Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. okt. 28. 07:49

Sziasztok kismamák!!!

Nagyon régen írtunk ide!!

Hogy vannak a dietás pocakosok???

én változó tendenciát mutatok,hol nagyon jól bírom,hol hiszti rohamot tudok kapni,hogy nem azt ehetem amit szeretnék.

Ti hogy vagytok?????

54. 03755e6896 (válaszként erre: 53. - Vordemon)
2008. okt. 18. 19:35
Elhiszem... De légy erős,és kitartó.!!!
53. vordemon (válaszként erre: 52. - 03755e6896)
2008. okt. 18. 18:13
remélem jövő héten végleg kiengednek,mert lelkileg már igen nehezen viselem.
52. 03755e6896 (válaszként erre: 51. - Vordemon)
2008. okt. 18. 16:35
Ja,értem. Hát vigyázz nagyon magadra. Mennyit kell még kórházba menned?
51. vordemon (válaszként erre: 50. - 03755e6896)
2008. okt. 18. 15:41
Mert még nagyon fiatal a terhességem,és úgy gondolhák a dr.ok,hogy jobb lesz az inzulin beállítást korházi körülmények között beállítani,mert az első 12hétben nagyon ingadozik,én meg csak a 8.hétbe járok.
50. 03755e6896 (válaszként erre: 49. - Vordemon)
2008. okt. 18. 13:22

Szia! Miért voltál kórházban?

Amúgy én mostmár 3x szúrom magam én is 3 óránként eszem.

49. vordemon (válaszként erre: 47. - 03755e6896)
2008. okt. 18. 13:06

Sziasztok!!Hétvégére haza jöttem a korházból,nagyon jó itthon,de vissza kell mennem még.

doryka: napi 4x szúrom magam,és 3 óránként eszem,ez nagyon nehéz.Inzulin mellett 180CH ra állítottak.

48. rinike (válaszként erre: 45. - Vordemon)
2008. okt. 13. 22:13
Elkezdtem. Bírom. A salátákat amúgy is nagyon szeretem, nem is tudom túl enni magam belőlük, viszont húsból sokat ettem a napokban, azoktól most kicsit megcsömörlöttem. Az édességeknek is ügyesen ellenálltam.
2008. okt. 13. 07:40

Sziasztok!


vordemon! Te mennyi inzulint adsz be egy nap?

46. 363d535da9 (válaszként erre: 34. - Matyas24)
2008. okt. 11. 13:26
Szerintem erre az orvosok sem tudják a pontos választ. Mivel a terhesség egy csomó minden működési változást okoz a női szervezetben. Láttam én már fiatal vékony kismamát is, aki ilyen problémával küzdött, tehát a pakliban benne van!
45. vordemon (válaszként erre: 44. - Rinike)
2008. okt. 11. 08:01

Lehet,hogy most a Dietával rendeződik.

Elkezted már? Hogy birod??

44. rinike
2008. okt. 11. 07:38
Én nem mértem mostanában a vércukrom, de terhesség nélkül is egy kicsit magas volt, amikor mérettem.
43. vordemon (válaszként erre: 42. - 03755e6896)
2008. okt. 10. 16:46
Úgy legyen!!!!!!!!
42. 03755e6896 (válaszként erre: 41. - Vordemon)
2008. okt. 10. 16:08
Igen,még van 2 hónapom.És nagyon remélem,hogy utána eldobhatom az inzulint.
41. vordemon (válaszként erre: 40. - 03755e6896)
2008. okt. 10. 16:06

Nekem a reggeli utáni cukrom ugrik meg néha 8.2,8.3.

Az éh gyomri az nekem is 7 körüli.


De hál Isten ahogy néztem nem sokáig kell bögdösnöd magad,hamarosan megérkezik!!!

40. 03755e6896 (válaszként erre: 38. - Vordemon)
2008. okt. 10. 15:09

Szia!Köszi!

Nem kell szerencsére befeküdnöm,nekem is majd 4x kell majd szúrnom magam,ez még most csak a kezdeti adag :(

A combomba próbálom majd,aztán majd meglátjuk.

Neked mennyi a cukrod?

Nekem most éhgyomorra 7,3 és 7,8 között van.

39. krizsanevi (válaszként erre: 34. - Matyas24)
2008. okt. 10. 15:08

Sziasztok!


Én is terhességi cukorbeteg voltam. 175 gr-os ch diétát kellett tartanom.


Hát, azt még az orvosok sem tudják, hogy mitől alakul ki. Nálunk a családban senki sem cukorbeteg, és nem is volt. 53 kg-mal kezdtem a terhességet (167 cm) és 59 voltam amikor szülni mentem.(tehát itt a túlsúly miatt nem lehetett) Ezt a 6 kg-ot még a terheléses cukorvizsgálat előtt szedtem össze, utána egy grammot sem híztam.

38. vordemon (válaszként erre: 37. - 03755e6896)
2008. okt. 10. 14:59

Szia! Nagyon sajnálom,hogy neked is inzulinozni kell magad,én hétfőn kezdem el,de én napi 4x.er.

Neked nem kell befeküdnöd ehez?,nekem sajnos igen.

A beadástól ne félj,nagyon pici a tű,szinte meg se érzed,legjobb a comba és a felkarba.Onnan tudom,hogy velem csináltattak próba szúrásokat és tényleg nem fájdalmas.

Írd majd meg,hogy telt az éjszakád,az első beadás után?

Sok sikert!!!

2008. okt. 10. 14:38

Sziasztok!

Sajnos nekem nem segített a diéta,úgyhogy inzulinoznom kell magam mától. Este hatkor kell beadnom az első adagot és minden nap kétszer kell az inzulin. Előre félek hogy adjam be magamnak...

36. rinike
2008. okt. 10. 06:06
Szerintem hajlamosító tényező lehet a túlsúly.
2008. okt. 10. 02:23

Amúgy hogy vagytok?

Minden rendben?

2008. okt. 10. 02:23

Sziasztok!



Szeretnék érdeklődni, hogy a cukorbetegség a terhesség alatt mitől alakulhat ki?

33. vordemon (válaszként erre: 31. - 363d535da9)
2008. okt. 9. 17:43

Köszönöm Gyöngyi,te most több energiát adtál nekem mint az orvosok!!!

Mire kijövök,ha jól számolom te már a kezeidben tartod Zsigi Babát,tehát legközelebb beszámolót kérek a szülésről!!!

gondolok rád!!!

Puszó Petra

2008. okt. 9. 12:40

Jaaaaaaa!

Lehet kapni nagyon finom diabetikus csokikat is, amiket nyugodtan ehetsz, csak meg kell nézni a mennyiségét!

:)))))))

31. 363d535da9 (válaszként erre: 28. - Vordemon)
2008. okt. 9. 12:39

Ez rögtön jobban hangzik, mint amit a múltkor írtál!

Fogd fel ezt a két hetet egy kis pihenőnek. Vedd fel úgy, mint gyerekkorunkban, ha táborba mentél. Általában nem szokott nagyon vészes hangulat uralkodni a kórházban a kismamák között. Amikor én öt éve bent feküdtem a cukor miatt 2 hétig, rengeteget nevettünk és aludtam! Szereztem egy csomó új ismerőst, ami szintén jó volt! Tudod! Minden csak felfogás kérdése.

Egyébként meg lényegében mindent ehetsz, csak a cukrot kell kerülni, a többit meg ügyesen beosztani. Tény, hogy a folyékony CH könyebben felnyomja a vércukrot!


A súlynál tényleg igaz, hogy ha volt egy kis túlsúlyod, akkor még jól is jön. Rólam a 9 hónap alatt lement 5 kg. és ergo egy gr.-ot sem híztam, tehát egy 10-15 kg-mal könyebb leszek szülés után, mint előtte voltam + lesz egy gyönyörű bébim is. Már megérte!


Itt írok neked egy kis édesség ajánlatot:

Ha a cukrot ilyen porcukor szerű édesítőszerrel helyettesíted, akkor nyugodtan készíthetsz pl. a piskótát vagy kavart süteményt. Én ilyenkor mindig kiszámoltam a hozzávalók össz CH tartalmát, és amikor készen volt felszeleteltem egyenlő szeletekre és elosztottam a db számmal. Így be tudod illeszteni egy tízórai, egy uzsonna vagy pótvacsora helyett! Vagy akár ebédnél második fogásnak, ha pl. húslevest eszel tészta nélkül, vagy tojáslevest vagy ilyesmit. Nem kell mindenről lemondani, csak számolgatni kell!

(Arra azért figyelj, hogy ezek a porcukor szerű édesítők szinte ugyanannyi CHt tartalmaznak, mint a cukor, csak másképp szívódnak fel.) Egyébként legkönyebb a palacsintát mérni, mert ott 1 db kb. 10 gr. szénhidrátot tartalmaz és diabetikus málna vagy barack lekvárral illetve sima kakaó + édesítő tabletta porrá törve (ebben egyáltalán nincs CH), kis vízzel kikeverve eszméletlenül finom tud lenni!. Ha túrót teszel bele, akkor a túrót tojássárgájával + porrá tört édesítő tablettával ízesítheted, de a túró mennyiségét már pluszban kell számolni. (A dióban, mákban sajnos nagyon sok a CH, ezért inkább kerülendő!) De, ha rétest sütsz akkor az is nagyon jó, mert a rétes tésztában sincs túl sok CH, főleg, ha kevesebb réteget teszel a szokásosnál!.....


Ha nagyon megéhezel, akkor inkább húsfélét vagy kemény sajtot egyél (a lágysajtok több CH-t tartalmaznak).

De pl. Zöldbabfőzelékből hús vagy tojás feltéttel szinte egy fazéknyit is megehetsz. (Igaz én főzelék helyett inkább pörköltösnek csinálom.)


Tehát nem lesz semmi gond! Mire kijösz a kórházból kész szakember leszel!


Vigyázz magatokra, és próbáld meg magad jól érezni!


Gyöngyi + Zsigi (38+1)

30. rinike (válaszként erre: 29. - Vordemon)
2008. okt. 9. 10:15
Megfogadom a tanácsaidat. A csokit próbálom kihagyni, de ha nem bírom, majd kipróbálom a sültalmáva. :-)
29. vordemon (válaszként erre: 27. - Rinike)
2008. okt. 9. 09:07

Tudomásom szerint a fogyás nem gond!Sőt ha van az emberen egy kis felesleg még jó is.A nőgyogyóm kimondottan kérte,hogy ő még örülne 3-4 kg.am minusznak.,kérése számomra "parancs",mert sikerült egy két kiló.

Ja és aceton nem szabadul,fel,legalább is nem tudok róla.Ha az ember behipozik,azaz le esik a vc.ra akkor lehet a lehellette aceton szagú.

Ja tegnap erre is rákérdeztem a dr.nőnél,nem baj e a babának ha a mama cukor szintje leesik,azt mondta nem,sőt a babának minnél alacsonyabb,persze norm.szintig 3.2mmol/literig,annál jobban érzi magát,csak a mama éli meg kellemetlen érzésnek,pl.szédülés.


Ja előbb kihagytam,hogy az éhgyomri tej fogyasztást nekem nem ajánlották,mert hirtelen emeli a cukrot,ha kávézol,kávétejszint használj.

Egyépként joghurt,kefír,sajt féle mehet,szintén kis szénhidrát tartalmúak.

Ja és a gyümölcs joghurt se ajánlott nagy mennyisségbe,mert ki tudja mi van benne,de ha otthon készíted az jobb,és lehet,hogy a családnak is jobban izlik,nekem pl.a férjem már csak olyat eszik amit én csinálok,pedig nagy joghurt fogyasztó volt


Ketchup kerülendő,majonéz,főleg a light és a mustár módjával lehet.


Ha édesre vágysz tudom ajánlani a sült almát keserü csokival töltva,nagyon finom.

28. vordemon (válaszként erre: 24. - Anna776)
2008. okt. 9. 08:54

Szia Anna!

Nem úszom meg az inzulint,kimondták az ítéletet múszály!!!

Azzal magyarázta a dr.nő,hogy szerinte nekem nem terhességi cukrom van hanem előtte is lehetett baj,csak nem tudtam róla,családban is volt Inzulinos,(apukám),és nem kisérletezne velem tovább,ő jobban látja főleg a baba érdekeit nézve,ha kis dózisu inzulint kapnék,napi 4x.Ahogy multkor is panaszkodtam nektek megint a reggeli utánim lett magasabb.Ja és szó nincs 3 hónap befekvésről,amitől én rettegtem,max 10-12 nap,amíg nem szokom meg,és hetente kontroll.Szóval hétfőtől fekszem be,nagyon ki vagyok a gondolattól,szinte hiszti rohamot kaptam a hír hallattán,de rájöttem,hogy pocaklakó érdeke,és valahol az enyém is,és nem én vagyok az egyetlen aki végig csinálta,tehát reggel úgy keltem fel,hogy nem lesz gond,essünk neki.

27. rinike (válaszként erre: 26. - Vordemon)
2008. okt. 9. 08:42

Köszönöm!

Az írt étrendtől biztosan fogunk fogyni is. Remélem nem lesz baj, ha a terhesség alatt fogy valaki. Nem tudom például, hogy a fogyáskor felszabaduló aceton (vagy mi?)nem okozhat-e gondot.

26. vordemon (válaszként erre: 25. - Rinike)
2008. okt. 9. 08:35

Szia! Egy két tipp 150gr.ra!!

Reggeli! Teljes kiörlésű gabona féle,barna,rozsos pékáru vagy abonett lehet,de nem több 25gr.nál.Hozzá felvágott,1 db paradicsom,vagy paprika,de nem kaliforniai.Vaj lehet.

Felvágottnak nincs szénhidrát értéke,a zöldségnek csekély.,vajnak zsiradéknak is alig.Ha pékárut választod kb,felet ehetsz,az-az fél rozsos zsömle,vagy fél szelet kenyér,de abonettből megehetsz 4.et is.

Tízórai pl.gyümölcs,nem magas cukor tartalmú!! és hozzá egy hosszú hatású étel.Pl: 20gr alma+ 3 szelet korpovit keksz.A magas cukor tartalmú gyümi kerülendő,pl szöllő.Barack,alma,narancs,mandarin lehet.

Ebéd: Hús zöldséggel,amennyi jól esik,húsfélének alig van szénhidrát tartalma,de módjával lehet azért fogyasztani.Levesben szinte alig van,így azt nem igazán kell pluszba számolni,ehetsz pl.babgulyást is persze kicsit kevesebbet az átlagnál,és kenyér nélkül.Pörköltek lehetnek,lehetőleg savanyúval,ott a plusz dolgokra kell odafigyelni,pl hozzá tejföl,az is kisebb zsírtartalmú legyen.Tészta Durung tészta,nyersen max 20-25gr,rízsből barna rízs,nyersen max 25-30gr.

Ha pl.rántotthúst eszel akkor a panír miatt rá kell számolnod egy pár grammott,de az biztos,hogy egy tenyérnyi nagyságú rántott hús 14 gr.Ha krumplit eszel keveset lehet,de krumpli pürét ne.

Uzsi,vacsi olyan mint a reggeli,vagy a tízórai.

Ha hülyeségeket írok,akkor nekem is rosszul tanították.

Mézet,cukrot,üdítőket tilos,diabetikus termékeket jól nézd meg,mert annak is magas a fruktóz tartalma,azt se szokták ajánlani.


Süti lehet édesítő szeres,de nézni kell a szénhidrát mennyiséget.

Én pl úgy számoltam,hogy két zöldséges muffin lehet uzsira,ha édesítőszeres akkor egy.


A hoxán nagyon jó a szénhidrát táblázat,igen tudom ajánlani.

Nekem reggel 25gr szénhidrát

tízórai 25gr

ebéd 50gr

uzsi 20gr

vacsi 30gr.


Két hét alatt lement 4 kiló,jól érzem magam,és zizenkettes cukorból lett nyolcas cukor,ami sajna még mindig sok,így rám jövőhéttől az inzulin vár.


Remélem nem írtam sok hülyeséget,ha tudok még segítek,kérdezz.

Petra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook