Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? fórum

Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
321. boanka (válaszként erre: 314. - -csá-)
2011. febr. 8. 19:31

A grillpipót mi is ki akarjuk próbálni, de csak combból, a párom a többi részét nem eszi meg.És én sem:-)

Köszi a tippeket,akkor nem takarom le,csak félek, hogy meg fogja égetni a felszínét. Hány fokon szoktál benne húst sütni? Teszel az edény aljába vizet? Azt mondják akkor egyszerre párolódik és pirul is? Sok a kérdés, igaz?:-))

320. emagdi (válaszként erre: 319. - Szöszi71)
2011. febr. 8. 16:09
a tervek szerint igen (igazából a macskáknak akarok sütni grillcsirkét)
319. szöszi71 (válaszként erre: 318. - Emagdi)
2011. febr. 8. 14:30

Nagyon szívesen! :)


Te is kipróbálod?

318. emagdi (válaszként erre: 317. - Szöszi71)
2011. febr. 8. 14:30
köszi:)
317. szöszi71 (válaszként erre: 316. - Emagdi)
2011. febr. 8. 14:28
Én kb. 1-1,5 kg-os csirkét szoktam venni, ezt befűszerezem sültcsirke fűszersóval (1 zacskónyi el is fogy), amit kívül-belül bedörzsölök, majd az alsó rácsra teszem és 60 percig 200 fokon sütöm, de félidőnél megfordítom. Nem teszem sütőzacskóba.
316. emagdi (válaszként erre: 314. - -csá-)
2011. febr. 8. 14:18

hogyan sütitek benne a grillcsirkét?

(zacskóban sütitek-e, milyen fűszerkeverékkel, mennyi ideig, hány fokon? )


előre is köszi:D

315. szöszi71 (válaszként erre: 314. - -csá-)
2011. febr. 8. 14:00

Egyetértek Veled:)


Isteni benne a grillcsirke, személy szerint egyik kedvencem lett mióta ebben a sütőben készítem:)

314. -csá- (válaszként erre: 308. - Boanka)
2011. febr. 8. 13:52

Ez egy nagyszerű sütő! Olyan grillcsirkét lehet vele sütni, hogy az ember a tíz ujját megnyalja utána a gyönyörtől.

Boanka: húst érdemes a felső tálcán sütni, illetve már többször elhangzott a hozzászólásokban, hogy a sütési idő függ a hús, illetve az alapanyag súlyától. Álltalába azt lehet mondani, hogy 1kg = 1 óra. Fontos még azt is tudni, az infrasugárral való főzésről, hogy nem érdemes alufóliával letakarni a sütnivalót, mert megakadályozod (leárnyékolod), a sugarak útját. Ezáltal meghosszabbodik a sütési idő.

313. boanka (válaszként erre: 312. - Vadalma12)
2011. febr. 7. 20:18

Úgy láttam ezek egy kaptafára készülnek. Következő kiszemeltem egy 3 az egyben szendvics goffri és husisütő,valami hasonló noname:-)

Azt legalább nem kell tanulni:-)))

312. Vadalma12 (válaszként erre: 311. - Vadalma12)
2011. febr. 7. 18:51
Vagyis Clatronic (nem nix) - csak a rend kedvéért :)
311. Vadalma12 (válaszként erre: 310. - Boanka)
2011. febr. 7. 18:50
Az az igazság, hogy én is most tanulom. Az enyém Clatronix, de szerintem tök egyformák :)
310. boanka (válaszként erre: 309. - Vadalma12)
2011. febr. 7. 18:40

Szia Vadalma!:-)

Én is a hőfokra tippeltem, egyébként 180 fokon próbálkoztam. Miután kész lett a krumpli,levettem a magasítást és a husikat sütöttem tovább, ugyanúgy az alsó rácson. Lehet, hogy felülre kellett volna tennem? Csak attól féltem, hogy megégeti a felszínét, belül meg nem sül meg. Legközelebb megpróbálom letakarni fóliával és úgy sütni nagyobb hőfokon, végülis a nagy sütőben is így szoktam.

Jó kis edény, csak ki kell tapasztalni mit hogyan...

309. Vadalma12 (válaszként erre: 308. - Boanka)
2011. febr. 7. 15:58

Sziasztok

Boanka, szerintem a hőmérsékletet kell magasabbra venni, nem? Amúgy a csülök nehezen fő/sül meg. A csirke és a krumpli hamar megvan, de a csülök szerintem kétszer annyi időt igényel.

308. boanka
2011. febr. 6. 17:56

Sziasztok!

Vettem egy orion légkeveréses edényt,ma sütöttem benne 4 db.csirkecombot és 2 db.bőrös csülköt alsó rácson,felsőn kockára vágott burgonyákat. Hát nem tudom....mire minden kész lett,röpke 3,5 óra volt. Itt meg írjátok, hogy mennyire lerövidülnek a sütési idők. Akkor én valamit nagyon nem jól csináltam:-)

Vajon hol rontottam el? Tapasztaltabbak 5leteit várnám mi lehetett a gond?

2011. jan. 16. 20:40
Sziasztok! Mi is ezt vettük a családnak karácsonyi ajándékként. Nagyon jó. A héjában sült krumpli a nagy légkeveréses sütőmben 1 óra, ebben 20-25 perc. Semmit nem kell tenni vele, megmosni lehet alsó és felső rácsra is tenni, mindkettőre teszek, ha többen vagyunk és nagyon finom lesz. De ha megtisztítjátok a burgonyát, hosszába félbe vágjátok és olvasztott sós vajba, eseteleg sós kacsazsírba forgatjátok, úgy teszitek a rácsra, akkor szép piros lesz és nem kell sütés után a burgonya héjával bajlódni. Megéri kipróbálni, a zsiradék többsége lecsöpög az aljára, nem lesz zsíros. A csirkét és egyéb húsokat pedig valóban sütőzacskóban a legjobb elkészíteni, ha már puha, kiváni a zacsi tetejét, nagyon szép szine lesz és finom is. Csírke mellett is már sütöttem benne, nem szeletelem el,csak a két lebenyt ketté vágom. 1-2 napra bepácolom a csodapácomba (de elég 1-2 óra is, ha nincs rá több idő és úgy szaftosan jénaiba beteszem, kb. 5 percenként megfordítom. A csodapác: vöröshagymakrém, fokhagymakrém, mustár, piros arany, étolaj, fehér v. vörös bor - a hústól függően. Marha húst akár 4 napig is lehet benne pácolni. Csodákra képes.
2011. jan. 16. 16:31
Szasztok, karácsony óta nekem is is van ilyen csodaedényem. Mivel kísérlezető kedvű vagyok egyébként is, annak ellenére, h. a tájékoztatóban szinte semmi nem volt, azért készítgettem benne ezt-azt: szilveszterre sült malacot, de készült már benne sült krumpli, hurka és kolbász, pangasius többször is. A natúr hal nagyon jó lett, de másik alkalommal paníroztam oliva-zabkorpa-petrezselyem-só-citrom keverékkel, s ez a bunda levált róla. Lehet, h. azért, mert nedves volt a hal:1 napig állt fokhagymás tejben (majd próbálkozom még). De az is baj lehetett, h. először beraktam a krumplit, majd félidőben rátettem a halat.A mai ebéd: zacsiban sült, grillfűszerrel beszórt csirkecomb volt s grillezett zöldség, itt már előrelátóbb voltam, mert alulra tettem a husit, majd mikor láttam, h. a hús majdnem kész, akkor föléraktam a magasabb rácsot egy serpenyővel, abba a zöldséget, s így sült. A zöldséget ecsettel bekentem paprikás mogyorolajjal, isteni lett. Hál Istennek, még nem rontottam el benne semmit. S ma rátaláltam erre a fórumra!!!:):) Végigolvastam, diplomás lettem turbóedényből.
2011. jan. 10. 08:16
A légkeveréses sütőben sztem finomabb és inkább ropogós marad :)
304. zena01 (válaszként erre: 299. - Szöszi71)
2011. jan. 9. 21:07
Köszi, de ezt lábosban is meg lehet csinálni. Mitől különbözik a kettő?
303. zena01 (válaszként erre: 301. - Zsike62)
2011. jan. 9. 21:06
A zöldség nekem is megégett. Ami meg nem volt égett az kiszáradt.
302. Gy.Ibi
2011. jan. 9. 20:59

Én grillsütőként használom,krumplit alufóliába csomagolva héjastól,vagy szeletelve,pár percig előfőzve teszem bele.Sima sütőben vagy serpenyőben is így szoktam.

2-3mm-es laposra szelve sütöttem már az alsó rácson úgy,hogy felette sült a hurka-kolbász.Az ropogós lett.

301. zsike62
2011. jan. 9. 20:48
Szeretnek kerdezni, hogy a sutoben sult krumlit hogy kell sutni, mert nekem eleg rossz lett. Zoltdseget akartam parolni az megegett.Bundaskenyeret, es parizsi szeletet gondolom meg kell kenni olajjal es ugy. Ha valaki keszitett szivesen veszem tanacsat. Koszi
300. Ircsi45
2011. jan. 8. 22:14
Szép jóestét mindenkinek. Nekem is van ilyen csodakészülékem, de még most tanulgatom, szeretném kérdezni, hogy lábast lehet-e beletenni?, vagy főzeléket, levest lehet-e benne főzni? Ha valaki már készített, szivesen veszem a tanácsát.Köszi
299. szöszi71 (válaszként erre: 298. - Zena01)
2011. jan. 7. 09:58
Nekem szerencsére semmi gondom a zöldségekkel. Én úgy szoktam készíteni, hogy az üvegedény aljára vizet teszek, ebbe beleteszem a zöldséget, fűszerezem és kb. 170 fokon párolom őket kb. 20 percig, persze ez függ attól, hogy milyen zöldséget készítesz, közben néha megkeverem, így nem ég meg.
298. zena01 (válaszként erre: 294. - Szöszi71)
2010. dec. 30. 21:16
Eredetileg én is ezért vettem. A hússal semmi gond nincs, de a zöldségek kiszáradnak és megégnek benne. Te hogyan csinálod, hogy finim legyen?
297. Zsu46 (válaszként erre: 276. - Anusha)
2010. dec. 30. 17:05

Szia Anusha!Utána néztem a halogén és infra dolgoknak. Pár idézetet berakok, amit találtam erről a témakörről.

"Az infravörös sugárzás szélessávú forrásaiként az adott tartományban sugárzó eszközöket használnak. A közeli infravörös tartományban többnyire halogén lámpát."

"Az infraszaunánkban infra-halogén lámpa biztosítja az infravörös sugárzást."

"A halogén fényforrások a látható tartományon (380nm-780nm-ig) kívül az infra és az UV tartományban is sugároznak."

"A CO-2000H az ételek elkészítésénél a következő technológiákat alkalmazza: A halogén fűtőszál az elektromos áramot erőteljes fűtéssé alakítja, valamint infra sugarak kibocsájtásával növeli a hatékonyságot és tökéletesíti a sütést!"

Tehát nem kell aggódni, nincs külön infralámpa, mert a halogén bocsájtja ki. Ezért aztán nagy szemfényvesztés,ami a reklámokban van. A múlt héten Sp..ban volt kapható akciósan 11000 Ft-ért ugyan azt tudja, mint a többször emlegetett 29000Ft-os, ami most akciósan 19000Ft. Sőtúgy is rákereshetsz, hogy konvekciós(légkeveréses)sütő, ott recepteket is találhatsz, mivel ua. jelenti, minta a Flavorwave Turbo.

Szóval, nyugi!

BUÉK!

296. Sissy86 (válaszként erre: 295. - Gy.Ibi)
2010. dec. 30. 10:57

Köszönöm a választ.

Tegnap tepertös pogit csináltam benne, ez volt az első probálkozásom és egész jól sikerült.

295. Gy.Ibi (válaszként erre: 293. - Sissy86)
2010. dec. 29. 22:16

Én grillsütőként használom csak,arra nagyon jó.A mikrohullámút melegítésre,a kenyérsütőt dagasztásra,ezekben a legjobbak szerintem.Van egy elektromos kuktám,abban főzök.Benne fél óra a marhapöri.

Tésztát,főzeléket úgy lehetne benne,ha a rácsra teszel egy edényt,jénait.

Szoktam paradicsomlében tésztát főzni,de még nem próbáltam benne.

294. szöszi71 (válaszként erre: 291. - Zena01)
2010. dec. 28. 09:11

Én egyre többet használom, nagyon megszerettem. A husikat és a zöldséget már csakis abban készítem el.

Sztem kezd el Te is többet használni:)


B.Ú.É.K!

293. Sissy86
2010. dec. 27. 20:11

Sziasztok!Én is kaptam egyet karira és nem kaptam hozzá semmi leírást.1-2 jó receptet már kiírtam innen de azt egyik írásban sem találtam hogy tésztát hogy lehet benne főzni és főzeléket hogy lehet benne készíteni.ha valaki tudna nekem segíteni megköszönném.

B.U.É.K.mindenkinek!

2010. dec. 26. 11:16

Hali ! Én is kaptam magamnak 60-ik szülinapomra. Első próbálkozás egyben csirke, kb másfél kilós, olajjal bedörzsölve, majd sóval bedörzsölve, hasüregbe 1 db szegfüszeggel teleszurkált, fahéjjas alma-majorannával, alsó rácsra téve. Ez nagyon jól sikerült, próbálkoztam egybe karajjal - NE TEGYÉTEK, olyan lett mint a cipőtalp, jól kiszáradt, a száleken megégett, protézissel rághtatlan. Fiamnak izlett, de ő még csak 37 éves és sok foga van. De olvasomm lentebb, hogy alufóliában előpárolva, majd később kibontva a fóliából kicsit rápiritva kellett volna. Majd legközelebb.

Szilveszterre bőrös malac tarja lesz: előtte való nap a másfél kilós husi bőrét bekockázni, fokhagyma-vörösbor-só-olaj keverékkel jól bedörzsölni, és alufóliába becsomagolni. (mint a kerti grillhez) Szilveszer napján a sütőt 200 celziuszra és 40 percre beállitani, majd az alsó rácsra fóliástól rátenni a husit. Ha csengetett, a fólia felső részét kibontani, majd visszatenni újabb 200/30-ra.

A lencsefőzeléket addig hagyományosan megfőzöm mellé a tüzhelyen. Remélem mindenkinek izleni fog ! BOLDOG ÚJ ÉVET !!!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook