Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

205. kostyi79 (válaszként erre: 204. - Zodkacaj)
2009. júl. 28. 17:55

Szerintem ezert mondjak nalunk azt, hogy 1 oraval kajcsi utan meg jo 7.8-ig. De neha 1-1 kiugras is belefer. Csak lehetoleg 10 folott ne legyen.

Nekem naponta 6-7x kellett itthon neznem, irni is kellett, sot, egy hetig meg azt is kellett irnom, hogy mit eszek es iszok.

204. Zodkacaj (válaszként erre: 201. - Anitram001)
2009. júl. 28. 13:00
Accu van. Ma voltam a diabetológián azt mondta az orvosnő, hogy ne mérjem mert ezek az eszközök nem pontosak,. csak tartsam be a diétát és ne egyek semmit amiben cukor van,. Csak hazafelé tudatosult bennem, hogy szinte mindenben cukor van... most akkor zöldségen éljek még két hónapig?
2009. júl. 27. 22:25
En mindig 2 almat ettem reggelire, es az nem emelte annyira, mintha kenyeret ettem. Probald meg, es kiderul, hogy neked mennyire emeli.
202. kingi7 (válaszként erre: 201. - Anitram001)
2009. júl. 27. 21:43

Hát az nem is mags...sőt...szerintem alacsony...


Egy olyan tanácsot tudok esetleg adni, hogy ne legyetek görcsösek diéta ügyileg, ha valamit megkívántok meg kell enni, de okosan... nekem inzulin volt és makk egészséges a drágám a cukra is tökéletes...

pedig nekem is voltak kilengéseim... :)

201. anitram001 (válaszként erre: 200. - Zodkacaj)
2009. júl. 27. 17:58

Húúúú. Jól megfogtál.

Tanácsot sem tudok adni.

Nem tudsz a védőnőktól, háziorvostól kérni egy cukormérőt.

Ha kicsi a vércsepp az a rossz, kevés. Ha nagy megy rá akkor a törlőpapírral egy pillanatra itatom a tesztcsíkot, hogy ne tocsogjon. esetleg a színskálát tudod még nézni a tesztcsíkon. Már amelyikhez van. ( A tesztcsík hátulján a kör elszíneződéséhez néha van színskála. Régen mindíg volt!)

Nekem tegnap kétszer volt 5,0 ,ma pedig5,3ebéd után és 4,7 uzsi után.

Nem szoktam mindíg mérni, nem is győzném tesztcsíkkal.

Milyen cukormérőd van?

Accuccec? Dcont Personal?

2009. júl. 27. 14:02
most kaptam meg a laboreredményeket.Elég durva a különbség ( labor:4,04 a vércukormérőm :5,6)Lementem a szervizbe a tesztoldattal bemérték és közölték ,hogy nem mér többet sem kevesebbet. Hogy lehet elérni az azonos vércseppmennyiséget? mivel nagyon tűpárnaszerűek az ujjbegyeim így elég nagy az csöpp vér....
199. anitram001 (válaszként erre: 197. - Csoda)
2009. júl. 27. 12:08

Diabetológián nem kérdeztél még rá? Hetente kell menned oda?

Tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a gond. Csak nehogy insulin legyen belőle mert ennyire nem akar beállni.

Én van olyan nap amikor nem mérem. Addig is pihennek az újjaim.

2009. júl. 27. 09:55

Ha magas reggel ne egyél gyümit, csak tízóraira.

Próbáltátok már a tojást? nekem nagyon bejött vérvétel előtt:-)))))) rántotta+1szelet kenyér vagy volt mikor csak fél +paradicsom és az eredmény állandó érték 6,3. De hát aztán ki tudja,lehet embere válogatja. Csak már állandóan stresszeltem én is magam, de fölösleges.

197. Csoda (válaszként erre: 196. - Zodkacaj)
2009. júl. 27. 09:03
Jó reggelt! Én is így vagyok vele: "Akármit eszek reggel felmegy a vércukorszintem". Egyedül a tegnapi zsíros kenyér savanyú káposztával volt tűrhető (7,4). Ma ettem barna kenyér + gépsonka + vaj + savanyú káposzta, és máris 8,3. :-((( Lehet megpróbálom holnap az almát. De félek, hogy a gyümölcs hirtelen megemeli, mert ugye gyorsan felszívódónak számít. Tapasztalat valakinek???
2009. júl. 27. 08:19
hát nem tudom azt vettem észre, hogy akármit eszek reggel felmegy a vércukorszintem..:((( Pedig még kimegyek egy rövidke sétára is. Már ott tartok , hogy inkább nem eszek 10-ig.Persze ezt nem szeretnék a diabetológusok
2009. júl. 26. 18:29

az édességhiányomat valószínű gyümölcssel pótoltam, életemben nem ettem meg ennyi gyümit, és jó volt a cukrom. Bár majd most kivi leszek, most megyek utoljára.

Édesítő: nemt udom ti hogy vagytok vele,de ha olyan dolgot eszek, szárad a szám tőle, túlzásba nem vittem, de nem szeretem. viszont a gyümi leves jobb vele.

2009. júl. 26. 18:25

higyjétek el csajszikák, a gyümölcsök, (dinnye)nem emelik meg. Persze azért oda kellfigyelni, mert reggel magasabb a cukor este meg alacsonyabb.

nos, aszpartám, nem ajánlott fogyasztani valóban,(áll.rákkeltő) de sajnos nagyon sok termékben van.

Reggelire elegendő 25g ch. párizsi, nekem pont azt ajánlották, bár lehet hogy azadalékanagokmiatt mondják h ne. És a dokimmitmonodtt? egyen szalonnát:-)))))))

Az algidának van diabetikus jégkréme. De ha vki jégkrémre vágyik pl lidl gelatelli 36g 8g van benne.Én ezt szoktam enni. Engfme még a joghurt miatt is letoltak, hogy ugye light volt, az hát... persze hogy nem.

193. Zodkacaj (válaszként erre: 187. - Kostyi79)
2009. júl. 26. 18:13

elvileg a rozskenyér amit ettem az teljeskiörlésű de mégis felment tőle a vércukorszintem.

Szerintetek a víz mennyisége , hogyan befolyásolja a vércukorszintet? Amikor van a vizsgálat akkor nem engednek csak nagyon minimális folyadékot inni. Majd kitikkadok azalatt az egy óra alatt.

192. Zodkacaj (válaszként erre: 190. - Kostyi79)
2009. júl. 26. 18:10
nem feltétlenül rossz illetve nem tudom pontosan mekkora a kockázata. az tény, hogy nem ürül ki hanem felhalmozódik.A diabetológián ahová járok azt mondták , hogy semmiképpen ne egyek aszpartámot tartalmazó élelmiszereket.Ezzel kezdték.
191. kostyi79 (válaszként erre: 188. - Csoda)
2009. júl. 26. 16:26
Nekem a gyumolcsok (alma, banan, eper, afonya - tobbnyire ezeket ettem) nem okoztak semmi gondot. Persze nem 1 kg-t ettem meg egy ulto helyemben. Csak mertekkel.
190. kostyi79 (válaszként erre: 189. - Zodkacaj)
2009. júl. 26. 16:25
Hm. Mindharomnal fogyasztottam ilyen termekeket, de egyiken sem volt feltuntetve, hogy terhes noknek nem ajanljak a fogyasztasat. Es szerencsere minharom jol van. Legalabbis eddig meg nem vettem eszre, hogy barmilyen karosodas erte volna oket. Azert koszi az infot, ha meg egyszer terhes leszek, erre figyelni fogok.
189. Zodkacaj (válaszként erre: 183. - Kostyi79)
2009. júl. 26. 16:16
kis molekula ezért egy az egybe megkapja a baba. Elvileg idegrendszeri károsodást meg a látóideg károsodását okozza. de erről is mint minden másban megoszlanak a vélemények
188. Csoda
2009. júl. 26. 16:15

Én úgy tudom, hogy az a lényeg, hogy egész nap nagyjából egy szinten kell tartani a vércukrot. Az nem jó, hogy ha hirtelen felmegy (a gyorsan felszívódóktól: pl. tej, gyümölcs), aztán meg hirtelen leesik. Ezért jó a lassan felszívódó ételek.

Legalábbis én így tudom...

187. kostyi79 (válaszként erre: 186. - Csoda)
2009. júl. 26. 14:21
Igen, de a teljes kiorlesu lassabban szivodik fel, igy nem emeli meg annyira a vercukrot. Ezert nem ertettem soha ezt a szamolgatast.
186. Csoda
2009. júl. 26. 11:06

Nem tudom miért nem engedik a görögdinnyét. Nagy szívfájdalmam. :-(( De a diabetikus nővér külön kiemelte, hogy azt ne.

Amin nagyon meglepődtem tegnap: a teljes kiőrlési rozslisztben több ch van mint a sima finomlisztben. Értitek???

Én eszek párizsit, nekem nem mondtak semmit róla. Miért nem lehet???

Reggelire és pótvacsira a lassan felszívódó étel a jó.

Aszpartám??? Erről most hallok először...

185. Csoda (válaszként erre: 177. - Anitram001)
2009. júl. 26. 10:50

Sziasztok!

Ma végre jól indult a napom! 2 szelet barna zsíroskenyér + savanyúkáposzta + tea, így egy óra múlva 7,4 lett. Az jó. Nem?

Megnéztem a bakonyi barna kenyeret és 1 szeletbe 13 ch van, 100 g-ban pedig 45,6 ch.

Norbi sütit a Tescoban vettem, a szeletelt kenyerek mellett. De ez keksz, nem olyan fonottkalácsféle.

Ma ebédre gombapöri lesz egy ici-pici durumtésztával.

184. kostyi79 (válaszként erre: 179. - Anitram001)
2009. júl. 26. 09:50
En sutottem a kenyeret, fruktozzal csinaltam, ugy jo volt.
183. kostyi79 (válaszként erre: 182. - Zodkacaj)
2009. júl. 26. 09:42
Nekem nem mondtak es en fogyasztottam oket. Miert, mi a baj veluk?
182. Zodkacaj (válaszként erre: 178. - Anitram001)
2009. júl. 26. 09:24
van diabetikus ( Béres A.)de aszpartámot tartalmaz nekem pedig azt mondták , hogy aszpartámot tartalmazó terméket semmiképpen ne fogyasszak. Megjegyzem a diabetikus termékek 95%-a aszpartámos!
2009. júl. 26. 09:22
ebben 100 g tartalmaz 38,8-at ( a gyártó adatai szerint) tehát kb 15-16 g ch-t tartalmaz. mondjuk a padlizsánkrém pontos CH-át nem nagyon tudtam megállapítani.
2009. júl. 26. 09:20
Mostmár nem vagyok teljesen tisztában vele. Reggel mi a jó ha gyors vagy lassú szénhidrát tartalmú ételeket eszek?
179. anitram001 (válaszként erre: 176. - Zodkacaj)
2009. júl. 26. 08:35

A 40 gramm kenyérben mennyi CH van?

Én reggelire 2 szelet CHszegény kenyeret eszek az 20grammot tartalmaz. Nekem az bőven elég! Nem is tudnék többet megenni belőle.

178. anitram001 (válaszként erre: 176. - Zodkacaj)
2009. júl. 26. 08:33

Nálunk azt mondta a diabetológus doki, hogy a párizsit felejtsük el!!!!!!!

Sonka felvágott, házisonka meg ami húsosPl:pulykamellsonka.

Én eszek dinnyét is kiszámolva mérve! Semmi gondom vele.

Viszont néha ennék jégkrémet de nem találok diabetikust.

177. anitram001 (válaszként erre: 172. - Csoda)
2009. júl. 26. 08:30

Szia!

Tescoban van kb:575 ft. Pont olyan jó a tesco light kenyér, 220 ft-ért!!!!!

Kipróbáltam mindkettőt. Norbi sütit viszont nem láttam pedig szívesen ennék mondjuk kakaós kalácsot vagy kuglófot.

2009. júl. 26. 08:26

a görögdinnyét miért nem engedik. Elvileg a cukortartalma csak 7 g 100 g -ban.

kostyi valószínűleg én is át kell térjek a kenyér nélküli reggelire, mert akármennyire is keveset eszek nagyon felmegy a vércukrom. Pedig nem eszem túl magam és teljes kiőrlésű 100%-os rozskenyeret eszek max 40 g-t mellé pedig valami jelentéktelen dolgot ( padlizsánkrém, párizsi)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook