Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? fórum

Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
261. Lyna53 (válaszként erre: 259. - Emagdi)
2010. okt. 23. 15:38
Én egy videoreklámban láttam, ahol recept és sütésötleteket akartam megnézni, ott öntöttek bele vizet és mosogatószert és elindították a készüléket és szinte elmosta magát. Persze mosogatás után öblíteni is szoktunk, és akkor nem marad benne mosogatószer:D Még szerintem fenn van a videó keressetek rá.
260. emagdi (válaszként erre: 259. - Emagdi)
2010. okt. 23. 09:59

"én tegnap kitöröltem mosogatószeres szivaccsal és bekapcsoltam 5 percre, és annyira jól látszódott ahogy elkezdte melegíteni a szert, az folyt szét, majd egyszercsak látszódott hogy kezd jól felszáradni!

Ma reggel megnéztem, és egyáltalán nem érezhető az üvegedényen hogy mosogatószer maradt volna rajta!

szóval ez biztos hogy működik!:)"


erre reagálva írtam, hogy ezzel a módszerrel a következő étellel mosogatószert is eszik a család.. szerintem

259. emagdi (válaszként erre: 258. - Botalika)
2010. okt. 23. 09:58
261-es hozzászólásban olvastam csak én is, arra reagáltam :) mindjárt bemásolom
258. botalika (válaszként erre: 257. - Emagdi)
2010. okt. 23. 09:27
En nem is tudom a modjat az ontisztitasnak hogy csinaljak .Nekem is csak ket napja van meg es az enyimhez van teflonos kistepsi is
257. emagdi
2010. okt. 23. 08:25
azért ez az öntisztítás elég vadul hangzik, mert ugye ha beleönti az ember a mosogatószert, de nem öblíti ki semmilyen módon, akkor lehet, hgoy az nem látszik szabad szemmel, és szépen rászárítja magára az edény, de hát akkor azt a legközelebbi ételfőzéskor szépen meg is eszi a család... :/
2010. okt. 23. 07:11
sziasztok kerdesem lehet e mondjuk toltottkaposztatfozni ebben az edenybe? nekem is uj es hogy kell az ontisztitast csinalni mert nemirja a kis fuzetem koszi segitsetek
255. Lyna53
2010. okt. 21. 14:31

A "fenyőfás" logoval ellátott üzletlánc, (osztrák) polcain a halogénes 11 ezer huf-ért van. Semmivel sem másabb a tvshoposnál. Ma is ebben sütöttem a húst, nem fröcsög, nem szaglik annyira és baromi egyszerű a mosogatás:D:D:D

A leves készítést kíváncsian várom, én még nem mertem.

254. Gy.Ibi
2010. okt. 21. 00:21
Én 13-ért veszem postával a T.sz-v.sz-ről.A héten már nem hiszem,hogy ideér,de a jövőhéttől mindent abban szeretnék sütni-főzni.
253. Arika
2010. okt. 20. 23:43

Sziasztok!


Hátha jár még erre valaki.......:)

Én tegnap kaptam-vettem egy eredeti néger pasis csodafőzőt!:)

Le se merem nektek írni, hogy mennyibe került...mert el sem hiszem, hogy képesek így átverni a vásárlói közösséget!:(:(:(


Sajnos még nem volt időm kipróbálni, és a hétvégén se nagyon leszek itthon, de nagyon szeretném hosszú távon használni.

Recepteket én is végig olvastam, köszi mindenkinek a segítséget így előre is.


Nekem egy megjegyzésem lenne, a férjem elektromos szakember, és hát igen, nálunk minden (de tényleg minden) villannyal működik! A párom azt mondta, hogy ez a sütő egy forinttal sem fog többet használni, mint az elektromos sütőm és főzőlapom! Sőt!

ahogy végig olvastalak benneteket, egyébként egy kicsit csalódott vagyok, mert első olvasásra nekem az jött le, hogy vettem még egy "mobil" sütőt is!:(

bár én is az egészséges étkezés miatt szavaztam rá, illetve a zéró olajmennyisége miatt. de ahogy írtátok olaj kell, időben is elég sok kell...

szóval nem is tudok mire lesz ez jó nekem????

Valaki írta a tükörtojást...(bocsi, elfelejtettem a neved! -már nagyon késő van...)szóval én azt eddig is olaj nélkül , levehető nyeles tefal edényben sütöttem meg a tűzhelyen, és eddig is 2-3 percet vett igénybe.

Viszont Lyna már most egyet értek veled a mosogatás részében!:)

én tegnap kitöröltem mosogatószeres szivaccsal és bekapcsoltam 5 percre, és annyira jól látszódott ahogy elkezdte melegíteni a szert, az folyt szét, majd egyszercsak látszódott hogy kezd jól felszáradni!

Ma reggel megnéztem, és egyáltalán nem érezhető az üvegedényen hogy mosogatószer maradt volna rajta!

szóval ez biztos hogy működik!:)

szerintem a leves simán megfő, de holnap kipróbálom és ha jöttök, látni fogjátok a tapasztalatom!

252. Lyna53 (válaszként erre: 251. - Flegg)
2010. szept. 29. 18:05

Állítólag lehet benne minden főzési dolgot is tenni, sőt láttam egy reklámot, hogy vizet és mosogatószert öntöttek bele és elmosta saját magát a készülék. Ebből arra következtettem, hogy talán levest is lehet. Ami miatt elbizonytalanodtam az az, hogy a leírásában azt közlik, hogy bármi normál sütőben lévő edényt bele lehet tenni, csak 26 cm-nél ne legyen nagyobb, hogy a légkeverés tökéletesen működjön. Na most, ha csak az edényben főzöl minden betét nélkül, akkor.....keveri a vizet és a belevalókat.

Légy kisérletező kedvű és, ha nem veszed szemtelenségnek, légyszi számolj be róla, milyen lett az eredmény. Sok ötlet itt ezen a fórumon is így valósult meg, hogy valaki megpróbálta. Már én is készülődök valami ilyesmi kipróbálásával.

251. flegg
2010. szept. 29. 17:21
Sziasztok! Most vettem magamnak egy ilyen csodaedényt.Látom, a hozzászólásokat, és mindegyik a sütésről, párolásról szól.. Szeretném megkérdezn, hogy van-e főzési tapasztalatotok is az edénnyel kapcsolatban? Pl. szeretnék benne pörköltet főzni, vagy egy gulyás levesest, vagy mondjuk tésztát kifőzni benne. Nálunk elég rossz a gáz, folyton vagy odaég a kaja, vagy órákig kell főzni valamit, mert olyan alacsony a fűtőértéke a gáznak. Egyszóval ezért vásároltam meg, hogy főzzek is benne, ne csak süssek. Köszönettel venném, ha olyan írna aki főzött benne és leírná a tapasztalatát. Előre is köszi :)
250. Wenta (válaszként erre: 249. - Martinrobert)
2010. szept. 28. 17:26

Szió!


Én hétvégén grill csirkét csináltam, sütő zacsiban 45 perc 200 fok végén levettem pirítás 250 fok 10-15 p ki milyen pirosan szereti.

249. martinrobert (válaszként erre: 247. - Lyna53)
2010. szept. 28. 17:17
Sziasztok! Új fórumtag vagyok, mitöbb újonc a főzésben is. Visszanéztem a fórum korábbi hozzászólásait, és végülis így jutottam el arra, hogy vegyek magamnak is egy ilyen konvekciós sütőt (Caltronic az enyém, sokban nem különbözhet a többitől, ahogy látom...) Az első rakottkrumplim remekül sikerült (főleg, hogy tulajdonképpen ez volt életem első rántottát meghaladó szintje), azonban alig várom, hogy mást is csináljak benne, csak mivel főzni nem tudok, nem nagyon kísérletezgetnék, maradnék a részletesebb receptek mentén. Esetleg bárkinek itt van receptgyűjteménye kifejezetten az ilyen metódusú sütésre? Hálásan megköszönném annak megküldését. Addig is, szemezgetek innen...
2010. szept. 25. 17:21
Nekem is van egy digitális sütőm, de sajnos ma elromlott 10 hónapja vettem. A kijelzője nem nullázódik le, egyfolytában mennek rajta a számok és így nem működik. Ha valakinek volt már ilyen problémája kérem írja meg. Megpróbálok hétfőn a TOP SHOP-nak telefonálni hova kell javítani küldeni.
247. Lyna53
2010. szept. 12. 17:04

Tatilla!


Örülök, hogy a még fel sem tett kérdéseimre is adtál választ az olajban sütött rántott falatokról. Én ezeket a hozzászólásokat elteszem a sütőm mellé, hogy alkalmasint tudjam használni és ez is most nagyon hasznos volt számomra. Lassan kollektíven össze tudunk hozni egy kis receptgyűjteményt a készülékünkhöz.

A tükörtojásról jut eszembe én a napokban mivel egyedül ebédeltem, a mikróban sütöttről tudok hasonló jókat elmondani, nem spriccelt a zsiradék nem puffogott - pedig már majd 20 éve használom a mikróm. Mindig tanul az ember és továbbra is várom ötleteidet és mindenkiét ki megosztja velünk!

Üdv. és jó főzőcskét!

246. tatilla (válaszként erre: 245. - Lyna53)
2010. szept. 10. 19:47

Kedves Lyna53!

Az olajjal való sütést azért említettem, mert kísérletezéseim során azt tapasztaltam, hogy a ventillátor meglehetősen szárít.Ítt a fórumon más is panaszkodott, hogy majd beletört a foga a gyorsfagyasztott előre panírozott kisütött ételbe. Én először lapos panírozott csirkefasírttal próbálkoztam.Hiába kentem,permeteztem olajjal,az eredmény egy fakó színű, kemény kérgű valami lett! Végül a gáztűzhelyen kötött ki a maradék.A múltkor nem volt kedvem panírozgatni, ezért vettem panírozott, elősütött, gyorsfagyasztott csirkecombokat.A barkácsteflonba öntöttem kb.1/2cm olajat, majd felmelegítettem kb.230C fokon. Amikor az olaj kezdett buborékozni, fagyottan betettem a combokat a teflon edénybe,a felső rácsra,(plusz a magasítógyűrű).Kb.20-25perc alatt szép barnára sült. Félidőnél megfordítottam.Ízre,állagra stb. tökéletes lett!!Annyira jól rotyogott az olaj, hogy a hőfokot le kellett venni 180C fokra. Szerintem a sütési hőfok sok mindentöl függ, de ezt nem akarom elmagyarázni a nálam jóval tapasztaltabb Hölgyeknek.( Egyébként tiszta fizika az egész.) Visszatérek az olajra. Sütés közben minimális olajszag volt. A sütő nem képes megégetni az olajat. Le szoktam szűrni és háromszor is fel lehet használni, mert nem égett, mint a gázon! Tegnap elfelejtettem a teflont megkenni egy kevés olajjal, na gondoltam, hogy a tükörtojásnak lőttek. Csak sót pergettem a nyers tojásra. Én még életemben nem ettem ilyen finom tükörtojást!!!! A gázon hiába csináljuk olaj nélkül a tojást, soha nem lesz olyan az íze, mint a gyorsfőzőben. Érdemes kezdőknek kipróbálni, márcsak a sikerélmény miatt is.

Lyna53, köszönöm a hozzászólásodat.

245. Lyna53 (válaszként erre: 243. - Tatilla)
2010. szept. 10. 14:53

Kedves Tatilla!

Örültem,hogy végre megint megszólalt valaki itt a fórumon -"barkácsfélórádért" :D köszönet. Érdekes ötlet a serpenyő behelyezése a Flavorwave-ba olajjal. Eredetileg azért is vettem meg hosszas olvasgatás-érdeklődés után én is a készüléket, mert tetszett, hogy nem kell a fritut használni -utálom eltakarítani, büdös az olaj, és sok is kell bele és drága.

Ugyan rántott dolgot még nem sütöttem benne, mert a családom lebeszélt a kísérletezésről, majd 1x magamnak.

Viszont nem olyan régen a rádióban egy ismert szakácskönyv író hazai hölgy elmesélte élő műsorban, hogy Ő sem olajban rántja a húst, hanem a bepanírozott húst megkeni olajjal és egy tapadásmentes serpenyőt naturban felmelegít a tűzhelyén és abba teszi bele a húst. Állítólag a családja sem vette észre a turpisságot és mivel elismert szakember a szakácsművészetek terén én el is hiszem neki. Ő is az olajszagra, az olaj árára és egészségtelenségére hivatkozva kísérletezte ki.

Én azért mindkettőt ki fogom próbálni. A "mi" sütőnk pedig nem csodavárásra való, de nagyon hasznos találmány és nagyon sok mindenre lehet használni, csak keresgélni kell a neten.

Üdv. és azért köszi!

244. tatilla
2010. szept. 9. 23:48

Jajj!!

Magdee-nak is köszönöm a sok bátorítást! Tatilla

243. tatilla
2010. szept. 9. 23:41

Kedves Fórumozók!


Kb. 2 hete vettem egy magasító gyűrűvel ellátott légkeveréses gyorsfőzőt (nem a TV-ben reklámozottat). A prospektusban nem volt recept, ezért a neten keresgéltem.

Így találta rá erre a fórumra. Mident elolvastam, majd regisztráltam. (Nagyon barátságos és segítőkész fórum!) Az idő múltával én is elkezdtem kísérletezni a sütővel.

Először pácolt csirkecombokat készítettem, olyan lett, mint a grillcsirke, majd sertés lapockát szeletelve, ez is jó lett! Majd a további kísérletezések során kezdtem

rájönni a sütő korlátaira. (Nagyon sok fórumozó mániákusan olaj nélkül akar sütni a gyorsfőzőben. Lehet, de nem érdemes, mert az étel kiszárad és cipőtalp keménységű

lesz az állandó ventilláció miatt! ) A problémát úgy lehet orvosolni, hogy venni kell egy 25cm átmérőjű vékony falú teflon sütőt. Ha van a családban barkácsoló férfi, a

szegecselt nyelűt is megveheted, mivel kisméretű gyorsvágóval (flex) a szegecseket le lehet vágni, majd kalapáccsal tömöríteni a három szegecset, hogy ne legyen lyuk a helyükön.(Kívülről kell a szegecseket flexezni.) A teflonbevonatra vigyázzatok,meg ne sérüljön,kalapácsoláskor.

Hölgyeknek inkább a csavaros rögzítésű nyeles teflonsütőt ajánlom, mert azt 1 db csavarhúzóval

el lehet távolítani ! (Elnézést a hosszú barkácsolós szövegért, de szerintem nem mindenkinek egyértelmű egy nyél eltávolítása.)

Ha megvagyunk a nyél altávolításával, használhatunk olajat is a teflon sütőben.

Az a tapasztalatom, hogy kevésbé száradnak ki az ételek, ha olajat is használunk. Nem kell megijedni, nem lesz erős olajszag a lakásban, mivel a gyorsfőző nem égeti meg az olajat!

Néhány tanács kezdőknek: Ne akarjatok mindenáron mindenféle ételt elkészíteni a sütőben!!!!!!! A személygépkocsinkkal sem megyünk szántani!!!

A gyorssütő nagyon jó találmány, de nem csodaszer.

Előnyei: - Viszonylag szagtalan sütés.

- Jól látható sütési folyamat

- Gyorsan be lehet avatkozni a sütés

folyamatába akkor amikor kell, mert

látom (és nem akkor amikor gondolom,

hagyományos sütőknél)

- Nem égeti meg az olajat

- Nagyon gyors mosogatás,mivel az olaj

nem ég rá az üveg falára

- Karbantartja az elmét, a kreatívitás

kánaánja !!!!!!!!!!!!!!!!!

Néhány vásárlási tanács. Ha valamit agyonreklámoznak a Tv-ben, nem biztos, hogy jobb az ugyancsak kínai gyártmányú más márkanéven piacra dobott terméktől. Minél több a reklám, annál drágább a termék !!!!!!!!!!

Szertenék helyretenni néhány félreértést. Ez konkrétan a halogén és az infra mánia! Kedves Fórumozók, ha vennétek a fáradságot (én vettem) és nemcsak a recepteket olvasnátok a neten, választ kapnátok a halogén és az infra problémájára!!!!

A fórum kezdeti időszakában nagy tudatlanság övezte a halogénizzó és az infrasugárzás fogalmát. Edison feltalálta a "villanykörtét". A hagyományos izzóban semleges gáz, vagy vákum van. Fényt és infravörös sugárzást bocsájt ki.( Pedig ez nem légkeveréses gyorsfőző!!) A technika fejlődött, jött a halogénizzó.

A halogénizzó belsejében halogén gáz is van. Az izzó karcsúsodott és cső alakú is lehet, mely kvarcüvegből készül. A halogénizzó sokkal nagyobb hőt képes leadni, mint a hagyományos izzó. Ezért alkalmazzák a gasztronómiában! Most térek a lényegre. A halogénizzó emberi szem számára látható fényt és az emberi szem számára nem látható fényt sugároz. A nem látható fény maga az INFRAVÖRÖS SUGÁRZÁS, VAGYIS A MELEG, ami által megsül az ételünk!!!!!

(A kígyóknak van egy érzékszervük, amivel érzékelik a melegvérű élőlények infrasugárzását (hősugárzását)ezért képesek sötétben megmarni áldozatukat, vagyis ők látják a hőt.Ellentétben a kígyókkal mi emberek csak a bőrünkkel érzékeljük a meleget.) Az infravörös sugárzás egy

elektromágneses sugárzás,tehát Nagymamám sparheltje is infravörös sugárzó volt, csak ezt nem tudtam gyermekkoromban!! Remélem, hogy a bizonytalanok kezdik kapisgálni a lényeget!

Ha egy légkeveréses gyorsfőző búrája alatt egy vagy több vékony üvegcső lapul izzószállal a közepén, az nagy valószínűség szerint HALOGÉNIZZÓ lehet, amely egyben fényt és infravörös

sugarakat bocsájt ki, ha áram alá helyezzük.!!

Nem lehet kettéválasztani a kettőt! Nincs külön halogénizzó és infraizzó a készülékben. Ez csak a reklámfogás része. Edison is mondhatta volna, hogy feltalálta a világító hősugárzót. Pedig mondhatta volna, mivel a hagyományos izzó a villamos energia 2-5%-át alakítja át fénnyé!!! Majd még írok, de nem ilyen sokat. Elnézést, ha valakit megbántottam volna. Tényleg a segítő szándék vezérelt. További jó kísérletezést kívánok mindenkinek, Tatilla

Köszönet Holle Anyónak és másoknak a sok önzetlen receptért!!!!!!

2010. szept. 4. 13:11

szerintetek, lángost meg lehet vele csinálni?

Vagy azt inkább serpenyőbe csináljam gázon?

2010. szept. 1. 18:30
A tegnap a sultpaprikat kiprobaltam nagyon jol sikerult 220 fokon tizpercet sutotem majd megforditottam es a masik oldalat is tizpercet sultottem a,a legalso racsra raktam.A kapia es paradicsom paprikat hoszabb ideig kell sutni holnap fogom tanulmanyozni.
2010. aug. 15. 16:36
Nekem a kukorica fozes nem valt be sajnos,pedig a szemek puhak voltak/tejes/
239. tanti
2010. aug. 13. 11:09

Egy sor kukoricát raktam a rácsra és annyi vizet öntöttem alá, hogy félig ellepje. A tetejét teljesen betakartam levelekkel.


Tegnap viszont víz nélkül csináltam - a grillezős partihoz, köretnek, rácson, a legmagasabb hőfokon -, az is szuper lett. Igaz nem főtt, hanem sült kukoricát ettünk.

Sok múlik azon, hogy mennyire "tejes" az alapanyag.

238. Lyna53 (válaszként erre: 237. - Tanti)
2010. aug. 11. 14:56
Köszi az infokat. A kukoricát vízzel, vagy csak a rácsra tetted?
237. tanti (válaszként erre: 236. - Mistvan2)
2010. aug. 11. 09:51

Ezt kipróbálom, jó ötletnek tűnik! kösz

hisz a palacsintát is úgy sütöm, hogy a tésztába keverem a zsíradékot, persze nem ebben az edényben


amióta a pogácsa sütés praktikáját itt olvastam, nálunk is sűrűn készül


kukoricát is főztem, fele idő alatt, megpucoltam és a tetejére tettem pár "takaró" levelet, 10 perc alatt kész lett

236. mistvan2 (válaszként erre: 234. - Magdee)
2010. aug. 9. 02:38
én a tojásba szoktam rakni az olajat, esetleg próbáld úgy is ki :)
235. zena01
2010. aug. 8. 09:52
Gratulálok mindenkinek a sikerekhez. Talán egyszer én is újra nekifogok. Addig is szorgalmasan olvasom a hozzászólásokat.
234. magdee
2010. aug. 8. 09:20

SeeYa mindenki újra!!! /a férj ír most is!!!/

Örömmel olvasom,hogy egyre többen használják most már profi módon,sikerrel ezt a "kütyüt" !/ahogy valaki írta/.

A fagyasztott "RÖSZTI" sütéssel kapcsolatos tapasztalataim:

---------------------------------------------

Ha igazán aranysárga és nem nyers,leragadós,olajtól tocsogós formában szeretnénk elfogyasztani a mirelit rösztit /szerintem a legkiválóbb köret :)/,akkor feltétlenül a FLAWORWAVEben kell sütni.

A magasabb rácson 250 fokon /fagyott állapotban!!!/,kissé olívaolajjal megkenve vagy spriccelve,csak az egyik oldalán sütve kb 18 perc alatt "éttermi minőségre" pirul illetve sül meg.

Grill csirke:

-------------

180 fokon /kenve,spriccelve,2 alkalommal megforgatva/ kb 60 perc!!!

Fantasztikusan puha,ropogós a bőre,gusztusos aranysárga formára készült el!!!!!

Mindenki figyelmébe ajánlanám a szupermarketekben

/Tesco,Lidl,Auchan stb./ kapható,szerintem nem túl drága /viszont semmi dolgod nincs vele csak kisütni/ kapható előpácolt TARJA,KARAJ és OLDALAS termékeket.Hihetetlen,de az első oldal sütése a fenti rácson 230 fokon 8 -9 perc,majd a másik oldal kb 5 perc.Eszméletlenül puha,szaftos,ízes!!!!!!!

A pogácsát /amit lentebb már leírtam/ heti rendszerességgel sütjük,nem tudjuk megunni!!

Sült húsokat,burgonya /hasáb,röszti/,előre panírozott hagyma,brokkoli,karfiol stb.mirelit cuccok csak ebben az edényben készítjük.Az egyik legfontosabb tapasztalat,hogy a sütővel szemben nincs az egész lakásban szétterjedő nagy meleg illetve ételszag!!!!!!!!

Utolsó tapasztalat:

-------------------

A rántott húsok állaga kissé száraz nekem,ezért panírozás előtt olívaolajjal megkenjük.A csirkecombokat kis is filézzük.

Nagyjából most ennyi,szeptemberben ismét próbálok időt szakítani a tapasztalataim közzétételére.

Jó főzögetést,próbálkozást kívánunk mindenkinek...ja és persze kellemes pihenést nyaralást.

SeeYaa

233. emagdi (válaszként erre: 230. - Kinga670217)
2010. aug. 7. 15:09
de persze azért még köszi szépen, hogy leírtad, hogy kukoricát is lehet benne főzni!!! (csak azért írtam, hogy mikróban sokkal hamarabb megvan, mert ott tényleg pillanatok alatt megfő, főleg ha csak 2-3 csövet készít az ember)
232. emagdi (válaszként erre: 230. - Kinga670217)
2010. aug. 7. 15:07
mikróban ugyanez 7 perc alatt megvan :D
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook