Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

235. cicus72 (válaszként erre: 234. - 2161227840)
2009. aug. 5. 20:32
Szerintem amiatt ne aggódj, hogy valódi diabetesed van. Nekem mindkét terhességem alatt volt diabetesem és mindkét szülés után rendeződött.Diétáztam , de tökéletesek így sem voltak az értékek. Még ha a vér eredmény jó is volt, a vizeletben akkor is volt cukor.Az orvosom megnyugtatott, hogy ezzel nem tudok mit tenni és emiatt ne is aggódjak.
2009. aug. 5. 20:21
Sziasztok! 36 hetes kismami vagyok, diabéteszes lettem én is terhesség alatt, két hónapja derült ki ( 8.9 ) sajnos. 160g diétán voltam, de alig ment lejebb, 6.8, 6.7. Ez sajnos nem nagyon volt megfelelő a diabetológusnak. Féltem nagyon az inzulintól,hiszen 7 felett már adják. És én súroltam nagyon a határt. Így vérvételek előtt pár nappal ebédhez vacsihoz mindig savanyú káposztát ettem, mert azt hallottam az csökkenti a cukrot. Hát ezek szerint nekem nagyon bejött, 5.8-asok voltak az egyórás étkezés utáni értékeim. Viszont már bánom a dolgot, hiszen ezek szerint nekem a diéta kevés nagyon, talán valójában is cukros vagyok, csak a savanyú kápi miatt olyan alacsony a cukrom???? Viszont ha így is van, akkor miért nem eszi mindegyik cukros akár kismami akár nem?? És akkor inzulin sem kéne, nem? El vagyok szomorodva emiatt, bánom, hogy vérvételek előtt ettem. Két napja ebéd után (55g ch), megmértem cukormérővel, és 6.2 lett. Végül is, nem rossz eredmény. Igazándiból a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy tényleg csak a káposzta viszi le nekem, vagy kápi ide kápi oda ha magas lenne akkor káposztával sem menne le? Milyen tanácsot adnátok, hogyan mérjem meg legközelebb, vágjak be egy nagy szelet süteményt? Ha tudtok segítsetek, mindenkinek boldog babavárást!
233. Detti05
2009. aug. 5. 16:13
Sziasztok voltam ma a diabéteszes doktornőnél,azt mondta semmi probléma nincs ez nem veszélyes 7.8 illetve 8.0 alatt nem szokták kezelni a kismamákat mert az elfogadható érték ami nekem lett,de ha már felkerestem akkor diétázzak kicsit,egyek teljes kiőrlésű kenyeret és cukor helyett amibe csak lehet édesítőt tegyek.Ennyivel megúsztam jelenleg,de heti 5 alkalommal ellenőrizni kell a cukromat azért,de azt mondta nem lesz ezzel baj.
232. Zodkacaj (válaszként erre: 231. - Anitram001)
2009. aug. 5. 15:03

ma az én babám is nagyon mozgolódik. Tegnap este megfordult a pocakomban. Annyira fájt a pocim közben , hogy mozdulni nem bírta. Úgy látszik ez az időjárás mozgolódásra serkenti a babákat:9

antiram001 drukkolok neked, hogy még bírjátok ki legalább egy hétig.

2009. aug. 5. 14:02

Megvolt reggel a diab gondozó, cukrom 5,8 volt. Nagyon megdicsért a doki és mondta, hogy előnyömre vált és ezt nemcsak mint orvos hanem férfi is. Meg voltam lepődve.

Flow eredményem jó lett. Utána megvizsgált a dokim, levette a bakt leoltást és megnézte a méhszájat. Zárt volt teljesen. Elküldött NST-re és mondta, hogy majd jön oda. Feltekték az érzékelőket és aztán jöttek a fájások. A doki pont bejött és kérdezte:

- na szülünk ?

-Nem!! Nem érek rá.

Aztán bement a műtőbe.

Mire végeztem az NST-n már szabájosak lettek a fájások. Az NST-s doki nem akart hazaengedni.

Jött a dokim kaptam a szülőszobán 3 ampulla tüdőérlelőt vénásan és 2x1/2 spiropentet kell még szednem.

Hazajöttem és próbálok beszélni Babókával, hogy még maradjon legalább 1 hetet mert uh szerint ma töltöttem a 35. hetet.

Remélem minden jól alakul.

230. Zodkacaj (válaszként erre: 229. - Anitram001)
2009. aug. 4. 20:13
hát nem túl bíztató
229. anitram001 (válaszként erre: 228. - Zodkacaj)
2009. aug. 4. 19:40
Szerintem semmit. Az itteni kórházban sem enni sem inni nem lehet mert teljesen leáll az emésztés és kihánynád. Még inni sem adtak nekem sem csak egy nedves gézt tettek aszámra. Azt szivogattam!
2009. aug. 4. 18:35
van egy nagyon bizarr kérdésem főleg azoknak akik már szültek és akkor is diabetesek voltak . Úgy tudom vajúdás alatt nem leht enni csak szőlőcukrot.De mi nem fogyaszthatunk efféle csemegét. Akkor mit lehet enni?
227. Zodkacaj (válaszként erre: 226. - Detti05)
2009. aug. 4. 16:18
igazából az OGTT adja az eredményt . De előbb megpróbálják a diétát majd ha az nem megy akkor fektetnek be a kórházba
226. Detti05
2009. aug. 4. 14:14
Sziasztok segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni.A terheléses cukorvizsgálatom nem lett jó.Az első 4,5-ös volt ami tökéletes de a cukros lötyi után 2 órával 7,5-ös lett.Kicsit kétségbeestem.Tud valaki tanácsot adni nekem,hogy mi a teendőm most ?A dokim szabin van 17-ig,de azt mondta utána jó lenne befeküdni a kórházba,hogy beállítsanak valami diétát.Igazából nem értek ehez,de a cukros lötyi mennyire befolyásolja,mennyire jó az?Ma megmérte a védőnő a cukromat kb 1 órája és 5,1-es lett,ami azt mondja nagyon jó.Nem értem akkor most mi is van.Most beteg vagyok vagy nem?
2009. aug. 4. 14:08
Nekem nem mondtak kalóriaszabájt. Fontosabb,hogy ne lépd túl a megadott ch mennyiségét!!!!
224. anitram001 (válaszként erre: 223. - Zodkacaj)
2009. aug. 4. 14:07
Van ,hogy 2 dl tej és 3 dl vízzel+ folyékony édesítővel, van amikor csak vízzel. Nekem még sosem lett híg. Pont úgy és addig főzöm mint a rendes pudingot.
223. Zodkacaj (válaszként erre: 222. - Anitram001)
2009. aug. 4. 13:41

persze de túl nagy a kalóriatartalma.

Te , hogy csináltad vízzel a pudingot. Sokáig hagytam rotyogni mert híg volt így nagyon "Összezsugorodott"

222. anitram001 (válaszként erre: 219. - Zodkacaj)
2009. aug. 4. 12:15
A kenyéren van a hangsúly. Szerintem a zsírt rákenheted. Úgyis figyelsz, hogy egyébként ne egyél zsírt. A zsírnak nencs CH tartalma.
2009. aug. 4. 08:23

gyerekek ma nagyon megvagyok elégedve magammal. Reggeli után csal 6,5 volt a vércukrom:)VÉGRE

Remélem nem megy feljebb....

220. Zodkacaj (válaszként erre: 217. - Anitram001)
2009. aug. 3. 18:01
köszi végignéztem őket majd mazsolázgatok közöttük. Most zabpelyhes csirkefasírtot készítek. Kíváncsi vagyok milyen lesz.
2009. aug. 3. 15:01
szerintetek zsíros kenyeret lehet enni? úgy megkívántam.
218. Zodkacaj (válaszként erre: 217. - Anitram001)
2009. aug. 3. 14:02
az egész csomagot megcsinálod ilyenkor . Hány fele kell ilyenkor osztani?
2009. aug. 2. 14:38
Ma pudig volt a desszertem ebéd után, vizzel és folyékony édesítővel készült. Fagyit is házilag szoktam csinálni magamnak. A naplómbe szoktam betenni egy két receptet, nézz be hátha találsz kedvedrevalót.
216. anitram001 (válaszként erre: 215. - Zodkacaj)
2009. aug. 2. 14:37
Szia itt a hoxán is van sok jó.Update1 és CH szegény recept. Én sokat átvariáltam édesítővel és konyhatechnikával. PL nem lisztel sűrítem.
2009. aug. 2. 14:05
tudtok abban segíteni , hogy hol találok jó diétás recepteket? Találtam egy pár oldalt de nem túl nagy a választék
214. NN31
2009. aug. 2. 07:13
Igen,előírták minden hétre a vérvizsgálatot és a szénhidrátszegény étrendet.Igaz nem az a cél,hogy meghizzunk a terhesség alatt,de egy kis plussz nem árt.Én 51kg voltam a terhesség elején majd lefogytam 46kg-ra ehhez társult a terhességi cukor a diétéval és mikor elérkezett a szülés ideje 54,5kg voltam.Ebből a fiam súlya volt 3,5kg.Tehát összegezve nem híztam meg azért mert cukros lettem,ami azóta elmúlt:)))
2009. aug. 1. 20:17
nektek előírtak valami plussz vizsgálatot a dokik a cukorbetegség miatt. Most csütörtökön voltam dokinál de nem írt semmi extra vizsgálatot.
2009. júl. 30. 08:54

Engem ilyennel nem terrorizálnak! Sőt sokszor van, hogy kalóriadúsan próbálok enni hiszen én eddig csak FOGYTAM a terhességem legelejétől!!!!

1200-1500 között jó.

2009. júl. 29. 15:44
amúgy a diabetológián nem érzem a végtelen gondoskodást. A múlthéten kedden azt mondták , hogy nagyon kalóriadúsan eszek (egyszer volt 1900 kcal többségében 1500-1700 kcal között, a megengedett szénhidrát mellett) megjegyzem akkor fogytam 2 kilót.Most megpróbálom lejjebb szorítani. Azt persze nem mondták ,hogy mennyi az ideális kcal mennyiség egy napra.Tudtok valamit erről mondani?
210. Zodkacaj (válaszként erre: 209. - Anitram001)
2009. júl. 29. 15:40
ma volt az első nap amikor nem mértem reggel... kíváncsi vagyok meddig bírom.. inkább igyekszem minnél többet mozogni.. kár, hogy kismamatorna csak hetente egyszer van
209. anitram001 (válaszként erre: 208. - Kostyi79)
2009. júl. 29. 14:11
Szerintem is így lehet. Az otthoni csak tályékoztató jellegű leget. Nem is mérem olyan sűrűn mint eleinte. Inkább a diétámra figyelek.
208. kostyi79 (válaszként erre: 207. - Anitram001)
2009. júl. 29. 09:59
a laborban mertek nekem is 7 alatt voltak. de az otthoni mero sosem olyan pontos
207. anitram001 (válaszként erre: 206. - Suzzzy)
2009. júl. 29. 08:14
Nálunk a doki kijelentette, hogy szigorúnan 7 alattkell tartani a cukrot. Néha 7,6-7,8 volt .De szerintem az még belefér.
206. suzzzy
2009. júl. 28. 22:36

sziasztok

tegnap lelki válságomban a másik cukros fórumon jajongtam kicsit, de úgy látom ez a mozgalmasabb hely, ezért itt is jelentkezem.

most már kicsit lenyugodtam :)

főleg olvasva a bejegyzéseiteket, jó látni, hogy más is hasonló problémákkal küzd. nekem is reggelente szokott felmenni a pékárutól (bármilyen)+ lehet, hogy az sem jó, hogy túl későn reggelizek

nem tudtok valami jó lötyit vagy teát, ami segít kordában tartani? én balzsam-körte teát szoktam inni (kínai, patikában kapható), ami kezdetben látványosan jó volt, most kevésbé.

nektek milyen max. értéket fogad el a diab. az étkezés után 1 óránál?

üdv és kitartást lányok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook