Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. febr. 14. 16:13

Nem, persze en is komolyan veszem, naponta 4x nezem, es irom az eredmenyeket. Azok meg teljesen rendben vannak, igy nincs is semmi gond.:)

Csak ezt a szenhidrat szamolgatast azert nem ertettem meg soha, mert nem minden szenhidrat emeli azonos mertekben a vercukrot. Akkor azokat kevesebbnek kell szamolni?

114. viki021 (válaszként erre: 113. - Kostyi79)
2009. febr. 14. 14:45

Nálunk nagyon szigorúan vették a cukrot.Miután kiderült hogy magas a terhelés utáni cukrom rögtön 150gr-os CH-ra fogtak.És onnantól minden héten pénteken vérvétel a diabetológián és nézték a cukor eredményt.Emiatt 1 hetet töltöttem a kórházba a szülés előtt.

Amikor utoljára voltam a diabetológián akkor azt mondták a lányok hogy csak akkor kell visszamennem ha már nem szoptatok.Majd ők akkor megcsinálják a terheléses vérvételt.

113. kostyi79 (válaszként erre: 112. - Viki021)
2009. febr. 13. 20:22

Szerencses vagy. A fiamat ugy telenyomtak cukros lotyivel meg tapszerrel, hogy nem tudtam kesobb sem szoptatni, nem indult be a tejem.:(

A lanyomat egybol mellre tudtam rakni szules utan, nem is volt semmi gond a szopival. Raadasul a vercukra is sokkal hamarabb stabilizalodott. Azota mar tudom, hogy szopival lehet a legjobban megelozni, hogy leessen a baba cukra. Ezt szoptatasi tanacsadotol tanultam. A fiammal ezt meg nem tudtam. Ha tudtam volna, biztos nem hagyom magam.

Miert nem csinalnak terhelest 6 hetesen? Nekem akkor csinaltak, es en is szoptattam.

112. viki021 (válaszként erre: 110. - Kostyi79)
2009. febr. 13. 19:09
Nekem akkor csinálnak megint terhelést ha már nem fogok szoptatni.Hát ahogy a dolog áll ez nem mostanában lesz.
111. viki021 (válaszként erre: 104. - Kostyi79)
2009. febr. 13. 19:08

Igen adták neki a cukros vizet,mert nem engedték hogy én próbáljam szoptatni.Sajna így is lekerült a koraszülött osztályra mert leesett a cukra.Miután megitta cukros löttyöt rendbe lett az eredménye.De utána már nem adják ki a koráról,így én 3 óránként jártam hozzá szoptatni.De szerencsére minden oké a babával.Ez a lényeg.


Én annyira szigorúan tartottam a diétát hogy egész terhesség alatt fogytam.És 15kg-val vagyok kevesebb mint ahogy a terhességemet kezdtem.Úgyhogy megérte:)))

110. kostyi79 (válaszként erre: 109. - Nebosszancs)
2009. febr. 13. 15:01

Se elotte se utana nem volt semmi gond. Ahogy megszultem, rendesen elkezdtem enni (jottek is fel a kilok, de utana szerencsere a szopival le is mentek), es a hat hetes kontrollkor csinaltak megint terhelest. Ott mar minden ok volt.:D

Nekem szerencsere nagyon sokat nem kellett valtoztatnom az etkezesen, mert mint iratm, az etkezes utani ertekek is mind rendben voltak. Csak a cukrot/csokit/edesseget toroltem, ill. diabetikusra csereltem.

Nem mondtak, hogy lehet, hogy a terhelesed jo es megis van cukor a vizeletben? Ilyenrol meg nem is hallottam.

2009. febr. 13. 13:35

Nekem naponta 6szor kell ennem. Már nagyjából belerázódtam :))


És neked terhesség előtt volt gondod a cukroddal? Ha nem, szülés után visszaállt? Vagy akkor is tartottál diétát?

108. kostyi79 (válaszként erre: 107. - Nebosszancs)
2009. febr. 13. 13:31

Ez erdekes. Pedig a terheles eredmenyei teljesen jonak tunnek.

Nekem pont forditva volt. Soha nem volt a vizeletben, etkezes elott es utan is mindig ok, csak a terheles utani mutatta, az 9.8 volt az elozo ket terhessegnel. Most nem engedtem, hogy terhelest csinaljanak, tartom a dietat es napi 4x nezem.

2009. febr. 13. 13:25

Szia!


Terheléseskor éhgyomorra volt 4,2 a cukros lötty után 7,4. Aztán voltam már háromszor profilon, kétszer voltak magas értékeim, egyszer volt mind jó. A vizeletemben mindig van cukor vagy aceton :( még a diéta mellett is.

106. kostyi79 (válaszként erre: 105. - Nebosszancs)
2009. febr. 13. 13:21
Mennyire volt magas? Etkezes elott is v. csak terheles utan? Vizeletben is talaltak?
2009. febr. 13. 12:24

Sziasztok!


Én is cukros kismami lettem :(( most vagyok 36+5 hetes. A 24. hét óta vagyok 180grammos ch diétán. Bevallom kicsit nehezen megy, de tartom :)) Bár még most is sok kérdésem szokott lenni.

104. kostyi79 (válaszként erre: 102. - Viki021)
2009. febr. 12. 21:20
Az azert erdekelne, hogy a te babadat is betapiztak-e a korhazban? Esetleg cukros vizzel itattak-e?
103. kostyi79 (válaszként erre: 102. - Viki021)
2009. febr. 12. 21:10

Nem, koszi, ez mar a 3. cukros terhessegem, nem igazan maradtak megvalaszolatlan kerdeseim.:)

Csak kivancsi vagyok, ki hogy van, hogy alltok a dietaval, stb.?

102. viki021 (válaszként erre: 100. - Kostyi79)
2009. febr. 12. 20:42

Szia!!


Igaz én már megszültem de a 12.héttől 150gr-os CH-ra voltam állítva.Ha kérdezni szeretnél tegyed bátran.Ha tudok segítek.

101. p1982
2009. febr. 12. 17:55

Szia!


Én itt vagyok, de soha nincs senki ezen a fórumon.

2009. febr. 11. 22:19
Haho! Hol vagytok cukros kismamik?
99. p1982 (válaszként erre: 96. - Vavicsa)
2008. nov. 9. 19:02

Szia!

Jobban jársz, ha a vércukormérőt és a hozzá való tesztcsíkot is orvossal íratod fel, a gyógyszertárban recept nélkül kapható vércukormérőhöz nem lehet tb által támogatott tesztcsíkor felíratni.

Van egy tesztcsík, DiaPhan a neve, és ezzel tudod nézni a reggeli vizeletben az acetont és a cukrot. Kb. 1200 Ft körül van.

2008. nov. 8. 19:48
Most 9 hetes vagyok. Az elozo ket terhessegem alatt is terhessegi cukorbeteg voltam, azert tudom, hogy v.szinu most is az leszek. A Lifescan onetouch ultra2-t hasznalom. Angliaban elek, ingyen kaptam a gepet is, a teszteket pedig a haziorvosom adja, ha szolok, hogy elfogyott.
2008. nov. 8. 19:31
Hány hetes vagy?
2008. nov. 8. 19:31

Az előző két terhességemmel nekem sem volt baj.

Kenyérből eddig is mindig barnát ettünk, anyukám nem kis megrökönyödésére.:))

Gondolkodom rajta, hogy megveszek valamiféle tesztet a gyógyszertárba, vagy nem is tudom. Te mivel ellenőrzöd a cukrod?

95. kostyi79 (válaszként erre: 93. - Vavicsa)
2008. nov. 8. 19:26
Sajnos szamolasban nem vagyok profi, soha nem szamoltam. Nekem csak a terhelesem volt magas, etkezes elott es utan mindig rendben voltam. Naponta haromszor nezem. A vizeletemben sem talaltak soha cukrot. Nekem azt mondtak, hogy szenhidratot kell fogyasztani, kenyeret is, de mivel a barna lasabban szivodik fel, nem emeli meg annyira a vercukrot, igy inkabb azt eszem. Tesztabol, rizsbol is barnat veszek, es koretnek alt. zoldsegeket. Nekem ennyi eleg volt. Ket terhesseget vegigcsinaltam minden gond nelkul, remelem most is minden rendben lesz. Terhesseg utan neztek a cukromat, utana rendben volt a terhelesem is, igy biztos, hogy csak terhessegi cukor volt.
94. kostyi79 (válaszként erre: 67. - Rinike)
2008. nov. 8. 19:20

Szia!

Feltetlen benezek a forumra!

A reggeli 7 folotti eredmeny sajna magas. Es mivel meg csak a terhesseg elejen vagy, szinte biztos, hogy inzulin kell majd. De ne keseredj el, a lenyeg, hogy idoben eszrevettek, igy a babaval nem lesz baj. Terhesseg elott mikor csinaltattal utoljara terhelest?

2008. nov. 8. 19:20

Te profinak számítasz a cukorbetegség ismeretében?

Most akkor kcal-t számoljak vagy szénhidrátot. És ha az utóbbit, akkor mennyi a megengedett, ha kalóriából 1800-2000-t ehetek?

2008. nov. 8. 19:18

Köszi a megnyugtatást.

Ma egyébként már számoltam a kaja kalóriáit.

nem eszek többet és kevesebbet sem, mint máskor, csak nem ettem ma kenyérfélét.

91. kostyi79 (válaszként erre: 74. - Vavicsa)
2008. nov. 8. 19:16

Ket ora utan a 7.7 nem sok. Viszont ehgyomorra a 6 hatareset. Ha a terhesseg vegen vannak ezek az eredmenyek, akkor dietaval meg fogod uszni.

Egyebkent azt rendszerint elfelejtik mondani, hogy terheles elotti este 8 utan ne egyel semmit. Ugyhogy lehet, hogy az elozo esti nasi okozta az emelkedett erteket.

90. p1982
2008. nov. 7. 19:55
Jó éjt!
2008. nov. 7. 19:53

Ok. Egyelőre ennyi infó bőven sok. Köszi mindent. Majd még felnézek ide. Kedden megyek a dokinőhöz. Addig saját magam próbálok diétázni.

Most megyek celebezni.

Jó éjt!

88. p1982
2008. nov. 7. 19:46
A főtt kajánál sem nehéz. Én pl. annak idején az egész szakácskönyvet kiszámoltam. Össze kell adni a hozzávalók ch tartalmát, aztán osztani kell néggyel, mivel általában a receptek négy személyre vonatkoznak.
87. p1982
2008. nov. 7. 19:45
A cukorbeteg orvosok nem foglalkoznak a kcal-lal. Csak a szénhidrátot kell náluk számolni. Vannak ételek, amelyek nem tartalmaznak ch-ot. Azt szokták ajánlani, hogy ha nagyon éhes vagy, akkor abból egyél egy kicsit, persze mértékkel. Ilyenek a húsok, sajtok.
2008. nov. 7. 19:41
Igazából ebből csak a hidegkajákat tudnám kiszámolni, de ugye elméletileg főtt kaját is kell enni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook