Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. nov. 7. 19:41
Már nyomtattam ki tápanyagtáblázatot, de egyeőre fogalmam sincs, hogy működik ez az egész.
2008. nov. 7. 19:40

És ha diétázni kell, akkor most a kcal-t kell számolni és figyelni vagy a szénhidrátot.

Mert elméletileg 1800-2000 kcal-t ehetek meg naponta a kard. szerint.

83. p1982
2008. nov. 7. 19:37
Az a baj, hogy cukor nem csak az édességben és a cukorban van, hanem szinte mindenben. A szénhidrátot kell számolni. Pl. a pékárukban elég sok van, pedig nem is gondolná az ember, hogy egy zsemle 30g, egy kifli 25g, egy szelet kenyér pedig kb. 25g szénhidrátot tartalmaz. Annyit, mint egy szelet csoki.
2008. nov. 7. 19:28
Egyébként meg nem eszek édességet, csokit kb. fél évente egy szeletet.
2008. nov. 7. 19:28
Jelenthet valamit az eredménynél, hogy előző este cukros-citromos eszegettem?
2008. nov. 7. 19:27
Tudod a kilók miatt küldött el cukorterhelésre idő előtt (36.hét), mert 17 kilónál tartok, de ennek jelentős része víz. Így volt az első terhességemnél is, a nagylányommal 28 kg-ot híztam és amikor kijöttünk a kórházból már csak 6 kg maradt rajtam.
79. p1982
2008. nov. 7. 19:26
Egy fiú és egy lány nevet már találtunk, de a nemüket még nem tudták megmondani. Még csak 12 hetesek. :-))
78. p1982
2008. nov. 7. 19:25
Akkor egy percig se aggódj! Már nem sok van hátra! De amit az orvos mond, azt vedd komolyan!
2008. nov. 7. 19:24
Gratula az ikrekhez. Tudod már a nemeket és a neveket?
2008. nov. 7. 19:23
Szia! 33.hétnél tartok, de a doki szerint és szerintem is plusz 2 héttel több.
75. p1982 (válaszként erre: 74. - Vavicsa)
2008. nov. 7. 19:20

Szia!

Szerintem határeset. Lehet, hogy diétára fognak. Hányadik héten vagy?

2008. nov. 7. 19:16

Sziasztok!

Benéztem a fórumra, mert azt hiszem érintett vagyok a terhességi cukorbetegségben.

Visszaolvastam egy két hozzászólást, de abban azt látom, hogy az éhgyomri 6 körül jó, nekem pont 6 volt. A terhelésese vércukor terhelés után 2 órával 7,7 volt. A terhelés utáni 2 óráról sehol nem írnak, csak az 1 óráról. Akkor ez most magas vagy sem?

73. p1982 (válaszként erre: 72. - Zsuzska76)
2008. nov. 6. 19:12

Szia!

Május 13-ra vagyok kiírva, de azt mondják, az ikrek mindig előbb születnek. :-))

72. zsuzska76 (válaszként erre: 65. - P1982)
2008. nov. 6. 18:31
Köszi szépen a válaszodat!Voltunk dokinál kedden, és azt mondta, hogy korának megfelelő a Pocaklakóm! Úgyhogy kicsit megnyugodtam. A hétfői reggeli utáni vércukrom is 5.29 lett, pedig a múlt héten elég lazán vettem a diétát, önhatalmúlag, mert aggódtam,hogy nem nől rendesen a babám. ide járok amúgy Tatabányára az sztk-ba. Most a héten nem is voltam, beteg a kisfiam. Úgy dönötöttem, hogy hétközbn kicsit többet eszem, méregetem magamnak itthon a cukrot, és hétvégén a hétfői vérvételek miatt betartom rendesen. Így legalább én is hizok majd valamit, és babám is rendesen fog fejlődni. Jó egészséget nektek, és szép babavárást! Olyan édik az ikrek a képen! Mikorra várod őket?
71. p1982 (válaszként erre: 67. - Rinike)
2008. nov. 6. 17:56

Szia!

Valószínűleg inzulin lesz a dologból. Szerintem örülj neki, hogy már most észrevették, nem csak később. Egyébként van aki 13-as vércukorral kerül orvoshoz 20 hetes terhesen.

70. 03755e6896 (válaszként erre: 67. - Rinike)
2008. nov. 6. 15:41

Én sem szeretnélek elkeseríteni,de a 7.1 az eléggé magas.

Nekem 6,8 volt az éhgyomrim és inzulinra fogtak :(

69. zsuzska76 (válaszként erre: 67. - Rinike)
2008. nov. 6. 15:36
Hét, elkeseríteni nem szeretnélek, de biztos diétáznod kell:-( Meg fognak csináltatni veled több vérvételt. Majd ird meg mit mondott a doki!
68. rinike (válaszként erre: 66. - Kostyi79)
2008. nov. 6. 13:13
Szeretettel várunk ám a 2009. júniusi babavárók fórumba is!
67. rinike
2008. nov. 6. 13:11

Lentebb már bejelentkeztem egyszer hozzátok, hogy én is sorstárs vagyok...

Jövőhéten viszem a vérvételem eredményét a dokinak, amit ma kaptam meg. A reggeli éhgyomri vércukrom 7,1. Látom a leleten, hogy 6 körülig jó. A 7,1 nagyon gáz? (9.hétben vagyok.)

66. kostyi79 (válaszként erre: 64. - Zsuzska76)
2008. nov. 3. 22:26

Szia!

Én most vagyok 9 hetes terhes a harmadik babámmal. Az előző kettőnél nálam is terhességi cukorbetegséget állapítottak meg. A te értékeid nem magasak, ne aggódj. Egy kissé ugyan emelkedettek, de a terhesség vége felé a hormonoknak köszönhetően a cukorbetegségre hajlamos nőknél csökken a hasnyálmirigy inzulin termelő képessége, ez okozza a terhességi cukorbetegséget. Ez a terhesség után teljesen helyre áll, csak jelzés, hogy később kialakulhat nálad az ún. 2-es típusú diabetes. Érdemes most is és később is odafigyelni a súlyodra, lehetőleg sportolj sokat, táplálkozzál egészségesen. Bár a túlsúly nálad ahogy olvasom nem probléma.

Nekem azt mondták, hogy ne kevesebb szénhidrátot fogyasszak, hanem inkább a minőségére figyeljek oda. A teljes kiörlésű lisztből készült ételek lasabban szívódnak fel, így nem nyomják fel annyira a vércukrot. Vigyázz a krumplipürével, helyette inkább sültkrumplit és párolt zöldséget fogyassz köretnek. És persze sajnos a gyümölcsökben is sok a cukor, azokkal is csak csínján bánjál. A sütéshet, főzéshet gyümölcscukrot (fruktóz) használok, mivel regisztrált cukrosnak számítasz, az orvosod receptre fel tudja írni.

Ilyen értékek mellett nem valószínű, hogy inzulinra lesz szükséged. Persze figyeld folyamatosan, és ha magasabb értékeket mérsz, feltétlenül szólj az orvosnak!

Ne vedd félvállról a dolgot, mert a terhesség alatti magas vércukorszint nagyon veszélyes. Elvesztheted a babádat, ha nem vagy elég óvatos!

De nem akarlak ilyesztgetni, próbáld meg élvezni a fennmaradt időt, neked már nincs sok hátra, és újra ehetsz. Csak tarts ki még egy kicsit! Nekem még ki kell bírnom újabb 7 hónapot.:)

65. p1982 (válaszként erre: 64. - Zsuzska76)
2008. nov. 3. 17:48

Szia!

Én 23 éve vagyok cukorbeteg, és most ikreket várok. Amikor a kezelőorvosom megtudta, rögtön felemlete a ch adagomat 180g-ról 200g-ra.

Nekem a következő vc értékeke a jók:

- éhomi: 3,3 - 4,4 mol/l

- étkezés előtt: 3,3 - 5,5 mol/l

- étkezés után egy órával: 4,0 - 7,0 mol/l

De ha néha túllépem ezeket az értékeket, akkor sem tépi le a fejemet, hiszen tudja, hogy akkor csak idegesíteném magam, és az árt a babáknak és nekem is.

Én ötször adok inzulint, és naponta legalább 4x mérek vc-tor. De nem kell állandóan laborba járnom, eddig a 12 hét alatt egyszer voltam.

Kihez jársz kezelésre?

A 160g tényleg nagyon kevés, én már akkor 180g-ot ehettem, mikor még nem vártam babát.

Lehet, hogy keresned kellene egy másik diabetesz orvost!

Ha bármiben segíthetek, írj!

2008. nov. 3. 12:58
Sziasztok lányok! Most találtam rá erre a fórumra! Én 31 hetes kismama vagyok. A terheléses cukrom 8.9 lett.Diabetológiára küldtek, ahol 160 gr-os diétára fogtak. Csináltam is a 26. héttől. Itthon mérem a cukrom naponta 1 párt, és jó. Nektek meddig jó? Engem már a 6.3-ért piszkálnak. Voltam 6 pontoson, ott a déli lett magas. Most ismétléskor jó lett. Mostmár csak heti egyszer kell mennem reggeli utánira. A lényeg, amiért irtam nektek, hogy 59 kg-ról indultam, most vagyok 62-63. Hiztam többet, de vissza is fogytam már 2 kilót. És ami legjobban aggaszt, hgoy babám 2 hétttel el van maradva, most nézik mindig uh-on. Van így közületek valaki? Állítólag nem a diéta miatt van, legalábbis a diabetológus ezt állítja. De ő azt is mondja, hgy 1200 kalória elég kettőnknek. Szerintem az nagyon kevés.Nem?Ahogy titeket olvaslak, nektek több a kalória, nem? És mikro kaptatok inzulint? milyen értéknél? Én már nem tartom olyan szigorúan a diétát, önhatalmúlag fellázadtam, és már lazíottam rajta, mert most meg be akar fektetni doki hizlalni a babát! Szerintetek ennek az egésznek van értelme??Mit tennétek a helyemben?Köszi aki válaszol!
63. 03755e6896 (válaszként erre: 61. - Vordemon)
2008. okt. 30. 20:12
A karácsonyi vacsiról én csak annyit szeretnék írni,hogy nekem akkorra már meglesz a babám.Kb 3 hetesek leszünk ha minden igaz. Ugyebár tartanom kellene a diétát 6 hétig.DE! én nem fogom karácsonykor tartani az biztos. Ennek a másik oka,hogy tavaly a kisfiammal kórházban voltunk karácsonykor,és kimaradtunk mindenféle jóból,szenteste kaptunk gubát meg párizsis kenyeret. Na idén nem fogok kimaradni a jóból,legalább is nagyon remélem. :)
62. p1982
2008. okt. 30. 18:50

Szia!

Szerintem délben ne adj kevesebbet, és ne is egyél kevesebbet. Ha kevesebbet adnál be, akkor hírtelen felmenne a vércukrod.

Vacsinál adjál be 2 egységgel több inzulint. Így ehetsz egy kicsit többet!

Aztán vacsora után egy-másfél órával mérd meg megint a cukrodat, és ha 8 fölött van, akkor adjál még be 1 egységet, ha 10 fölött van, akkor 2 egységet.

Saját tapasztalatból mondom, hogy így nem lehet semmi gond. Viszont hogyha vacsi után is kell inzulint beadni, akkor később ismét mérd meg a vércukrodat, nehogy nagyon leessen!

Remélem tudtam segíteni!

61. vordemon (válaszként erre: 59. - P1982)
2008. okt. 30. 16:14

Nekem is két óra csörög,három óránként,még mindig elfelejteném,hogy állandóan enni kell.

Tényleg ti,hogy fogjátok megoldani a karácsonyi evéseket.Mármint nekem az időpontokkal lesz gondom.Férjem 24.én még dolgozik este hétig,én akkor már nagyon kis adagokat ehetek,mi lesz a karácsonyi vacsival????

Délben ehetem a legtöbbet,de akkor egyedül ülni karácsonyi asztalnál,elég gáz.Azt szeretném megtudni,hogy szerintetek egy kis inzulin többlettel lehet e vacsizni,és kevesebb inzulint adnék délbe,így keveset is kéne ennem,tehát felcserélném????

Szerintetek???

60. 03755e6896 (válaszként erre: 59. - P1982)
2008. okt. 30. 11:31
Akkor jó,mert én már 33 hetes vagyok :)))
59. p1982
2008. okt. 30. 11:08

Sziasztok!

Ez az állandó fáradság csak egy darabig tart. Kb. a 10-12. hétig. Nekem évek óta éjszaka fél 3-kor fel kell kelnem szúrnom magam, és ha alacsony a vc értékem enni is kell. Meg lehet szokni. Mondjuk nekem 2 óra csörög negyed órás késéssel. De mióta babát várok egy héten kb. 4-szer már óra nélkül felébredek.

58. 03755e6896 (válaszként erre: 57. - Vordemon)
2008. okt. 30. 11:02

Szia!

Képzeld én is olyan vagyok,mint egy élő halott. Olyan fáradt vagyok,hogy állva el tudnék aludni.Mint egy holdkóros. Sajna én nem tehetem meg,hogy aludja,mert itt van a 3 éves örökmozgó kisfiam,aki egy percre sem tud leülni.

Nekem azt mondta a doki,hogy az éjjeli szúrás 11-kor legyen és utána nem kell ennem.

57. vordemon (válaszként erre: 56. - 03755e6896)
2008. okt. 30. 10:24

iSMERŐS A HELYZETT!!!

kiengedtek,hál istennek,hetente kell járnom a cukor dokihoz.én 22.00 kor szúrom utána magam,majd egy kis evés,utálom.Pont úgy élek,mint leendő kisbabám,3 óránként eszem,és olyan fáradság van rajtam mostanában,hogy mikor tehetem két evés között vissza fekszem aludni.pont,mint az újszülöttek.

56. 03755e6896 (válaszként erre: 55. - Vordemon)
2008. okt. 28. 13:42

Szia!

Vártam,hogy jelentkezz! Ezek szerint kiengedtek a kórházból.

Háát nekem rosszabb lett a helyzet!

Ma voltam én is az inzulinos főorvosnál,és felemelte az adagomat és képzeld még éjjel is be kell magam lőni. Háát mit mondjak,ez nagyon sz.r. 11-ig fönnt kell lennem hogy beadjam az utolsó inzulint is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook