Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

175. Csoda
2009. júl. 25. 17:36
Nekem a gyümölcsök közül a görög- és a sárgadinnyét, szőlőt kiemelték, hogy azt még keveset se! Pedig imádom mindet! Azt mondták, hogy az őszibarack és a málna az jó. De málna már nincs. :-( Én a "norbis" termékből a kakaós-kókuszos sütit (kekszet) ettem egy-egy szemet, de az fini volt. Be tudtam volna falni az egész dobozzal. :-))
174. Zodkacaj (válaszként erre: 172. - Csoda)
2009. júl. 25. 16:28
én ettem "norbis" joghurtot de nagyon édes, alig tudtam lenyomni a torkomon.
173. kostyi79 (válaszként erre: 172. - Csoda)
2009. júl. 25. 16:23
A tejtermekek nekem is emeltek rendesen. Viszont a gyumolcsok nagy reszevel nem volt gond. (Persze nem szolot ettem.)
172. Csoda
2009. júl. 25. 16:07

A kenyér bakonyi teljes kiőrlésű. Amikor a klinikán a diétás nővérrel beszéltem, ő azt mondta, hogy reggelire és pótvacsira gyümölcsöt és tejterméket NE!

Kipróbálom majd a Norbisat. Azt bárhol lehet kapni?

2009. júl. 25. 13:42

En a terhesseg vegen mar egyaltalan nem tudtam kenyeret enni reggelire, mert nagyon felvitte. 2 alma volt a reggelim es egy bogre koffeinmentes kave edeskevel.

Nalunk egyebkent az 1 oraval etkezes utan mert eredmenynel elfogadtak 7.8-ig. Azt mondtak, ha neha magasabb, az nem nagy gond, csak 10 fole ne menjen.

170. anitram001 (válaszként erre: 169. - Csoda)
2009. júl. 25. 12:45
Mekkora az a teljes kiőrléásű kenyér? Lehet, hogy tej vagy cukor van benne és azért viszi fel! Keresd a szénhidrátszerény kenyeret.( NOrbi, Tesco light...).Nekem az vált be!!!!!!
169. Csoda (válaszként erre: 168. - Anitram001)
2009. júl. 25. 10:07
A 2 szelet teljes kiőrlésű barna kenyér + 2 szelet gépsonka után lett 8,5. Egyszerűen nem értem... Szerinted lehet köze ahhoz, hogy vagy már 10 éve nem reggelizek?
2009. júl. 25. 09:41

Ezt te kell kikísérletezd, hogy mi nem viszi fel.

Én 2 szelet tesco light kenyeret eszem valamivel+ zöldség és egy nescaféval tej nélül édesítővel. Így tökéletesen indul a napom.

167. Csoda
2009. júl. 25. 08:25
Szia Zodkacaj! Köszi a válaszod. Tegnap ismét egész nap mértem a cukorszintem, és a reggeli mérésen kívül 4,3-5,4 között volt, egyedül még este volt 7,3 (de szerintem akkor picit többet ettem). Szerintem ez az eredmény így jó. Viszont ma is megettem egy kornlandos zsömlét (ez kimondottan cukorbetegeknek ajánlják) és 3 szelet gépsonkát és 10,2 volt. :-((( Valamiért a reggeli utáni nem jó. Ja! Ma reggel az éhgyomri 5,2 volt.
2009. júl. 24. 11:50
ne legyél elkenődve 200 g-s szénhidráton kívül van rosszabb is. Az olyan mint egy normális étkezés csak az időrendet kell betartani és egy kicsit figyelni a Ch mennyiségre.. én 155 g -n vagyok.
165. Zodkacaj (válaszként erre: 163. - Csoda)
2009. júl. 24. 11:47
általában mindegyik vércukormérő kappiláris vérrel működik...
164. Zodkacaj (válaszként erre: 162. - Csoda)
2009. júl. 24. 11:47
ha jól tudom reggel inkább a kortizol az ami gátolj az inzulint , mivel ekkor a legnagyobb a szintje. Ehhez már csak hozzáadódik a méhlepoény által termelt hormon, ami ugyancsak gátolja az inzulint. De még van egy pár hormon pl: adrenalin ami nem tesz jót az inzulinszintnek. Ez akkor szabadul fel ha ideges, feszült vagy.. pl ezért ezért nem jók (szerintem) ezek az ellenőrzött mérések ,mert már előre idegeskedsz az eredmény miatt.
163. Csoda
2009. júl. 24. 11:15
Nekem olyan cukimérőm van, hogy nem cseppenteni kell, hanem a mérőt rakom a vércsepphez (ujjamhoz). Azt hiszem kapilláris a neve.
162. Csoda
2009. júl. 24. 11:13
Sziasztok! Beiratkozkom én is a cukis kismamák táborába. :-( Kedden töltöttem a 28. hetemet. A terhelésesen az éhgyomri 7 volt, a terheléses 8,7. A dokim 200 ch-s diétára fogott. Szerencsére van itthon vércukimérőm és itthon méregetem. Ami nekem fura, hogy az éhgyomrim 5,2-5,4 szokott lenni, utána egy órával 8,2-8,5. Ma sajna jól kiugrott, mert nem barnakenyeret ettem, hanem magos bagettet. 11,7 lett. :-((( Nagyon el vagyok kenődve. Amúgy volt egy 6 pontos méréses napom, ott végig 5-7 között mozgott, egyedül a reggeli utáni volt 8,5. Szerintetek lehet köze ahhoz, hogy már vagy 10 éve nem reggeliztem, és most újra? Mindig csak tejeskávét ittam reggel. Előre is köszi a válaszokat.
161. Zodkacaj (válaszként erre: 160. - Anitram001)
2009. júl. 24. 10:28
mondjuk lehetetlen ugyanannyi vért rácsöppenteni.Amúgy a víz mennyisége a szervezetben , hogyan befolyásolja a vércukorszintet. Miért nem nem engedik, hogy igyak evés után ( max 2-3 dl-t ) ihatok. Ebben a hőségben egy óra alatt teljesen kiszáradok.
160. anitram001 (válaszként erre: 159. - Zodkacaj)
2009. júl. 24. 08:12

Én ápoló vagyok és az enyémmel sem vagyok kibékülve pedig a rendelőben is ilyet használtam.

Függ a vércsepp mennyiségtől is. Az sem jó ha sok van rajta és tocsog.

2009. júl. 22. 20:14

Sziasztok !

Nos azthiszem én is csatlakozom fórumhoz.

A ti vércukormerőtök mennyire pontos? Azt vettem észre, hogy az enyémnél egy durva négy tizedesnyi pontatlanság van.

158. mangiare (válaszként erre: 157. - Viki021)
2009. júl. 11. 07:40

SZia! Hát eddig még nekem is szerencsém volt, de természetesen jövőhéten is mennem kell. Engem mindig csütörtökön szúrnak. MÚlt héten kétszer is.Jobb vagyok már mint a drogosok:-)))

ja azt elfelejtetem, megkérdezték mi történt. Mondom fehérje diétán voltam, :-))) halat hallal, csirkét csirkével,, meg persze dinnyét- dinnyével.És lám, a dinnye nem emeli a cukrot, pedig le vagyunk tiltva róla.

157. viki021 (válaszként erre: 156. - Mangiare)
2009. júl. 10. 08:18

Szia!


Nálunk az a szokás hogy ahogy kiderül hogy magas a cukra a kismamának akkor el kell menni a diabetológiára és elmondják a továbbiakat.Akinek nem olyan magas a cukra annak nem kell inzulin csak diéta.Valakinek 150gr-os és van akinek 180gr-os.Nekem 150gr-os diétám volt.Onnantól kezdve hetente vérvétel.Nekem a 12.héten derült ki és onnantól minden pénteken szúrtak.Aztán mikor mentem a következő vérvételre akkor mondták meg az eredményt.Mindig egy csomóba volt a gyomrom amíg meg nem tudtam az eredményt.Csak egyszer ment fel 8 fölé.Annak az okát nem tudom.Mindig jók voltak az eredményeim.Aztán szülés előtt pár nappal be is fektettek a kórházba.Csak kontroll alatt voltam.

2009. júl. 10. 07:24

SZiasztok csajszikák! No senki nincs itt? tegnap örültem 6,3volt,, de azért kivivagoyk mikorra rendelnek vicca:-))))

Mindenki jól van?? Én hulla fáradt vagyok.

155. kostyi79 (válaszként erre: 154. - Mangiare)
2009. júl. 7. 19:19

Nalunk arra azt mondtak, hogy 7.8-nal ne legyen magasabb. Neha-neha elfogadhato egy-egy kiugras, csak ne legyen rendszeres. Inzulint azoknak adnak, akiknek tobbszor van 10 folotti ertek, es mar a vizeletben is kimutathato a cukor.

Szerintem beszelj masik orvossal is, hogy mi a velemenye, mielott elkezdenel inzulint hasznalni. A foorvosasszony vszinuleg erdekelt abban, hogy minel tobb inzulint irjon fel. Nem biztos, hogy valoban szukseg van ra. Sajnos ez egy ilyen vilag.:(

154. mangiare (válaszként erre: 152. - Kostyi79)
2009. júl. 6. 21:22
Étkezés utáni 1órás. Hát szt sem olyan túl magas
153. kingi7
2009. júl. 3. 15:05

Hát én nem tudom, hogy kit mivel ijeszgetnek, de az 5,6 étkezés után alacsony, a 7, 5 ig a jó, de nem korlátoltan...


Ma voltam UH-n holnap leszek 37 hetes, a baba nem mamut 3500g teljesen normális minden, a magzatvíz és a lepény miatt is megdicsértek, valamint a kiváló áramlás miatt :)))

Pedig kő kemény inzulinon vagyok...

be kell tartani, de nem "kockásan", mert az a babának sem jó!!!

152. kostyi79 (válaszként erre: 150. - Mangiare)
2009. júl. 3. 14:24
Ezek milyen ertekek, emiket te irsz? Reggeli elotti? Etkezes utan nekem nem tunnek soknak, meg a dietat is megkerdojeleznem.
2009. júl. 3. 14:22

Itt az inzulinosoknak 38. heten meginditjak a szulest, nem engedik tovabb hordani a terhesseget. Nekem az volt a szerencsem, hogy 1. jo dokit fogtam ki, 2. nem kellett inzulin, csak dieta, 3. napi 6x mertem, es jok voltak az eredmenyeim. Igy beleegyeztek az otthonszulesbe is, csak szules utan kellett bemennunk a korhazba, 24 oran keresztul megfigyeltek a baba cukrat. De szerencsere minden rendben volt.


Csak egy erdekesseg: a 36. hettol kezdve el kellett kezdenem fejni kolosztrumot, fagyasztoban gyujtottem, es mikor indultunk a korhazba, kellett vinnem magammal. Igy a babamnak ha esett volna a cukra, akkor potlaskent nem tapszert, hanem a sajat tejemet adtak volna. De a sok fejesnek koszonhetoen olyan sok elotejem volt, hogy rogton szules utan hallhatoan kortyolt a fiam, a cukra mar a 2. etkezes elott 3 folott volt, minden rendben volt vele, ugyhogy a lefejt tej oda kerult, ahova valo. (A szemetbe.:D)

2009. júl. 3. 13:33

SZiasztok!

Nos, elképzelhető hogy ijesztgetnek, de már semmit sem értek. Viszont ha jövőhéten 7fölött lesz akkor készüljön fel hogy inzulin, ezt mondta a főorvosasszony. no cukor.. de szt az sem jó ha teljesen megvan vonva.

A tökben csak 6g van.

149. kostyi79 (válaszként erre: 148. - Anitram001)
2009. júl. 3. 09:30
Szia! En Angliaban elek, itt az etkezes utanit 7.8-ig elfogadjak.
2009. júl. 3. 08:57

Sziasztok!

Tegnap egy kicsit több rántott tököt ettem és 7,6 volt a cukrom.

Ma reggeli után:5,4. Az nem baj ha 5,4 és esetleg 7,6 között mozog a cukrom?

2009. júl. 3. 07:34

Köszi KIngi!

Most egykicsit megnyugodtam, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy ma mit mondanak rá.Remélem csak kivárom a soromat egész nap. Hát túl szigorúan én sme tartottam azért be, sőt este meg leesik néha.

na én már szinte a fagyit is megvontam... pedgi aztkívántma a legjobban.. demostmajd téynleg jobban odafigyelek, főként lehet hogy akkor megy följebb, ahaha

146. kingi7 (válaszként erre: 145. - Mangiare)
2009. júl. 2. 17:58

A 7,9 az nem vészes még... nekem azt mondta a cukros bácsi, hogy a szervezet "szeszélyes" van,hogy 2 szer ugyanazt eszed, ugyan annyit és egyszer 6,5 másszor, meg 8... mennyi fog, ne izgi :) Itt a lényeg, hogy csak az elhanyagolt cukorból lehet baj, ha néha esetleg kiugrik, az nem vészes :)

Én a 18.- hét óta inzulinon vagyok, néha fagyiztam, sütiztem, de okosan, mert akkor elmaradt az ebéd, de nem ért bokáig a nyálam a fagyi miatt :P.

31.héten voltam UH-n minden tökéletes volt, sőt megjegyezték, hogy sok nem cukros kismaminak nincs ilyen szép a méhlepénye :)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook