Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? fórum

Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
231. Lyna53 (válaszként erre: 230. - Kinga670217)
2010. aug. 7. 14:58

Szia!

A kukoricát én kuktában főzöm megpucolva, és néhány szép héját a tetejére teszek, sózom és felöntöm vízzel. A kukta fütyülésétől számított 8 perc után lekapcsolom a villanytűzhelyemet. Frankó puha lesz. Szerintem Flavorwave-ben tovább tart.

A napokban pácolt tarját sütöttem a Flavor-ban alsó rácson (rács megkenve) 250 fokon 10 percig oldalanként. Isteni lett!!!! Csak dicsérni tudom a kitalálóját.:D

2010. aug. 7. 14:50
Ma főtt kukoricát készítettem a Flavor Wave edényben, teljesen finom lett. Először kicsit izgultam, mert mostanában elő sem vettem, mert az elején semmi sikerélményem nem volt. A kukoricának friss, csemegének kell lennie, egyébként kuktában vagy fazékban sem lehet finomra megfőzni. Alsó rácsra tettem 6 cső kukoricát, teljesen a héjában, amiben teljesen megpárolódott. 25-30 perc szükséges hozzá 250 fokon. A kukoricák alá vizet tettem, úgy, hogy egy részét ellepje a víz, de a nagyja kiálljon belőle. Nem baj, ha a héja kicsit megbarnul, néha meg kell forgatni. - Nagyon jó csemege, és tényleg hamar megvan.
2010. aug. 1. 15:08
Ha van valakinek tapasztalata az ecler/ekler sutesnel/?annyit tudok 200 fokon kell sutni rendes lerben nem szabad a gaz suto ajtojat ki nyitni,na ennel a szerkentyunel hogy kelt?
228. tanti
2010. aug. 1. 13:21

Miért cikizetek egymást?:(

az egyiknek van türelme, a másiknak nincs a próbálgatáshoz. Meg az alapanyagok sem olcsók.

Magdee párja nagyon jól összefoglalta a szükségeseket.



mistvan2: ez a hülyefüzet fordítása, ha jól emlékszem..., egy szavát se higgyétek el!

már az első ponttal vitatkoznék, hisz a lágy tészta tovább sül, így alulra kerül (legalább is nálunk) és nem max-on,hanem közepesen, a többi marhaságra, meg kár pazarolni az időnket.


Ma egészpipi és rántott zöldségek volt a menű, némi szalmakrumplival.

Jelenleg sülnek a csokis muffinok.

227. mistvan2 (válaszként erre: 226. - Zena01)
2010. júl. 30. 03:04

Azért mert nem vagy képes sütni.

Nézd milyen rendes vagy, megtanítalak főzni.

De mielőtt tanácsot adnék, elárulom az a kis könyv amit keresel, irtó szarul van megírva, tuti nem értenéd meg a benne írtakat.


1: ha lágy alap anyagból akarsz csinálsz valamit "tészta" akkor a felső rácsra rakd és 220 fokra

2: ha szilárd "hal filé, fasírt vagy hasonlót" akkor megsütni, bárhová rakhatod és akár max hőre

3: ha vegyes állagú alapból akarsz valamit csinálni, mint például a rakott krumpli akkor 1 tálba és alufóliával kell

4: nyugodtan állíts be max időt, és minimum 3 percenként néz rá, ne hogy leégjen.


ha ezeket betartod akkor minden rendben lesz, mert nem fog leégni, szará aszalódni "ha nem azt akartad", és rosszul sülni meg.

226. zena01 (válaszként erre: 223. - Tanti)
2010. júl. 29. 19:23
Ügyes vagy. Én már hónapok óta nem használom. Meguntam a sok félresikerült ételt.
225. tanti (válaszként erre: 217. - Lyna53)
2010. júl. 29. 10:27

Nem kell feltétlenül olajspray! Van ecseted vagy kenőtollad?, de végszükség esetén az ujjacskáidat is használhatod vagy olajba mártott kéztörlő galacsinnal is bekenheted a rácsot vagy akár a húsokat is:)


korábban meg írták a kitisztított pumpásdezodor flakont is

224. tanti (válaszként erre: 222. - Mistvan2)
2010. júl. 29. 09:51

20-22 cm-es átmérőjüt keress! az simán belefér és még kesztyűvel is ki lehet venni...., jut eszembe első rakottkrumplinkat müzlistálkákban készítettük el, pedig négyen ültünk az asztalnál. Mindenki kivárta azt a 10 percet, amíg elkészült a sajátja:)

most már van több, különböző magasságú, kerek formájú fajansz tálunk, így nem kell egymásra várnunk

223. tanti
2010. júl. 29. 09:32

Sziasztok!

Régóta olvaslak Benneteket, de még nem írtam.

Van nekünk is ilyen szerkentyűnk.

Próbálgatjuk vagy fél éve, egyre nagyobb örömmel és sikerrel.

A húsok és a köretek profi módon készülnek már, így a sütikkel kísérletezünk.

Tegnap a Horváth Ilona szakácskönyvében leírt kakaós csigát (darázsfészket) sütöttük.

Az első adag, pirítótálcán 8 db, 200-on, 25 percig sütött, kissé kiszáradt.

A másodiknál lejjebb vettük a hőfokot és az időt és félidőben meglocsoltuk pár evőkanál vaniliás cukros tejjel. Hát az olyan finom lett, mintha a nagyikám sütötte volna a spartheltben:)

A receptben írt 60 dkg lisztet gyúrtam be. Sok lett, ment a mélyhűtőbe is jópár tekercs-szelet.

Holnap az itt olvasott (asszem Magdeee) pogit fogom megsütni.

222. mistvan2 (válaszként erre: 221. - A0aecda338)
2010. júl. 22. 17:38
nem lesz kőnyű találnom valami jó hőállót ami belefér a tálba :D
221. a0aecda338 (válaszként erre: 220. - Mistvan2)
2010. júl. 21. 23:12

Bármit beletehetsz,ami nem olvad meg hő hatására.Süteményt pl.zománcozott kuglófformában szoktam benne sütni.

Akár lábasban is készítheted,ha nem műanyag a füle,de azért jénaiban esztétikusabb lenne.

220. mistvan2 (válaszként erre: 219. - A0aecda338)
2010. júl. 21. 21:00

jénait?

esetleg tudnál ajánlani valami olcsóbbat jénainál? :D

2010. júl. 21. 10:51

Szia!


Egy hőálló tálban összerakod az alapanyagokat,így teszed a nagy tálba.

2010. júl. 20. 20:05

Hali


Kéne valami használható tanács hogy csináljam meg a Rakott burgonyát, mármint hová rakjam az alapanyagokat, rácsról leeshet ha meg a tálba rakom, azt meg nehezen fogom egyben kivenni


Valami ötlet? :D

217. Lyna53
2010. júl. 19. 16:04

Üdv. mindenkinek!

Már hetek óta olvaslak benneteket és tépelődtem, vegyem, ne vegyem. A hétvégén rászántam magam és az Auchanban vettem egy Bomann-t halogénes és magasító gyűrű is van hozzá, rácsok, fogó, fedőtartó. Tegnap próba ként ebben készült a vasárnapi ebédünk. Pangasus halfilét tettem a rácsra (nem olajoztam a rácsot) így nehéz volt leszedni róla - de már megtanultam.:D Nagyon finom lett és nem sercegett mint a hagyományos tűzhelyen, nagyon elégedett vagyok. Köretnek a fagyasztott rösztit tettem bele, itt is hiányzott a bekenés, de arra gondoltam, hogy lehet-e ebben sütőpapírt használni mint a hagyományos sütőkben? Akkor nem kellene kenni a rácsot, vagy a párolót. Sajnos olajspray-vel nem rendelkezem, de próbálok szerezni, mert úgy látom nélkülözhetetlen lesz további főzőcskézéseimnél. Recept ehhez a típushoz sincs, igaz van magyar nyelvű leírás és néhány főzési jótanács, hogy milyen ételt melyik szinten hány fok és hány perc. Érzésem szerint ez egy tájékoztató jelleg.

Örömmel vettem az eddigi receptjeiteket és ezúton is köszönöm, hogy megosztottátok velünk. Majd én is próbálkozom és megosztom, ha érdemes lesz.-igaz a sikertelenségünkből is tanulhatnak mások :D:D

216. keke64 (válaszként erre: 214. - Mistvan2)
2010. júl. 18. 14:20
Köszi, hozzá is fogok!
2010. júl. 17. 12:37

Mindenkinek Szia!

Tegnap probáltam ki a főzőedényem, de előtte rátaláltam erre az oldalra. Szerencsém volt, igy rögtön siker élménnyel kezdtem. Szerintem ez egy kis méretű sütő, ha valaki nem igy kezeli kudarcot

-val.Külön köszi Magdee-nak és férjének az okos és hasznos tanácsokért!

214. mistvan2 (válaszként erre: 213. - Keke64)
2010. júl. 16. 23:39

Rendben leírom a receptet, de időt sajna nem fogok tudni írni mert túl sok alapanyagot raktam a tál aljába "igen nem volt rács".


én ennyiből csináltam :D

25dkg finomliszt

25dkg búzadara

1L tej

6 tojás

10dkg porcukor


Fogod a lisztet + búzadarát + tejet egybe gyúrod csomó mentesre, azt 1 óra pihenő.

Fogod a tojásokat és ketté választod sárgájára és fehérjére, először a sárgáját habosra vered + raksz bele egy kis cukrot és hozzáadod a masszához aztán a fehérjébe raksz egy csipet sót és, habosra vered de legyen nagyon kemény, ezt is természetesen beledolgozod a masszába, és ezzel vége is az egésznek.

kb annyi masszát rakj a tálba hogy 2 ujjnyi vastag legyen, a tesóm elkövette a legnagyobb hibát berakta az egészet :D és 1 órán keresztül kellett sütni :D, ja igen ha már kezd pirulni állj meg és törd össze a megsült részeket :).

És a por cukor természetesen a végeredményre kell :)

Azt tudom ajánlani hogy folyamatosan légy ott a fűtőnél hogy ne égjen oda.


csá

213. keke64 (válaszként erre: 212. - Mistvan2)
2010. júl. 16. 20:01

Kérhetem a receptet? Milyen hőfokon, mennyi ideig, miben sütöd, melyik rácson?

Köszi!

2010. júl. 15. 15:05
A hétvégén császármorzsát csináltunk :D nagyon jó lett, csak ara kell figyelni hogy 1xre nem szabad csak úgy 20 dkg-nyit berakni, mert ha nem akkor sokáig kell sütni :S
211. emagdi (válaszként erre: 210. - Keke64)
2010. júl. 12. 23:03
az enyémen csak a hőfokot és az időt lehet. mivel a legtöbb gép totál egyforma, ezért gyanítom, hogy a legtöbbön csak ez a két tekerő van.
210. keke64
2010. júl. 12. 13:56
Olvastam valakinél, hogy közepes légkeveréssel... Ez mit jelent? Nekem csak az időt és a hőfokot lehet állítani! Tud erre valaki választ adni?
209. keke64 (válaszként erre: 200. - Djjjozsi)
2010. júl. 12. 13:55
Nagyon várom a recepteket! Én még csak próbálkozom, de nagyon megszerettük! Egyszerű, a hússal mehet a zöldség, a vacsi hamar kész!
208. keke64 (válaszként erre: 197. - Magdee)
2010. júl. 12. 13:51
Én is kipróbáltam a sültkrumplit, de nekem legalább 30 perc kellett! Igaz, több, mint 1 kg volt! Ti mennyit tesztek bele egyszerre,
207. emagdi (válaszként erre: 206. - Szeszipuszi)
2010. júl. 9. 10:35

ja, meg még azt nézd meg, hogy minél több tartozék legyen hozzá (pl magasítógyűrű). ez lehet még különbség az "utángyártott" gépek között.


(én a metróban vettem nemrégiben 12ezerért olyat amihez minden van, halogénes, és teljesen jól működik, bár még csak sült krumplit és zsemlét sütöttem benne, de azt már sokszor:))

206. Szeszipuszi (válaszként erre: 205. - Emagdi)
2010. júl. 9. 06:33
Köszi szépen!
205. emagdi (válaszként erre: 204. - Szeszipuszi)
2010. júl. 8. 13:47

nyugodtan vehetsz 12ezerért is, nem kell a 30ezres tv shopost:))

(a különbség az árban nyilvánvalóan a reklámköltség, mivel fél napokat nyomják szinte minden csatornán ezeket a tv shopos termékeket)


arra figyelj csak, hogy halogénizzós legyen (nem mind az)

2010. júl. 8. 12:18

Sziasztok! Rég jártam erre és most nincs időm visszaolvasni. Meg tudnátok mondani, hogy az eddigi tapasztalataitok alapján van-e érdemi különbség (az árán kívül) a TV shopos és a harmadáron kereskedelemben kapható tál között?

Tudom, hogy a fórum elején volt akinek a drága edénye volt, de írogatott olyan is, aki a másikat vette. Van különbség? Vagy nyugodtan meg lehet venni az olcsót is?

Azért is érdekelne, mert most a shopost is akciós áron adják, de nem tudom, meddig.

Előre is köszönöm a válaszokat!

203. zena01 (válaszként erre: 200. - Djjjozsi)
2010. júl. 7. 19:18
Jó lenne, ha meg tudnád osztani a magyar használati útmutatót velünk. Köszi.
202. Rea074
2010. júl. 7. 15:02

Sziasztok!


Abban tudtok nekem segíteni,hogy a fagyasztott zöldséget hogyan kell megpárolni? Eddig amit probáltam,minden fincsi lett..egyedül a zöldség nem olyan amilyet elképzeltünk...de elfogyott!!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook