Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

25. rinike
2008. okt. 8. 22:45
Sziasztok! Ma fogott az orvosom napi 150 g szénhidrátra. Találtatok már valami diétát, minta étrendet, vagy egy jó leírást a fogyasztható ételekről? Sürgős lenne, mert fogalmam sincs hogyan álljak neki.
24. Anna776 (válaszként erre: 22. - Vordemon)
2008. okt. 7. 09:30

Sziasztok!

Az én orvosom, (vagyis kettő is mert két diabetológushoz is elmentem) nagyon rendes volt. A szülészeten beszéltek össze vissza, de a belgyógyászaton nagyon normálisan fogadtak. Azt mondák, hogy ne menjen étkezés után fel 7,5-7,8 felé.Nekem is naplót kell vezetni és azt ellenőrzik.

Egyébként találkoztam inzulint kapó kismamával kétszer kell szúrnia. Azóta jobban vannak és a magzatvize nem nőtt tovább. Bárhogy is lesz próbálj megnyugodni, és tényleg kérdezd meg más orvost is.

23. 363d535da9 (válaszként erre: 22. - Vordemon)
2008. okt. 6. 14:38

Mielőtt befektetnek, ragaszkodj egy kontroll terheléses cukorvizsgálathoz. Ha nem tudsz a doktornővel zöldágra vergődni, keress másik orvost! Hosszú még a 9 hónap és sok minsen adódik, amit az embernek meg kell beszélnie az orvosával, és az nagyon fontos, hogy LEHESSEN VELE BESZÉLNI!!!!!!

Sok sikert!

22. vordemon (válaszként erre: 21. - Anna776)
2008. okt. 6. 09:42

Köszönöm a választ(okat)!

Igen a 8.5 reggeli utáni érték,és csak egy hét diéta után.Pontosan ezt nem értem én se,miért csak egy hetet adtak,és miért 3 hónapi bentfekvéssel foglalkoznak.Egyépként azóta nap,mint nap mérem a vércukrom stixel és a legmagasabb érték 6.4 volt,de nem hatja meg a Dr.nőt.Szerdán megyek hozzá,kiváncsi vagyok mit mond az eredményekre.Egyépként én is EÜ.ben dolgozom,és hiába kérdezgetek bárkit orvost,nővért sokan csodálkoznak,hogy egy hét diéta után inzulinra akarnak állítani.?

Természetesen tisztába vagyok a hatásával,és én is a babámnak a legjobbat szeretném,de több hónap nem fog nekem jót tenni,abban biztos vagyok!!Porcikám minden pontja harcol ellene.Ettől rettegek!

21. Anna776 (válaszként erre: 19. - Vordemon)
2008. okt. 5. 16:52

Szia! 26 hetesek vagyunk, és 3 hete mi is diétázunk, mert a terhelésen kiderült, hogy nem jók az értékek. A reggeli 8,5-ös cukor az étkezés utáni? A diéta elején a reggeli étkezés utáni elég magas volt így a reggeli és a tízórai szénhidrátmennyiséget arányosan elosztottam így nem kúszik fel egyik étkezés után sem olyan magasra.

A kórháztól ne félj, én is benn voltam 1 hétig (igaz nem 3 hónap), de az a lényeg szerintem, hogy orvosi felügyelet alatt légy. Mióta kiderült nálunk azóta mi is az orvost járjuk. De azt gondolom ez a megnyugtatóbb. A diéta 2-3 hét után hozta meg nálam is az eredményt. Mióta diétázol? Ha szeretnél beszélgetni írj. Kitartást.

2008. okt. 5. 15:21
Szerintem keress fel egy szénhidrát anyagcsere problémával foglalkozó szakorvost és kérd ki a véleményét! Az tény, hogy a magas inzulin szint nem tesz jót a babának. Az inzulinról már hallottam, de, hogy ennek a három hónapnak mi értelme van??? Elvileg csak addig tartanak bent amíg az inzulin szintedet nem sikerül beállítani, utána csak heti kontrollra kell menni? Kérdezd ki az orvosodat, hogy mit miért csinálnak!
2008. okt. 3. 14:58

Sziasztok!


Örülök,hogy rátok találhattam,remélem tudtok nekem egy kis erőt adni

7 hetes terhes vagyok,és már most magasabbak a cukor értékeim.Első pár hétben még az is kérdéses volt,hogy megtarthatom e manócskát,de hála az égnek a Hemoglobin A1C értékem jó lett,ez alapján megtarthattam.Most a reggeli vércukrom a magas 8.5 150gr CH Diéta mellett,a többi érték 7 alatti.

Be akarnak fektetni a korházba,hogy Inzulint kapjak,és három hónapig bent is akarnak tartani.Hogy lehet ezt épp ésszel elviselni???Ennyi ideig Kh.ba? ilyen rossz a helyzet?

18. 363d535da9 (válaszként erre: 17. - 03755e6896)
2008. szept. 19. 09:06

Szia doryka!


Fel a fejjel. Én is hasonlóképpen jártam. (8,2 volt.) 3 hét diéta után lement 6,2-re. Azóta is betartom és nincs vele gond.

Ha valamiben tudok, szívesen segítek!

2008. szept. 10. 06:48

Sziasztok!

Én tegnap kaptam meg a terheléses cukoreredményem,sajnos nagyon magas lett. 11.

Ha van vki hasonló cipőben akkor jó lenne ha csatlakozna,és megoszthatnánk egymással a gondolatainkat.

2008. aug. 20. 14:35

Sziasztok!


Látom, hogy minden hsz. már régebbi keletű.

Csikobelló, remélem ,hogy azóta már egy egészséges kisbaba boldog anyukája vagy.


Én most kezdem a terhességem 32. hetét, és elég sokat kinlódom a cukorral. (Mármint a normál értéken tartásával.) Noha 100 gr. körüli napi CH-t fogyasztok. Az előző terhességemnél is előjött, de akkor elég volt 180 gr.-ot tartani. Most vettem egy vércukor mérőt, és azzal ellenörzöm naponta 4X. De lehet, hogy ezt nem kéne és semmi bajom nem lenne.


Ha valakinek van hasonló jellegű problémája, szívesen vennék egy kis tapasztalatcserét!

Azért remélem, minél kevesebb jelentkező lesz!

15. Csikobelló (válaszként erre: 14. - Maya80)
2008. júl. 22. 23:22

Mindenki többet ehet, mint én :( én csak napi 150gr CH-ot ehetek.Nekem a 30. hét körül kezdett előjönni a cukor, voltam terhelésesen nem ment le 11 alá 3 óra elteltével.Következő héten befektettek 2 naprsa és etettek meg vért vettek napi 10-szer. Éhgyomorra jó a cukor,de amint eszek felszalad 7.5 , 8.5 vagy 9 körülire .Én mindent elkövetek,betartom a diétát de semmi eredménye.Abban bízom hogy hamarabb szülök meg és vége lesz ennek a cukor mizériának.Egyébként most vagyok a 36.hétben.Csütörtökön megyek a dokihoz hátha mond valami bíztatót.

Volt már valaki hasonló helyzetben?

14. maya80
2008. júl. 3. 18:17
Nekem is terhességi cukrom volt, és 180 g-os diétát kellett tartanom. A kislányom már kilenc hónapos, és minden rendben van.
2008. jún. 24. 08:57
Sziasztok!Sajnos nekem 8,7 lett a terheléses cukoreredményem.Most 200 g-os diétára vagyok fogva.Jár még valaki hasonló cipőben?Elég nehezen találok összeállított diétát.Tud valaki segíteni ebben?
2008. márc. 28. 09:05

Sziasztok.

Nekem első baba,és nálam is diéta van!!180 gr CH.Már januárban kiderült,és be is kellett feküdnöm a kórházba diéta beállitásra.Azóta itthon magam ellenörzöm a vércukromat.Van készülékem hozzá.A védőnőm és az orvosom is azt mondta,hogy ha tudom itthon ellenőrizni akkor nem kell bejárnom a gondozóba.Most a végefelé (37.hét)úgy veszem észre megint kicsit magasabbak az értékeim,de ez még határeset.Néha viszont bűnöztem,mert a húvéti sütikből is ettem,ugyhogy lehet,hogy csak ez okozta mostanában az emelkedett értéket.Azóta nagyon visszafogtam magam,megijedtem,nehogy baj legyen a babával.Remélem most már a hátralévő heteimben nem lesz gond.

2007. okt. 15. 16:50

Sziasztok!

Szintén második baba, szintén diéta. Szerencsére már a finishben vagyok, és minden rendben. A baba sem túl nagy, a placenta is rendben, és a cukrom sem magas.

Én nem túl sokat változtattam az étrendemen. Naponta 5-6 alkalommal eszek, inkább többször keveset.

Szénhidrátot pedig igen is kell fogyasztani, az kell, hogy kitegye az ételek 50%-át. Csak nem mindegy, hogy milyen fajtáját. Barna kenyér, barna rízs, durum tészta nem agyonfőzve. A krumplit inkább sütve, de egyszerre nem túl sokat. A krumplipüré hirtelen emeli meg a vércukrot, ami ugye nem épp kívánatos. Köretnek rízs v. krumpli egy kevés + zöldségek.

Sütéshez fruktózt használok, amit a háziorvossal receptre fel tudtok iratni, így potom pénzért hozzájuttok.

Tejből kizárólag alacsony zsírtartalmú (egyéb tejtermékre és a húsokra is igaz, a zsír bevitelével is vigyázni kell!)

Nekem bejött a diéta. Remélem, nálatok sem kell majd inzulin. Vegyétek komolyan, és akkor nem lesz semmi baj!

10. lecso*
2007. okt. 7. 14:34

Sziasztok!


Most várom a 2.babánkat.Ismét diétáznom kell a terhesség során.Szeretném ha lenne egy oldal,ahol megoszthatnánk egymással a diétával vagy inzulin+diétaval kapcsolatos felmerülő kérdéseket!Emlékszem az első terhességnél nem is volt egyszerű elkezdeni,megtanulni a diétát!

Várom hozzászólásaitokat!

2007. szept. 22. 15:53

Sziasztok!


Én mindkét rehességemnél cukorproblémákkal küzködtem. Az elsőnél elég volt 225gr-os CH most pedig 160gr-ra vagyok beállítva.

Minden nap írnom kell a vércukor eredményeket és hetente egyszer a diabetológián is mérnek ill. le kell adnom az adatokat.

Ott tartottak előadást hogy mit ehetünk és mit nem, ill. igen én is meg kaptam a kis táblázatot hogy miben mennyi Ch van, és hogyan kell elosztani a6x-i étkezésre, sőt étrendet is kaptam.


Ami most bosszant az az, hogy jók a véreredményeim, és a vizeletemben mégis 3keresztes a cukor....hétfőn fog kiderülni hogy vajon miért?!...

2007. szept. 22. 13:21
Sziasztok.Én a héten voltam cukorterhelésen.Az éhgyomri 4,9 a 2-órás 8,4-let.2-hét szigoru diéta.Utána bekel feküdnöm egy 24-órás vérvételre és kiderül használt e a diéta.Nagyon rossz,hogy számolni és mérni kell mindent.
7. fbogi (válaszként erre: 6. - Cskryszta)
2007. aug. 13. 17:47
Sziasztok! Én most a második babámat várom, és vele is diétáznom kell, mert rossz volt a cukorterhelés eredménye a 24.héten, 9 mmol/l. A legfontosabb szabály, hogy nem szabad finomított cukrot enni. A gondozóban biztosan tudnak adni olyan táblázatot, amiben az egyes élelmiszerek 10 dkg-jára vonatkoztatott szénhidrát tartalom található meg. Ezek alapján lehet számolni, hogy miből mennyit ehetsz meg egy nap alatt. Például ha 180 g-os diétát kell tartanod, akkor a reggeli 30g (például 1 zsömle (30g), 1 szelet fehérkenyér (5dkg-27g)ehhez vaj felvágott és üres tea). A tízórai 30g, majd az ebéd 50g, uzsonna 30g, vacsora 40g. Érdemes kisétkezésnek gyümölcsöt, vagy tejterméket enni. Például almát, őszibarackot, vagy görögdinnyét. Ezek finomak, és telítenek. A tejtermékek közül nagyon jó a natur joghurt és a kefír, vagy ha szereti valaki a tejföl. Érdemes rakott dolgokat főzni. Például karfiolt, kelkáposztát, savanyú káposztát, ezeknek alacsony a szénhidrát tartalma, csak annyit kell változtatni rajta, hogy a rizs mennyisége csak 5 vagy 10 dkg legyen az egészben. Érdemes nyers salátákat készíteni és enni. Ha nagyon vágysz egy kis édes ízre akkor fruktózt lehet használni, ebből csak fele annyit kell használni, mert édesebb, mint a répacukor. Remélem tudtam valamit segíteni!
2007. júl. 30. 09:27

Sziasztok!! Most vagyok a 25. hétben ,múlt héten ! voltam cukorterhelésen. Éhgyomri : 5.9mmol/l - 1 órás 9.53 mmol/l ,2 órás 9.00 mmol/l. gestatiós diabetes (terhességi cukorbetegség)-em van , voltam a már a cukorgondozoban is.. most szigorú szénhidrát "diéta" de ugy tünik hat mert a ma reggeli cukrom 4.8 volt.. Küzd még valaki ezzel a problémával? Milyen következményei lehetnek a babára nézve????

Szia Jázmin! Milyen volt az eredményed hogy gyógyszer is kellett? Tudsz 1-2 jó receptet is ? Vagy Te csak a diétát tartottad be? Másként főztél? Ez nekem még nagyon uj doldog és nem tudok vele mit kezdeni...

2006. ápr. 14. 09:06

Sziasztok!


Én két gyereket szültem cukorproblémával és sajnos egyik babánál sem volt elég a diéta, inzulin is kellett!

Az első babánál még nagyon megviselt ez az egész, a másodiknál már tudtam mire számíthatok így könnyebb volt!

4. Hoxa
2006. ápr. 12. 18:25

Szia Őzike!


A téma, amit felvetettél nagyon jó, gyorsan szedtem is róla össze némi infót cikkben, így lett neki külön topik. Talán így könnyebben találsz sorstársakat is.


Nekem hivatalosan nem volt terhességi cukorbetegségem, mert normális maradt az értékem, de azért erős szénhidrát korlátozás alatt tartott az orvosom, a kilóim miatt. Én 120 gramm Ch körül maradhattam. Hát nem egy leányálom :(


Hoxa

3. Hoxa
2006. ápr. 12. 08:46
A terhesség alatti cukorbetegség a cukortűrés – terhesség alatt kialakuló csökkenése.
2. 7e433abb8e (válaszként erre: 1. - Őzike)
2006. ápr. 12. 09:41

Szia Őzi,


Bár én még nem szültem...és várandós sem vagyok, de hallomásból tudom, hogy sok esetben van terhesség alatti cukornövekedés, sőt a nővéremnek olyan magas volt, hogy szigorú ch diétára fogták.

Ne aggódj ez miatt semmiképpen! Szervezet válogatja...

De biztosan találsz itt olyan személyeket, akik konkrétan hozzászólnak a témához, akár privátban.

Kitartás és nem aggódni :)

Mert azt nem szabad, tudod?


üdv.

M.

2006. ápr. 12. 08:46
Sziasztok!
Én nem kifejezetten a kilóim miattt diétázok (bár rám férne), hanem terhességi cukrom van. Nagyon szeretnék olyan társakat találni akik szintén ebben a helyzetben vannak, mert eddig sehol nem találtam őket. Most úgy örülök mint a Jégkorszakban amikor a mamut talált egy másik mamutot és ez azt bizonyította hogy nem halt ki. Én most egy kilót híztam ahhoz képest amennyivel a várandósságot kezdtem és betöltöttem a 37. hetet. Alig eszem szénhidrátot, csak olyan 80 g körül, az orvosok 160-at engedélyezetk, de azzal már nagyon felmegy a cukrom.
Várom a sorstársak jelentkezését nagyon!
O.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook