Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Callanetics tapasztalatok. fórum

Callanetics tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


89. rékaság (válaszként erre: 87. - Nagyreni)
2010. júl. 10. 23:14
igen diétázom, nemsok mindent eszem, csirkemellet, halat, zöldséget gyümölcsöt, kb ennyit. a kenyeret, köreteket, tésztaféléket teljesen elhagytam, és pont ezér keserít el, hogy nem mozdul a mérleg.. de hátha majd centiben lesz eredmény, az úgyis jobb, mint a mérleges :) még holnap tornázok, aztán hétfő reggel jöhet a centi :)
88. 2b9a946b07 (válaszként erre: 86. - Rékaság)
2010. júl. 10. 21:07

Biztos vagyok benne, hogy sok centi ment le!mikor fogsz mérni? egy héten kb. hányszor csinálod?mert jó hamar megvan akkor a 10 alkalmom!na, én is kíváncsi leszek!drukkolok neked!


reni!te már ilyen rágóta csinálod?gratula?és te mennyi idő után vettél észre változást?



Én most azt tervezem, hogy a 20 perceseket csinálom, ha nem is menen nap, de minden másnap, mondjuk heti 4* minimum. a callan féle am/pm dvd.

nem merek nekiállni az egy órásnak, mert semmi alap izmom sincsen, iletve bocsi, télen aerobicoztam, meg futottam, de sajna kinyírtam a térdizületeimet.ezért is szeretném most kíméletesebben, de hatásosabbanformálni magam. úgy lrzem, ez a callanetics nekem való lesz.

ja és szerintem még a negyed órásat fogom a könyvből, ha olyanom van. aztán idővel mad rátérek az egy órásra is, mondjuk heti 1x vagy 2x, de nekem nincs sok időm gyerek mellett.


a derekam is sokat fájdogál, remélem, erre is jó lesz?van ilyen tapsztalatotok?elvileg ez megerősíyi a gerinc melletti izmokat, és ezáltal leveszi a terhelést a derékról, hátról.én most 3 hónapot adtam magamnak, hogy mit ér.

örülömk, hogy rátok találtam.nem ígérem, hoyg mindn nap, de egy héten 2-3x fogok jönni.

87. nagyreni (válaszként erre: 86. - Rékaság)
2010. júl. 10. 21:07

na most már kíváncsi vagyok:-) lehet, hogy még én is előszedem a dvd-t... egy hétre:-)

diétázol is mellette?

2010. júl. 10. 20:47
képzeljétek, most öltöztem át a tornázós ruhámba, és álltam bugyimab a tükör elött és ahogy nézegettem szerintem formálódtam és mintha vékonyabbak lennének a combjaim is:)) Jajj nem akarom elkiabálni, de most úgy megörültem, hogy muszáj volt irnom, alig birom ki, hogy ne mérjem le most azonnal. de nem még van két alkalom, az egyik most..:)
85. rékaság (válaszként erre: 84. - Nagyreni)
2010. júl. 10. 17:06
igazad lehet, bár akkor is jobb lenne pár óra egy oktatóval. kár hogy ahol lakom, pont nyáron nincs.. csak mert ha már szenvedek mindennap jó lenne ha nem feleslegesen tenném hanem hatásos lenne :))
84. nagyreni (válaszként erre: 82. - Rékaság)
2010. júl. 10. 16:59

Én olyan régen csináltam a dvd, hogy csak annyira emlékszem belőle, hogy piszkosul untam:-)

Viszont az első óra után, ami péntek este volt, szombat déltől vasárnap délutánig begyulladt az összes izomcsoportom, a következő keddi órán még mindig kínlódtam. Utána minden óra után valamelyik másik izomcsoportban volt izomláz még pár hétig, most már semmi, "csak" annyi, hogy óra után alig bírok elmenni az autómig:-)

Viszont én előtte egy éve nem mozogtam semmit.

Úgyhogy szerintem ha neked ilyen "előéleted" van, nem feltétlenül kell izomlázadnak lennie.

83. rékaság (válaszként erre: 80. - 2b9a946b07)
2010. júl. 10. 16:57

Szia! Örülünk Neked:) A többiek ugyis felszívódtak, csak reni meg én tartjuk a frontot:))

Én komolyan kb másfél hete csinálom, ma lesz a 9. alkalom. Általában ha tudom mindennap megcsinálom, én a videóra tornázok. De volt olyan is hogy kimaradt egy nap. Eredményt még azért nem tudok, mert lemértem magam az elején, és úgy tervezem hogy 10 alkalmanként mérem újra, szóval majd hétfőn minden kiderül. A videón is ezt javasolják, hogy 10 alkalmanként kell lemérni magunkat és hogy több centi megy le ezalatt minden testtájról.. hát öszintén ha tükörbe nézek én nem látok változást, de majd hétfőn kiderül, a centit nem lehet becsapni:D Addig meg reménykedek :)

82. rékaság (válaszként erre: 81. - Nagyreni)
2010. júl. 10. 16:52
Töled kérdezem mert már tapasztaltabb vagy, most elgondolkodtam az előző hsz-on, mert engem nem szokott annyira kikészíteni, jó utána remeg egy kicsi a lábam, de izomlázam sem volt még meg semmi, szerinted akkor rosszul csinálom? Bár szerintem ugyanugy csinálom mint a videón. Egyébként pár hónapig jártam alakformáló és zsirégető tornákra az sokkal pörgősebb volt és arra gondoltam hogy mivel ott durvábbhoz szoktam talán azért nem csinál ki annyira a callanetcs. De most elgondolkodtam hogy mivan ha rosszul csinálom és nem is lesz hatásos? Neked volt olyan amit a video alapján nem jól csináltál és csak az órán derül ki?
81. nagyreni (válaszként erre: 80. - 2b9a946b07)
2010. júl. 10. 14:52

Szia, üdv a klubban:-)

Én hetente kétszer járok órára, azon kívül hullahoppozom is időnként, de az nem rendszeres. Viszont a callaneticset nagyon megszerettem, habár komoly fenntartásaim voltak vele szemben kezdetben.

2010. júl. 10. 12:20

Sziasztok!

csatlakoznék én is hozzátok, mert nagyon szimpi a calalnetics torna és sajnos nem is csinálhatok mos mást, mivel kivan a térdem, így aerobic és futás kizárva.

szeretném az egész izomzatomat felépíteni, megerősíteni. remélem, a callaneticel sikerül.

a kék könyv van meg, abból próbálkozom.

a negyed órás prorram először a cél, de egyszer megcsináltam, és szat hittem megdöglök másnap, szinte még be is lázasodtam, úgy fájt minden porcikám , főleg a hátemben, vállamban, fenekemben..szóval jó kemény, és biztzos hogy eredményes.

ti hogy tornásztok, milyen rednszerességgel, és mennyit?jó lene ha közben beszámolnánk itt a tapasztalatokról, meg minden!

sziasztok

2010. júl. 9. 21:32
Nembaj az, a lényeg, hogy kinézetben látszik.. engem se érdekelne mondjuk a mérleg, ha látványos lenne.. na de nembaj, nem adom fel:))
78. nagyreni (válaszként erre: 77. - Rékaság)
2010. júl. 9. 20:57

Hát fogynom még egyelőre semmit nem sikerült:-(, mert a kajálást, vagyis inkább a nasizást nem tudom visszafogni. A derekamon látom viszont, hogy kezd kialakulni, a combom is mintha vékonyabb lenne, a karomban már érzem az izmot, ilyen apróságok. Centizést még csak most kezdtem a múlt héten, de most nem mérem meg, mert jövő pénteken lesz csak újra óra, addig meg ki tudja, mit el nem követek magam ellen:-)

Egyébként április közepén kezdtem el.

77. rékaság (válaszként erre: 76. - Nagyreni)
2010. júl. 9. 18:44
És mennyit sikerült fogynod vele? Illetve mennyi idő alatt? Lehet hogy már irtad lentebb, de nem emlékszem, bocsi:D
76. nagyreni (válaszként erre: 75. - Rékaság)
2010. júl. 9. 17:57
Leginkább fogyás miatt, tudtam, hogy itthon nem fogok tudni megmozdulni, és pocira eléggé ráerősítettem. Ez volt csak abban az idősávban, amikor én ráérek, ráadásul egy nagyon kedves ismerős tartja. Időközben rájöttem, hogy ez a nekem való mozgásforma, úgyhogy most már nem sok minden tarthat vissza az óráktól:-)
75. rékaság (válaszként erre: 74. - Nagyreni)
2010. júl. 9. 16:44

Te egyébként fogyás miatt kezdted el ezt a tornát vagy más okból? Mióta jársz már?

Egyébként most pont találtam a közelben is egy helyet ahol tartanak ilyen órát, de amilyen az én szerencsém, pont nyári szünet van és majd ősztől lesz megint...

74. nagyreni (válaszként erre: 73. - Rékaság)
2010. júl. 9. 07:20
Az óra is:)
73. rékaság (válaszként erre: 72. - Nagyreni)
2010. júl. 8. 23:11
igen a videón is van egy rész amikor a combot nyújtjuk, és mondja a nő hogy aki ágy érzi hogy elég vékony már a combja az hagyja előbb abba.. szóval remélem a nyújtások is fogyazstanak, mert legalább a fele videó nyújtásból áll:)
72. nagyreni (válaszként erre: 71. - Rékaság)
2010. júl. 8. 23:06

Azért ne kenődj el, ha nem lesz még nagyon látványos 10 alkalom után.

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de mikor oldalra hajolgatunk, nyújtunk, azt szokta mondani az edzőcsaj, hogy a nyújtással karcsúsodik a derekunk, ha pedig nem apró mozdulatokkal nyújtunk, hanem ide-oda hajolgatunk, akkor az izmokat fejlesztenénk, azzal pedig nem karcsúbb lenne a derekunk.

2010. júl. 8. 21:17

Na végre megvan a maid adag, ma jobban ment mint tegnap. De ahogy csináltam a feladatokat, az jutott eszembe, és ezen már máskor is gondolkodtam, hogy vajon a nyújtások is fogyasztanak? Vagy az csak az izomláz elkerülése miatt van? Szerintetek??:)

Lehet, hogy hogy buta kérdés, de nekem nem mindegy :)

Amúgy még 3 alkalom és jöhet a centi.. kicsit félek tőle de várom is már:)

70. rékaság (válaszként erre: 69. - Nagyreni)
2010. júl. 7. 23:00

Áh hidd el én is nagyon utálom csinálni:(

De annyira szeretnék már lefogyni:( Bár nekem szerencsére arányosan vannak a kilok és annak ellenére hogy duci vagyok még megmaradt a nőies alakom, de engem rettenetesen zavar.. szóval most egy darabig megcsinálom mindennap, amig nem fogy el a lelkesedés:D

69. nagyreni (válaszként erre: 68. - Rékaság)
2010. júl. 7. 22:17

Minden elismerésem a tiéd. Nekem is van itthon dvd-m, egyszer végigkínlódtam, másodszorra már nem bírtam végigcsinálni és azóta se tudtam rászánni magam, hogy belevágjak.

De az edzést meg annyira szeretem, izomláz meg erőfeszítés meg izzadás, meg minden, mégis, a végére annyira ellazulok, mind lelkileg, mint fizikailag, hogy mikor már kimarad, nagyon hiányzik. És most jövő péntekig nem lesz:-((( De az biztos, hogy a dvd-t nem kezdem el.

68. rékaság (válaszként erre: 67. - Nagyreni)
2010. júl. 7. 19:54

Képzelem, néha már az én fejem is torzul itthon elég rendesen:D Egyszer szivesen kipróbálnám ezt edzővel is, biztos sok mindenre rájönnék, vagy jobban tudnám csinálni, de én sajnos nem tudok róla hogy a környékünkön tartanának ilyen órákat.

Túl vagyok egyébként a mai edzésen, de ma valahogy nem ment annyira.. minden feladattal szenvedtem..:)

67. nagyreni (válaszként erre: 66. - Rékaság)
2010. júl. 7. 19:29

Ma együtt vittük a lányainkat lovaglóórára az edzőcsajjal, meg is kérdeztem, mennyi csinálunk gyakorlatonként. Azt mondta, 50-100 között, attól függ, mi hogy bírjuk, mikor már nagyon torzul az arcunk, lassan abbahagyja:-)

Egyszer a barátnőmmel közös gyakorlatot csináltunk, a bokáinkat kellett egymásnak feszítenünk, nekem belülről kifelé az övét, neki meg kívülről befelé az enyémet. Már nagyon kínlódtunk, mikor a szokásos gyakorlat befejezés "medencefenék izmokat jól feszítsétek még meg, és három, kettő......................... egy". Akkorát röhögtünk, majd eldőltünk, mondta a csaj, hogy direkt figyelte, hogy torzul az arcunk, ahogy várjuk az egy-et:-)

2010. júl. 7. 18:16
Na hahóó!:) Senki nem tornázik már? Mindenki szép karcsú lett már és egyedül maradtam?:( Na megyek is és letornázom a mai adagomat hogy ezen is túllegyek :))
2010. júl. 7. 02:36
Többiek hogy álltok a tornával? Én ugy csinálom hogy centivel mérem is magam 10 alkalmanként, hétvégén lesz az első mérés mert a tegnap kimaradt sajnos nem volt erőm hozzá. Remélem biztató lesz az eredmény és kitartást ad a továbbiakhoz mert már nagyon elegem van:(
64. rékaság (válaszként erre: 62. - Ada52)
2010. júl. 7. 02:31
Irok privit mert lehet hogy reklámnak minősülne :)
63. rékaság (válaszként erre: 60. - F60ebb6099)
2010. júl. 7. 02:29
Hu köszi a segitséget, ezt észben tartom!:)
62. ada52
2010. júl. 6. 21:26

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni hogy hol vettetek vagy honnan töltöttetek le callanetics-es dvd-t/kazettát?Már mindenhol kerestem,de sehol nem találok,pedig ki szeretném próbálni. :(

Köszönöm előre is!

61. nagyreni (válaszként erre: 56. - Rékaság)
2010. júl. 6. 10:22
Ma nem tudok elmenni tornára, mert dolgom lesz este, aztán meg pénteken és kedden az edző nem ér rá, úgyhogy ha jövő pénteken nem felejted el, írj ide, hogy én se felejtsem el:-) Aztán még ez sem garancia, hogy a megfeszített pofavágások közben eszembe jut számolni, de jobb lesz az esély:)
60. f60ebb6099 (válaszként erre: 56. - Rékaság)
2010. júl. 6. 10:11
Amikor lábujjhegyen kell állni és úgy guggolásokat csinálni, abból 10-10-et szabad csak, többet nem is ír a könyv szerint sem! Ha többet csinálsz, nagyon megterheled a térded!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook