Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? fórum

Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 13. 16:37
Alul mindenképpen legyen rács, mert így alulról is éri a visszavert hő az edényt.
110. jadery
2010. jan. 13. 15:29

fvarga köszi a megerősítést:-)


Viszont továbbra is marad a hezitálás, hogy rácsok nélkül magában a sütőtálban lehet-e rétegezve bármiféle kaját sütni, vagy csak a rácsra tehető hőálló edényben.


Ha valaki próbálta már, kérem segítsen:-)

109. fvarga76 (válaszként erre: 107. - Jadery)
2010. jan. 13. 10:40
Így igaz. Hülyeséget mondott.
108. fvarga76 (válaszként erre: 107. - Jadery)
2010. jan. 13. 06:40
Igy igaz.Minden hőálló edény ami belefér használható rácsra téve, de ellenőrizd, hogy a fogóval ki tudod-e venni a ráccsal együtt mert nagyon meleg.
107. jadery
2010. jan. 12. 21:09

Sziasztok!


Kezdeti stádiumban vagyok, még csak nézegetem...


Rakottbizgentyűket pl. rakottkrumplit is lehet benne készíteni? Esetleg valaki próbálta már?

Tortaformát lehet beletenni?

A jól "felkészült" eladó tájékoztatása szerint csak a kiegészítő tálcákat, tálakat lehet használni.. Korábbi hozzászólásokat olvasva hülyeséget mondott:-)

106. iren333 (válaszként erre: 105. - Fekris)
2010. jan. 11. 16:51

Mirelit rántott csirkemellet és sonkával,sajttal töltött rántorr pulykamellet sütöttem együtt alsórácson 205 fok,12 perc után forgatás még 14 perc,végül 240 fok 4 perc és tökéletes lett.

Közben a felsőrácson mirelit hasábburgonyát 3ütöttem 205 fok 20 percig, hussal egyidőben megkevertem, az utolsó 4 percnél kivettem.

105. fekris
2010. jan. 11. 14:36

még lenne egy kérdésem: előre panírozott fagyasztott húst sütöttetek már benne?megsül ugye?

köszi ha vki válaszolna!üdv!

104. fekris
2010. jan. 11. 08:58

tényleg írd már le légyszi hogyan készíted a rizst?!belerakod egy jénai tálba pl. és úgy be a flavorwave-be?köszi!

a rántott húst úgy bepanírozva rárakjátok a felső rácsra és megsül?

103. zena01
2010. jan. 10. 15:51
A legutóbbi sütésem alkalmával (180 fokra volt beállítva) sűrűn kapcsolt ki és be. Ez normális?
102. zena01
2010. jan. 10. 15:46
Megint kiszáradt a zöldségem, pedig megforgattam olivaolajban. Hol ronthatom el? A hal viszont finom lett.
101. iren333 (válaszként erre: 60. - Margareta51)
2010. jan. 10. 12:06

Karácsonyi ajándék a készülékünk, még most kisérletezünk.

A felsorolűásodban olvasom, hogy a rizsnek mennyi idő kell.Nem tudod véletlenül, hogy ezt miként lehet ebben a készülékben elkésziteni.

Esetleg valaki tudja? Megkösszönném a segitséget.

100. iren333 (válaszként erre: 82. - Margareta51)
2010. jan. 10. 12:04
NAGYON JÓ, HOGY TALÁLTÁL NÉHÁNY RECEPTET EZ IS EGY KIS ADALÉK A KINLÓDÁSUNKHOZ.SAJNOS KEVÉS ÉS MAGA A RECEPT IS HIÁNYOS PL.SOK ESETBEN HIÁNYZIK A MENNYISÉG, MIÉYEN EDÉNYBEN STB.
99. iren333 (válaszként erre: 80. - Fvarga76)
2010. jan. 10. 11:23
Hát ez a pumpás dezodor flakon nagyon ötletes, csak igy tovább!
98. iren333 (válaszként erre: 90. - Krisztina22)
2010. jan. 10. 11:01

Elöszőr is BUÉK!

Köszönöm én is a sok jótanácsot amit, bárki megkeresésére irtál.

Nagyon szeretjük a töpispogit, légyszi leirni a receptet.

Ha esetleg azóta ujabb receptjeid vannak azt is megköszönöm.

Még csak tántotthúst, kolbászoskarajt,nyers és mirelit krumplit sütöttem az jólsikerült.

97. zena01
2010. jan. 9. 18:22
Holnap halat csinálok párolt zöldséggel remélem nem szárad ki.
2010. jan. 9. 15:25
Olvasgatom a fórumot és sok mindent megtudtam a főzésről,örülök neki - most akarom megvenni és a tisztítással kapcsolatosan lenne egy kérdésem: azt mutatják a TV-ben is, hogy az üveg részét hogyan kell tisztítani, de a tetejében lévő fűtőrendszert nem piszkolja el a főzés? Ha igen azt hogyan kell tisztítani? Előre is köszönöm a választ.
95. Krisztina22 (válaszként erre: 94. - Graffity)
2010. jan. 7. 20:07
Szívesen:)
2010. jan. 7. 19:20

Köszi a receptet!! Én is hideg tejjel imádom a friss pogit! :)))

A kiegészítő csomagot mindenképpen ajánlom, több lehetőséget ad, és jó minőségű. Nem ég rá semmi a tálcákra, nagyon jó tapadásmentes és egyszerűsíti a dolgunkat több ételféleség elkészítésében. De pl. jénait is lehet beletenni, meg bármilyen hőálló dolgot, amit egyébként a sütőbe is lehet.

2010. jan. 7. 16:29
Bundás kenyeret a pirítotálcába sütöttem amit vékonyan beolajoztam. Nekem leragadt helyenként és csak a közepe pirult meg rendesen. Mit csinálhatok rosszul?
92. Krisztina22 (válaszként erre: 91. - Fekris)
2010. jan. 7. 14:18

A rácson sütjük.Alsó és felső rácson egyszerre.

Mi megvettük a kiegészitő csomagot és abba van egy "tálca"szerűség:D abban csináltuk a kakaós csigát.De a pogit is nyugodtan lehet abban készíteni.

91. fekris
2010. jan. 7. 14:11

a pogit csak a rácson sütöd vagy belerakod valamibe és úgy?

valaki megvette már a kiegészítő csomagot és jó-e tényleg?

2010. jan. 7. 14:02

Sziasztok:)

Pogi recept:fél kg lisztet 1 Rámával összemorzsolunk+ 1kanál só(nekünk zsírral jobban izlett,20dkg kell belőle)

Majd beleteszünk 20dkg tejfölt és 2 tojássárgáját.Fél dl langyos cukros tejbe felfuttatunk fél élesztőt.Összedolgozzuk!

Nem túl vékonyra nyújtjuk,berácsozzuk,kiszaggatjuk,megkenjük tojással és sajt a tetejére.Ezután legalább 1 órát kelesztjük!!Kb 12-15 percig sütjük 180fokon!

Nagyon fincsi!!Mielött megvettük a gépet már akkor is csináltuk ezt a pogi,hát én imádom főleg még langyosan jó hideg tejjel.Hmmmm:):)

Ma pedig töpörtyűs pogácsát sütöttünk benne bár azt én annyira nem szeretem.

Akinek szüksége van a receptre az kérje bátran:)

2010. jan. 7. 13:39

Ja és a melegszenyót csak a rácsra teszem, nem kell a pirítótálca. Egyszerre két sor is befér.

Húúú, az a dezodoros-flakonos olajspriccelős ötlet díjnyertes lett nálam!! Köszi :)))

2010. jan. 7. 13:33

A bundikenyeret és a rántottát a pirítótálban készítettem, és igen egy kevéske olaj kell alá, és a kenyereket is meg kell természetesen fordítani. Nem pont ugyan olyan lesz az íze, de nekem így még jobban ízlett. Nem hiányzik belőle egyáltalán az a rengeteg olaj.

Melegszenyót lehet alső és felsőrácson is, sőt egyszerre mind a kettőn is.

Levest még nem próbáltam, de szerintem nem is fogok, arra ott a Zepter, abban is nagyon finom a leves.

Én a sült krumplit kicsit megkenem olivával, (nyers krupliról beszélek, nem fagyasztottról) és felsőrácson beleteszem a kosárkába, közben egyszer kicsit megmozgatom. Nekem nem volt még nyers a közepe. 240°C-on sült 15-18 percig.


Krisztina22, annak a poginak a receptjét is leírnád nekünk? Nagyon megköszönnénk!! :)


Aki még nem merte kipróbálni, azt arra bíztatnám, hogy tegye meg minél előbb. Én is pár napig csak nézegettem, aztén egyik délután nekiálltam, átnolvastam az igen gyatrának mondható információs füzetet, és recept híjján elkezdtem kipróbálni a dolgokat, és közben jegyzeteltem, hogy mit hány percig és milyen hőfokon készítettem. Higyjétek el nem ördöngősség, mostmár bátran főzök benne, szinte minden nap használjuk. A grillcsirkét tudom ajánlani kezdőknek, mert nem lehet elrontani. 1 egész csirke befűszerezve ízlés szerint, (én jó sok fokhagymát teszek rá, még a bőre alá is dugdosok, meg fűszersót is) kevés olivával megkenve 205 fokon kb 1 óra alatt kész, közben persze 1x 2x nem árt megfordítani. Irtó fincsi!!!

Remélem valaki hasznát veszi a tapasztalataimnak!!

Jó főzőcskézést!! :))

87. fekris
2010. jan. 7. 12:48

én is kaptam karira egy ilyen masinát és lenne egy-két kérdésem:

valaki készített-e már benne levest?

valaki írta, hogy készített már melegszendvicset benne, az alsó v. felső rácson?


jó lenne, ha valaki tudna válaszolni!köszi!

86. zena01 (válaszként erre: 85. - Likerm59)
2010. jan. 6. 20:01
Tésztát még nem mertem benne sütni. A sült krumpliban nem tudok segíteni, nem szoktam sütni, mert nem szeretem
2010. jan. 6. 18:22

Én is vettem Flavorwave Turbo Főzőrendszert. Szeretném ha valaki segítene, hogy kell benne hagyományos hasáb burgonyát sütni, nem fagyasztott hanem nyers burgonyából. Nekem a közepe kemény volt, egyébként szép pirosra sült.

A hűs amit sütöttem: a csirke, tarja, kelt tészta minden nagyon jól sikerült. Egyedül a burgonya nem lett jó.

2010. jan. 6. 14:20

Kedves Graffity!

A rántottát, bundás kenyeret,melegszendvicset pirítótálban készíted? Teszel alá kis olajat ?

2010. jan. 6. 12:51

Boldog Új Évet mindenkinek!!

Mi is ebben sütöttük a karácsonyi vacsit, rántott ez meg az, grill pipi. A gombát pl. úgy csináltam, hogy előtte bekentem egy kis grill-zöldségfűszeres oliva olajjal, alufóliába tekertem és úgy tettem be felső rácsra, alulra előzőleg bepácolt halfilét tettem. Kb. 20 perc alatt kész. Grill tálcán a hasonlóan bekenegetett szeletelt cukkíni is nagyon fincsi lett. Mi is sütöttünk már hurkát, bundás kenyeret, tojásrántottát, és melegszendvicset is. Na a melegszendvics állat fincsi lett. Én úgy csináltam, hogy a kenyér mindkét oldalát bekentem vékonyan oliva olajjal. De csak épp hogy. Ettől olyan fincsi ropogós lett az alja is!! Teljesen más íze van mint a hagyományos minigrillemben volt. Sokkal finomabb lett.Mióta megvan, nem is használunk csak kizárólag oliva olajat. Olyan kevés kell belőle, hogy így megengedheti az ember magának. Mondjuk én jobban is szeretem, csak hát ugye eddig egy vasárnapi rántotthusis menühöz többe került volna az olaj mint a hús :))))

Köszi mindenkinek az ötleteket, igykszem írni ha lesz valami új amit kipróbálok.

2010. jan. 5. 11:25

Itt talalhato letoltheto receptek


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook