Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Callanetics tapasztalatok. fórum

Callanetics tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


209. Gubóka (válaszként erre: 206. - Zbeus)
2010. szept. 20. 19:54
Dunabogdányban voltam terepgyakorlaton a sulival ha jol emlékszem. :))
2010. szept. 20. 14:40
Én is szeretném elkezdeni, olyan meggyőző ez a torna. A program alatt mit értetek? Végig tornázzátok az összes gyakorlatot a könyvből? Csak ne lennék én is ilyen lusta:-(((
207. nagyreni (válaszként erre: 206. - Zbeus)
2010. szept. 20. 14:33

Leányfalun lakom:-)

Ha esetleg meg tudod oldani, itt hétfőn és csütörtökön este 7-8-ig van óra. Nekem azért jó ez így, mert ilyenkor apa már otthon van és pesztrálja a gyerkőcöket.

206. zbeus (válaszként erre: 205. - Nagyreni)
2010. szept. 20. 14:25

Akkor itt laksz a közelben..én Dunabogdányban..

Na nekem is el kellene kezdenem most tornázni, a kicsim alszik, a másik a nagymaminál..de szerdán meg fog jönni és ollyyyan lustaaaaa vagyok..segítség


Na jó ..kezdem..:-))

A super callanetics könyvet a neten vásároltam, küldték póstán..megkeresem gyorsan, már nem emlékszem hol sajnos.

205. nagyreni (válaszként erre: 204. - Tempest)
2010. szept. 20. 12:05
Én Leányfalura járok, de tart órákat az oktatónk Pomázon és Szentendrén is, ha esetleg a közelben laksz.
204. Tempest (válaszként erre: 202. - Nagyreni)
2010. szept. 19. 19:53
Hova jársz órára?? Én is keresgélek, de a közelemben nem találok.
203. Gubóka (válaszként erre: 202. - Nagyreni)
2010. szept. 19. 18:04
online nem tudod honnan lehetne beszerezni?
2010. szept. 19. 17:55

Én a napokban megkaptam az oktatócsajtól a kék könyvet, gondoltam, a 15 perces programot csinálom itthon, ha tudom, minden nap, és megyek hozzá kétszer egy héten, hogy szétszadizzon.

A combomon már egyébként érzem a változást. Centiben nem tudom, nem mértem, csak két olyan nadrág is rámjött a napokban, amik a tavasszal nagyon kényelmetlenek voltak. Bár hastájékon azok is erősen ellenállnak, a férjem azt mondja, ő a hasamon is látja a változást.

201. Gubóka (válaszként erre: 200. - Zani)
2010. szept. 19. 17:38
a rendszeres mozgas sose árt ugyhogymindenképp probald meg :)pipatárs :P
200. zani (válaszként erre: 197. - Gubóka)
2010. szept. 19. 17:36
hú ez igen biztató.épp azon gondolkodtan h talán meg kellene próbálnom mert már sok jótolvastam róla, de ha ez tényleg így van akkor nekiállok holnap! :) (azért csak holnap mert ma nem vagyok otthon)
199. Gubóka
2010. szept. 19. 15:22

köszi a tippet. :)

eddig is csináltam őket. nagyjabol :DD


ugyszoktam h zumbazni hajmosós napokon, mert utanna ahogy kinéz az meber az borzadály es nem lehet azert minden nap hajatmosni se..


a könyvet keresem neten, de sehol sem találom :(

198. zbeus (válaszként erre: 197. - Gubóka)
2010. szept. 19. 14:53

Hát akkor TE nem unatkozol mozgás ügyben!

De eddig is csináltad a rékát és a zumbát is?

A super callanból az ülős oldalsó lábemelések és az álló lábemelések.Én a netről szoktam tornázni, mert nekem megvan a dvd, de nem igazán tetszik, mert nem csinálják meg szinte semmiből a 100 ismétlést sajnos.

Az oldal címe : [link]


Itt vannak a gyakorlatok és a helyes végrehajtás.Ha ezt végigcsinálod, kíváncsi vagyok a másnapi lépcsőzésre..:-)))

197. Gubóka
2010. szept. 19. 14:42

sziasztok!


pár napja találtam erre a tornára, és azt kell mondjam, hogy hat! :)


pedig szkeptikus voltam. 3Xcsinaltam meg eddig, mindenből szazat (igaz igy nem vegzek egy ora alatt, +15 perc kellett) es kb 3centi ment le a derekamból :))


a csípőmet szeretném lefaragni kb 3-4 centit kéne, szerintetek melyik gyakorlat legjobb rá? nekem az alap dvd van meg.


ja és mellé zumbázom, meg rubint reka erősítek.

196. zbeus (válaszként erre: 195. - Egészségügyis)
2010. szept. 18. 15:09

Akkor hajrá mindenkinek és ha megy, számoljatok be róla!Én sem tudom csinálni a teljes programot, mert ugye két kicsivel vagyok itthon így ugrálnak rajtam, ha megpróbálok lefeküdni, vagy leülni a földre..:-)

Így kicsit idegesítő.Akkor próbálom, ha alszik a kicsi, de akkor tuti, h felébred..

A hasat általában kihagyom sajnos, inkább azt spórolom le.

Új állást keresett mindenki??

És bevált?

Na akkor kitartás és kíváncsi vagyok az eredményekre.Én inkább a nacikon nézem..:-))

2010. szept. 18. 12:46
én tornázgatok, habár nekem is új állásom van, ezért minden nap nem tudom. Remélem a hétvégén eljutok a 20-ig és akkor jön a mérés. Azt majd megírom, habár mióta nem csinálom (szinte) mindennap, azóta mintha nem is változott volna az alakom.
194. szmelinda15 (válaszként erre: 192. - Zbeus)
2010. szept. 18. 08:32
Az elmúlt időbe mindig közbejött valami mikor tornázni szerettem volna, és most van új állásom, s hát borzasztó a program. Csak a 12-ik órán vagyok túl...
193. nagyreni (válaszként erre: 192. - Zbeus)
2010. szept. 18. 08:10

Én most kezdtem újra:-)

Nyáron volt egy kis szünet, utána úgy tűnt, megszűnnek az órák, de kapott mégis helyet a lány:-)

192. zbeus
2010. szept. 17. 22:06

Hahóóóóóóó

nincs itt senki??

mindenki megunta a tornát????

hahóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó

191. zbeus (válaszként erre: 190. - Szmelinda15)
2010. szept. 4. 13:38

most két hét akarsz 10 évet fiatalodni??

szerintem inkább ne durrantsd be az izmaid..ha teheted..vagy vmi eseményre készülsz?már itt a nyár vége..:))

én kb. 3szor csinálom a héten, de írja is a könyvben, h kell a pihi az izmoknak.

190. szmelinda15 (válaszként erre: 189. - Zbeus)
2010. szept. 4. 10:59

Az én lábam is durran el, meg nekem is kétoldalt lett feszesebb a csípőmnél.

Én az elmúlt napokban mindennap csináltam, a hasizomgyakorlatokat csak nagyon röviden csináltam :) inkább a fenék- és combgyakorlatokra koncentrálok én is.

Nem tudom leállítani magam, de szerintem a mindennapi tornázás se jó, kellene szünet is néha...

189. zbeus
2010. szept. 4. 09:46

szió

itt találtam meg, részletekben és itt elmondja nagyon szuperül , hogy kell tartani a csípőt.Szerintem én sem tudnám jobban elmagyarázni..nézd meg!!

Én azt vettem észre, h sokkal keményebb lett a lábam és a csípőm oldalt ami a szeméremcsontom vonalában van, sokkal feszesebb..

Sajnos nekem is csak a combomon van a felesleg, sehol máshol.Két kicsi után a hasam is kockás, pedig utálom a hasizom gyakorlatokat.Ha lehet, csak rövidített változatot végzek abból :-))

Hát mi ilyen alkatúak vagyunk, nincs mese..csak dolgozni lehet rajta, h jobb legyen a formája.

188. zbeus
2010. szept. 4. 09:42
187. Tempest (válaszként erre: 185. - Zbeus)
2010. szept. 3. 20:28
Hol található a neten az eredeti ? Adsz egy linket léci...
186. szmelinda15 (válaszként erre: 185. - Zbeus)
2010. szept. 3. 20:02

Nekem is megvan a super callanetics, az tényleg durva, legalábbis egy kezdőnek mint nekem.

A Callanetics Evolution (írd be a youtubon) az egy modernebb változata a normál callanetics-nek, Callan Pinckney rendezése alatt csinálták a filmet, csak Sandra Hanna az, aki bemutatja, magyarázza a gyakorlatokat.


Légyszi, el tudnád magyarázni pár szóban hogy hogyan kell tartani a csípőt, mert én ezt még mindig nem igazán értem :(


Neked látszott valamit a hatása? Én ma azt vettem észre, hogy jobban beleférek a farmereimbe, persze az étrend is számít :) Csak 3-4 kiló a súlyfeleslegem, de a szörnyű, hogy mind a combomon van, egy gramm se máshol...

185. zbeus (válaszként erre: 184. - Szmelinda15)
2010. szept. 3. 14:42

Bocsi, de melyik az evolution?

Mert nekem a super callan van meg dvd-n.De az utolsó két alkalommal innen a netről csináltam..megtaláltam az eredetit és azt nyomtam.Sokkal durvább, mint a dvd és két napig tuti nem tudsz után tornázni.Pedig már én is legalább 20 alkalommal tornáztam végig a dvd-t.Próbáld ki..???

Különben igaz, nagyon nagyon fontos minden egyes centi a testartásnál, hogy befelé forgatod a csípőd és úgy is hagyod, ami nem könnyű :-))

Na , ki hogy halad??

2010. szept. 3. 07:21

A tavaly augusztusban fogtam neki a régi callanetics-nek, majdnem két hétig csináltam kisebb-nagyobb szünetekkel és abbahagytam, nem volt elég kitartásom(pedig az eredmény kezdett kibontakozni).

Most nekifogtam a Callanetics Evolution-nak (tegnapelőtt kezdtem el, 2-szer egy nap, lehet kellene egy nap szünetet is hagyjak két callanetics között), mintha könnyebbnek tűnnek a gyakorlatok mint a régi callanetics gyakorlatai. . . vagyis ugyanazt a gyakorlatot lehet többféleképpen csinálni(más-más pozícióban), attól függően hogy haladó vagy kezdő vagy-e.

Eddig 4 órán vagyok túl, és mintha lenne eredménye. . . lehet hogy egyrészt csak oda képzelem az eredményt, de majd kiderül minimum még 10 óra után. A lényeg a kitartás!

183. f60ebb6099 (válaszként erre: 182. - Tornázó)
2010. aug. 28. 17:16

Hát nem tudom...nekem az élő példám rá az anyukám. Ő jópár évvel ezelőtt csinálta, talán már van 10 éve is... Akkor nagyon szépen lefogyott, de neki hatalmas akaratereje volt. Egy esküvőn ő volt a násznagyasszony és csinos akart lenni. Minden nap csinálta és nagyon csini lett. Ha jól emléxem drasztikusan nem is diétázott, talán csak annyi, hogy nem zabálta magát tele rosszullétig, meg nem evett mindennap csokoládét süteménnyel.

Tehát a képek szerintem nem kamuképek, de a látványos eredményhez bizony kell legalább 1-2 hónap becsületsen elvégzett torna. Legalább minden másnap.

182. tornázó (válaszként erre: 181. - F60ebb6099)
2010. aug. 28. 14:50
Jah, csak nem igazak...persze, feszesebb lesz az ember, mint mindentől, ha használja az izmait, de azok a képek ha valódiak is, nem általánosak...
181. f60ebb6099 (válaszként erre: 180. - Egészségügyis)
2010. aug. 27. 14:23
Én képekre emlékszem a könyből, azok ott vannak a gyakorlatok előtti oldalakon. Nagyon meggyőzőek!
2010. aug. 26. 18:17
Úgy emlékszem, hogy a könyvben valahol részletezi, hogy milyen eredmények várhatóak 10, 20, 30 óra után. Nem emlékszik rá valaki, hogy mit írt? Próbáltam megkeresni, de most már nem találom. Valami olyasmi volt, hogy 10 alkalom után feszesebb lesz, de, hogy mi lesz 20 ill. 30 alkalom után azt már nem tudom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook