Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ingadozó vércukorszint terhesség alatt (inzulinrezisztencia, terhességi cukorbetegség) fórum

Ingadozó vércukorszint terhesség alatt (inzulinrezisztencia, terhességi cukorbetegség) (beszélgetős fórum)


2017. febr. 1. 12:09

Csak a leszidásig.. :D Mivel még nincs beutalóm. A háziorvostól vagy a nőgyógyászomtól fogok kérni, csak ők eddig nem erősítették meg, hogy ez az alacsony cukor is probléma lenne.

Amúgy el tudok vonatkoztatni tőle, hogy kedves-e a professzor asszony vagy sem, csak a baba legyen jól, ebben segítsen, ez az egy a fontos! :)

13. 8fe0c8160a (válaszként erre: 11. - Serenity88)
2017. febr. 1. 11:44
Az biztos, hogy nem a kedvességéről híres a professzor asszony...én is volt, hogy nem értettem vele egyet, amikor pocaklakóm volt és hozzá kellett járnom cukor-gondok miatt...de aztán közös dűlőre jutottunk. Én csak ajánlani tudom Serenity! ;-) És kaptál időpontot egyébként hozzá, vagy csak a leszidásig jutottatok? Üdv: Juca.
12. 8fe0c8160a (válaszként erre: 10. - 8fe0c8160a)
2017. febr. 1. 11:39
Bocsánat! :-)Igen: dr. Baranyi ÉVA
11. Serenity88 (válaszként erre: 10. - 8fe0c8160a)
2017. febr. 1. 09:36

Nem dr. Baranyai Éva? Már felhívtam telefonon, hogy kérjek időpontot, de nem volt túl kedves velem. :( Azt mondta, hogy amíg nincs cukorterhelés eredményem, addig nem tud velem mit kezdeni, és ne diagnosztizáljam magam.. Azért is leszidott, hogy itthon minek mérem a vércukromat, pedig azt hittem, hogy ez jó, mert ad nekik valami képet, ha naplót is vezetek mellé. Pedig tőle vártam, hogy esetleg segít, területileg is hozzá tartozom.

A háziorvosnak és a nőgyógyásznak is szóltam, de csak annyit mondtak, hogy ne egyek sok cukrot. Most teljes kiörlésű kenyeret reggeliztem 2 dl narancslével (lehet, hogy utóbbi hiba volt) 1 óra múlva mértem, tök jó 4.6., majd rá egy órára éreztem, hogy szédülök, 2.8. :( Sajnos az alacsony cukorra mindenki azt mondja, hogy nem baj, pedig ilyenkor nem érzem jól magam.

És ilyenkor sajnos nem tudok mást tenni, mint bekapok 1-2 szőlőcukrot, mert ez már annyira lent van, hogy mire a lassú felszívódású hatni kezd... De próbálok átállni és tényleg nem eszem direktbe se csokit, se cukrot, eszem a Korpovitet, meg magokat, kevés gyümölcsöt, teljes kiörlésű péksüteményt. A gyümölcslevet is azért vettem, hogy felhúzza, amikor ilyen lent van.

De nagyon aranyosak vagytok, hogy írjátok a jó tanácsokat, köszönöm! Nem tudom, mit tudnék tenni még, hogy jobb legyen így hirtelen...

2017. febr. 1. 07:21
Szia! Engem nem fogsz most szeretni.....kisbabát hordasz a szíved alatt, NEM játék. Az ingadozások ártanak NEKI is és neked is....Ártasz neki az össze-vissza történő cukorevéssel....Könyörgöm Neked! Azonnal vedd az irányt Dr. Baranyi Zsuzsához! A legjobb az országban,I.-II. tipusú cukros kismamák a fő profilja. MH EK(Honvédkórház)-ban dolgozik. OEP-es rendelés, így csak egy beutalót kell vinni a háziorvosodtól.Telefon: +36 1 465-18-00/ 71-806-os mellék, vagy közvetlen: +36 1 465-1972.
2017. jan. 31. 14:20
Az semmiképp nem jó, ha túl sok édességet eszel. Próbáld gyümölccsel kiváltani de úgy, hogy mellé eszel pár szem Korpovit kekszet, tehát lassan felszívódó szénhidrátot. Esőcsepp jól írta, a cukrot én is elfelejteném. Attól tuti nem lesz baja a cukrodnak.
2017. jan. 31. 13:33
Szia! Miket eszel? Lehet, hogy túl sok gyorsan felszívódó szénhidrátot eszel, ami nagy inzulinválaszt idéz elő, utána meg leesik a cukrod. Próbálj meg többször enni, lassú ch-okat, a cukrot szerintem iktasd ki addig is, amíg nem jutsz el egy szakemberhez.
7. Serenity88 (válaszként erre: 6. - Bekacomb)
2017. jan. 30. 18:40
Közben én is rájöttem, hogy ezt a folyamatot nem fogom tudni felgyorsítani, mert pár héten belül nem ismételhető meg a vizsgálat, utána is csak zsömlével és tejjel... A nőgyógyászom azt mondta, hogy a cukorbevitellel vigyázzak, a háziorvosom azt mondta, úgy egyek, ahogyan eddig, de eddig rengeteg édességet ettem. Most magamnak próbálom kitapasztalni, hogy mi az az ételmennyiség és típus, amitől normál tartományban marad a vércukrom. Ha nagyon édeset eszem, akkor sem megy annyira fel (csak normalizálódik), viszont két óra múlva annyira leesik, hogy az szerintem nem egészséges. Nem egyszerű. :( Tudom, hogy várnom kell, de pár hét egy félidőn túli terhességben elég hosszú idő.
2017. jan. 30. 13:50
Tudom, hogy nem olcsó, de esetleg egy magán dietetikus? Mondjuk a terhelés neki is biztos kéne, az az alap, amiből látszik, mikor hogy alakul a cukor. Kemény dió ez így. Ha dokik nem mertek mit mondani én hogy merjek? Ne érts félre, nem vádlón mondom, csak ez nem játék, a neten sem lehet csak úgy tanácsokat osztogatni, pláne nem egy kismamának. Fogadd meg a doki tanácsát, ha ő azt mondta ne diétázz, akkor hallgass rá. Kérdés, hogy lehet-e ilyen hamar ismét terhelést csináltatni. Ezt mikor tudod meg?
2017. jan. 30. 13:34
A 180 ch diéta mellett is alacsony volt (csak 1-2 napig csináltam).. Így meg hol normál, hol lezuhan. Megpróbáltam beszélni egy terhes diabetológus orvossal, de úgy leteremtett, hogy amíg nincs meg a cukorterhelés, addig ne diétázzak és addig nem is fogad...
2017. jan. 30. 13:27
A 2,7 kevés szerintem még egy kismamának is. Mikor lesz a következő mérés? Így nehéz bármit mondani. Hogy bírtad a diétát? Attól bajod nem lehet amúgy. 5 étkezés, egyenletesen tartja a cukrot. Amúgy gondolom, odafigyelsz így is az egészséges étkezésre. Eszel napi ötször? Miket szoktál enni? Szerintem hanyagold a cukrot, fehér lisztet, amennyire lehet. Az sem árthat.
2017. jan. 30. 13:23
Először azt hitte a dokim, hogy ez a 120 perces érték és cukros vagyok, ezért mondta, hogy kezdjek 180 ch diétát. Aztán szóltam, hogy ez 60 perces érték, 120-as nincs, akkor mondta, hogy ez esetben ismétlés, és addig csak a cukorfogyasztásomat fogjam vissza. Sosem állapítottak meg nálam IR-t (a 4 évvel ezelőtti vizsgálatra azt mondták, jó lett), se cukorbetegséget, de kiskorom óta nagyon ingadozó a vércukrom, 2 óránként kell ennem, hogy ne kezdjek szédelegni. Csak most mértem is, és megdöbbentett, hogy ennyire lemegy. Persze olyat is olvastam, hogy ez nem probléma... de kismamaként a 2,7 nem túl sok és érzésre sem kellemes. :(
2017. jan. 30. 13:07

Szia!


Nekem inzulinrezisztenciám van. Nekünk IR-eseknek negyedévente lehet csak terhelést csináltatni, mert megterheli a szervezetet. Kismamáknál lehet, ez máshogy van. A cukorértékeid elég alacsonyak szerintem. 3 pontos inzulin- és cukorterhelésre gondolsz? Arra gondolok, hogy 0, 60, 120 perces? Miért kellett abbahagynod a diétát? Elvileg attól nem lehet bajod. Milyen diétát írtak elő?

2017. jan. 30. 13:01

Sziasztok!


22. hetes kismama vagyok. Voltam terheléses cukor vizsgálaton, de sajnos csak az első 60 perc lett értékelhető. (4.4-ről ment 9.9.re)így meg kell ismételni, de ez még pár hét. Mivel először azt mondták, diétázzak és mérjem, elkezdtem, de mindig nagyon alacsony értékek jöttek ki, evés előtt 2.7-3.3, de néha evés után sem ment fel 4.0.-ig! Gyorsan abba is kellett hagynom a diétát, most normálisan eszem, fel is szalad normál értékre evés után egy órával (5 körül)l, majd megint zuhanórepülésbe kezd (vissza 3.-ra).

4 éve volt egy cukorterheléses vizsgálatom, ahol ez jött ki: 3.7. - 4.8. - 4.3 - 3.6. az utolsó haemolysis miatt nem értékelhető. Most tervezek elmenni egy inzulinrezisztencia vizsgálatra. A diabetológus sajnos szóba sem áll velem a teljes cukorterhelés nélkül így addig küzdök ezzel a hullámzó cukorra. Nyilván eddig is így volt, csak nem tudtam... Közben féltem a babát, nehogy baja legyen a nagy ingadozástól. Van valakinek bármi tapasztalata, tanácsa a témában? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook