Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? fórum

Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 9. 14:38

vereoszi 121.: A vevőszolgálatnál "eskű alatt" vallották, hogy két külön fűtőszál van a 35ezres készülékben, és épp emiatt drágább a többinél, amelyekben csak egy fűtőszál van. Ezt azok tudnák bizonyítani, akiknek a drágább, 35ezres készülékük van: kérem írjanak erről pár szót.

A hagyományos fémcső burkolatú fűtőtest a kisebb felületi hőmérsékletének megfelelően a hosszabb infravörös tartományban sugároz. A hullám behatolási mélysége kisebb, inkább felületi hatást okoz. A halogénnal töltött (általában H betűt tartalmaz a típusjelben) kvarcüveg a magasabb felületi hőmérsékletével, rövidebb hullámhosszával mélyebben behatol az ételbe, az elkészítési idő így rövidebb.

Még próba alatt van a készülékünk, később többet írhatok róla. Annyi máris látszik, hogy a cirka 2800 Ft-os fedőállvány jól helyettesíthető két egymásba tett porcelán lapos tányérral: a felső felmelegszik alaposan, de az alsó már nem bántja a munkapultot.

140. Wenta (válaszként erre: 139. - Iren333)
2010. márc. 7. 15:14
Bocsi de az enyém csak két szintes. De sztem lehet csak több lesz a főzés idő mert több mennyiségű a cucc.
139. iren333
2010. márc. 7. 11:41

Wenta134

Köszi a válaszódat de lehet, hogy félre értettél.A Hurkát tudom, hogy kell sütni már kétszer sütöttünk.A Kérdésem az vollt, hogy ehhez hasonlóan 3 szinten lehet-e sütni,nyeres zöldségeket, burgonyát és végül töltött csirkemellet.Valaki készitett ilyet igy vagy hasonlót?

138. tengi15
2010. márc. 4. 13:23

[link]

Ez a teljes recept sor helye, az előző egy ánizsos sütemény recept volt

tengi

137. tengi15
2010. márc. 4. 13:17

[link]

Ezt teláltam, sok recept van az oldalon, de sajnos

német nyelvű, de ha GOOGLE toolbart használsz akkor van fordítási funkció.Persze nem Grécsi szintű :o))

remélem találtok rajta használható receptet

tengi

136. zena01 (válaszként erre: 133. - Iren333)
2010. márc. 1. 18:22
Nem értettem én sem, hogy a reklámban magyar szakácskönyvet ígérnek, és csak angol recepteket küldtek.
135. Wenta (válaszként erre: 132. - Iren333)
2010. márc. 1. 12:12
Felül a hurka-kolbász alul a kápi,burgonya. Kb 40 perc alatt kész. Én párom egy fröccsenésgátlóról leszedte a nyelet és azt ilyenkor rá rakom a hurkira, hogy ne csapja össze a fedőt.
134. Wenta
2010. márc. 1. 12:09
Corában van most akciós ilyen sütő Hauser néven 12900 ft nekem is van. Szuper tegnap halat grilleztem vele isteni 20 perc alatt kész. Sütire nekem nem jött be de húsokat zöldséget gyorsan és jól készít. Nekem kb 1 hónapja van, rendszeresen használom nagy sütőt be sem kapcsoltam pedig szuper villany és zabál mint állat 2500W. Ez csak 1300W j és harmada a sütési idő. 400000 ft ért nem venném meg, de így igen.
133. iren333
2010. márc. 1. 10:55

Sziasztok!

Egy tapasztalat a Top Schop cégről.Lehet, hogy ez is eltünik.

Felhivtam Öket, hogy annyira reklámozzák a szerkentyüjüket nincsen valami receptkönyvük.Közölték nincs néhány receptet leforditott a szakácsuk de nem előirás, hogy recepttel együtt árulják.Kérdeztem akkor honnan tudjuk mit hogyan lehet késziteni,az nem az Ő dolguk.

Jó kis negativ reklám.

Mennyünk leforditotta a csokitorta receptet, a kukának készült ehetetlen lett.

Jó szivvel nem tudom senkinek ajánlani.

132. iren333
2010. márc. 1. 10:47

Sziasztok!

Eltünt a kérdésem,most megismétlem.Valaki probálta, hogy ahogy a hurkát,krumplit és vöröskáposztát süti,úgy lehet sütni alul zöldség,következő szint burgonya és a legtetején töltött csirkemell.

Tegnap csak hagyományosan mertem sütni-hosszúidő

2010. febr. 27. 15:46
Tegnap érkezett a gépem. Első próbálkozás nagyon jó lett: közepes krumplikat jól megsikáltam, félbevágtam. Sóztam,borsoztam,kicsi fokhagymát tettem rá. Néhány darabra egy szeletke vajat raktam,a többire a krumpli nagyságának megfelelő méretű bacont. Mindegyiket külön-külön alufóliába csomagoltam úgy,hogy felül összefogtam,kis batyuk lettek. Felső rácsra rakosgattam,190 fokon 40 percig sütöttem. Gyönyörű ropogós piros lett, a szalonna teljesen kisült,megszórtam frissen vágott snidlinggel, friss salátával,fini vacsora , de ha alulra husi,hal szeletet teszünk, komplett ebéd.
2010. febr. 26. 22:19
Probaltam hasab burgonyat sutni olaj nelkul de nem izlet,sajnos nincs idom kiserletezni.Holnap rovid napom van sult hejas burgonyat szeretnek enni hagymaval es savanyokaposztaval.
129. zena01 (válaszként erre: 128. - Zena01)
2010. febr. 26. 16:30
Na ez, hogy szakadt meg? Elég sokáig kell benne sütni, a 20 perc nem elég.
128. zena01
2010. febr. 26. 16:30
Elég sokáig kell benne sütni, a 20
127. millica
2010. febr. 26. 11:17

Szép napot mindenkinek!

Végre hozzájutottam én is a Flavorwave sütőhöz.

Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve,de sajnálattal látom hogy nem sokan írnak tapasztalatot,mit ,hogyan ,meddig lehet sütni. De majd szépen mindent kitapasztalok.

A mirelit hasábburgonyát egy is olívaolajjal kentem meg hát az íze nem túlzok ,sokkal finomabb mint olajsütőben. A hús szintén isteni.De azért én mindent megkenek egy kis olívaolajjal.

Újabb tapasztalatok?

126. Krisztina22 (válaszként erre: 125. - Irénke52)
2010. febr. 12. 20:02

Szia!

Ne aggódj a miénk is ki-be kapcsol ha elér egy bizonyos hőfokot!:)

2010. febr. 12. 19:57
Sziasztok! Tegnap érkezett meg a masinánk, most indítottam be először. Normális az, h a világítása a sütés közben elég gyakran ki-bekapcsol és közben kattog is? Gondolom ez azt jelenti, hogy az infrát is kapcsolgatja... Előre is köszönöm a gyors választ.:) Irénke
124. margareta51 (válaszként erre: 120. - Iren333)
2010. jan. 27. 21:37
Vasarnap kiserleteztem a tortat sokkal tovabb kellett sutni/a mikroban 700W-10 percet,mig itt 50 percet 187 fokon es meg a mikroba betettem 5 percre/A rizsetfel cseszenyit ket is fel adag vizzel 250 fokra tetem 10 percre,megkavartam es ujbol tiz percre rakta amikor bementem megnezni a vizet mind fel szivta es a rizs szemek kulon kulon voltak,ja meg annyit egy cikk hagymat es egy keves soval izesitettem.Ha elmennek a vendegek akkor lesz idom ujbol kiserletezni.
123. zena01
2010. jan. 27. 17:55
Halat és zöldeket pároltam. Beállítottam 20 percre, de nagyon sokáig nem kapcsolt ki. Megnéztem és visszaugrott 10 percre. Járt már valaki így?
122. veresoszi (válaszként erre: 36. - Kisfüles)
2010. jan. 24. 14:36

Sziasztok!

Most vásároltam én is egy ilyen olcsóbb Flavorwave Turbo sütőt (19.000.-)és előtte tájékozódás gyanánt elolvastam a neten sok mindent. A félretájékoztatás elkerülése érdekében szeretném tisztázni, hogy a néger pasas által reklámozott készülékben sincs külön halogén fűtés és külön egy infravörös fényt kibocsájtó szerkezet. Ugyan is a halogén fűtés (világítás) egymagában képes erre és Ő úgy melegít, hogy infravörös sugarakat bocsát ki, az csak egy TV-s reklámfogás, hogy úgy állítják ezt be mint egy plusz funkciót. E miatt senki ne vegye meg a drágább TV-s terméket.

121. flav (válaszként erre: 96. - Irénke52)
2010. jan. 23. 10:45

Szerbusztok!

Decembertől nekem is van ilyen sütőm.Eddig csak olvastam a hozzászólásokat.Irénke52 által feltett kérdésre a "tető " tisztításával kapcsolatban engem is nagyon érdekelt a válasz , mer mostanában sütöttem egyben bőrös karajt és a kisercegő zsír bizony ráégett a fűtőtestet védő burkolatra. A forgalmazó honlapján megkérdeztem a supporttól, a következő választ kaptam : " Amennyiben rárakódik a zsír a tetején lévő burkolatra, nyugodtan csavarozza le, a csavarok kilazításával le lehet emelni és le tudja tisztítani a lemezt.

Természetesen a garancia élni fog a termékre ugyanúgy, nem veszik el."

120. iren333 (válaszként erre: 112. - Margareta51)
2010. jan. 16. 09:30
Köszi, majd kisadaggal kikisérletezem a rizst és beszámolók róla
119. iren333 (válaszként erre: 116. - Krisztina22)
2010. jan. 16. 09:23
Köszönöm a töpispogi receptet
2010. jan. 14. 19:38
Nincs mit!:)
117. fvarga76 (válaszként erre: 116. - Krisztina22)
2010. jan. 14. 19:30
Köszönöm !!
2010. jan. 14. 17:43

Töpörtyűs pogi:

50dkg lisztet 1 cs. sütőporral,10 dkg zsírral,2 tojással,kevés sóval rétestészta keménységűre gyúrjuk.Ha szükséges tehetünk bele tejfölt(néhány kanállal)!Kinyújtjuk és 25 dkg darált tepertőt kenünk rá!Összehajtjuk.

Hidegen fél órát pihentetjük.Még kétszer nyújtjuk és hajtogatjuk,majd még egy kicsit pihentetjük!Legvégül ujjnyi vastagra nyújtjuk,késsel berácsozzuk.Kiszaggatjuk,tojással megkenjük.12-15 percig sütjük kb. és 180 fokon!!

Remélem ízleni fog!:):)

2010. jan. 14. 15:36

Üdv. Krisztina22

Elkészítettem a tejfölös pogácsádat, nagyon finom,

ízlett az egész családnak. Légyszíves írd le a töpörtyűs pogi receptjét is.

2010. jan. 14. 06:32

[link]


Innen is csemegézhettek.

2010. jan. 14. 06:09

Sziasztok!

Itt van egy pár recept németül. Ha valakit érdekel a google fordító segít. Ha nem boldogultok vele én is segíthetek.

112. margareta51 (válaszként erre: 101. - Iren333)
2010. jan. 13. 23:07
Sajnos ebben nem tudok segiteni meg eddig nem jutottam el.Gondolom egy jenai talba kell tenni a rizset a vizzel es a kivant fuszerekkel es az edenyt racsra tenni hogy alulrol is kapjon meleget.Penteken hejas burgonyat akarok sutni majd beszamolok a tapasztalatokrol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook