Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1313. 993dda84ef (válaszként erre: 1310. - Tanti59)
2014. márc. 20. 18:45
Ebben egyet kell értsek veled. Lányok, semmibe nem kerül felkeresni Kolbit, látatlanban egyetlen orvos sem fog diagnózist felállítani, vagy célzottan kezelést ajánlani. Sőt, ne felejtsétek el, hogy neki nem lenne kötelessége készségesen válaszolni, mégis mindig megteszi, és, lgbb is számomra, rengeteg hasznos infóval szolgált már eddig is, emellett a tény mellett sem kellene csakúgy elsuhanni.
1312. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1309. - -Riababa-)
2014. márc. 20. 18:39

A bőr háromrétegű, hám, irha, bőralja. A hámban nincsenek erek. Ha a sérülés, vágás, égés, csak a hámot érinti, úgy nem lesz nyom, heg. A hám-irha határon vagy egy hullámos lefutású kötőszöveti rács, egy elválasztó vonal, egy sejtsor, melyből újul meg a bőr 28 naponta. Ezt úgy hívjuk „turn over”. Ha ez az állandóan megújuló, hullámos sejtsor sérül, akkor ez a hámra kivetülve nyomot hagy. Ilyenkor a leggyakoribb heg a pattanásos, aknés maradványheg. Ha csúnyán mondanánk, olyan, mint egy molyrágta, vagy ragyás bőr. A bőrgyógyászok úgy hívják atrophoderma vermiculata, féregszerű bőrsorvadás. Tehát jól érzékelhető, minél jobban sérül ez a sejtvonal, annál erősebek a nyomok a hámban. Ennek a károsodott vonalnak a kisimított lenyomata jelenik meg a hámon.


Egy nagyon fontos dolog van, ez a sejtsor sérülés olyan, mint egy agyagbábu. Az elején nagyon jól formázható, alakítható, de fokozatosan megköt és a végén nem lehet már törés nélkül hozzányúlni. Tehát egy serdülő (12-14 év) csúnya pattanásos hegei nyom nélkül múlnak el a kezelésekre. Egy 18-20 évesnél már maradhatnak hegek, és az eltüntetés is sokkal fáradságosabb, míg 25 év után biztos, hogy heg marad.


Mi lenne a megoldás? A legegyszerűbb és legkézenfekvőbb, ha azt simítjuk, amit látunk, a hámot. Erre jó a bőrradír, a fizikai (dermabrázió), kémiai (különböző gyenge savak) hámlasztás. Itt jöhetnek a mindenféle otthoni dörzspapírként működő eljárások. A lényeg tehát időben elkezdeni és egy meghatározott ritmus szerint folytatni. Óvatosan. Sokszor látok az orcákon a papilláris rétegig otthon lemaratott bőrt! Mondom, ezt is lehet tenni, állhatatosan, de az eredmény nem tartós. Még a 90-es években minden pattanásos páciensem arcát lekentem 25%-os TCA-val és jól láttam, a fiatalabbaknak teljesen eltűnt a heg. Az idősebbeknek lényegesen javult, de nem tűnt el.


Azt tudjuk, a cél az oki kezelés lenne, ezt a sejthatárt kisimítani, bent a bőrben újból természetes hullámossá varázsolni. A legjobb az lenne, ha ezt a sejtvonalat újraégetve, újraformázva, vissza tudnánk állítani a szabályos, természet adta hullámvonalat. Erre alkalmas a nagyenergiájú fény illetve célzott rádiófrekvencia. Nincsen általános ilyen meg olyan üdvözítő lézer. Sok helyen helyi érzéstelenítésben végzik, de ez szerintem nem jó, tilos. A páciensnek érezni kell ezt a csípő, égető érzést. De ha túl erősen adják, akkor a sejthatár még jobban összeég. Ilyenről is hallani. Tehát nem az a kérdés, hogy Fraxel, CO2, erbium, Matisse, eMatrix vagy elos dióda és még egy csomó eljárás, hanem rendszeresen végezve a határ lassan, de alakítható legyen.


Kolbi

1311. -Riababa- (válaszként erre: 1310. - Tanti59)
2014. márc. 20. 08:39
Akár...
1310. tanti59 (válaszként erre: 1306. - 8f8f3a827e)
2014. márc. 20. 08:16

Neharagudjatok!azt nem értem miért nem mentek el kolbihoz,élőben tudna tanácsokat adni,hiszen sokan vagytok Bpestiek+BPesti orvoshoz mentek,más orvoshoz jártok,De tőle kértek tanácsot,,,,,,és még néha támadjátok,.....bocsi csak hangosan gondolkoztam


Még lehet kedvezményt is adna:)

1309. -Riababa- (válaszként erre: 1277. - 8f8f3a827e)
2014. márc. 19. 20:43

Légyszíves segíts nekem abban, hogy akkor most mit csináljak?

Lehet, hogy valamit félreértettem, de én úgy értelmeztem az ìrásod, hogy gyakorlatilag hatástalan kezelésen voltam.

A doki nem rendeltetésszerűen, nem megfelelő energiával használja a kezelőfejeket, hogy ne kelljen újat vàsárolnia. Így tudja olcsón adni a kezeléseket, amelyek nem sokat érnek.

Jól értettem?

Lányok! Ti, hogyan értitek?

Igen. Nem csúnya a bőröm. Világ életemben odafigyeltem rá, de természetesen van mit javítani rajta. Pl. a homlokomon olyan hegek vannak, amelyeket autóbalesetben szereztem azàltal, hogy kifejeltem a szélvédőt. Két hét elteltével is szedték a szilànkokat a fejemből. Úgy nézett ki több év elteltével is, mint a hold felszíne. Aztàn jött a Matisse lézer, ami elsimította. Most is erre a kezelésre mennék, ha nem zár be a bőrgyógyászat Debrecenben. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy ma felhívtam Pesten egy helyet, ahol van Matisse. Egy teljes arckezelés 120ezer! ,míg Debrecenben tavaly ilyenkor 50-et fizettem. Ilyen is van, ezért nem gyanakodtam az olcsó árra a trinitinél, pedig általában vallom, hogy olcsó húsnak híg a leve! Viszont nincs kidobni való pénzem és időm. Csak szeretnék kellemesen kinézni, mint bármelyik hiú nőtársam. :-)

Most mit csináljak?? Menjek vissza Debrecenbe WRA-ra, vagy a hètfői helyre trinitire vagy keressek egy harmadik helyet?

Egyébként természetesen mindannyian hálásak vagyunk az okos tanácsokért!

1308. Vera63 (válaszként erre: 1301. - Böbe4545)
2014. márc. 19. 20:28
Interaktivitás - titkos napló - rákattintani, hogy szeretnél csatlakozni!
1307. grizus (válaszként erre: 1306. - 8f8f3a827e)
2014. márc. 19. 19:10
Ez mondjuk igaz.
1306. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1302. - Tünde42)
2014. márc. 19. 18:51

Raibaba Db-ben egy eLaser WRA kezelőfejjel választott egy erős lézerkezelést 50 000 Ft-ért alkalmanként. Ez magas ár. Ez is a triniti kezelés egy része. Ez drasztikus, nagyon fáj, kellemetlen. Mélyen az irhába hat. A FotoFacial része ez is.


Aztán talált egy bp-i 40 000 Ft-os árat, ahol három kezelést adnak. Ebben persze benne van az előző is, csak egy modernebb, kevésbé fájós (Matrix IR) fejjel végezve. A kezelés sokkal kíméletesebb, lassabban fejti ki a hatását.

Mit kellett volna tanácsolni? Maradj Db-ben, mert az jobb? Nem jobb, hanem más. Nem menj Pestre, mert az egy kíméletesebb kezelés? Miért tragédiának éritek ezt meg? Történt valami baj? Én honnan tudjam, hogy ő mit akar? A doktor úr azt mondta, szép az arca. Lehet, hogy elég lenne egy sima ipl kezelés is. Lehet. Mondom lehet, mert nem láttam az arcát.


Örüljetek, hogy adok tanácsot és köszönjétek meg az információ morzsákat és építkezzetek abból, mert senki sem fog semmilyen, mondom semmilyen információt adni, csak azt, hogy gyertek és fizessetek.


Kolbi

1305. grizus (válaszként erre: 1297. - 8f8f3a827e)
2014. márc. 19. 18:41
Én háromszor voltam mikrodermabrázión, szerintem kutyafülét nem ér. Egy sima kávés arcradír, amit Peonia írt, bőven tud többet is.
1304. grizus (válaszként erre: 1286. - 8f8f3a827e)
2014. márc. 19. 18:39
Mit értesz azon, hogy "alapbarnaság"? Bocsi, de ezt nem értem. Nekem elég világos bőröm van, kicsit pattanásos, tág pórusú, egyéb hiba nincs, csak pár ráncocska jön meg olyan vacak az egész. 37 vagyok, szerinted erre 1 kezelés elég, vagy kúra kell? Egyébként Détár Enikő nyomja ezt a kezelést, és bár korábban azt mondtad róla, hogy vékony a bőre, azért sok 50 éves mit nem adna ilyen bőrért, sőt fiatalabbak is! Valamit nagyon jól csinál, mert egy ránca nincs. De nem ő az etalon nekem, csak a fentiekre ha válaszolnál, nagyon örülnék. Köszönöm.
1303. peonia53 (válaszként erre: 1302. - Tünde42)
2014. márc. 19. 18:35

Szia Tünde!


De jó hogy itt vagy, reméljük lesz aki segít és minden rendbe lesz.


Dóra

1302. Tünde42 (válaszként erre: 1283. - -Riababa-)
2014. márc. 19. 18:17
Bocsi, hogy beleszólok, de nekem az tűnt fel ahogy olvasgatom a történéseket, én le voltam szúrva,sunyi embernek lettem degradálva ,persze nem "szemtől szembe" csak szépen megfogalmazva burkoltan, de azért pont sértő módon, mert nem neveztem meg az orvosom ,és így nem adtam megfelelő segítséget ,de itt most azt történt, hogy aki engem így minősített pont az nem segített.Szomorú!
1301. böbe4545
2014. márc. 19. 18:05
Hogy kell a titkos naploba benézni????
1300. böbe4545
2014. márc. 19. 17:59
Sziasztok. uj vagyok a forumon. Arcplasztikára készülök, tudnátok ajánlani valakit, biztosra szeretnék menni.
1299. peonia53 (válaszként erre: 1297. - 8f8f3a827e)
2014. márc. 19. 17:36

Szia Kolbi!


Nem győztél meg azzal amit írtál.

Nekem személy szerint szebb lett a bőröm az Erbium Yagtól, lehet hogy úgy is maradt volna ha nem nyomkodnám.

Radilozom én is arcom próbálkozom több mindennel.

pl. csináltam arcradilt, szöllőmag őrleményből (saját házi, eszem is) kávéból jó minőségű nem lefözött egész testre, kávé + extraszűz oliva olaj + citrom nagyon jó igaz nem sűrün,

Nemrég rendeltem a naturkencétől babőrleményt + agyagot ezzel is radiloztam. Biztos volt még más is most ennyi jutott eszembe.

Jók ezek a radilok, de a lézer más.

Kolbi mi a helyzet az erős savakkal, jobb mint a lézer? Házilag szabad?

Van TCA fórum is én még nem mertem használni olyan töménységbe, hogy hámlást okozzon, van a polcomon 20 %-os mandulasav és 20 %-os glicol sav még csak próba volt. Olyan volt mintha vizet kentem volna az arcomra, semmi csipés semmi pirosság.

Dóra

1298. cumus (válaszként erre: 1297. - 8f8f3a827e)
2014. márc. 19. 16:35
Az én nagymamám is nedves homokkal tisztitotta a vizköves poharait. Csillogtak-villogtak utánna, nem úgy mint az én poharaim (néha) amikor kiszedem a mosogatógépböl. Vki nekem azt ajánlotta, hogy cukorba rakjak olajat és azzal maszirozzam a böröm:) A kezemen kipróbáltam, és puha lett töle.
1297. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1295. - Peonia53)
2014. márc. 19. 15:51

A bőrgyógyászok (a rosszindulatú férfi bőrgyógyászok) azt szokták mondani, ha beülsz a kádba és jól ellazulva 20 percig áztatod az arcodat, majd hozol a szomszédos játszótérről egy kis homokot. Ezt összekevered bármilyen krémmel és egy ruhadarabra téve ezzel jól átdörzsölöd a bőröd (200 Ft). Egy hétig sima, bársonyos lesz! Ha szeretnél kicsit erősebbet, úgy elmész dermabrázióra (5 000 Ft), vagy erbium lézerre . A csúcs a CO2 hámlasztás (akciósan 48 000 Ft, ahogy írtad).

De ha megvizsgálod magad, az eredmény nagyon hasonló lesz mind a négynél.


Kolbi

1296. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1295. - Peonia53)
2014. márc. 19. 13:14

A CO2 nagyobb lehetőségekkel bír. A gép állítási fokozatai szélesebbek.

Fényvédelem mellett ilyen időben is bele lehet vágni a kezelésekbe.


Kolbi

1295. peonia53 (válaszként erre: 1293. - 8f8f3a827e)
2014. márc. 19. 12:02

Köszöm!


Az Erbiumról yagról nem írtál, már volt nekem 6 x.

Arra volt jó hogy folt mentes lett a bőröm egy darabig és puha, szerettem.

co2 még nem volt, ha veszek 1 kezelést mivel lesz másabb a bőröm állapota mint az Erbium Yag után.

Hasonló eredmény várható vagy kb. ugyanaz esetleg erősebb a gép.

A kezelések ára kb. ugyanaz 55-60 ezer. akicónál volt 48 ezer.

Ebbe a napos időbe fényvédelemmel még belevágjak, vagy inkább ősszel?

Dóra

1294. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1290. - Peonia53)
2014. márc. 19. 11:29

Általában bármilyen töltőanyag bevitele után 2 hetet várni kell. A leírásban van, ahol 6 hetet kérnek.


A bemutató kezelésre fogok válaszolni, de megpróbálom szépen megfogalmazni, hogy senkit se sértsek meg.


Kolbi

1293. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1291. - Peonia53)
2014. márc. 19. 11:26

A lányokat nem nagyon ismerem, csak látásból, kongresszusokról. Balogh Gyuri az egyik legjobb magyar szakember, lényegében mindent tud, mindenhez ért. Amikor kezdtem a lézert (2000), vele konzultáltam először, nagyon segítőkész. Kicsit hangulatember. Amit ő ajánl az arcodra, azt fogadd el!

A CO2 sokkal szélesebb skálán hangolható, komolyabb kezelési forma.


Kolbi

1292. peonia53 (válaszként erre: 1291. - Peonia53)
2014. márc. 19. 10:18

Sziasztok !


Ezt töröltetem, privibe szerettem volna.

nehogy baj legyen belőle. Jó lenne akinek írtam elolvasná, nem szeretném mégegyszer megírni.

1291. peonia53 (válaszként erre: 1288. - 8f8f3a827e)
2014. márc. 19. 10:15

Szia!


Az Erbium Yag dr. Kriston R. Fehérh.u

A co2 Szanyi Dorottya a Blahánál rendel, + a skincare lézercetrum (őt nem ismerem bb. dokinő ajánlotta)

Dr. Balogh Györgyöt is ajánlott bb.

A lézercetrumba most volt akció 60 ezer helyett 48 ezer.

Sajnáljam hogy lemaradtam róla?

Mi a különbség a két lézer között.

Bocsi nem akarok szemtelennek tünni sajnálom hogy nem mutattad meg valakinél, valamelyik kezelésedet (nem nálam mivel én találtam ki nem lett volna ildomos)

Üdv: aki nem adja fel

1290. peonia53 (válaszként erre: 1288. - 8f8f3a827e)
2014. márc. 19. 10:04

Szia Kolbi!


A fórumozó hölgy elég részletesen beszámolt a bőre állapotárol, nem érzem hogy egyértelmű személyre szóló tanácsot adtál volna, pedig többször fordult hozzád.

Szeretnék valamit kérdezni?

Kaptam hétfőn hialuront a két szemem közé Juvaderm 0.5 ml.

Kérdésem: lehet-e ott gépi kezeléseket csinálni pl. uh. esetleg tűnélküli mezoporációs kezelés?

És esetleg még lézert azon a részen mikor lehet.

Két lézer között gondolkozom erbium yag (60 ezer + ajándék kezelés)vagy CO 2 mikropixel (55 ezer)

melyikkel járok jobban, melyik az erősebb (a pontos válaszhoz megírom privibe kinél lenne hogy az gépet tudjad azonosítani, ne reklám legyen)

Több mint egy hete hagytam abba a cordes vas kenését. Mikortól szabad?

Júniusba Sziciliába megyek, remélem jó napos idő lesz.

Még belefér az időbe vagy legyen ősszel.

Bocsi a háromnál több kérdésért és még az ajtóból is kérdezek?

Dóra

1289. agi1966
2014. márc. 19. 10:01
Sziasztok! Ma vagyok 4 hetes, tettem fel mai fotot
1288. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1285. - Peonia53)
2014. márc. 19. 09:44

Nincs ködösítés. Nincs jobb, meg rosszabb. És nincs tuti. Egy orvos kezelt Db-ben, és egy másik Pesten is. Amit én tudok, az hogy nem láttalak. A db-i kezelés egy vaskos, tág pórusú, zsíros bőrre ajánlott lézerkezelés, míg a pesti triniti ( egy hármas) egy elvékonyodott, vízhiányos bőrre alkalmas építő jellegű, hosszabb kúra.


VIZIT


Kolbi

1287. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1285. - Peonia53)
2014. márc. 19. 09:39

Vizit nélkül senkinek sem fogok konkrét tanácsot adni. Én egy fórumozó vagyok, aki jobban ismeri, mint az átlag a metódusokat, de konkrét (ide nem menj, oda menj) nem fogok adni.


Kolbi

1286. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1282. - Grizus)
2014. márc. 19. 09:31

A Laser Genesis a Cutera cég 1064 nm-es Neo-Yag lézerkezelése. 100 000 Ft körüli egy kezelés ára, főleg azoknak ajánlott, akik alapbarnasága miatt más olcsóbb kezelés nem jön szóba. Nagyon jó amúgy ér és tág pórus, heg, ránc problémákra.


Kolbi

1285. peonia53 (válaszként erre: 1283. - -Riababa-)
2014. márc. 19. 09:18

Szia!


Igen azt várnánk itt a fórumon, ha valaki tényleg tudja mi a tuti, akkor érthetően ne ködösítve mondja.

Pl. felesleges felutazni bp-re a kezlésre mert a debreceni kezelés jobb hatékonyabb.

Én személy szerint a fórumozó hölgyektől sok segítséget kaptam.

1284. marika10
2014. márc. 19. 08:49

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata,vagy véleménye a szálbefűzéses arcfiatalításról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook