeket látja.

Olyan ő, mint a gyermek, aki minden nap mese nélkül alszik el.

Léria Dipán

61148. Kajati
máj. 22. 19:59
"Az élet igazi értelme az, hogy boldog legyél, örvendj az életednek. Hogy elérj oda, ahonnan nem akarsz megint máshová eljutni."
61147. Kajati
máj. 22. 19:48

A sebeket már ki tudjuk égetni, de arra a bajra, amit egy mondat okoz, még nem találtunk orvosságot.

- Honoré de Balzac -

61146. Pipi57
máj. 22. 18:37

"A világ naponként változik. Minden nap bizonyos időben leszáll az este, de mire felvirrad, a világ már nem ugyanaz, mint előző nap volt."

(Murakami Haruki)

61145. Pipi57
máj. 22. 18:35

"Ne felejtsd el soha az álmaidat, mert az álmokból lesz életed hajtómotorja, reggeleid tőlük kapják meg a maguk ízét és illatát."

(Marc Lévy)

61144. Pipi57
máj. 22. 18:34

"A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk."

(Széchenyi Zsigmond)

máj. 22. 18:31

˝A dolgok gyönyörűek, ha szeretjük őket.˝

/Jean Anouilh/

61142. Kajati
máj. 22. 18:13

Móra Ferenc: Köszönöm, hogy Te vagy

Köszönöm, hogy te vagy.

Az órát köszönöm,

Amelyben fényül nyert e

Világtalan világ,

Köszönöm, hogy kezed

Kinyújtottad felém,

S árnyául elfogadtál sugárzó

életednek…

máj. 22. 08:40

Rettenetesen nehéz lesz téged elfelejteni. És még nem is tudom, hogy valaha rászánom-e magam. Már nem csillogtatod a szemem. Már csak monoton nyelem a kávét, a könnyek helyett. Már csak valami égi hatalom tudná megjósolni, hogy jelenleg merre tartasz. Vagy hogy fájok-e neked.

Albert Tímea

máj. 22. 08:36

Ha a szíveden ütnek sebet, a vérzés épp elég heves ahhoz, hogy belehalj.

Zhou Wei Hui

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook