Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates vagy Callanetics? fórum

Pilates vagy Callanetics? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
728. grizus
2014. márc. 9. 19:54
El tudná valaki magyarázni a különbséget a kettő között? Köszi.
2013. nov. 17. 18:26
Én személyi edző, pilates és spinracing oktató vagyok, és abszolút Pilates párti. Az óráimon mindenki nagyon elégedett, nem egyhangú, és eszközökkel dolgozunk. De mindenki eldönti, mi a jó a testének és a lelkének.
2013. nov. 10. 22:49

A callanetics és a pilates közös alapokra nyúlik vissza, de a callanetics a mélyizmokat erősíti, és sztem intenzívebb erősítő torna, mint a pilates.


A pilates finomabban, de nagyon szépen formálja az alakot, lassabb mozdulatokkal kevesebb ismétléssel...


Ajánlanám a Test-tudatos erősítés órámat amely callanetics alapokra épül, kiegészítve a légzés tudatos használatával, és a testtudatot fejlesztő gyakorlatokkal.


Az óra 1,5 órás, így több idő jut a nyújtásra is.

2013. okt. 18. 23:10
Pécsett van ismét Calllanetics az Anikó suliban!
724. HanciManci (válaszként erre: 723. - Tifanny)
2013. máj. 10. 10:54

Egy évvel ezelőtt abbahagytam a futást, mert nem bírták a térdeim és szépen átmentem lustába, amit egy-egy dvd-s program szakított csak meg. Ennek eredménye, hogy a nadrágok igen-igen szűköcskék lettek rám és bizony a tükörrel sem vagyok túl jó barátságban az utóbbi hónapokban. Nehéz és lusta lettem, ami elkeserít. Mivel nem kezdhetek el újra futni, az izzasztó tornatermeket és szobaprogramokat nagyon nem tolerálom, úgy döntöttem, hogy újra kezdem a Callanetics tornát és ahol csak tehetem, gyalogolni fogok. (Ifjabb koromban jártam ilyen tornára és akkor nagyon szépen látszott az eredménye.) Három hete kezdtem újra a programot, előhalásztam a kék könyvet, újra végiglapoztam. Meglepően jól emlékeztem a mozdulatokra és ami még meglepőbb, hogy az első alkalommal végig tudtam csinálni. Ez nagyon ösztönzött, így az első két hét termése két-két alkalom, a harmadiké pedig három alkalom lett, mivel nem volt többre időm. Ez eddig öt alkalom volt és mondhatom, nagyon lelkes vagyok! :-) Jobb a közérzetem, picit vékonyabb már a derekam és nem érzem magam lustának. A gyalog menés még nem valósult meg tökéletesen, de dolgozom az ügyön. Változtattam kicsit az étkezésemen is, ötször eszem naponta, mindig keveset - jóllakásig - vigyázva arra, hogy ne éhezzek. Így kb. 3,5-4 óránként éhezem meg és észrevehetően kevesebb lett az elfogyasztott ételmennyiség is, és ami a legfontosabb, hogy nem kívánom a nassolást!

Egyelőre nem mérem magam, csak kitartóan és lelkesen tornázom. A térdelős gyakorlatokat nem tudom csinálni, ezek helyett csinálok más tornákból átvett, csípőre, combra ható gyakorlatokat. Így is hatásos. A cél egy jól szabott nadrág és zakó, amelyek még küzdenek a begombolásért, de hiszem, hogy meglesz! Két hónap torna után tartok egy próbát, nekem ez lesz a mérleg. Mint mindenhez, ehhez is kitartás és hit kell! Szerintem ez a mozgásforma az egyik legeredményesebb és leghatékonyabb módszer ahhoz, hogy megerőltetés nélkül érjük el a kitűzött szép, izmos, tónusos testképet és ehhez még elindul egy belső, lelki átváltozás is. Szóval kitartás!

723. Tifanny
2013. ápr. 4. 12:31
Sziasztok! én csináltam mindkettőt! most visszatértem a pilateshez, mert az nagyobb kedvencem. sajnos a nem létező kitartásom az egyetlen akadály a tornában, pedig tényleg nagyon szeretem. callaneticset januárban csináltam rendesen, minden áldott nap. voltak centiméterben mérhető eredményeim, de számomra túl egyhangúvá vált. egy idő után már kezdtem tehernek érezni, h minden nap neki kell ülni, és az nekem a vég, ha vmit muszájnak érzek. pedig hasznos (de azért olyan gyorsnak nem mondanám), csak én jobb szeretem a valamivel dinamikusabb mozgást. (nem az ugrálós, izzadós, térdgyilkos gyakorlatokra gondolok).A jógában is kedveltebb számomra a dinamikusabb. Vannak itt olyanok, akik pilatessel látható eredményeket értek el? bíztassatok kicsit :D
2013. ápr. 3. 01:37

Én mindenképpen csak ajánlani tudom a callaneticset.


Én évek óta járok, és az utóbbi időben megismertem egy Testtudatos erősítés nevű órát, amely a Callaneticsen alapszik, de sokkal intenzívebb, és emellett sokkal több nyújtás van benne, és nagyon érdekes gyakorlatok, azóta sokkal jobban érzem magam a bőrömben, és sokat erősödtem. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

721. r.m.
2013. márc. 29. 18:55

Sziasztok!


Keresek olyan fiúkat és lányokat, férfiakat és nőket, akik Pilateseznek. Akár csoportban, akár magánban vagy éppen otthon.


Szeretnék a blogomban egy sorozatot megjelentetni, amiben mindenki ugyanarra a három kérdésre válaszol, mert szerintem szórakoztató lenne plusz hátha kedvet kapnak páran a kipróbáláshoz.


Segítenétek ebben? Nekem három kérdésem van csak, de mást is írhattok, de nekem ezek az alapok, amik eszembe jutottak. Csak informálisan, szabadon és nyugodtan elengedhetitek a fantáziátokat, ami eszetekb jut erről a mozgásformáról, az mind jöhet.


Arra kérlek titeket, hogy inkább priviben vagy e-mailben (bemoldalamon megtalálható) küldjétek a válaszokat, hogy ne befolyásoljátok egymást :)


Köszönöm szépen!



Miért kezdted el a Pilatest/Hogy találtál rá?

Mi fogott meg a Pilatesben? Mit élvezel a legjobban?

Szerinted mi a legeslegjobb hatása a Pilatesnek? Milyen pozitív hatását élvezed leginkább? Najó, ha több is van és nem tudsz választani, akkor megírhatod az összeset :)

720. LZS2008
2012. szept. 1. 18:18
Nekem a Callaneticsnél a kicsavart testhelyzetekkel volt bajom. Nem bírtam őket megszokni, és a derekamat is túlfeszítette. Édesanyámnak viszont nagyon jól ment anno, bár most akarom őt rávenni a Pilatesre.:)
719. globus
2012. aug. 31. 12:59

Számomra callanetics könnyebben kivitelezhető. Pilates baromira nehéz, pedig nem látszik annak... mivel valószínűleg nem is csináltam jól, látható eredményeket nem hozott.

Másoknak ez vált be jobban, egy próbát megér.

718. LZS2008
2012. aug. 31. 12:58

Sziasztok!


Az én történetem úgy néz ki, hogy pajzsmirigy betegség miatt felmászott rám 15-20 kiló, 22 éves koromra sikerült ebből leadnom 10 kilót, de a maradék nem nagyon akart moccanni. Erőt vettem magamon, és elkezdtem koplalni, miközben tornáztam is elég keményen, kisebb nagyobb sikerrel. Most 24 évesen 62 vagyok. A sportolás terén sok dolgot kipróbáltam. Végigcsináltam divatos amerikai 3 hónapos edzésprogramokat, volt Norbi, Rubint Réka, Callanetics, futás, próbálkoztam a testépítéssel-súlyzózással is, de mindet hamar meguntam, a testem sem bírta a kiképzést. És itt jön a válasz a fenti kérdésre: Pilates! Nem kell ugrálni, nem izzadod szét magad, amolyan kényelmes de azért intenzív edzésforma, ami tényleg hatékony! Tónusos leszel tőle, formál, nyújt, és mindehhez rugalmassá is tesz. Akiknek ajánlottam, azoknál bevált. És még csak nem is kell hozzá edzőterembe járni. Sok kitartást Mindenkinek !

717. Tamarus
2011. okt. 1. 22:51

Nekem anno az volt a legnagyobb motíváció amikor pár éve elmentünk az akkor még férjemmel bulizni. egy este alatt három olyan emberrel találkoztam akik az esküvőnkön láttak utoljára, és megkérdezték a férjemet aki mellett ott álltam én is, hogy hol vagyok..., gondolhatjátok hogyan éreztem magam. Nagyon meg voltam hízva, ráadásul én amorful hízok, hatalmas toka, kerek fej, nagy fenék, egybederék, hatalmas karok, és pipaszár lábak... A szülések után híztam el, de rendesen, mert végig zabáltam és zabáltam..., igaz a szülések után lement minimális, de a középső lányom után nem sikerült lefogynom még mire megint terhes lettem, és több mint száz kilóval menetm szülni.., kb 95-re fogytam a szülés után.., ebből még nagy nehezen lement kb 5 egy év alatt. sírtam, ríttam, mindent kipróbáltam (persze kitartás nulla) és szomorkodtam, hogy jaj istenem én nem tudok lefogyni, nem olyan alkat vagyok stb.

Az ominózus buli után hazamentem és azt mondtam elég! Másnaptól ezerrel elkezdtem tornázni, és keményem diétázni.., ha esett ha fújt, ha a gyereke épp szétszedték a lakást.., nem érdekelt, nyomtam a a rékát, és semmi kenyeret,köretet nem ettem.., mindenki rajtam röhögött az utcába.., hogy már megint futok reggel, már megint tornázok.., a férjem is minden nap kiröhögött, főleg, hogy a rékára tornázom..., de engem nem érdekelt, csináltam és csináltam.., kb egy év után már nem röhögött rajtam senki.., csak azt hallottam, hogy úristen de jól nézel ki.., aztán nem hagytam abba, elkezdtem gyúrni és szép tónusos lettem, kivirultam, szép lettem megint mint régen.., addigra nagyon megutáltam a férjemet is.., és nagy nehezen de elváltam :-) nem bántam meg..., kitartás kell, és akaraterő.., és ha sikerül akkor az annyira fantasztikus érzés, mert onnantól kezdve nincs olyan az ember számára hogy lehetetlen, és olyan erőt érzel magadban, hogy mindenre képes vagy eztán.

HA csak egy embernek is segítettem a történetemmel akkor már megérte elmesélnem :-)

716. Arel (válaszként erre: 715. - 3312f98057)
2011. szept. 30. 12:18
Akkor jó úton vagy, már csak a kitartásra kell valami jó motivációt találnod!
715. 3312f98057 (válaszként erre: 714. - Arel)
2011. szept. 29. 12:41

Ismerem Tatareket is, a 60 percesét is szoktam csinálni, meg egy-két 10 percesét is szeretem.

Szóval, szoktam zumbázni, RR-zni, és Tatarekezni, csak az a baj h mostanában ritkán... újra bele kell vetnem magam ezekbe, meg mellette lejárni cardiózni, és súlyokkal formálódni ...

714. Arel (válaszként erre: 712. - Tamarus)
2011. szept. 29. 12:38
Igazad van, a zsírégetéshez ez kell, a nagyobb súly miatt kell csak kellően körültekintőnek lennie, hogy ne sérüljenek az izületei. A súlyzós edzések is nagyon jók, ajánlom még Tatarek edzéseit is (ezek letölthetők a saját weboldaláról).
713. 3312f98057 (válaszként erre: 712. - Tamarus)
2011. szept. 29. 08:37

Köszönöm a válaszod.

Szoktam RR-re tornázni, a 20 percesére, ami súlyzós, nehéz, de nem olyan vészes.

Az akaraterővel vannak gondok, nem is kicsi sajnos, de majd csak lesz valahogy..

712. Tamarus (válaszként erre: 708. - 3312f98057)
2011. szept. 28. 16:47
ha fogyni szeretnél akkor mindenképp aerob mozgást is be kell építened, ezenkívül ne egyél kenyeret, krumpli, tésztát, édességet. ajánlani tudom rubint réka első kaziját.., belehalsz.., főleg az elején, de iszonyatosan fogyaszt.., emellett természetesen csinálhatod a callaneticset is. úgy biztos hatásosabb. és kitartás, nem elszontyolódni.., ez idő, és van amikor hetekig meg sem moccan az ember súlya.., de aztán hirtelen 4-5kg minusz.., aztán megint stagnálás. higgyj nekem, én végigcsináltam., de megérte. kitartás, kitartás kell hozzá.
711. Arel (válaszként erre: 710. - 3312f98057)
2011. szept. 28. 05:49
Nem tudok helyet ajánlani, itthon tornázom. DVD-t meg én is szeretnék, (mármint callant), a Ditrói ugyan megvan, de azt nem nagyon csípem, lejjebb írta valaki, hogy neki van, azt próbálnám megkapni én is.
710. 3312f98057 (válaszként erre: 709. - Arel)
2011. szept. 26. 14:10
Tudnál ajánlani egy jó helyet vagy otthon szoktál dvd-re ilyeneket csinálni? ::)
709. Arel (válaszként erre: 708. - 3312f98057)
2011. szept. 26. 14:01
Az biztos, hogy egyik sem ugri-bugris típusú, azaz nagyobb súly mellett is csinálható anélkül, hogy izületi problémáid lennének.
2011. szept. 26. 11:25

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy én elég nagy súllyal rendelkezem, 100 kg felett... nekem érdemes lenne ezzel kezdenem az "átváltozást" vagy más tornát javasoltok?

szoktam zumbázni, azt imádom, de mellette kell más mozgás is.

Előre is köszönöm a válaszokat!

707. Arel (válaszként erre: 706. - Tamarus)
2011. szept. 23. 12:27

Nyanyatorna :) ez jó ...

Akkor érdekelne mindegyik, ha el tudnád küldeni.... légyszi!

706. Tamarus (válaszként erre: 707. - Arel)
2011. szept. 22. 23:01
egy egész óra.., minden gyakorlatból 100-at csinálnak.., igazából max 3x végig csinálod a filmre, utána már menni fog fejből is. A film amúgy is uncsi.., régi és én nyanyatornának hívom :-)
705. Arel (válaszként erre: 704. - Tamarus)
2011. szept. 21. 12:50

Szia!


Ezek magyarul nézhető komplett anyagok? Mert ha igen, akkor engem is érdekelne.

704. Tamarus
2011. szept. 20. 21:22

szia, már nem emlékszem:-(

de szívesen átküldöm neked mammutmailen, ha adsz egy emailcímet

703. 636640b917 (válaszként erre: 702. - Tamarus)
2011. szept. 20. 08:03

sZIA!

Honnan töltöd, mert engem is érdekelne..

702. Tamarus
2011. aug. 27. 14:48

sziasztok, még nem sikerült végigolvasnom a fórumot, úgyhogy ha már volt róla szó, akkor elnézést..., az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség (hatásilag értem) a sima callanetics a super callanetics és a callanetics evolution között?

tegnap megcsináltam életemben először a sima callát.., nagyon jól esett, de úgy érzem menne durvább is.., most letöltöttem a supert, az talán erősebb.., viszont találtam evolutiont is, most épp azt töltöm... melyiket ajánljátok, hogy csináljam a minél látványosabb és gyorsabb eredmény érdekében? fogynom csak max 1-2 kilót kellene, főleg hasból, derékból (úszógumi), illetve a fenekemet szeretném gömbölyíteni és megemelni..., és keményíteni (nagyon). köszi előre is a választ!

2011. aug. 19. 22:48
Sziasztok! Van itt tapasztalt callan-tornás? Télen csináltam kb. 2 hónapig, heti 3-szor, el is kezdtek menni a centik lefelé. De én hülye abbahagytam :-( Most megint csinálom 1 hónapja, min.heti 4-szer, van, amiből több mint 100-at. Annyit észrevettem, hogy nem "lötyögök", de mást nem. Mikor veszek észre valami centi-változást? Annyira motiválna...
2011. máj. 21. 21:00
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy valaki tud esetleg róla, hogy Jászberényben pilates vagy callanetics órát tartanak-e?
699. dharma
2011. ápr. 14. 17:17

Sziasztok!

Fél éve nekikezdtem ténylegesen aktívan sportolni. Kb 3 hónapja elkezdtem a pilatest és a callaneticset is heti 2-3 alkalommal. Nekem mind a kettő tetszik,de ha vmi más mozgásformát választok akkor a pilates jobban hiányzik,mert az többet segít a hétköznapi mozgásokban. Évezni is azt élvezem jobban. És hát az eredmény :) Kezd látszani,h igenis van izomzatom :)))

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook