Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
61768. Cilumiluci
tegnap 19:33
"A vidámságnak megvan az ereje ahhoz, hogy a félelem, a sértettség, a harag, a frusztráltság, a csalódottság, a depresszió, a bűntudat és a meg nem felelés érzéseit kiűzze az életedből. Azon a napon éred el a vidámságot, amikor rájössz, hogy mindegy, mi történik körülötted, akkor sem lesz jobb semmi, ha nem vagy jókedvű."
tegnap 19:17

"Ne feledd, akinek barátai vannak, nem lehet felesleges!"

(Filmidézet - Az élet csodaszép c. film)

61766. Cilumiluci
tegnap 18:29

"Sejtem, tudom, hogy nincs halál!...

Amint lejár a földi élet,

A láthatatlan tűz: a lélek

Lobogva más csillagra száll."

tegnap 13:25

"Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi olyan fontossá a rózsádat."

(Antoine de Saint-Exupéry)

dec. 10. 12:56

"Túl sokat felejtünk. Ha nem így lenne, nem követnénk el ugyanazokat a hibákat. Újra és újra."

Benyák Zoltán

61763. Gretaa
dec. 9. 21:23

"Mert ami elmúlt,az csodásan kísért az én dalomba még.

Mert aki meghalt az időben,úgy van fölöttem,mint az ég."

dec. 7. 19:08

˝Az ádventi várakozás hasonlít a megemlékezéshez, de valójában mindennél távolabb áll tőle. Valódi várakozás. Pontosabban úgy, ahogy a szeretet mindennél valóságosabban vágyakozik az után, akit magához ölel és örök újszülöttként a karjai között tart.˝

/Pilinszky János/

61761. Pipi57
dec. 5. 08:35

Minden lakatnak van egy kulcsa...

az élet azonban néha olyan furcsa,

hogy elhajítja tőlünk nagyon messze.

Talán játszik... azért, hogy az ember kereshesse...

mert a lakat az érzelmeit zárja,

és azt nyitni más hiába próbálja,

nem nyílik. Csak akinek illik a kulcsa a zárjába.

Sokan kóborolnak egy-egy kulccsal,

fejükben a gondolattal, szívükben búval,

és nem veszik észre a zárat.

Ehhez a zárhoz nem jár magyarázat.

Ha rátalálsz a saját lakatodra, magyarázat nélkül is megérted.

Te ő vagy... ő pedig neked a részed.

~ Léria Dipán: A szív zárja

61760. Pipi57
dec. 5. 08:27

"Átkozottul furcsa dolog az élet. Mindent megteszünk, hogy kézben tartsuk a dolgainkat, mégis azok az események formálnak át minket a leginkább, melyekre nincs hatásunk."

(Fredrik Backman)

61759. Pipi57
dec. 4. 09:14

"Az élet hosszú-hosszú folyamat, minden órája hozhat váratlan fordulatot, valami meglepetést."

(Szabó Magda)

61758. Pipi57
dec. 4. 09:14

"Soha ne add fel az álmaid! Még akkor sem, ha senki más nem hiszi, hogy valóra válnak, csak te."

(Phillip Sweet)

61757. Pipi57
dec. 4. 09:13

"A boldogság abból származik, amikor arra koncentrálunk, ami van, és nem arra, ami hiányzik."

(Andrew Matthews)

61756. Pipi57
dec. 2. 08:42

Valamit őrizni fogok magamban mélyen, amit soha nem veszíthetek el. Ami nem kophat el. (...) Valamit, ami láthatatlan. Valamit, amit minden egyes pillanatban éreztünk, ahogy megláttuk egymást.

~ Albert Tímea

61755. Pipi57

" Az ölelésben mindenkor ott a melegség, a szeretet, az üzenet, hogy nem vagy egyedül."

~ Tisch Ferenc

61754. Pipi57

"Nem tudom, meddig élek, de ameddig még élek, meg kell tanulnom, milyen az, amikor az ölel magához, akinél ott felejtettem a lelkemet."

~ Szabó Magda

61753. Pipi57
nov. 29. 07:57

Szeress 😊

Szeress kérlek azért aki vagyok..

Szeress addig ,míg lehet amíg meg nem halok..

Szeress örökké ,szeress szenvedéllyel..

Szeretve ölelj minden ,csodával teli éjjel...

Szeress éjjel és szeress nappal ...

Szeress szerelemmel vagy mérhetetlen haraggal...

Szeress addíg míg szállnak a madarak ....

S én szeretlek örökké míg az égen ragyog a nap

Baráth Noémi

61752. Pipi57
nov. 29. 07:54

"Őrizd meg az emlékezetedben az életed hátralévő részére azokat a jó dolgokat, melyek a nehézségekből születtek. Ezek bizonyítják képességeidet, és önbizalmat adnak bármilyen nehézséggel szemben."

(Paulo Coelho)

61751. Pipi57
nov. 29. 07:53

"A szív törékeny műszer. Ezért is óvjuk olyan erőteljesen, ezért adjuk oda olyan ritkán, és ezért jelent olyan sokat, ha mégis megtesszük. Vannak szívek, amelyek törékenyebbek másoknál. Valahogy tisztábbak. Mint a kristály az üvegek között, de még összetörve is gyönyörűek."

(Filmidézet - Everwood c. film)

61750. Pipi57
nov. 27. 08:22

Ha tehetném, most két karommal szorosan magamhoz szorítanálak...

Ha tehetném, megölelnélek...

Ha tehetném, minden kívánságodat teljesíteném.

Ha tehetném, sokkal jobban figyelnék.

Ha tehetném, jobban hallanálak, értenélek.

Ha tehetném, megérteném azt is, amit eddig nem értettem.

Ha tehetném, felismerném, amit eddig nem ismertem fel.

Ha tehetném, minden hibámat megbánnám.

És mindent, de tényleg mindent jóvá tennék.

Ha tehetném, szépen mosolyognék...

Ha tehetném, megnyugodnék...

Ha tehetném, boldog is lennék...

Ha tehetném... Igazán élnék.

(Tóth Teodóra)

61749. Pipi57
nov. 27. 08:18

A jövőd

Puha fátylával beteríti az élet a messzeséget,

elrejti a jövődet… nem mutatja meg, mi lesz majd belőled.

Csak mutat valamit, amit akaratnak és reménynek hívnak,

és hogy végül hogy alakul, azon a mindennapok vívnak.

Nem hangos csörtével, csak finoman és halkan,

hogy amit végül kapsz, ne legyen furcsa, és szokatlan.

Léria Dipán

61748. Pipi57
nov. 27. 08:16

“Kívánok neked eleget - suttogta a fülembe-. Elég napfényt, hogy bevilágítsa a napjaidat, elég esőt, hogy értékelni tudd a napsütést, elég örömet, hogy megerősítse a lelked, elég fájdalmat, hogy értékelni tudd az élet apró örömeit, és elég találkozást, hogy olykor-olykor kibírd a búcsúzást is.”

Sofia Lundberg: Az elveszett nevek füzete

nov. 26. 15:59

˝Nem tudom mi a sorsod, de egy dolgot tudok: csak azok lesznek igazán boldogok, akik keresték és megtalálták, hogyan lehet másokat szolgálni.˝

/Albert Schweitzer/

61746. Pipi57
nov. 26. 09:31

“A sors kegyes volt velem...

Megadta, hogy ősz hajszálaim lehessenek, hogy a fiatalságom mosolya a mély ráncaimban örökre az arcomon éljen. Hány meg hány ember nem nevethetett soha, hányan mentek el azelőtt, hogy megőszülhettek volna?! És ez nekem megadatott..."

Alain Delon

61745. Pipi57
nov. 26. 09:31

"Az álmok valóra is válhatnak, különben a természet nem ösztönözne bennünket arra, hogy álmodjunk."

(John Hoyer Updike)

61744. Pipi57
nov. 26. 09:30

Egyszer jön valaki az életedben... aki nem gondol előre semmit rólad.

Csak figyel... csak megfejt... és örül, hogy az övé vagy.

Léria Dipán

nov. 24. 19:37

"Az egyéniség ott kezdődik, hogy nem aggaszt, mit gondolhatnak vagy mondhatnak rólad mások, és hogy megingathatatlanul, szabadon éled a saját életedet, nem törődve a külvilág rólad alkotott ítéleteivel. .. az egyéniség nem egyedüllét, hanem azt jelenti: elfogadod a tulajdonságokat, amelyek megkülönböztetnek másoktól..

.. az, hogy honnan jöttél, hogy nézel ki, és mit rejt a múltad, nem határozza meg az egyéniségedet- az vagy, akivé alkotod magad."

Oravecz Nóra

nov. 23. 21:11

És mégis, ma is, így is, örökké mennyit ad az élet! Csendesen adja, két kézzel, a reggelt és a délutánt, az alkonyt és a csillagokat, a fák fülledt illatát, a folyó zöld hullámát, egy emberi szempár visszfényét, a magányt és a lármát! (...) Ajándék ez, csodálatos ajándék.

Márai Sándor

nov. 23. 20:25

"A szeretet nem rejtőzködik előlünk. Mi rejtőzködünk a szeretet elől."

Alan Cohen

61740. Pipi57
nov. 23. 17:26

“Az ölelés a kommunikáció legszebb módja, ami a másik ember számra minden kétséget kizáróan megmutatja, hogy mennyire fontos és értékes.”

Word P.

61739. Pipi57
nov. 23. 08:30

"Tegyél rendet az életedben. Nem azt mondom, hogy mindent és mindenkit dobj ki, de nézz körül alaposan, söpörd ki az oda nem illő dolgokat. Ami visszahúz, ami leural, ami könnyet csal a szemedbe, azt ne tartogasd, ne akarj rá nézni minden nap csak azért, mert megszoktad, hogy ott van, és úgy gondolod, hiányozna. Tudod, az új, jó dolgok igazából nem férnek meg, nincsenek összhangban azokkal, amiktől tényleg jobb lenne már megszabadulni. Teremts harmóniát a lelkedben, az életedben... Szabadulj meg neheztelés nélkül a múlt fájó darabkáitól, hogy legyen hely befogadni azt a számtalan csodát, ami még rád vár."

(Jurák Kata)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook