Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok a suttogó könyvekről? (Suttogó titkai, A suttogó mindent megold...) Érdemes megvenni őket? fórum

Mit gondoltok a suttogó könyvekről? (Suttogó titkai, A suttogó mindent megold...) Érdemes megvenni őket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
109. drnéni (válaszként erre: 108. - Nyuszko83)
2010. máj. 15. 21:31
A saját módszer mindig a legjobb szerintem.
108. nyuszko83 (válaszként erre: 107. - Drnéni)
2010. máj. 15. 19:03

Nem olvastam, csak hallottam erről a módszerről. Akkor bocsi, hogy összekevertem. Én sem hagytam sírni a nagyot. Saját technikákat alkalmaztunk....


Kíváncsi leszek milyen lesz a tesó, és hogy fog aludni a nagy.

107. drnéni (válaszként erre: 106. - Nyuszko83)
2010. máj. 15. 17:10

Te elolvastad? Egyeltalán nem szabad sírni hagyni a gyereket. Az a Ferber-módszer, vagy mi a fene! Szerintem ha egy esete próbálkoztok, és behisztizik, abba kell hagyni, mert a dolog lényege, hogy a gyerek megszeresse az ágyában elalvást, nem az, hogy beletörődjön! Akkor inkább próbáljátok pár nap múlva legközelebb.


Nálunk egyébként a nagy ha elaludt, ágyúdörgésre sem ébred fel, nemhiogy tesósírásra.

2010. máj. 15. 14:18

Nálunk nem jött be a Suttogó-féle felvesz-letesz, azaz sírni hagyó módszer...


Szerintetek ezt hogy lehet alkalmazni kistestvérnél, ha a nagy már alszik? Hagyom sírni a kicsit felkel a nagy....

105. drnéni (válaszként erre: 104. - SZterkó)
2010. máj. 14. 21:26
Nálunk sem ment, de írja is, hogy ha nem megy, inkább az álometetést erőltessük, mint a megtömést. Nálunk mindkét gyereknél megy az álmetetés, egy-két nap alatt rákaptak.
2010. máj. 14. 10:21
Nincs időm visszaolvasni az elejéig, egy kérdésem van: a megtömés részt én nem értem. Valaki próbálta? És hogy csinálta? Ha 7-kor enni adok, 9-kor nem fog kérni, vagy ha igen, akkor tutti hogy 11-kor nem lesz álometetés mert a száját ki sem nyitja...
103. sara1986 (válaszként erre: 102. - Basset)
2010. márc. 11. 09:48
erről van szó. Te/Ti mindig az igényeihez igazodtatok. Hagytátok h veletek aludjon, amikor arra volt szüksége. Ez pontosan így jó. Ha kényszerítettétek volna arra, hogy a saját ágyába menjen, az törés lett volna. Ez lenne a lényeg, az ösztönös nevelés és az, h ne a gyerek igazodjon hozzánk, hanem mi is hozzá, egymáshoz.
102. Basset
2010. márc. 11. 09:37
Tapasztalataim és kisbabás ismerőseim szerint, ha nehezen is indul valami, egyszer úgyis "beáll", szóval egy idő után találunk megoldást etetésre, altatásra, mindenre. Pl. a mi fiunk babakorában nagyon királyul aludt egyedül, időre. Aztán egy ideig nagyon sokat aludt köztünk (akkoriban született meg a hugi), aztán most megint az ágyában alszik, kb. reggel 6kor jön át, de akkor már inkább beszélgetni", mert fél 7-kor kelés van... Evés meg... Ha tejbegríz van, esznek, mint a kisangyal. Ha leves, főzelék vagy husi, már kevésé...
2010. márc. 11. 09:19
Én pl az etetés meg a többi résszel abszolút nem is foglalkoztam mivel nálunk az jól alakult csak az alvás nem,de már az is!
2010. márc. 11. 09:12
Nem mindenkinek ilyen a babája, ebben szerencsés vagyok, este sem kell altatni csak leteszem és alszik is így nincs szükség könyvekre. Magátol állt be, régen 22-kor aludt azután pedig magátol át állt 19:30 kor fürdik és 8:30 már durmol :)
2010. márc. 11. 09:10
értem, Riti 6-7 kor kel és 8kor eszik. általában 3 óránként. ez nekem jó mert régen nem volt nagy étvágya, kiderült vérszegény, most már kap vasat és eszik rendesen.:)
98. Basset
2010. márc. 11. 09:04
A Suttogóban nagy hangsúlyt fektetnek a rutinra és az író elég rendesen behatárolja, kb. hány órakor (vagy inkább hány óránként) kell enni, aludni, játszani, anyut bulizni hagyni. Erről lenne szó.
2010. márc. 11. 09:01
most lemaradtam kinek kell reggel 8 kor ennie?
96. Basset
2010. márc. 11. 08:54
Hát, szerintem attól, hogy reggel 8-kor kell ennie, még senki sem lett agyalágyult... Mostanában olyan könnyen rámondják az emberre, hogy "csecsemő korában rontották el", azért rossz az óvodában, iskolában, azért veri a feleségét... Bár biztos, sok minden megmarad csecsemőkorban is, de fontosabb, hogy milyen példát mutatunk 2-6 éves kor körül és inkább az a meghatározó. Szóval egy könyvre fogni, hogy a gyereknek pszichés gondjai vannak, szerintem kicsit vicces, nem?
95. pteri (válaszként erre: 71. - Basset)
2010. márc. 10. 18:57
A 43. hozzászóló pontosan leírta, amit gondolok, nem szeretnék ismételni, csatlakozom.
94. Basset (válaszként erre: 87. - Drnéni)
2010. márc. 9. 20:40
Jaaaaj, úgy szeretem ezeket kedves, érzékeny, biztató doktorokaaaaat... Hogy... majdnem mondtam valamit...:SSSSSSSSS
2010. márc. 9. 17:16
Értem,szegeden csak 1 ember lehet benn, volt ismerős, így bejött a párom és az anyum :)
2010. márc. 9. 17:11

[link]


itt elolvashatja, akit érdekel, hogy ki is a dúla ;)

91. sara1986 (válaszként erre: 89. - 6c4944c02f)
2010. márc. 9. 17:08

de itt annyi kísérő jöhet be rajtuk kívül, ahány befér xD

nekem ott lesz a férjem is. (Szent istván kórház)

2010. márc. 9. 16:48
Én szerettem a szülésznőmet,aranyos volt,de nem bántam meg hogy férfi orvos vezette le! Nekem kellett a határozott férfi jellem, nem voltak szimpatikusak a klinikán a nők, ahogy jellemeztétek pokróc egy modora volt..
2010. márc. 9. 16:46
És miért szültök dúlával, nincs más aki bemenjen veletek? Vagy nem akartok családtagot?
88. drnéni (válaszként erre: 81. - Bomee)
2010. márc. 9. 16:45
Viszont végülis úgyis nőnél szül az ember, hisz férfi szülésznő nincs egyse.
87. drnéni (válaszként erre: 81. - Bomee)
2010. márc. 9. 16:44
Bizony lehet nagyon bunkó! Az pl. egy hölgy volt, aki velem közölte, hogy ekkora méhhel sose leszek terhes, ha mégis, úgyis elvetélek! Eddig két terhességből két gyönyörű kislányom van, de hogy mit álltam ki az első terhességem alatt, azt nem kívánom senkinek!
86. drnéni (válaszként erre: 75. - Bomee)
2010. márc. 9. 16:41
De, nyugodtan, csak ideggyógyászati tanácsot ne kérjen tőle!
85. sara1986 (válaszként erre: 84. - Basset)
2010. márc. 9. 15:04

én most fogok dúlával októberben (most...xD)


van sok ismerősöm, aki szült dúlával és sokkal szebb szülésélményeik vannak, mint pl. nekem.

Elég sok jó könyv foglakkozik már ezzel.

84. Basset
2010. márc. 9. 14:53
Naés a dúla? Szült valaki dúlával?
83. Basset (válaszként erre: 73. - Drnéni)
2010. márc. 9. 14:52
A Faber-módszert már az Apádra ütökben is kifigurázták... :)
82. e584b61b26 (válaszként erre: 80. - Bomee)
2010. márc. 9. 09:15
Szegeden van jó néhány nőgyógyásznő szerencsére volt szerencsém egy ilyen tünemény segítségével világra hozni a babámat!Nagyon meg voltam vele elégedve :)
81. bomee (válaszként erre: 79. - Sara1986)
2010. márc. 9. 08:17

Egyetértek. Kíváncsi vagyok az összehasonlításra. Bár hozzá kell tegyem, egy férfi orvos is lehet olyan empátiával teli, mint egy nő, és egy női orvos is lehet olyan pokróc modorú, mint egy férfi. Ez személyiség kérdése is.

Végülis én is mindig szerettem volna nőnél szülni, de nagyon úgy néz ki, h ebben az életemben kiradok ebből. :-)

80. bomee (válaszként erre: 77. - 6c4944c02f)
2010. márc. 9. 07:48

Talán azért, mert nőgyógyásznő sokkal kevesebb van. Nekem viszont nagyon jó tapasztalataim vannak a női nőgyógyászokkal. Sokkal jobb, mint a férfiakkal. Érdekes módon urológus nő is nagyon kevés van, kb vagy 3 az országban! Pedig ezen elv szerint a férfiaknak a férfi urológus lenne a bizarr...

Egy szó, mint száz, az ember nem nőhöz, vagy férfihoz megy a kórházba, hanem orvoshoz. A szimpátia kérdése ettől már független.

De jajaj, de elkalandoztam! :-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook