Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GDM terhességi cukorbetegség fórum

GDM terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


7. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Cintia5)
2022. márc. 13. 12:17
Veseproblémáid vannak?
6. Elune (válaszként erre: 3. - Mazsolyka)
2022. márc. 13. 10:20

Nah, az ilyen hozzászólások olvasásakor érzem azt, hogy az a csoda, hogy még nem zuhantunk a Napba...😡


Biztos nekem is "ártott", mert már a 26. hétben vagyok,

2021 november óta vagyok 160 grammos CH-diétán (előtte soha életemben nem diétáztam), napi min. 1 óra mozgással egyetemben. A baba makkegészséges, most értem csak el a kezdősúlyomat, mert először fogytam 4 kg-ot, az alig egy hete nézett Haemoglobin A1c-m meg tökéletes 5,1%!


Az országneveket nagy kezdőbetűvel írjuk, ostobaságokra meg senki se kíváncsi! Hadd adjak én is egy kéretlen tanácsot: Olvasgassad inkább a 'Magyar Helyesírás Szabályai' -t (ha minden igaz, letölthető verzió is van).


Amit Delbuk ajánlott, az valóban jó (FB-csoport), nekem nagyon sokat segítettek ott, érdemes tájékozódni.

5. delbuk (válaszként erre: 1. - Cintia5)
2022. márc. 13. 07:56
A fb-on van egy csoport, Terhessegi cukorbeteg neven. Kerj ott segitseget, nagyon sok tudas es tapasztalat gyult ossze. Vleg nem jol van beallitva a dietad.
4. delbuk (válaszként erre: 3. - Mazsolyka)
2022. márc. 13. 07:53

Azert ne terhesen kiserletezgessen modszerekkel. 🥴

A jol osszeallitott 160g etrend (ami nem feltetlen 160g ch-t jelent), tok jo, kiegyensulyozott taplalkozas lehet, minden szukseges makroval.

3. mazsolyka (válaszként erre: 1. - Cintia5)
2022. márc. 12. 15:34
Olvasd el Joel Fuhrmann: Vége a cukorbetegségnek könyvét. Terhességi cukor is van benne, igazából nem különbözik a gyógymód. A 160 grammos diéta csak magyarországon divat, külföldön nem is ismerik, és többet árt, mint használ.
2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Cintia5)
2022. márc. 11. 17:28
De hogy jött ez az 50 perc? Nem mondtad rögtön hogy mèg nem 2 óra?
2022. márc. 11. 16:51

Sziasztok! Segítsetek nagyon tanácstalan vagyok! Voltam 2 hete cukor terhelésen elméletben 0 és a 120 perces lett volna . Helyette 50 perc után levették a 120perceset ... és visszajött hogy 10.5 pett a 120perces cukor mire beutaltak diebre.. jeleztem ezt hogy nem történt neg a 120perces különbség legyintettek egyet es azt mondták így is jó. Csináljak diétát 150-160-asat írtak fel amit szépen probálok is tartani de néha úgy leesik a cukrom hogy szédelgek meg remegek és rettentő gyenge vagyok. Dcont cukor mérővel nem egyszer volt már hogy 3.8at mèrtem. Étkezés után 1 órával kell mérjek akkor sem megy fel 5.5nél magasabbra.

Csütörtökön mentem volna vissza a diebre de elnéztem az időpontomat és nem fogadtak végül és közölték hogy kizárnak a rendelés allól .... volt már valaki hasonló esetben?

Egyébként az éh gyomri cukrom 4.7-5.3 kozott mozog.

Esetleg magán dokit tudtok ajánlani aki nem dolgozik csillagos áron? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook