Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mellkisebbítés tapasztalatok fórum

Mellkisebbítés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: mellkisebbítés képei
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
34245. Domira
ápr. 11. 09:19
Tegnap végre én is sorra kerültem, dr Kiss Máté műtött a Honvéd kórházban tb-re. Egyik mellemből 1680, másikból 1695 grammot távolított el, a mellbimbók 16 centivel kerültek feljebb. Egyelőre minden rendben, jó eséllyel holnap haza is engednek.
34244. Domira (válaszként erre: 34242. - Mella7)
ápr. 7. 07:59
Szia! Nem kell háziorvosi beutaló vagy kérvényezés, simán csak felhívod valamelyik kórház (pl. Szent Imre, Honvéd) plasztikai sebészetét, kérsz egy konzultációs időpontot, és ott a doktor fel tudja mérni, hogy műthet-e tb-re vagy sem (a kiveendő szövetmennyiség aránya a testsúlyhoz az egyedüli döntő).
34243. Dana28
márc. 22. 16:04
Sziasztok! 2 napja voltam Mellkisebbítő műtéten. Dr Zapf István műtött a Da Vinci klinikán Pécsett. Szívesen válaszolok kérdésre🤗
34242. Mella7
márc. 7. 14:32

Sziasztok!


Tud valaki segíteni TB támogatott mellkisebbítés elindításában, kérvényezésében?

Online nem tiszta a dolog, annyit ír, hogy a háziorvos kell kérvényezze, de háziorvosomnak halvány lila gőze sem volt erről, azt mondta ha tudok neki hozni ortopéd / reumatológiai és pszichológiai kárról papírt, akkor ír egy beutalót egy plasztikai sebészhez. Viszont nem akarok fölös köröket futni ha ez nem a menete a dolognak. Bármilyen segítséget értékelnék.

34241. Netty4
febr. 5. 11:11

Sziasztok!

Jó ideje gondolkodom mellkisebbítő műtéten és szeretnék megerősítést kapni,ki mennyire van meg elégedve az eredménnyel. Jelenleg két gyerek után 90F kosaras a méretem és már nagyon szenvedek miatta.köszönöm ha valaki ír.

34240. edisonlied
2023. szept. 24. 18:21
Sziasztok! Magánban belevágnék a 10 éve húzott mellkisebbítés projektbe - kiket ajánlanátok akik magánban csináltatták? Fontos, hogy megbízható legyen, ne legyen egy-két kosárral nagyobb a végén mint megegyeztünk és persze szépen is dolgozzon :) Visszapörgettem pár évet de sajnos elég kevés magánorvost láttam, minden ajánlást megköszönök!
34239. Domira (válaszként erre: 34235. - Homel)
2023. júl. 20. 13:26
"csak akkor végezhető el a mellkisebbítő műtét, ha a testtömeg 0,5 százalékánál nagyobb a szövettöbblet mellenként. Ez azt jelenti, hogy például egy 70 kilós nő esetében mellenként minimum 300 gramm plusz szövetet kell eltávolítsanak ahhoz, hogy a TB által támogatva legyen a műtét."
34238. Domira (válaszként erre: 34234. - Homel)
2023. júl. 20. 13:03
Hogy sikerül-e megőrizni az összekötő vérereket és idegeket épen. Minél nagyobb a távolság az eredeti állapot és az új állapot között, annál nagyobb a kockázat, hogy előfordul az érzéketlenné válás.
34237. Domira (válaszként erre: 34236. - Homel)
2023. júl. 20. 11:51
Szia, én csak a Honvéd kórház központi számát hívtam, és ott kértem konzultációs időpontot dr. Kiss Mátéhoz. Felvették az adataimat, mert még nem jártam ott korábban, aztán egyeztettünk egy időpontot a rendelési idejében. Közvetlen elérésem nincs hozzá.
34236. Homel (válaszként erre: 34226. - Domira)
2023. júl. 20. 10:45
Szia! Tudnál elérhetőséget dr. Kiss Mátéhoz? Nagyon megköszönném.
34235. Homel
2023. júl. 20. 08:09
A Tb-nek mi a feltétele? Ennek hol tudok utánanézni? Köszönöm, ha megválaszoljátok a kérdéseimet. :)
34234. Homel
2023. júl. 20. 08:01
További kérdésként felmerült bennem, hogy a bimbók érzékenysége elromlik-e? Ez mitől függ?
34233. Homel
2023. júl. 20. 07:58
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy akik már régebben elvégezték a mellkisebbbitést, nekik milyen a mellük most? A hegek mikorra múlnak el, teljesen elmúlnak vagy marad nyoma? A másik, hogy nem lóg-e? Én milyen méretre szoktak kisebbíteni?
34232. Nehi78 (válaszként erre: 34230. - Kisvirág85)
2023. júl. 14. 19:06

Szia igen szeretnék,csak nem tudom beleférek -e a tb be 😞

Jövőre van már csak időpont konzultációra sajnos.

2023. júl. 12. 14:16
Sziasztok, több éve olvasom a posztot és egyre jobban szeretném a kisebbítést. Jelenleg 95G a mellem, igaz 5 éve szoptatok, de hamarosan 2 gyerek után abbahagyom. Még 10kg felesleg van rajtam a 2 terhességem után, de nagyon tartok attól, hogy hiába lesz kisebb a mellem annyira lógni fog .. A kérdésem, hogy tudtok klinikát vagy orvost ajánlani? Sajnos tb-re nem lesz lehetőségem, ezért marad a privát. Köszönöm szépen a válaszokat.
34230. kisvirág85 (válaszként erre: 34225. - Nehi78)
2023. júl. 11. 20:25
Te mire jutottál, belevágsz újra?
34229. Domira (válaszként erre: 34227. - VendrinerPiroska)
2023. jún. 23. 23:57
Közben látom, volt naplód is, 2021-ben, kopogtattam,ha nem bánod. Én is elkezdtem ma egyet, egyelőre az előzményekkel, felkészüléssel.
34228. Domira (válaszként erre: 34227. - VendrinerPiroska)
2023. jún. 23. 23:55
De jó, hogy ezt írod, köszi! Neked mikor is volt a műtéted? Már régebben,igaz? Minden rendben azóta?
34227. VendrinerPiroska (válaszként erre: 34226. - Domira)
2023. jún. 23. 21:54
Most fogytam 7 kilót, de állnak, mint Sion hegye, úgyhogy a fogyás miatt ne aggódj.
34226. Domira
2023. jún. 23. 16:08

Végre eljön lassan az én időm is, remélhetőleg. Majdnem 5 éve, hogy elkezdtem olvasgatni itt a fórumon, aztán volt úgy, hogy majdnem, de mégsem, majd később, aztán mégsem, aztán covid, fogyás helyett hízás, stb.


Most május végén voltam dr. Kiss Máténál konzultáción a Honvéd kórházban. A jelenlegi 95H-s mellméretemből C és D közöttit tudna csinálni, október 4. lesz a műtét időpontja, már az összes előzetes vizsgálatra (mellkas röntgen, mammográfia és mell UH, nőgyógyász (szokásos rákszűrés), laborvizsgálat, aneszteziológia) is bejelentkeztem különböző intézményekbe, a főnökömmel is egyeztettem az őszi hosszabb távollétemet (abszolút támogató volt).


Még fogyni volna jó, mindenféle szempontból. De nem teszem ettől függővé most már a műtétet, amennyi sikerül, annyi, a többit meg majd utána. Ha meg is ereszkedik tőle később, akkor sem mindegy, hogy egy H-s kosárnyi vagy egy C/D-s kosárnyi megereszkedett mellem lesz (amit később még korrigálni is lehet).

34225. Nehi78 (válaszként erre: 34223. - Kisvirág85)
2023. jún. 16. 19:57

Szia

Én is a másodikon gondolkodom. Nekem is kb D lett.

34224. Nehi78
2023. jún. 16. 17:44

Sziasztok!

Gondolkodom,hogy újra nekivágnék a kisebbítő műtétnek. Első körben biztos voltam , hogy beleférek a TB s keretbe. Most viszont nem.

Aki másodszor is volt,hogy ítélte meg ,hogy megvan e a 0,5% ?

Feleslegesen nem futnék köröket ill nem álltatnám magam.

Segítsetek kérlek 🙏

2023. márc. 22. 11:38

Sziasztok!

Tavaly, 2022. május 5-én volt mellkisebbítő műtétem. Akkor 75F volt a méretem, mivel a mell alatti körméretem csak 72 cm így nem volt igazán kényelmes. Arra kértem a doktor urat, hogy C kosárnál ne hagyja nagyobbra ha az kivitelezhető. Azt mondta, azt meg tudja csinálni. A 2 hetes kontrollon láttam először igazán, már akkor feltettem a kérdést hogy nem maradt kicsit nagy? Azt mondta, még fel van dagadva. Voltam nyirokmasszázson rendszeresen, amitől a puffadás és a máshol is jelentkező vizesedés megszűnt. Most itt vagyok majdnem 1 évvel a műtét után D kosárral és csalódott vagyok. Úgy érzem, nem azt kaptam, amit kértem. A doktor urat már felkerestem, azt mondta szépek a hegek ( ezt én is látom) és hogy ő nem szedne le többet mert így megmaradt a homokóra alakom. Volt köztetek olyan, aki így járt esetleg másodszor is kisebbítetett? Van olyan orvos aki elvállal szerintetek? Köszönöm előre is :)

34222. Geriwise
2022. aug. 23. 07:40

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy tudtok-e olyanról hogy orvosi javaslatra meg lehet-e sürgetni a tb-s műtét időpontját.

Tavaly ősszel, a megtervezett februári időpontomra, azt mondták hogy a covid miatt 2-3évet csúszik! 😔😩

A méreteim, a fizikai megterhelés, a lelki állapotról nem is beszélve… nem igazán bírnék ki még 2-3évet.😔

Előre is köszönöm a válaszokat!

34221. VendrinerPiroska (válaszként erre: 34220. - HopeHiggings)
2022. aug. 8. 23:11
Konzultáció. Légy szíves, vedd a fáradtságot, és olvas vissza, és mindenre választ kapsz.
2022. aug. 2. 14:40

Sziasztok!

Engem a mellkisebbítés tb-re dolog érdekelne. Hogy tudom elindítani a folyamatot? Először konzultáció vagy háziorvos vagy mi az első lépés? Előre is köszönöm a segítséget!

Nagyon hálás lennék érte, ha valaki a legelejétől a legvégéig leírná, hogy ment a folyamat.

34219. hfb
2022. júl. 17. 18:15

Sziasztok!


Egyetlen okból regisztráltam az oldalra: újságíró vagyok, egy online magazin részére írok cikkeket szabadúszóként.

Most egy mellkisebbítő műtétről szóló anyagon dolgozom, ehhez szeretném a segítségeteket kérni.


Nem plasztikai sebészt, klinikát stb szeretnék reklámozni, hanem arról írnék, hogyan születik meg egy ilyen döntés, milyen az átlagnál nagyobb mellekkel élni, milyen érzések kísérik ezt, és persze milyen maga a műtét fizikailag-lelkileg (előtte, utána,stb).


Szerintem ez a téma nagyon elhanyagolt, a köztudatban mintha csak az lenne jelen, hogy A) fogadd el a tested akkor is, ha kicsi a melled B) de azért milyen szuper, ha nagy melled van, minden pasi azt szereti, minden nő ilyenre vágyik.

Az valahogy nem jelenik meg, hogy a nagy mell bizony lehet komoly probléma is, akár lelki,akár eü okokból.


Megköszönöm,ha valaki megosztja velem a bizalmát.

A cikkben (valós) név csak akkor jelenik meg, ha ehhez a beszélgetőpartnerem hozzájárul, egyébként anonim marad.


Ha írsz, megadom a nevem, az email-címem, és egy linket a cikkeimhez.

Természetesen egy üzenet semmire nem kötelez, akkor is válaszolok a kérdésekre, ha utána úgy döntesz, hogy nem szeretnél beszélgetni.


Üdv

Hfb

34218. Renke (válaszként erre: 34210. - Zsuuzs)
2022. jún. 21. 21:59

Szia! Szerintem beférsz, azt viszont nem tudom, hogy az életkor akadály-e.

Kérj időpontot konzíliumra és ott megmondják.

34217. Renke (válaszként erre: 34216. - Xéni2)
2022. jún. 21. 21:53
Szia! Beengedtelek, olvass, bár abbahagytam a felénél a naplóírást de (addig is amíg nem folytatom) minden jól alakult,és szép lett.
34216. Xéni2
2022. jún. 11. 12:09

Sziasztok csajok😊

Én még új vagyok ,3 hete volt mellkisebbítésem+felvarrás és szívesen néznék képeket ki hogy gyógyul a műtét után .Én is teszek fel és szívesen megosztom veletek a tapasztalataim.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook