Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. júl. 2. 16:25
sziasztok! na remélem is hgoy majdcsökken, na de ma 7,9... vajon holnap mi lesz??
144. vordemon (válaszként erre: 143. - Anitram001)
2009. júl. 2. 13:35

Nekem annó azt mondták,hogy a 34-35.hétig emelkedhet a vc.szint,majd az utolsó hetekben 37.héttől normalizálódhat,vagy csökken.

Nekem is a 35.hétig kellett az inzulinon állítani,utána stagnált.Kitartás lányok,már nincs sok hátra!!!!!!!!

2009. júl. 2. 12:15
Szasztok. Tegnap voltam én is szakrendelésen és a reggeli után mért érték 5,8 volt elötte héten 5,4. Nagyon megdicsértek. Azért eléggé odafigyelek. 4 hét múlva kell legközelebb oda mennem. Remélem akkor is minden rendben lesz. 30.hétben vagyok. Várható,hogy lejjebb vagy feljebb mehet diéta melett?
2009. júl. 1. 16:04

komolyan itt van aki már 7,2re 10meg nemtom hány egységetnyom,, le is voltam döbbenve.Nekem a legmagasabb 7,8volt, holnap kivi leszek mennyi lesz.

Az nagyon jó hamár kevesebb kell. Nekem még valószínű több mint 6.

141. kingi7 (válaszként erre: 140. - Mangiare)
2009. júl. 1. 15:24

7,2-re? ki mondta? Én nekem 8,3 volt és előszőr diéta volt 180 g-os, majd amikor nem vált be, mert csináltak egy reggelizős, diétás cukormérést az 7,3 lett, de a cukrosbácsi azt mondta, hogy ez emelkedni fog, így lettem inzulinos.

A vicc az egészben, hogy van még durván 3-4 hetem és egyre kevesebb inzulin kell... mert a cukrom normalizálódni látszik.

2009. júl. 1. 11:44
köszi.Én is úgy tudom, de akkor 7,2re miért adnak inzulint?
139. kingi7 (válaszként erre: 138. - Mangiare)
2009. júl. 1. 10:48
7,8 a határ. Nem kell fölöslegesen parázni.
2009. jún. 30. 20:43

Sziasztok! jaj de jó hogy rátaláltam erre a fórumra. Hát engem is bekategórizáltak a cukrobetegek csoprotjába. Csak szeretném tudnihogy valójábantényleg magas, vagyisterehsségidiabétesz vagynem. Stressztől idegtől felmehet? röhelyes h 6,8 tól már inzulinnal ijesztgetnek, pedig a határ 7.1

uh nekem még a 180 is kevés, nehéz is betartani...

137. anitram001 (válaszként erre: 136. - Viki021)
2009. jún. 22. 14:05
Köszönöm szépen!
136. viki021 (válaszként erre: 134. - Anitram001)
2009. jún. 21. 12:48

Szia!


Küldök neked egy linket amin le van írva minden kaja szénhidrát tartalma.Onnan ki tudod számolni hogy mennyit lehet enni.

Én 150gr-os CH-ra voltam állítva.

Reggeli:30gr CH

Tízórai:20gr CH

Ebéd:50gr CH

Uzsonna:20gr CH

Vacsora:30gr CH


[link]


Remélem ez segíteni fog!

135. kingi7 (válaszként erre: 134. - Anitram001)
2009. jún. 21. 12:41

Szerintem első körben diétát kapsz, aztán majd kiderül, ne félj, nem gáz, csak paráztatják az embert!

Tudod, mindig az arany középút ;)


Én kö kemény inzulinon vagyok

reggel 26 délben 16 este 10 éjjelre 6

Bár elmondhatom, hogy mostanában csökkent a cukrom, hála az égnek és azért be-be csuszott egy-egy édes hami :P

Nem kell parázni, gondolom küldtek egy diétás nővérhez... nekem a glukózos 8,3 lett a kajás pedig 7,3 de 16 hetes voltam kb akkor....

2009. jún. 21. 10:03

Szia!

Éhgyomri:4,9 mmol/l

Terhelt:9,4 mmol/l

Még nincs diétám mert csak szerdán megyek a gondozóba. Addig próbálom a 150 g.diétát tartani.

Ma reggel éhgyomri cukrom:5,0 evés után 90 perces 8,1 lett. Ennyi még nem volt általában 7 körüli .

1 zsemle. Sonka, 1 szelet sajt + 2 db hígkávé 2 édeskével. Lehet, hogy ez már sok volt?

133. kingi7 (válaszként erre: 132. - Anitram001)
2009. jún. 20. 13:24

Igen, én megpróbálok segíteni, mire vagy kiváncsi?

Mennyi lett a terheléses cukor? Milyen diétát kaptál?

2009. jún. 19. 21:25
Van még valaki itt ezen a fórumon? Esetleg tudna tanácsokat adni mit ,hogy csináljak?
2009. jún. 16. 14:24

Sziasztok!

Nekem is magas lett a terheléses vércukor eredményem.

Kűzd most hasonló gondokkal más is?

130. kingi7 (válaszként erre: 128. - Vordemon)
2009. márc. 22. 11:33

Hén a Bajcsy kórházba járok a professzor úrhoz valami Jermendy.

Teszteltem, ha adok magamnak inzulint, ha nem akkor is annyi a cukrom...nekem nem állították be, csak azt mondták növeljem, nekem a leggyakoribb a 7,5-8,5 körüli, de van amikor 6,5 és ritkán 9,6 változó, mégha ugyanazt eszem... nem értem... sajnos betartani sem tudom a 6*-i étkezést, mert egész nap megyek, sőt még néha az inzulin is kimarad... ami rendszeres a napi négyszeri cukormérés... hála 12-13 még nem volt

2009. márc. 21. 15:40
Nekem azt mondtak, hogy etkezes utan 2 oraval merjem, es akkor ne legyen magasabb 7-nel. Ezt meg az elozo terhessegemnel mondtak, most mindig etkezes elott kell neznem.
128. vordemon (válaszként erre: 127. - Kingi7)
2009. márc. 21. 13:38

Szia!!

Én is inzulinos cukros lettem,és már merem mondani,van egy kis tapasztalatom.


Tudomásom szerint a tartósan magas cukor szint az ami károsodást okoz.Az,hogy havonta párszor magasabb értékeket mérsz az még nem tragédia,de oda kell figyelned.

Hová jársz diabetologushoz???

Nekem hetente kell járnom,és ha van magasabb értékem 6-7 körüli,már is emel a dr.nő egy-egy egységet.Nekem így bevált,aránylag jó értékeket mérek,étkezés utáni,így max 6.5,de az is ritkán,néha akkor amikor elcsábulok.


szerintem a gyakori 12-13,az már káros.

127. kingi7 (válaszként erre: 126. - Kostyi79)
2009. márc. 21. 09:10

Egy órával evés után és csak reggel, de ez volt a legmagasabb kb 4szer volt egy hónap alatt.

Néha úgy érzem, hogy teljesen mindegy mit eszek és adok-e be inzulint akkor is kovályog a cukrom. Evés után általában 6,8-7,8 között van, igyekszem odafigyelni, de sokszor az életvitelem miatt kivitelezhetettlen.

Köszke elolvastam, akkor igazából koraszülést és nagy babát eredményez....

a 8-9 közötti néh az már nagyon kritikus? vagy valóban a rendszeresen magas 12-13 értékek a "magasak" ami káros...?

126. kostyi79 (válaszként erre: 125. - Kingi7)
2009. márc. 20. 23:17

Ezt olvasd el, ebben eleg jol benne van szerintem minden.

[link]


A 9,6-ot mikor merted? Mennyi idovel eves utan?

A baba emiatt nem lesz cukros, ami veszelyes lehet, az a lepeny ido elotti eloregedese, ill. szules utan a babanak nagyon leeshet a vercukra. De ez a cikkben ugy emlekszem benne van.

125. kingi7
2009. márc. 20. 20:51

Volna egy pár kérdésem...


Milyen szövődményei lehetnek?

A baba lehet cukros? Agyonszurkálják utána?


Néha kiugrik 9,6-ra nem tudom miért, az mennyire kritikus? Létezik, hogy a 12-13 a gáz?

Valaki segítsen! :(

124. kostyi79 (válaszként erre: 123. - Kingi7)
2009. febr. 26. 16:30
Csak pozitivan! Terhesseg utan nagy vszinuseggel teljesen elmulik, es nem kell majd se dieta, se inzulin. Es ami a legfontosabb, a babad jol van, megfelelo kontroll mellett nem lehet semmi baj. Ezt a par honapot csak kibirjuk vhogy!:)
123. kingi7
2009. febr. 26. 15:56

Sziasztok, mostmár jöhetek sajnos ide :(

Holnaptól reggeli inzulin lesz a sorsom, 180g ch diétával 18+5 hetes terhes vagyok...nagyon messze a vége...:(


nekem is elég szürke a diétám...

2009. febr. 23. 16:52

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni. Sógornőm 14 hetes terhes, és nagyon magas a cukra. Mit egyen hogy beálljon neki normális szintre? Ha jól tudom barna kenyeret, és korpás zsemlét ehet ugye? Aki tud segíteni, légyszíves írjon privit.

Köszi mindenkinek!


Nekem "csak" a vérnyomásom volt magas mindkét terhességemnél, és azért ezt könnyebben átvészeltem, mintha a cukrom lett volna magas.

2009. febr. 17. 17:05
Akkor lehet, hogy nekem ezert nem talaltak soha cukrot a vizeletben? Nekem csak a terheles utani volt mindig magas, az etkezes elott es utani is mindig ok volt.
120. krisztukam (válaszként erre: 118. - Kostyi79)
2009. febr. 17. 16:34
A ch-t ugyanúgy kell számolni, attól függetlenül, hogy milyen mértékben emeli a vércukrot. A fruktózt is számolni kell, én is azzal főzök.
2009. febr. 17. 15:29

Talaltam egy nagyon jo cikket, olvassatok el!

[link]

2009. febr. 17. 14:45

Igen, en ezt nem ertem a CH szamolasban. A barna kenyer/rizs/teszta nem emeli meg annyira a vercukrot, mint a feher. (En egyebkent alapban ezeket szoktam enni, igy nem kellett valtoztatnom.) Viszont ez is szenhidrat. Akkor ez most hogy van a szamolasnal? Ugyanannyi? V. kevesebb?

Fozeshez-suteshez fruktozt szoktam hasznalni, az egesz csalad ezt fogyasztja, nincs is itthon mas. Mennyisegre ugyanannyi, mint a sima cukor, megsem emeli a vercukrot olyan mertekben. Szamolasnal mi a helyzet?

117. csefi77 (válaszként erre: 116. - Krisztukam)
2009. febr. 17. 13:28

Ne keseredj el!Hamarosan vége ennek az egésznek!(remélhetőleg).Én is cukros voltam már a terhességem felétől.De a szülésem után ,már a 3. napon visszaállt minden a normál értékre.Utána minden mért cukrom teljesen normál volt.A hoxán van rengeteg recept,amit te is ehetsz.Én mindig a kenyérrel voltam bajban.Hogy nem ehettem amennyit akartam.Állj Rá a barna dolgokra,és nézd meg pl. az update-s recepteket.Azok nem igazán tartalmaznak szénhidrátot,és így minden kajáláshoz annyi kenyeret is ehetsz,amennyi jól esik.ímég jól is fogsz velük lakni.Ha érdekel ,van némi tapasztalatom a témában .Írj priviben,ha kérdésed van!Egyébként én napi 3x lőttem magam.Most pedig egyszer sem kell.elmúlt!!!

Kitartás!!

2009. febr. 17. 10:55

Sziasztok!

Én 36+2 napos terhességi cukros kismama vagyok. A 30 hét óta vagyok 180 gr-os diétán, és reggel inzulinoznom kell magam. Sok kérdésem lenne Hozzátok, akik már túl vannak, és akik ugyanúgy most vannak benne, mint én. Nagyon nehezen viselem, ezért a lelkemnek megnyugvás lenne, ha mások is megosztanák velem a tapasztalataikat, illetve fordítva.

Naponta 6x eszem, reggel inzulin, amit az utóbbi hetekben folyamatosan emelgetni kell, mert nagyon nehezen lehet kordában tartani. Sőt most már az éhomi értékeim is pipiskednek, ma reggel 5, 5 volt. Jól tudom, hogy az éppen a felső határ?

Többnyire az ebéddel és a vacsorával vagyok bajban a diétát illetően, egy kicsit uncsin eszem azt hiszem. Ti miket szoktatok enni?

Nektek nem őrli fel a z idegeiteket ez az örökös "cukorhajsza"? Mert én őszintén néha nagyon elszomorodom, egy-egy rossz eredmény láttán.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook