Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Callanetics tapasztalatok. fórum

Callanetics tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


59. nagyreni (válaszként erre: 58. - Rékaság)
2010. júl. 5. 17:29
Szerintem csináld nyugodtan az alternatív gyakorlatokat. Biztos, hogy azok is hatásosak, csak másképp terhelik a végtagokat.
58. rékaság (válaszként erre: 57. - Nagyreni)
2010. júl. 5. 11:33
Igen a kazin is mutatnak alternativát, de úgy meg nem igazán érzek semmit, és félek hogy úgy nem hatásos, ezért inkább csinálom a rendeset.. bár lehet, hogy ezzel többet ártok mint használok..
57. nagyreni (válaszként erre: 56. - Rékaság)
2010. júl. 5. 11:22

Igazából nem tudom, ha fáj a térded, kellene-e erőltetni azokat a gyakorlatokat. Az órán az edző a térdfájósoknak szokott alternatív gyakorlatokat mutatni, amivel nem terhelik a térdüket.

Nálunk a csaj egyébként gyógytornából átvett elemeket is belekevert az edzéstervébe, ami külön jó, ha térd és egyébfájós csajok jönnek:-)

56. rékaság (válaszként erre: 55. - Nagyreni)
2010. júl. 5. 11:06

Okéé az jó lesz :)) Kiváncsi vagyok:)

Egyébként én a video alapján csinálom és a hasizmokat leszámítva megtudok mindenből csinálni 100-at, bár van olyan, pl a comb és farizom erősités amikor lábujjhegyen kell állni és úgy le-föl, na abból pl a videón se csinálnak 100-at hanem jóval kevesebbet, na abból én is csak annyit mint a videón. De lehet, hogy ebből is ugyanúgy 100-akat kellene, csak a videon nincs rá idő? Szerintetek? Bár elég térdfájós vagyok szóval ha ebből 100-at csinálnék lehet kilenne egy kicsit a térdem..

55. nagyreni (válaszként erre: 53. - Rékaság)
2010. júl. 5. 10:28
Holnap megszámolom, hogy az órán egy-egy mozdulatból kb. mennyit csinálunk:-)
54. f60ebb6099 (válaszként erre: 53. - Rékaság)
2010. júl. 5. 09:11

Szia! Köszi szépen, átadom! :)

Ha jól emlékszem, minden nap vagy minden másnap csinálta, nagyon elszánt volt. Szerintem ha még mellé visszafogod az édesség és a kenyér, tészta fogyasztást is, még hamarabb lesz eredmény!

Most én is csinálom újra, minden másnap-harmadnap.

Nagyon jól érzem magam tőle a bőrömben, tele vagyok energiával, rugalmasabb vagyok, hajlékonyabb, és nagyon jó a közérzetem is.

Anyukám sem csinált mindenből 100-at az előírás szerint az első héten, csak majd később fokozatosan jutott el a 100-ig. Napról napra többet ismétlést csinált.

53. rékaság (válaszként erre: 6. - F60ebb6099)
2010. júl. 4. 22:10

Szia! Gratulálok Anyukádnak, nagyon ügyes:)) És az egy hónap alatt milyen gyakorisággal csinálta?

Én most kezdtem el elsején, ma volt a 4. alkalom és azt tervezem h mindennap fogom csinálni:) Nekem tetszik, furcsa, mert nem tünik nehéznek de mégis megizzaszt, és pl a hasizomból nem is tudok annyit meg csinálni mint amennyit kellene.. Szerintetek azért látványos lesz igyis, vagy kényszeritsem magam h meglegyen mindenből a 100?

2010. jún. 29. 21:36

Most én is nagyon rámozdultam újra erre a tornára, mert tudom, hogy látványos eredményt hoz. :)

Újrakezdeni sosem késő :)

2010. jún. 29. 20:06
Sziasztok. Én is kb. 10 évvel ezelőtt csináltam ezt a tornát kb. 1 évig. Nagyon jó volt. Kár , hogy abbahagytam. Akkor volt életemben a legjobb alakom. Iszonyat izmossá tesz, a hasam igazi kockás volt, és a lábaim , fenekem is nagyon izmos volt. Nagyon jó testtartást eredményez. Csak hát én is abbahagytam, és azóta feljött több mint 10 kg. Jó lenne megint csinálni. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
2010. jún. 28. 20:56
Én itthon csinálom, dvd-ről. Először én is a derekamon látom a változást. Remélem a többi testrész is szépen alakulni fog tőle! :))
2010. jún. 28. 20:46

Én változatlanul járok hetente kétszer. Igazából ami látványos, az a derekam, ami eddig nem volt, most kezd formálódni. Most már nem olyan egyenes a törzsem:-)

Szerintem a fenekem is laposabb már, legalábbis a gatyákon érzem. A combom is lassan alakulgat...

Ha felhagynék a kóros kajálással, talán a hasammal is tudnék mit kezdeni:-)

2010. jún. 28. 12:53
Lányok, csináljátok a callaneticset? Hogy haladtok?
47. f60ebb6099 (válaszként erre: 46. - Koranita)
2010. jún. 21. 12:49
Szia! Google-ba írd be, hogy callanetics könyv letöltés. Bizti kiad sok oldalt, ahonnan le tudod tölteni.
2010. jún. 21. 11:34
Tudja valaki honnan lehet letölteni a kék könyvet?
45. f60ebb6099 (válaszként erre: 43. - Tempest)
2010. jún. 16. 21:01
Igen, a könyv alapján van, bár van benne 1-2 gyakorlat, amitől még kiméletesebb lesz a torna.De jó gyakorlatok. A dvd-n is kb. 1 óra a torna, bár az elején beszél vagy 5-8 percet, de érdemes első alkalommal végighallgatni mit mond.
44. Tempest (válaszként erre: 42. - Hóka93)
2010. jún. 16. 19:35
HÁt kérdés hogy milyen eredményt akarsz, kilóban ezzel nem annyira, de centiben és formában 6 hét az már látványos.
43. Tempest (válaszként erre: 41. - F60ebb6099)
2010. jún. 16. 19:35
huh, nem ismerem, hány perc a torna rajta, és a könyv alapján van, vagy más?
2010. jún. 16. 19:19
sziasztok!a profikat kérdezem:), ha most elkezdem kajára nem igazán figyelek max nem eszek 6 után lehet-e ha igen kb mennnyi idő alatt elérni eredményt?
41. f60ebb6099 (válaszként erre: 40. - Tempest)
2010. jún. 16. 14:50
Én a Ditrói Mária féle Callanetics dvd-re tornázom.
40. Tempest (válaszként erre: 33. - F60ebb6099)
2010. jún. 16. 14:47
Nekem csak a könyv van meg. Pontosan melyik dvd-t használod?
39. 03e75a62e5 (válaszként erre: 35. - F60ebb6099)
2010. jún. 16. 14:08

Nem,nem végzek 100x-i mozgatást,a súlyok ellenállása miatt csak 25 vagy 50x-i ismétléseket végzek és a szám attól függ,mennyire fáradtak az izmaim,és általában heti 2x tornázok Callanetics-et.

Kipróbáltam úgy is,hogy fitness gyakorlatokat elvégeztem normál kimozgatásban,majd Callan féle mozgatással is,és így az izmom több tartománya is erősödött,és hatásos volt,bár ez nem Callanetics,csak afféle mozgatás:)

38. 03e75a62e5 (válaszként erre: 34. - 03e75a62e5)
2010. jún. 16. 14:03

Én nem fogyás szempontjából végzem,és nem végzek 100x-i kimozgatásokat,viszont a súlyokkal így is elég alakformáló,erősítő.

Kezdetben,10 évvel ezelőtt volt,hogy begörcsölt az izmom gyakorlatozás közben,de hozzászokott a mozgáshoz aztán,főleg a Z-üléshez:)

37. f60ebb6099 (válaszként erre: 36. - Ariadna)
2010. jún. 16. 14:03
A callaneticstől másképp fogsz izmosodni, mert inkább nőiesebb lesz az alakod, a sok nyújtás is segit ebben. Az bizti, hogy változni fog az alakod. Ezt a tornát ajánlják még hátfájással küzdőknek, időseknek, fiataloknak, mindenféle korosztálynak, mert nagyon óvatos apró modulatokkal dolgoztat.
36. ariadna (válaszként erre: 33. - F60ebb6099)
2010. jún. 16. 13:57

Köszi a válszt!

Nekem még nincs meg egyik sem! Eddig Béres Alexandára tornáztam/tornázom elégedett is vagyok vele, de ki szeretnék próbálni valami mást is! Mondjuk a callaneticset is, hátha jobban izmosodok tőle.

35. f60ebb6099 (válaszként erre: 34. - 03e75a62e5)
2010. jún. 16. 13:57
Neked milyen tapasztalataid vannak? Súlyokkal nem sok egy kicsit?
2010. jún. 16. 13:55
Én is Callanetics-ezem súlyok alkalmazásával:)
33. f60ebb6099 (válaszként erre: 32. - F60ebb6099)
2010. jún. 16. 13:45
Azért is jobb a dvd-vel kezdeni, mert szépen elmagyaráz mindent az oktató. Nem mintha nem lenne leírva a könyvben, mert ott is bőven leír mindent, de nekem pl. az elején nem volt meg a dvd, és az egy órás programból az olvasgatás miatt lett másfél, néha 2 órahossza is, mire megcsináltam mindent.
32. f60ebb6099 (válaszként erre: 31. - Ariadna)
2010. jún. 16. 13:43

Szia ariadna!


Ha már régen tornáztál, vagy a callaneticset még sosem csináltad, akkor jobb a dvd-re tornázni egy ideig. 1-2 hétig, heti 4-szer. Aztán ha már a tested hozzászokik, edzettebb leszel, rá lehet térni a könyvre. A DVD-n tapasztalataim szerint az oktató megengedőbb, nem csináltat meg minden mozdulatatot. Pl. fenék és csípőformálásra nem 4 féle tornát mutat be csak kettőt. Ez nem baj, mert legalább hozzászoktat. Aztán mire edzett leszel mindenből menni fog a 100 ismétlés ;)

Szerintem így is nagyon hatásos. A könyben lévő torna (ha tényleg pontosan csinálja az ember) felér 7 aerobic órával.

Jómagam 10 éve ismerkedtem meg a callaneticsel, bár bevallom őszintén rendszeresen sosem csináltam, csak néha csatlakoztam anyukámhoz, akik nagyon kitartóan űzte ezt a tornát. Magamon az első tapasztalat az volt, hogy nagyon-nagyon hajlékony lettem, nagy melleim ellenére egyenes a testtartásom a mai napig.

Anyukám viszont a kitartásának és a callaneticsnek köszönhetően több ruhamérettel lett vékonyabb. Átrendeződött a teste. Kilokban nem fogyott, de centikben annál inkább!

Neked a dvd vagy a könyv van meg?

31. ariadna (válaszként erre: 30. - F60ebb6099)
2010. jún. 16. 12:48

Szia!

Akkor inkább a könyvet javasolnád mint a dvd-t?

Régen mennyi ideig csináltad, milyen eredménnyel?

2010. jún. 16. 11:54

Sziasztok! A sok pozitív hozzászólás erőt adott ahhoz, hogy ismét elkedjem a Callanetics-t.

Már most annyira érzem a jó hatását! már nem fáj a hátam, olyan mintha jól megmasszirozták volna :)

Nagyon kellemes, ellazultnak érzem minden porcikámat. Egyenlőre még csak a DVD-s félét csinálom, bár az nem annyira kemény. Jövöhéttől már a könyből fogom csinálni. Nagyon-nagyon jól érzem magam egész nap tőle. Reggel direkt előbb kelek egy órával, és az egész napom jól indul tőle!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook