Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szex & Psziché fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
ma 21:22
édesapám,ezek ugyanazok
58000. Pipi57
ma 21:20

A bizalom olyan érzelem, amelyet egy másik ember felé csak az tud érezni, aki önmagával jó érzelmi kapcsolatban van, képes arra, hogy önértékelését pozitív tartományban tartsa, és nem vár egyfolytában külső megerősítést. Azok viszont, akiknek saját magukról a véleménye valójában negatív, úgy érzik egy-egy csalódás után, hogy: "Tulajdonképpen megint az történt, ami mindig - nem kellek senkinek... "

Tari Annamária

57999. Pipi57
ma 21:19

Az életed a te életed.

ismerd meg, míg éled.

egy csoda vagy, és

az istenek sóvárogják a gyönyört

benned.

Charles Bukowski

57998. Pipi57
ma 21:18

Az élet értelme: emberségesen élni. És ez szerintem csak akkor sikerül, ha valaki tud önmagán jókat nevetni, ha tud minél kevesebbet törődni saját személyével és minél többet másokkal.

Korach Mór

57997. Pipi57
ma 21:18

Az emberben van egy kis erő, egy kis remény, egy kis szeretet. Olyanok ezek, mint a magvak, minden emberben elültetve. De ha csak magának tartja őket, elsorvadnak, és hamar el is pusztulnak, és akkor aztán segítsen a mennybéli atyaúristen az ilyen szerencsétlenen, mert nem lesz neki semmije, és semmit nem ér az élete. Viszont: ha erejét, reményét, szeretetét másoknak adja, tele lesz a magtára ilyen drága magokkal. Soha ki nem fogy belőlük, és életének értelme lesz.

Howard Fast

57996. Pipi57
ma 21:17

Kóstolgat az élet minket, gondoltál már erre? Hoz rengeteg jót, de mindig valami nagy árat fizetsz. Olyan terheket ró rád, meggebedsz. Aztán megint ad. Elvesz, ad. Néha azt érzem, figyeli, mit bírsz még...?

Schäffer Erzsébet

57995. Kajati
ma 19:05

a bánat egy nagy óceán

az öröm ?

a tenger kis gyöngye

talán mire felhozom össze is töröm

57994. Kajati
ma 18:38

„Amikor gondolatainkban már eljutunk odáig, hogy látván az élet szépségét ünnepként éljük a mindennapokat, olyan energiákat sugárzunk magunkból, melyek újabb és újabb csodás élményeket varázsolnak életünkbe!”

(Cedamus)

57993. barai (válaszként erre: 57992. - Cilumiluci)
ma 11:28
Így kellene.
57992. Cilumiluci
ma 11:17

"Sötétben és hidegben nem lehet élni. Meg kell őriznünk önmagunk és kapcsolataink fényét és melegét. A kapcsolatok fő anyaga a törődés."

(Popper Péter)

57991. Cilumiluci
ma 11:00

"Kicsit több békesség, jóság, szelídség,

Kevesebb erőszak, gyűlölet, irigység,

Kicsit több igazság úton, útfélen,

Kicsit több segítség bajban, veszélyben.

Kicsit több "mi" és kevesebb "én",

Kicsit több erő, szeretet, remény.

És sokkal több virág az élet útjára,

Mert a sírokra már úgyis hiába "

/Bryan Adams , Túrmezei Erzsébet fordítása/

57990. zaks
ma 10:06

Bámul a kis hottentotta...

Kezében az ős szakóca,

lehet harmincezer éves,

egyik őse pattentotta…

Ám éppen kezébe illik.

Harcol vele.Csapkod.Vagdos.

Csillog-villog,mint a szikra.

Öregapó!

Bölcsek bölcse!

Te legnagyobb hottentotta!

Pattints nekem még egy ilyet...

...ide a másik markomba!

-Hogy még egy ilyet pattintsak?...

Hová gondolsz édes fiam?!

Messzi múlté ez az ipar...

Hát hol élsz te?

Más divat jár Afrikában!

Hát nem tudod,

réges-régen nem élünk már a

Pattintott Kőkorszakban!

-Hát hol élünk?Öregapó!

Hogy hol élünk?

Ide figyelj:

a-Kattintott Fénykorszakban!

Imígyen szólt öregapó,

a legbölcsebb hottentotta.

És mivelhogy alkonyodott,

s éj szállt volna

a bungalóra

(nyelvével egy nagyot csettint!)

s a villanyt

fel-

kattentotta!

/Tamkó Sirató Károly:Kattentotta/

57989. Cilumiluci
ma 09:03

"A gyermektársaság gyógyír a lélekre."

Dosztojevszkij

57988. Cilumiluci
ma 08:44

„A sors attól sors, hogy nem magunk választjuk, mégis meg kell állnunk a helyünket, bármit hozzanak is a napok.”

Colin J. Fayard

57987. Cilumiluci
tegnap 20:49
"A magányban, a betegségben, a zűrzavarban a barátság puszta gondolata is lehetővé teszi a túlélést, még ha barátunknak nem is áll hatalmában segíteni bennünket. Elég a tudat, hogy ő létezik. A barátságot nem halványítja el a távolság vagy az idő, a szenvedés vagy a súlyos csend. Éppen ezekben a dolgokban gyökeredzik a legmélyebben, és ilyen talajból bontja ki legszebb virágait." (Pam Brown)
57986. cicaaa65

"Az ember csak az öröm és a bánat által tud meg bármit magáról és a végzetéről: megtanulja, mit kell tenni és mit kell elkerülni."

Johann Wolfgang von Goethe

57985. Cilumiluci

"A barátság az egyetlen olyan kapcsolat, amely kölcsönös, szabad választással jön létre. Nem velünk születik, mi teremtjük. Nem fertőzi meg semmilyen testi kapcsolat, vagy érdek. Nem akarunk egymástól semmit - egyszerűen csak jó együtt lenni. A barátság születése mindig együtt jár azzal az érzéssel, hogy találkoztunk már valahol. Hogy ismerem őt! Ez persze sejtelem, nem biztos, hogy így van. Sosem tudhatjuk, mitől vagyunk otthon egymásban. De ha a barátomhoz megyek: hazamegyek."

Müller Péter

57984. Cilumiluci
Nem számít, hová érkeztél haza, ha van, aki átölel. Az sem fontos, mi lesz ma az asztalon, ha van, akivel elfogyaszthatod az ételt. Nem számíthat az sem, milyen ágyban hajtod majd álomra a fejed, ha van, aki veled álmodik. Ha van, akinek a szíve érted él, aki igaz hittel benned ég, hidd el, mindent megkaptál, amit az élet csak adni képes. (Theodorovits Andrea)
57983. Kajati
tegnap 19:54

"Olyan mosolya van ami megidézi a gyerekkori emlékeimet, ahol minden olyan szép volt mint a ragyogó kék ég.

Mikor ránézek az arcodra elrepülök arra a különös helyre. Ha túl sokáig nézném valószínűleg összetörnék és sírnék.

Olyan szemei vannak akár a legkékebb egek. Ha esőre áll, utálok azokba a szemekbe nézni és annyi fájdalmat látni.

A haja egy meleg, biztonságos helyre emlékeztet ahol gyerekként elbújnék és imádkoznék hogy a mennydörgés és az eső csendesen vonuljon el."

57982. Kajati
tegnap 19:18

A sors akkor állít minket nagy döntések elé, amikor a legkevésbé sem számítunk rá. Ilyenkor derül ki, elég bátrak vagyunk-e, hogy megváltoztassuk az életünket. Ilyenkor nem tehetünk úgy, mintha mi sem történt volna, és nem hivatkozhatunk arra, hogy még nem vagyunk felkészülve a döntésre. A próba nem vár. Az élet nem néz hátra.

(Paulo Coelho)

57981. Kajati
tegnap 18:25

"Az élethez mindig kell egy kis rosszaság, egy kis zamatos és huncut lendület, amelyben képes vagyok könnyedén belenevetni tévedéseim és hibáim hűvösen mély kútjába.

Kell az a picinyke őrületláng, amelyben már nem félek létem visszhangjától, mert tudom, hogy történhet bármi, minden értem van.

Kell az egyszerű, jófajta mámor. Amibe bele lehet veszni, meg lehet tőle bolondulni.

Kell a színjátékok és játszmák nélküli élet, amelyben az őszinte szó úgy folyik a torkomból, mint a sűrű gyógyító méz.

Az élet kell a maga természetességében és benne minden; füst, láng, parázs, hamu, könny és öröm."

57980. Kajati
tegnap 18:08
Ha egy nap úgy érzed sírnod kell. . . Hívj engem! Nem ígérem, hogy meg foglak nevettetni. . . De sírhatok veled! Ha egy nap el akarsz futni. . . Hívj engem! Nem ígérem, hogy megkérlek, állj meg. . . De futhatok veled! Ha egy nap senkit nem akarsz hallani. . . Hívj engem! Ígérem veled leszek és ígérem nagyon csendben. De ha egy nap hívsz. . . és nincs válsz. . . Gyere gyorsan, látogass meg. Lehet nekem van Rád szükségem!
57979. Cilumiluci
tegnap 17:48

Újra kell kezdeni mindent,

– minden szót újra kimondani.

Újra kezdeni minden ölelést,

– minden szerelmet újra kibontani.

Újra kezdeni minden művet és minden életet,

– kezünket mindenkinek újra odanyújtani.

Újra kezdeni mindent e világon,

– megteremteni, ami nincs sehol,

de itt van mindnyájunkban mégis,

belőlünk sürgetve dalol,

újra hiteti, hogy eljön

valami, valamikor, valahol…

57978. Kajati
tegnap 17:34

Az élet virág, a méz benne a szeretet."

Victor Hugo

57977. Cilumiluci
tegnap 17:15

"Tudod, amikor mosolyogsz,

az egész világ sokkal jobb hely, mint egyébként."

Nicholas Sparks

57976. Cilumiluci
tegnap 17:13

Érdemesélet megosztotta Newcontact bejegyzését.

9 órája ·

"Az embernek lelke van, amely hinni és repülni tud, s ez a lélek halhatatlan és farkasszemet néz a világgal."

Márai Sándor

57975. Cilumiluci
tegnap 16:38
Minek nekem a gazdagság? Az embernek csak annyi kell, hogy éhségét és szomjúságát csillapítsa. Vannak helyzetek, amikor étel-ital híján elpusztul az ember, és akkor az arany meg a gyémánt sem segíthet rajta. Az igazi drágakő az egészség, a munkabírás és a becsület, mely barátokat szerez az embernek.(Karl May)
57974. Cilumiluci
tegnap 13:52
"Ha a szíveden ütnek sebet, a vérzés épp elég heves ahhoz, hogy belehalj."
57973. barai (válaszként erre: 57971. - Cilumiluci)
tegnap 11:49
Így igaz! :) vagy :(
57972. Cilumiluci
tegnap 11:09

"Mikor az éj leszáll s a csillagok feljőnek, mikor a világ szavai elhalnak, elkezd beszélni a természet, akkor a végtelen mindenség megnyílik s az ember lelke lát."

Jókai Mór

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook