Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? fórum

Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
201. emagdi (válaszként erre: 200. - Djjjozsi)
2010. júl. 7. 09:39

az szuper lenne ha megosztanád azokat a recepteket!

nekem nem adtak hozzá recepteket, semmilyen nyelven

2010. júl. 7. 00:09

Ma vettem meg, és volt hozzá magyar nyelvű használati útmutató. Majd bedigitalizálom.

Vannak benne receptek is. Első étel, egy kisebb adag petrezselymes krumpli és egybe fasírt megmelegítése volt, de az íze sokkal jobb lett.

199. emagdi (válaszként erre: 198. - Magdee)
2010. júl. 6. 10:54

köszi! :)

majd alkalomadtán, ha lesz időd, néhány sütireceptet még megoszthatnál (hasonlót mint a sajtos pogácsa amit írtál) :)) köszi!

198. magdee
2010. júl. 6. 10:10

Rántott húsok:

---------------


1.Csirke és pulykamell filé:

----------------------------

kissé szárazabb,zsiradékot szinte nem tartalmaznak ezek a húsok ezért a bepanírozott szeleteket nagyon vékonyan,de a teljes felületet toll vagy teflon ecsettel bekenve felső rácson kb összesen 11-12 perc alatt egyszer megfordítva aranysárgára sütve készül!


2.Csirkecomb:

-------------

nagyjából ugyanez,fokhagymás tejben félórát áztatva de a csontok mellett kissé bevágva kb 220 fokon 15-18 perc.


3.Sertés karaj:

----------------------

1 cm-es szeletek,olivával spriccelve 10-11 perc


... majd ha lesz még kb. ennyi időm mint most, megosztok még veletek az általunk készített és bevált receptekből.

Remélem nem ír senki több negatív tapasztalatot az ételek elkészítésével kapcsolatban.Higgyétek el férfi létemre sem okoz semmilyen gondot,problémát a sütő használata,azért merek nektek is receptekkel,javaslatokkal szolgálni! :)

Sok sikert,próbálkozókedvet mindenkinek.


SeeYaa: †Killer†™

197. magdee
2010. júl. 6. 09:53

Még egy-két plusz információ tőlem,amit a tapasztalat szült:

Grillezésre,sütésre általában a legnagyobb sütési fokozatot szoktuk használni /a leírt gyakorlatoktól függetlenül 260 fok/.

Ha vastagabb hús kerül a sütőbe,akkor 3 perc alatt 260 fokon előmelegíted és 1 dl vizet teszel a tál aljába.Ilyenkor egyszerre párolod és ugyanabban sz időben a nagy hő hatására grilleződik,ropogósra is sül!!


Sült krumpli /ahogy mi csináljuk:

---------------------------------

A szárazra törölt,felszeletelt,"BURGONYA GRILL" grill porral megszórt krumplikat csak simán a tál aljára téve /nem használunk semmilyen rácsot/

260 fokon kb 15 perc időnként kevergetve!!!

Hibátlan,nem tudok belekötni.

196. magdee
2010. júl. 6. 09:42

Grillcsirke egészben:

---------------------

1 egész csirke befűszerezve ízlés szerint,kevés olivával megkenve 205 fokon kb 1 óra alatt kész, közben persze 1x 2x nem árt megfordítani.

195. magdee
2010. júl. 6. 09:41

Fokhagymás marhaszeletek

Hozzávalók:

60 dkg kicsontozott marhahússzelet - tetszés szerint

2 gerezd fokhagyma

olaj

só, bors


A fokhagymát összetörjük, összekeverjük az olajjal. A besózott hússzeleteket mindkét oldalukon megkenjük és 30 percig állni hagyjuk szobahőmérsékleten.

A félóra elteltével a Flavorwave edény sütőrostélyára tesszük és 200 fokon 15-20 percig sütjük.


A krumpli bármelyik módon illik hozzá, de zöldségsalátával vagy kompóttal is kitűnő.

194. magdee
2010. júl. 6. 09:40

Apró fasirtok:

--------------

10 percig 200 fokon előmelegítjük a sütőt!

… ez idő alatt a hozzávalókat összegyúrjuk,közepébe kis darab feta sajtot teszünk

… kb. 6cm-es kisebb gombócokat formázunk

Hozzávalók:

1/2 kg Darált hús /bármilyen lehet/

2 db Tojás

1 fej Közepes hagyma

1 db Áztatott zsemle vagy 1-2 szelet kenyér

1 db Feta sajt

Fűszerek :

2 Gerezd fokhagyma,Mustár,Paprika,Bors,Só,Őrölt kömény,petrezselyem,bazsalikom ízlés szerint

A sütés: /ne felejtsd el a rácsot vékonyan beolajozni!!!/

Alsó rácsra helyezzük,majd 10 percig 180 fokon sütjük.

193. magdee
2010. júl. 6. 09:39

Csirkemell sült paprikával és fokhagymával töltve

Elkészítési idő: kb.20 perc

Hozzávalók 6 személy részére:

4 db csirkemellfilé

350 g kaliforniai paprika

2 csésze zsemlemorzsa

zúzott fokhagyma

A Csirkemell elkészítése a Flavorwave sütőben:

Egy éles késsel vágjon zsebeket a csirkemellek legvastagabb részén. Töltse meg a csirkemelleket a sült paprikával és a fokhagymával. Öntse a zsemlemorzsát egy tányérba és forgassa bele a csirkemelleket. Állítsa a Flavorwave Oven-t 205 C0-ra, tegye a húsokat az alsó rácsra és süsse 20 percen keresztül.

192. magdee
2010. júl. 6. 09:38

Rakott krumpli,rakott karfiol a hagyományos módon összeállítva csak nem tepsiben,hanem egy jénai tálba vagy cserépedénybe beleállítva a Flavorwave Turbo üvegbe.

NAGY ELŐNYE A VILLÁMGYORS ELKÉSZÜLÉSI IDŐ ÉS HOGY A KONYHÁBAN SZINTE SEMMILYEN KELLEMETLEN SÜTÉSI ILLAT NINCS!!!!/a hagyományos sütőd még be sem melegszik ennyi idő alatt!!!!!!

191. emagdi (válaszként erre: 189. - Magdee)
2010. júl. 6. 09:37
köszi ez jól hangzik:)))
190. magdee
2010. júl. 6. 09:34

Pácolj husit bármilyen olajban /lehet gyorspác is pl.a bevásárlóközpontokban kapható 30 perc alatti gyorspác.

Marhahús: 2-3 nap olajban: bármilyen zöld!fűszer belevagdosva,tetszés szerinti fűszerek.

Szerintem mindegy milyet használsz,a tarja és a karaj vált be a legjobban,mert nem lesz száraz!!!!!

A magasabb rácson a legmagasabb fokozaton süsd /3-4 percnél mi teflon ecsettel szoktuk 1 alkalommal megkenni a páclével!! 6-8 PERC OLDALANKÉNT!!!!!Ennyire egyszerű :))

Puha,zamatos,omlós ízletes!!!

189. magdee
2010. júl. 6. 09:25

Tejfölös pogácsa

fél kg lisztet 1 Rámával összemorzsolunk+ 1kanál só(nekünk zsírral jobban izlett, 20dkg kell belőle)

Majd beleteszünk 20dkg tejfölt és 2 tojássárgáját. Fél dl langyos cukros tejbe felfuttatunk fél élesztőt. Összedolgozzuk!

Nem túl vékonyra nyújtjuk, berácsozzuk, kiszaggatjuk, megkenjük tojással és sajt a tetejére. Ezután legalább 1 órát kelesztjük!!Kb 12-15 percig sütjük 180fokon!



Ezt a pogit a nejem készítette /sajtot is rakott a tésztába és a tejére is,mert nálunk az a favotit!!!

Fantasztikusan finom lett,teljesen olyan mint amilyet a FORNETTIben lehet kapni kilóra!!!!!

még keresek...

188. emagdi (válaszként erre: 187. - Magdee)
2010. júl. 6. 08:50

szia!


ez mind nagyon hasznos volt, köszönjük.


ha van időd, kedved, mesélhetnél arról is, hogy milyen ételeket készítetek a sütőben, hadd kapjunk néhány ötletet :D (én még csak a sült krumpliig jutottam vele :))))

187. magdee
2010. júl. 6. 08:47

Nem bírtam tovább,"tollat" kellet ragadnom mert olyan sok butaságot írtatok!!!!

Szóval:

1.Többen is helyesen írták: az étel nem akkor készül el amikor "csilingel"!!!!!!

..amíg be nem gyakorlod a használatát figyelni,nézni kell az étel színét,állagát mint ahogy a normál sütőben való sütésnél is teszed.

2.A receptekben megadott főzési,sütési idők csak hozzávetőlegesek...kontrollálni nektek kell.

3.Minden nyersanyag más és más nedvesség és zsírtartalommal rendelkezik!!!!

/pl: a hagyományos sütőben készített csirkék főzési-sütési ideje sem ugyanaz,mert ugyebár lehet kisebb-nagyobb,fiatalabb-öregebb,házi vagy csirkefarmon nevelt...stb

A zöldség friss vagy 2 hete már a hűtőben tárolt!!!....stb

Ennek megfelelően mindig változó,hogy minek mennyi az elkészülési ideje!!

3.Áramfogyasztás: valóban a készülék egy viszonylag magas/szerintem inkább átlagos fogyasztási értékkel rendelkezik,de ez is csak viszonylagos..

/Nézd meg mennyi áramot fogyaszt a mosógéped,kávéfőződ,mikród,mosogatógéped,hajsütővasad,televíziód esetleg elektromos tűzhelyed!!

A főzési-sütési idő fantasztikus módon lecsökkent,a kis zsírtartalom egészségesebb és legalább olyan finom ételek elkészítését teszi lehetővé.

4.A feketévé,kokszossá sütött ételeket hogy lehet elkészíteni?..engem is érdekelne..nekem még nem sikerült!!! :)

.... nem értem a hölgyek aggodalmát.Használjátok kreatív módon.Semmivel sem kell nagyobb figyelmet ráfordítani mint a hagyományos,a már általatok használt készülékekhez!!!!!!!

Kb. két hónapja rendelkezünk ilyen eszközzel,és számtalan étel készült el benne./Hiba nélkül!!!/

....ja és bocsánat de én nem a "magdee" vagyok,hanem a férj!!..érdemes elgondolkodni hogy ha egy férfi is hiba nélkül tudja a sütőt használni,akkor egy gyakorló háziasszony miért nem?

Nem akartam senkit megbántani,remélem a hozzászólásom sokatoknak segít majd megbarátkozni és finom,ízletes ételeket készíteni a Flavorwave Turboban.


SeeYaa : †Killer†™

2010. júl. 3. 15:27
Nekem is van ilyen turbó sütő gépem, csak még nem tudom, hogy mennyi áramot fogyaszt. December óta használom és csak 2010. decemberben lesz áram leolvasás. Én meg külön nem figyelem.Nagyon szeretem minden héten használom. Ha valakinek van tapasztalata áram fogyasztás terén örülnék a válasznak. Azt írják 1300W , de mia valóság?
185. emagdi
2010. jún. 23. 18:16
első próbálkozásként hasábburgonyát sütöttem az edényben, nagyon finom lett!!! :)
184. emagdi (válaszként erre: 183. - Emagdi)
2010. jún. 22. 21:05
mármint nem a tv shopost vettem, hanem a metróban ugyanolyat olcsóért :D
183. emagdi
2010. jún. 22. 21:04
na, ma én is vettem egy ilyen masinát, holnap kipróbálom :))
182. Pirosalma (válaszként erre: 180. - Szkiki31)
2010. jún. 21. 20:55
A hiba a pulykában van, a melle elég száraz (= alacsony zsírtartalmú).
181. margareta51 (válaszként erre: 179. - Mistvan2)
2010. jún. 21. 18:38
Mondjuk van valami benne,de a sutoben ha beteszem a hust sulni azt tudom egyora vagy a hus sulyatol fuggoen sutom es meg van,itt meg 2x,3x,csilingelhet es nincs meg ez boszant.A multkor irtam hogy a 7 perces piskotat amit en a mikroban 10 perc alatt keszitek el ebben az edenyben egy orat sutottem es vegul a mikroban volt megsutve/na ne mergelodjek???/
2010. jún. 21. 13:44

Sziasztok!


Ma próbálkoztam.Sütöttem,pulykamellet,feta sajttal töltve,baconba tekerve,alsó rácson a grill tálcában.205 C-on,közepes légkeveréssel,20 p.egyik oldal,20 p.másik oldal.Kicsit száraz lett.

Szerintetek? Túl nagy hőfokon csináltam?


Köszi

179. mistvan2 (válaszként erre: 178. - Margareta51)
2010. jún. 19. 23:08
egy igazi kaja készítő, nézi a sütőt nem pedig a csilingelést várja, Esetleg 2 percenként nézd meg hogy néz ki, így nem fog leégni, amúgy nem csak a hőt kell jól beállítani hanem hogy hová helyezed az alapanyag, alul vagy felül.
2010. jún. 19. 21:22
Nem vagyok el ragadtatva tole,de lehet hogy nem jol alkalmazom az idot es a fokokat.Sajnos receptett nem adtak legalabb tajekoztatasnak.
2010. jún. 19. 14:06

Sziasztok!


Néhány napja én is vettem egy ilyen főzőrendszert.Krumplit már sütöttem benne,az jó lett.Valaki csinált már benne töltött húst?Ami nem fagyasztott.pl.töltött csirkecomb...

Írtátok,hogy lehet benne rízst főzni.Azt is jénaiban?Kigyűjtöttem az eddigi recepteket,amiket írtatok:-)

Melegszendvicset a pirítótálra kell tenni?


Köszi

176. mistvan2 (válaszként erre: 175. - Irénke52)
2010. jún. 19. 10:53

én tegnap csináltam egy 1xü pirítóst :D

Majdnem tökéletes lett, holnap vagy ma talán csinálok egy bundás kenyeret :D, de azt még nem tudom hogy csináljam meg, olajjal vagy nélküle.


Azt nem írtad meg hogy hová raktad a jénai tálat, a alsó vagy a felsőre rácsra.

2010. jún. 19. 08:35

Sziasztok!

Már egy ideje használjuk a gépet, nekünk ezek váltak be (nem vettük meg hozzá a kiegészítő csomagot, van egy nagy jénai 2 cm-es peremű tálunk, azt használjuk sütésekhez):

Sültkrumpli: csak mirelit, a nyers burgonyát is kipróbáltuk, de annak elég fura íze volt. A legmagasabb hőmérsékleten kell sütni, és a legalacsonyabb légkeverésen. Ha kisebb az adag, és csak egy réteg akkor kb. 15 perc alatt megsül, ha nagyobb (az edénykészletek kosarát használjuk erre és azt szoktuk rázogatni), akkor forgatni kell, h egyenletesen megsüljön és természetesen több idő, de a színét szoktuk nézni, nem az időt.:)

Fasírt: a fasírtot nem forgattuk zsemlemorzsába, kicsiket sütöttünk, mint a TV-ben, mert azt szereti a család. Kikenem vékonyan olajjal a jénai tálat ecsettel, a fasírtokat megspriccelem olajjal (lehet venni a háztartási boltokban olaj permetezőt), közepes légkeverésen és 205 C-on sütjük, ezt is színre nézzük, még nem próbáltunk semmit sem időzíteni.

Rántott hús, rántott dolgok: ezt is a jénai tálban sütjük, uúgy, mint a fasírtot. A lányom szerint az olajban sütött rántott dolgok szebbek és finomabbak, de szerintem így egészségesebb.:)

Grillcsirke: egy 1 kg-os, 1,1 kg-os csirke kb. 1 óra alatt megvan, meg kell forgatni, hogy kicsorogjon belőle a leve. A rácson sütjük, 205 C-on kezdjük sütni, közepes légkeverésen, az utolsó 10 percben pedig felvesszük a hőfokot max-ra, hogy pirosabb legyen. Finomabbra sül, mint a nyársas, forgó grillsütőben.

Baconbe göngyölt csirkemáj: utolsó előtti hőfokon, közepes légkeverésen sütöm, kb. 15-20 perc alatt megsül. Félidőben megfordítom. Ezt is vmi tálban, vagy kis tepsiben sütöm, nem rácson.

Bundás kenyér/kalács: kiolajozott jénai tálban, az utolsó előtti hőfokon, legnagyobb légkeverésen sütjük.

Amit jénai tálban sütök, azt mindet az emelt rácsra teszem, és ahol nem írtam, ott is mindent meg kell forgatni.:)

Ha lesznek újabb tapasztalataink, majd jelentkezek. Remélem tudtam segíteni.:)

174. mistvan2 (válaszként erre: 171. - Zena01)
2010. jún. 17. 15:48

oké :D

Szóval akkor nyugodtan csinálhatok ilyen, még a víz lecsapódástól sem kell félnek?

Csak a villanyszámlától? :D

173. emagdi (válaszként erre: 172. - Kate1979)
2010. jún. 16. 22:23

én pont ma néztem, de ami momentán a metró reklámújságban van bruttó 12ezerért az halogénes.


szerintem ezek a gépek ugyanabban a kínai gyárban készülnek, max más színű a műanyag amiből fröccsöntik, és más logót nyomtatnak rá.


de csak rájuk kell nézni, ugyanaz mind :D

2010. jún. 16. 22:21

Sziasztok, látom rég írtatok ide, de hátha valaki még erre jár. Figyeljetek oda a TURBO GRILL vásárlásakor mert az újságok hátulján meg néhány áruházban amit reklámoznak 15000-20000ft közt azok sima légkeveréses sütő, de csak a Halogénest szabad megvenni mert abban tényleg nem szárad ki az étel. Én pont így jártam vettem a Metró áruházban 14990ft ért de sima volt majd miután minden kiszáradt benne, idegességemben szidtam mindenkinek mint a répát, erre egy ismerősöm ajánlott egy céget ahol elfogadható az ár és ingyenes a kiszállítás is és eredeti Német terméket adnak nem a kínai hamisítványokat. Pont ez az ismerősöm vásárolt a vaterán egyet hát persze hogy kínai volt és hiába állította be a hőfokot nem sült meg normálisan az étel.

Casteleo kft Kiszállítják ingyen (személyesen hozzák ki nem gls vagy postai csomag) és az áru átadásakor beüzemeltetik, adnak számlát és jótállást, receptfüzezett meg mindent. Bár tény nem húszezer, de még mindig olcsóbb mint a TV-ben. Nem reklámnak szánom, de tényleg ez a cég előtt le a kalappal. Sajnos egyre ritkább az ilyen hozzáállás a vevőhöz pedig minden kereskedő belőlünk él.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook