Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

295. 2161227840 (válaszként erre: 291. - Anitram001)
2009. aug. 13. 13:40
Tüdőérlelő? valami baj van hogy ezt kell kapnod? remélem nem valami komoly!! Jaj, én nagyon bánnám ha szeptemberben szülnék, megőrülök addig:), megbeszéltem a kiscsajjal, hogy 20.-a környékén bújjon ki:), már nagyon várjuk:).Hogy fogják hívni a csöppséget? Ja, akkor pont egy súlyban van a picink, nekem is ugyanannyi volt a 36.héten:). nekem is szépen telt idáig a várandósság, egyáltalán nem viseltem nehezen. csak ez a cukor ne lenne, engem nagyon kikészít, egyre nehezebben bírom. borzalmasan édességes voltam mióta az eszemet tudom, volt hogy napi két három tábla csokit megettem, vagy akár reggel azzal indítottam. kávém két cukor+sűrített tej, mindent édesen, brutálisan édesen ettem. és lám tessék, megvertek az égiek:). remélem hogy szülés után elmúlik!!! amúgy mikorra vagy kiírva? ha már ugyanabban a hétben vagy mint én?
2009. aug. 13. 13:34
Na lányok, rétesre fel!!!
293. anitram001 (válaszként erre: 290. - 2161227840)
2009. aug. 13. 13:33

Teljesen egyetértek veled! Én egy rúd rétest 6-7 szeletbe szoktam vágni.

Bőven elég a nassolásra. Ennyi meg belefér.

De van ch szegény túró is. Szerintem isteni.

292. kingi7 (válaszként erre: 287. - Zodkacaj)
2009. aug. 13. 13:32
A rétes az nem emeli a cukrot, én volt, amikor ki voltam éhezve bevágtam 3-at, a cukromnak semmi baja nem volt... a dinnye és a krumpli sem emeli meg a cukrot nagyon... tapasztalat
291. anitram001 (válaszként erre: 288. - 2161227840)
2009. aug. 13. 13:32

Tegnap voltam én is NST-n. 36.hetet töltöttem .

Tegnapi uh szerint a mi pici lányunk: Babóka 2800 gramm volt.

Tüdőérlelőt már a múlt héten megkelett ,hogy kapjam de aztán leállt a folyamat. Hétfőig még kell szednem a gyógyszert aztán meglátni, hogy elindul -e a szülés.

Én még élvezném egy kicsit a várandósságomat, nem bánnám ha szeptemberben szülnék.

290. 2161227840 (válaszként erre: 287. - Zodkacaj)
2009. aug. 13. 13:31
én úgy tudom, hogy a réteslapban kevés a ch 1 csomagban 23ch van, nem fontos, hogy teljes kiörlésű legyen. a túróban sem sok van, és ha édesítővel ízesíted akkor szerintem tökéletes uzsira, ebédre. bár, fogalmam sincs, hogy mennyi adagra elég egy csomag réteslap mert én nem szoktam csinálni, de talán egy-két evésre, és az édességhiányod csillapítására tökéletes lesz:).
289. anitram001 (válaszként erre: 287. - Zodkacaj)
2009. aug. 13. 13:28

Sima réteslapból csináltam, abban nincs más csak só víz és liszt. De a liszt is olyan kevés ha elosztod rúdra/ szeletre.

Töltelék tojással édesítőfolyadékkal és én sárgadinnyét tettem bele. 2 szelet tökéletesen elég volt uzsonnára.

288. 2161227840 (válaszként erre: 286. - Anitram001)
2009. aug. 13. 13:23
tegnap voltam dokinál, de nem vizsgált meg, csak nst volt. ott hála a jó égnek minden rendben, tökéletesen ver a szíve a picinek:). nagyon sokat mozgott azalatt az idő alatt, látni is a leleten:). 37 hetes vagyok, még azért van időm a szülésig, de hátha... a múlt héten 2800g volt a pici lány, azóta már biztos nagyobb!! Neked mennyi van még? fiú, lány?
287. Zodkacaj (válaszként erre: 285. - Anitram001)
2009. aug. 13. 13:00

a rétest mivel csináltad. nekem az a legabszurdabb, hogy azt beleszámoljam a napi menübe. Pedig már nagyon kívánom. Láttam teljeskiörlésű réteslapot.

Amúgy azt mondták a diabetológián, hogy a helytelen táplálkozás kevés ch miatt van, mert hogy a HbA1c értékem az elején jó volt. Ha legközelebb megyek (25,-én) vigyek vizelet eredményt is. De legalább bejutottam...

286. anitram001 (válaszként erre: 284. - 2161227840)
2009. aug. 13. 12:39

Uh-n minden rendben? Baba súlya? Lepény?

Te is akármikor megszülhetsz.

Szülés után mikor kell menned kontrollra?

285. anitram001 (válaszként erre: 283. - Zodkacaj)
2009. aug. 13. 12:35
Számolgatva mértékkel a vacsorába szokott beleférni.De nem minden nap. Tízórai és az uzsonna nálam általában gyümölcs.Az ebéd főtt és a reggeli kenyér valamivel+ kávé.
284. 2161227840 (válaszként erre: 274. - Zodkacaj)
2009. aug. 13. 09:40
de jó, ügyi vagy:) Mondjuk azért nem kis eltérés amit írtál..., szerintem! Én már nem nagyon számolgatom a ch-kat, persze időt betartok, és nem eszek semmi édességet, cukrosat, de nem is méregetek pöccre pontosan mindent mint idáig. Nem hinném, hogy emiatt baj lenne. Mostmár szeretném ha meglenne a pici, és tudnám, hogy nem lett semmi baja sem a cukrom miatt...
2009. aug. 13. 09:28
igazából az ebéddel van problémám. azt nem tudom kienni .. igaz mindig főzök levest , görögsaláta és csirkehús valami desszert.Az tény nem eszek túl változatosan de sokszor se időm se türelmem naponta főzőcskézni. A másik baj elég válogatós vagyok nem mindent eszek meg. Olvastam a naplódban az édesség recepteket ez a sok minden melyik étkezésedbe fér bele?
2009. aug. 13. 09:23
159 körül ettem még többet is mint amennyit szabed lett volna. Lehet, hogy a víz a hibás 1,5-2 l-t ittam igazából nem figyeltem. Nagyon pörgős járkálós napom volt.
2009. aug. 13. 08:37
Tényleg "éheztél"? Olyan sok diétás receptet gyűjtöttem, sok jó kaja van a tecoban is amin fel van tüntetve, hogy ch szegény. Én mindig jóllakom csak a gyümölcs a gyengém.De azt mérem! Nehogy túllépjem.
2009. aug. 13. 08:34

Védőnő szerint keveset ittál, vagy ettél. És ő azt mondta, hogy alacsony a vércukorszint. Ha magas lenne, akkor cukor jelenne meg a vizeletben.

Aceton akkor van, "ha éhezik szervezeted", nekem így mondták a kórházban.

Nem ettél annyi ch-t, amennyit kellett volna?

279. Zodkacaj (válaszként erre: 278. - Anitram001)
2009. aug. 13. 08:11

még nem csak 11-től van rendelés. Persze ki van írva, hogy csak azokat áll módjukban fogadni akiknek van időpontjuk. A legközelebbi időpont november 21.-ke vagy megyek szépen kedden a kismamákkal. De az szinte egy hét. Mondjuk furcsállom , hogy eleve a diabetológiai ellenőrzésre nem kérik a vizeletvizsgálatot is. A nődokim szerint nincs semmi baj legfeljebb éheztem és azért jelentek meg a ketontestestek a vizeletemben.

Úgy gondoltam, ha nem tudok bejutni a diabetológiára akkor elmegyek a háziorvosomhoz , kérek egy vizelet és vérvizsgálatot. Nem szeretnék tétlenül ülni keddig, ahol amúgy is az lenne a végeredmény, hogy meg kell várnom az orvost és kér majd vizelet és vérvizsgálatot. Így két hét ezen fog elmenni.

278. anitram001 (válaszként erre: 277. - Anitram001)
2009. aug. 13. 07:59

Szia!

Na mit mondtak? Sikerült valamit intézni?

277. anitram001 (válaszként erre: 276. - Zodkacaj)
2009. aug. 12. 21:08
Szerintem a tesztcsíkok ilyen célra elég pontosak. Nálunk nincs is ilyen a védőnőknél.
2009. aug. 12. 14:53

gratula a jó eredményekhez.

Nekem időközben felmerült egy probléma, sajnos a vizeletemben ketont találtak . Legalábbis a védőnőnél a tesztcsík alapján.Létezik, hogy ilyen cukor eredmények mellett a fehérjéim és a zsírszövet bomoljon? Mennyire megbízhatóak ezek a tesztcsíkok? A nődokim elküldött a diabetológiára, de ott csak "kedden" van kismamagondozás. Mindenesetre holnap bemegyek hátha mégis fogadnak.

Hát mit ne mondjak nem vagyok valami nyugodt

2009. aug. 12. 07:38
Nekem a múlt héten volt kontrolom, 508 lett. Nagyon megdicsért a doki és nem kell már mennnem csak szülés után 6 héttel egy elenőrzésre. Azért legalább egy macerával kevesebb, bár van épp elég ahova kell menni.
2009. aug. 11. 20:08
amúgy jók lettek 3,8 -én 5,4-et mértem a sajátommal- és 6,22 ( 6,7 -volt a saját mérés) Az eltérés durva és sajnos nem állandó.. hát ez van..és neked milyenek voltak az eredményeid? lehet, hogy még beszélgettünk is a folyóson :)
2009. aug. 11. 13:09
elég jók. Azt mondták két hét múlva kell mennem utoljára, persze ha csak jók lesznek az eredmények.
272. 2161227840 (válaszként erre: 267. - Zodkacaj)
2009. aug. 11. 11:55
szia, milyen lett az eredményed? Biztos jó!!
2009. aug. 8. 10:20
értem. igen, én is nagyon meglepődtem amikor megmértem, mert mindig ugyanannyi ch-át kell ugye enni reggelire, és hetek óta 5.8-5.3 az étkezés utáni egyórás értékem, a cukormérővel pedig 6.5. Ezt kicsit sokalltam, azért is kérdeztem először itt rá a savanyú káposztás megoldásra, amit én csináltam, nem tudom, hogy olvastad e esetleg:). kicsit furcsállom, hogy ennyire levinnné a cukromat, ha meg nem eszem akkor 6.5? vagy csak az accu mér többet? próbálom majd kideríteni:)
270. kingi7 (válaszként erre: 269. - 2161227840)
2009. aug. 8. 09:44

Ez a mi tapasztalatunk... én az elején azt használtam és érdekes volt, hogy elég volt szinte ránéznem valamire és felment a cukrom... azért volt ellentmondásos, mert amikor mértem, reggeli után-pedi alig ettem, egy szelet kockakenyér vajjal- felment 8-ra , ezzel szemben a kórházi reggeli utáni 2 szelet kockakenyér, felvágott, vaj, zöldség... stb csak 7 lett... az optimával meg voltam elégedve és lám jól működött :)

Ja és amikor az accuval mértem, sokszor volt, hogy az értéket próbáltam 7,5- 8 alatt tartani és szédültem...

2009. aug. 8. 09:36
Nem mondjátok, hogy ennyire pontatlan? Hát akkor miért találták ki az otthoni mérésre? Így aztán az ember elméletileg éppen, ha mondjuk inzulinos, félre is "adagolthatja" magát, nem? Hiszen van olyan, hogy valakinek több egységet kell beadnia, ha éppen nagyon felszaladt. Hát érdekes, komolyan. Akor talán az én 6.5-öm, nem is annyi, hanem kevesebb? Éppen örülnék neki:).
268. kingi7
2009. aug. 8. 08:52
Úgy gondoltam, hogy hasonlísd össze a te Accu check-edet a gyógyszertárival, hogy mennyire pontos, de szerintem lényegesen többet mér... anyunál lett tesztelve az ő accu checkje 2 egésszel!!! mért többet ugyanakkor,mint az én optimám....
267. Zodkacaj (válaszként erre: 266. - 2161227840)
2009. aug. 8. 08:36
elvileg igen. Amikor voltam beméretni akkor mondták, hogy a chippel egy 1,11-es szorzó van beépítve. Ahogy nézem az működik is.
2009. aug. 8. 08:02
A legutóbbit gyógyszertárban mérték, szintén Accu check-kel:), szóval ugyanott vagyok:). Létezne ilyen, hogy többet mér egy ilyen "házi" vércukormérő, mint a labor? Hát nem tudom, de ezek szerint lehet benne valami, ha ennyi eltérés volt közte!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook