Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? fórum

Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
291. zena01 (válaszként erre: 290. - Szöszi71)
2010. dec. 22. 18:31
Nekem is használnom kellene. Tavaly karácsony óta talán tízszer sütöttem benne.
2010. dec. 20. 07:52

Sziasztok!


Nagyon szeretem ezt az edényemet, egyre több dolgot készítek benne:)

289. furge47
2010. dec. 18. 13:15
Én is kaptam egyet elő karácsonyra. Nagyon látványos ahogy sül benne a hús. Ilyenkor derül ki mennyi viz van az egyes húsokban.
288. zena01 (válaszként erre: 287. - Gy.Ibi)
2010. dec. 18. 07:09
Köszi kipróbálom.
287. Gy.Ibi (válaszként erre: 284. - Szöszi71)
2010. dec. 18. 00:10
Én tegnap sütöttem benne,a legfelső rácsra tettem,előtte hústűvel megszurkáltam.15 percre,utána megfordítottam és még 10 percig sült.Az alsó rácsra 2-3mm-es karikára vágott krumplit raktam.Rácsöpögött a zsír,nagyon finom lett,nem repedt szét se a hurka se a kolbász.
286. Lyna53 (válaszként erre: 285. - Pista193)
2010. dec. 17. 15:41

Kedves Pista193!


Lapozz vissza itt a fórumban, nagyon sok hasznos receptet találsz. Tudom, hogy hosszú, de érdemes:D

2010. dec. 17. 11:21

Szevasztok!

Küldhetnétek egy-két receptet sütéssel kapcsolatosan.

Köszi.

2010. nov. 18. 09:59

Sziasztok!


Szeretném ma kipróbálni végre a sütőmet. Szeretnék benne kolbászt és hurkát sütni. Mennyi időre kell állítani, kelle-e alá egy kis víz és melyik szintre kell tenni, hogy ne égjen meg?

Előre is köszi a válaszokat!

2010. nov. 12. 20:23

Jó estét mindenkinek. Elképzelésem sincs,mennyi percre tehetek be tojást, ha lágyan szeretném. Azt tudom, mikróban szétrobban, belülről melegít kifelé.

Azt is tudom, a Flaviban lehet készíteni, de mennyi időre 2-3 perc elég, avagy már sok. Mit érdemes mellé tenni, ha egy finom reggelit fogyasztanék? Segítsen aki tud. Előre is köszi.

282. magdee
2010. nov. 12. 20:04

Szép jó estét mindenkinek!

Sajnos csak most jutott rá időm,de visszaolvasgattam a hozzászólásokat.Úgy látom mostanra a "háziasszonyok" többsége már pozitívan látja,értékeli a FLAVORWAVE világot.Nagyon jó érzés,hogy a sok negatív gondolat mára már szinte teljesen elszállt,és helyette a finom ételekre kíváncsi,kísérletező,tettre kész hölgyek,urak írnak a fórumba!Én gratulálok mindenkinek aki 1-2 próba után nem csak összecsomagolja a készüléket és eldugja a kamra egyik alsó rejtett sötét polcára,hanem valóban szán egy kis időt a próbára,próbálgatásra.Segítsétek / segítsük/ továbbra is egymást a készülék praktkáinak,receptjeinek elsajátításában.

Szép és nem utolsósorban finom gasztronómia élményeket kívánnék mindenkinek!

281. Lebhardt (válaszként erre: 279. - Anusha)
2010. nov. 12. 12:17
Szöszi, első nekifutásra nekem sem sikerült, de ha előbb elolvastam volna itt a fórumon a leírt tapasztalatokat, tanácsokat, biztosan nem hibáztam volna el. Nem olyan bonyolult, ami levan írva, mit meddig sütni főzni az utasításban, az csak irányadó, mindenkinek saját magának kell kitapasztalni mennyi idő felel meg az izlésének. Én pl. 60 percre állítottam a bőrős császárnál, legmagasabb hőfokon, de mostmásr tudom, ahogy én feldaraboltam nyersen, úgy elég neki 40 perc is, ha épp nem töpinek szeretném. És nem árt sűrűn nézegetni az elején szerintem, mert úgy látod, mennyi idő alatt érte el az épp akkori állapotot. Így könnyebb belejönni, mint füzetből. Hidd el, elrontani nem igen lehet, ha egy kicit odafigyelünk.
280. Lebhardt (válaszként erre: 279. - Anusha)
2010. nov. 12. 11:54
Felbuzdulva tanácsodon, visszaolvastam a fórumot, és igen, sok jó dolgot találtam benne, nem beszélve a receptekről is. Ma bőrös császárt sütöttem,a bőre nagyon finom és ropogós, belül nem száradt ki, szaftos maradt az egyik adag. A másik adagot pirosra, húsos töpörtyűnek hagytam bennt, nem csalódtam abban sem. A hasábburgi is jól sikerült, enyhén piros, és mégis ropogós lett, ahogyan szeretem. Kezdem felfedezni-e csoda előnyeit. Köszönöm a jó tanácsokat!
279. Anusha
2010. nov. 12. 11:45

Kedves Lebhardt, a hiba az volt, hogy fordítva kell berakni, ami gyorsabban megsül, azt felülre, addig a hús alul készülget, és amikor a felső részen a krumpli már kész, rakd át a húst felülre pirulni.

Szöszi nem olyan bonyolult, próbáld ki bátran. Mivel átlátszó a sütő, látod mi történik, előbb ki tudod venni, vagy meg tudod fordítani, ha nem sül eléggé feljebb lehet venni a hőfokot, ha nagyon sül lejjebb, távolabb rakni a hőforrástól, vagy közelebb, stb. Ezeket egy normál sütőnél, vagy akár a főzőlapon is ugyanígy kísérletezi ki az ember. Ja, és érdemes visszaolvasni az egész fórumot, a fórumlakók már sok jó dolgot megosztottak itt egymással. Ezúton köszönöm én is nekik.

Rátaláltam az infra- nem infra kérdésem válaszára is, bár még nem tökéletesen világos számomra, ezek szerint amit csak halogén izzóval árulnak, az is sugároz infrát? Annak ellenére, hogy nem piros a fény, és nincs benne infravörös égő?

2010. nov. 12. 07:44

Sziasztok!

Én még nem mertem kipróbálni, de ahogy olvasom nem is olyan egyszerű a használata. Gondolom idővel azért bele lehet jönni mit hogyan és mennyi ideig kell sütni vagy főzni benne.

2010. nov. 11. 20:19
Sziasztok! Én ma jutottam hozzá ehhez a csodamasinához, gondoltam mint a reklámban, mi sem egyszerűbb, rögtön menni fog tökéletesen minden. Hát, mit mondjak, a bepácolt csirkecomb felső rácson igaz 60 perc alatt, de tökéletes lett, alatta viszont a kiegészítésként vásárolt krumpisütőben a sültkrumpli megfőtt. Gondolom azért mert a levegő nem tudta ájárni, mert a csirkecomb kissé összepréselte az alsó színtet. Az eredeto tartozéknál, nem megfelelő a magassítás, jóval kisebb. Ha valaki tudna nekem segíteni, abban hogy sült húst hasábburgival egyszerre hogyan lehet készíteni, de nem egyszemélyesre gondolok, kérem segítsen a helyes használat elsajátításában. Szerintem remek dolog, csak még én vagyok tapasztalatlan.
276. Anusha
2010. nov. 10. 12:29
Sziasztok! Pár hónapja használom ezt a kis sütőt, és szeretem is használni. Bár az idő, mialatt megsüti az ételt, azért hosszabb, mint a leírásban, és bár néha a közepe és a széle nem sül egyformán. Azért egyszerűbb, gyorsabb, és kevesebb zsiradék kell hozzá, mint a hagyományosban. Viszont... Nem hagy nyugodni valami. Van benne egy halogén izzó körben, és van benne egy ventillátor a légkeveréshez. Az infra fényforrás az hol van? Az enyém nem pirosan világít, hanem fehéren/halványsárgán. Az infra nem piros? Imént megnéztem újra a reklámját, és a filmen mikor beszélnek a halogén izzóról, azt mutatja a kép, a ventillátort is, mikor a légkeverésről van szó, de mikor az infráról, csak egy rajzolt nyilacskákkal teli húst látni. Szerintetek hol van benne az infra fényforrás?
2010. nov. 5. 14:50
Sziasztok! Én úgy néz ki nem nagyon boldogulok ezzel a szerkezettel. Valószínű eladom. Ha érdekel valakit, írjon üzit az a.k.beatrix@citromail.hu email címre. Köszi
274. holle.anyo (válaszként erre: 273. - Zsu_123)
2010. okt. 28. 13:26

Igen, 5-6, néha 10 cm :)


Ja igen, alufóliában sült egész krumpli :) Azt is, alsó rácson kb. 20-22 perc.

273. Zsu_123 (válaszként erre: 272. - Holle.anyo)
2010. okt. 28. 13:02

Az e-mail valamiért nem érkezett még meg.

Köszike a választ, és igen, érthető vagy. :-)


Most már egész klasszra sikeredett, mert mindig lágyabbra és lágyabbra hagytam. Persze én csak a mézes-diós-fahéjas változatot készítettem még, mert igen édesszájú vagyok. :-) Mindenesetre a receptet köszönöm, mert nekem nagyon bejön.

Igen, sokkal tömörebb, mint a bolti teljes kiőrlésű készítmények. Kb. duplájára emelkedik meg, nekem olyan 3 cm magas lesz, ha 16 cm-es jénaiban sütöm.


Akkor neked olyan 5-6 cm magas szokott lenni kb, ugye?


Én a krumplit előfőzöm héjában, feldarabolom és úgy teszem be sütőhálóba. Viszont meg kell forgatni - gondolom a többi fajtában is -, mert a tetején sül csak az infralámpa ahogy égeti.


Szoktam még készíteni alufóliában párolt, majd megpírított zöldségeket, mint a kerti grillen. Gomba, héjában burgonya, cukkini stb. Mennyei!!!

Friss halat, meg csirkemellfilét alsó rácson egyszer fordítva, rövid idő alatt kész.

272. holle.anyo (válaszként erre: 271. - Zsu_123)
2010. okt. 28. 12:13

Sziasztok!

Zsu, írtam e-mailt, de bemásolom ide is:


Én nem szoktam olyan keményre gyúrni, kicsit ragadós, de egyben van, inkább puha mint kemény a tésztája. Nekem nem válik el teljesen a kezemtől, tehát egy picit ráragad – remélem érthetően írom. :)


Legtöbbször már rendes sütőben sütöm, mert ott jobban feljön mint a flavorwave edényben. Azt előmelegítem, és közepes hőfokon sütöm kb. 1 órát. De tűpróbával szoktam megnézni. Kicsit ragadósabb a megsült kenyér is, mint egy kenyérsütő gépben sült, vagy a bolti kenyerek. És sokkal tömörebb is. Én a Spar bio tönkölybúza lisztjét szoktam használni, a bio-lisztek között az a legolcsóbb.


A flavorwave edényben 180 °C-on is sütheted ha a 205 °C sok lenne – valaki mintha azt írta volna, hogy megégett a teteje.


Nem szoktam ellapítani, egy kb. 12*20 cm-es szilikon formám van, abban eligazítom, de nem lesz lapos a kenyér, a szódabikarbónától szépen feljön.


Magdee és a férje nagyon jókat ír, érdemes az ő tanácsaikat megfogadni.


Már egy éve használom az edényt és nagyon szeretjük.


Arra jöttem rá, hogy valószínűleg egyáltalán nem mindegy, hogy milyen típusú is az edény. Nekem egy T. Shop-os Flavorwave Turbo Oven Digital készülékem van. Sokáig nem értettem, miért nem érti valaki, hogy kis légkeveréssel, legnagyobb légkeveréssel. Most már tudom. Az enyémen nemcsak a hőfokot lehet állítani, hanem a légkeverés sebességét is.

A nagynénémnek egy régebbi típusú készüléke van, amin csak a hőfokot és az időt lehet állítani.

Abban pl. egész más ideig kell sütni mint az enyémben.

Úgy gondolom ez lehet az oka annak, hogy míg nekem nem ég meg pl. a kenyerem, másoknak igen, mert sok az az idő.

Nyáron fagyasztott csirkemellet sütöttünk a nagynéném csodaedényében, beállítottam a saját edényemben szokásos 30 percre és 20 perc után sokkal pirosabb lett, mint nálam. Ha tovább hagyom, valószínűleg ehetetlen lett volna.


Egyetértek Magdee férjével abban, hogy gyakran rá kell nézni az ételre és mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy az ő edényében mennyi időt igényelnek az egyes ételek.


Egy-két ötlet ami nálam bevált:


- sült krumpli: meghámozom, karikára vágom kb. 1 cm vastagságúra, a felső rácsra teszek egy nyél nélküli teflon serpenyőt - leheletvékonyan olíva olajjal megkenem - beleteszem a krumplit, grill fűszerkeverékkel megszórom, 260°C-on (legmagasabb hőmérséklet) és legalacsonyabb légkeveréssel 20 percig sütöm. Ekkor a krumpli picit felpuffancsosodik, a belseje puha, a külseje ropogós, piros-barna és nagyon finom.


- párolt hal: szintén felső rácsra alufóliába teszek 1-2 szelet fagyasztott halat, megszórom grill halak fűszerkeverékkel, levegőt hagyva összecsomagolom az alufóliát és kb. 15-20 perc 205°C-on. A végén ki lehet bontani a fóliát és legmagasabb hőmérsékleten (260°C) pár percet pirítani.


- bundás kenyér: felső rácson, olajjal kikent nyél nélküli teflon serpenyőben oldalanként 3-3 perc alatt kész a legmagasabb hőmérsékleten.


Mindent meg lehet sütni benne, mint egy hagyományos sütőben is. Összegezve: a fagyott élelmiszereket 205°C-on, a friss húsokat 205°C-on, a burgonyát 260°C-on, a süteményeket 180°C-on vagy 205°C-on sütöm.


Levest főzni még nem próbáltam benne, de pont a légkeverés miatt úgy gondolom zavaros lenne a leves - ha a mosogatás funkcióból indulok ki, ahogy ott keveri a vizet.

271. Zsu_123 (válaszként erre: 143. - Holle.anyo)
2010. okt. 26. 10:04

Sziasztok!

Szerintem is kis adagok gyors elkészítésére alkalmas ez a szerkentyű. És mivel jóval kisebb a légtere, mint egy tűzhely sütője, ezért természeresen kevesebbet is fogyaszt.


Holle.anyó légy szíves segíts nekem, ha erre jársz. Szóval elkészítettem a tönkölyös kenyér édes változatát már többször is. És még mindig nem az igazi. Én olyan keménységűre gyúrom, mint pl. a csipetkét. Szóval elég kemény. A jénait sem kell kikennem, mert minden gond nélkül meg lehet fordítani. Viszont nem akar átsülni, pedig már 1,5 cm-esre lapítottam. Még laposabbra kell formázni? Esetleg lágyabb kell, hogy legyen a tésztája? Úgy egyébként fini a tésztája. :-)

Köszi.

270. emagdi (válaszként erre: 269. - Botalika)
2010. okt. 25. 21:02

hát igen...

szerintem elsősorban arra jó ez az edény, hogy ha kevés ételt szeretnél készíteni, akkor nem kell a nagy sütőt bekapcsolni, hanem csak ezt a kicsit...

269. botalika (válaszként erre: 268. - Emagdi)
2010. okt. 25. 19:05
koszi a tippet de akkor csak keveset lehet fozni
268. emagdi (válaszként erre: 267. - Botalika)
2010. okt. 25. 15:49

hogy érted hogy nem kell másik edényt belerakni?

közvetlenül a sütő aljára akarod rakni a káposztát?

az nem lesz annyira jó, mert a légkeverés nem tud működni.

az alsó rácsot tedd bele a főzőedénybe, és arra rakd a hőálló tálat/edényt amiben főzni-sütni akarsz.

267. botalika (válaszként erre: 264. - Emagdi)
2010. okt. 25. 14:09
koszi szepen akkor a nagyedenybe belerakhatom nemkell masikedenyt is belerakni
266. emagdi (válaszként erre: 265. - Irénke 50)
2010. okt. 24. 19:38
valószínűleg elromlott az időzítője, ha most vetted, akkor még garanciálisan ki tudod cseréltetni v javíttatni
2010. okt. 24. 17:26
sziasztok nem régen vásároltam egy flavorwave turbo gépet, azt szeretném kérdezni hogy miért van az beállitom a idözitést 20-percre, és fél ora mulva még mindig azt mutatja a számlálo hogy 16-perc van még hátra a sütési idöböl köszi airénke
264. emagdi (válaszként erre: 263. - Botalika)
2010. okt. 23. 19:12

szerintem pont ugyanazokat tudod elkészíteni benne, mint egy sütőben

szóval ha a sütőben tudsz töltött káposztát készíteni, akkor ebben a kis sütőben is meg tudod csinálni.


ez nem más, mint egy miniatűr légkeveréses sütő. az az előnye, hogy nem kell a nagy sütőt bekapcsolni, ha az ember csak kevesebb ételt szeretne készíteni.

263. botalika (válaszként erre: 261. - Lyna53)
2010. okt. 23. 17:51
koszi a segitseget de meg nemtudom, hogy toltottkaposztat lehet e benne fozni vagy csak sutogetni
262. emagdi (válaszként erre: 261. - Lyna53)
2010. okt. 23. 17:44

igen, elhiszem hogy így mutatják, csak hát magától a mosogatószer tuti nem párolog el, max rászárad :((


még akkor is marad rajta, ha az ember nem rendesen öblíti le mosogatás után.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook