Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2010. szept. 23. 18:14

Sziasztok!

nah hazaértem a órházból,túléltem bár nem vagyok még jól,gyengélkedem de igérem megírom milyen élményekben volt részem :)

84. Prinncessa (válaszként erre: 63. - Gabuci86)
2010. szept. 21. 21:29

Szia Gabuci86,


remélem szerencsésen túl vagy a tegnapi orrsövény műtéten és nem volt semmi gond, nincsenek erős fájdalamid!

Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked! :)

Prinncessa

83. haka34
2010. szept. 21. 10:01
Már korábban írtam orrsövény műtét miatt, most kiderült hogy egyúttal az orkagylóimat is műteni kell. Valakinek volt már ilyen???
82. monika0104 (válaszként erre: 81. - Sorstárs)
2010. szept. 20. 09:51

igy már értelek, szóval a legnagyobb problémát az okozza, hogy az orvosok se tudják mi lehet a baj, nekem is másfél évig húzódott a dolog mire kiderült mi lehet a baj.

Hát ez az az sem jó ha túl sok orvos nézi meg , meg az sem ha csak egynél ragad le az ember.

81. sorstárs (válaszként erre: 80. - Monika0104)
2010. szept. 20. 09:38

Az a baj, hogy mivel nem értek hozzá, nekem minden eddigi magyarázat logikusnak tűnt, akármelyik verzió mellett is érvelt akármelyik orvos.

Az orrsövényt azzal magyarázták, hogy amiatt egy bizonyos szűrő funkció esik ki, és ezért ami másnak csak 2 tüsszentéssel jár, az nálam ennyire durva tünetekkel jár, mert nincs, ami szűrjön.

Az arcüregnél a magyarázat az volt, hogy a váladék lejjebb folyik mellkasra, hátra, stb.

A mandula az szerintem mindig adu kártya.

A gégegyulladás meg logikus, ha megy a légkondi. De az elmúlt hetekben ugye nem ment, hiszen hideg volt.

Szóval mivel nem tudom, mi mivel függ össze, mi mit okozhat, én hittem mindig az orvosok szavában. De ez mára elmúlt. A hangom is már majdnem teljesen jó, szóval túlvagyok ezen az újabb betegségen. De nem tudom, mit tegyek.

Valószínű majd a következő megbetegedésemnél egy 5. orvos 5. tippje következik. Teljesen elszomorít ez az egész. Legalább ketten mondtak volna egyfajta okot! :-(

80. monika0104 (válaszként erre: 74. - Sorstárs)
2010. szept. 19. 08:21

nem tudom, hogy miért mondták, hogy orrsövény ferdülés ha a hangoddal van probléma,

nagy többségnek az orrsövényferdülés olyan panaszokat okoz , be van dugulva az orra és nem kap levegőt, vagy ami nekem is volt , hogy az orrdugulás miatt nem kapott az agyam elég oxigént és fájt a fejem sokszor .

Az hogy te sokszor megfázol lehet mégis a mandulád miatt lehet. Meg az inkább előfordul, hogy arcüreggyulladás.Nekem a röntgen és a ct semmi nem mutatott ki nálam az orrtükrözés volt meggyőző.

2010. szept. 18. 12:20

A 74-es hozzászólásom után örömmel jelentem, hogy tegnap elmentem egy másik (nem sztk-s, hanem magán!) orvoshoz, aki előrukkolt egy újabb verzióval, azaz a 4.-kel: arcüreg gyulladás!?!?!

Szerinte szó se legyen orrsövény műtétről, mert nem rosszabb a helyzet nálam, mint a nagy átlagnál! (Az emberek kb. 70%-ának van orrsövényferdülése.)

Na, akkor ezek után mondjátok meg, kinek kellene elhinnem, amit mond??? Azért mentem el tegnap ehhez a dokihoz, hogy erősítse meg valamelyiket a háromból, erre ő mondott újabbat. :-(

2010. szept. 17. 12:16

Ja azt még nem írtam, hogy én azért kértem most a műtétet, mert jövőre szeretnénk egy második babát a férjemmel is és nem szeretnék már ilyen műtétekkel foglalkozni, inkább szeretnék minél hamarabb túl lenni rajta.

És azt még elfelejtettem leírni hogy mostanában ha megfázom, torkom stb, állandóan bedurrannak a füleim is. Mivel nem szellőzik rendesen a melléküregem. Remélem ez után ilyen se lesz többet. Ha kell valakinek a dokinak az elérhetősége szívesen megadom és szívesen olvasom tovább mások tapasztalatait is.....

2010. szept. 17. 12:10

Sziasztok!

Engem hétfőn fognak műteni orrsövényferdüléssel altatásban (ettől félek) bár találkoztam vérvételkor egy nővel akinek februárban volt ugyan ez a műtétje és most a polipjait veszik ki. Nekem 10 éves korom óta folyik az orrom vagy allergia vagy klíma vagy simán ha csak megcsap a hűvös levegő. febr- márciusban voltam egy magán rendelőben a II. kerületben egy dokinál ahol készült egy méregdrága koponya ct felvétel amin látszódott rendesen a ferdülésem + a polipom nekem is. Azt mondta a doki hogy kb 5 év mire ezek akkorára nőhetnek hogy komolyabb problémát okozhat. No mindegy. Beszéltem a dokinővel aki ennek a magándokinak a tanítványa és azt állítja hogy ő az országban az egyetlen aki endoszkópos módszerrel műt (nem a kalapácsos módszer) és az életben többet nem kell vele foglalkozni. Szóval a nőt is így műtötték, csak jót tudott róla mondani. Csak a tamponálás kellemetlen utána + a 4 napi kórház bentlét, de ennyi. Szóval én hétfőn megyek, az altatástól félek, de remélem utána minden sokkal jobb lesz. Jah, még annyi hogy utána egy hétig nem lehet 5 kilónál nehezebb súlyt emelni, forró ételt enni, bármi olyan dolgot művelni amitől vérezhet az orr. A teljes gyógyulás állítólag 1 hónap. Utána már lehet kondizni is, szauna, stb........

76. sne55 (válaszként erre: 73. - Prinncessa)
2010. szept. 16. 16:21

Szió Prinncessa!


A férjem szeretné megműtetni az orrát, de nem találtunk meég megfelelő orvost és nagyon fél!!!

Elkérhetném priviben az orvosod nevét és a helyet ahol műtött? Köszi

75. haka34
2010. szept. 16. 15:53

Sziasztok Kedves Fórumozók!


Soha nem szoktam forumra írni, de most sok kérdésem van és itt nagyon jókat írtok. Nekem is elég "erős orrsövényferdülést állapítottak meg CT-vel, műtétet javasolnak, amitől természetesen félek. Folyamatos orrdugulás, és arcfádalom (inkább zsibbadás) miatt mentem orvoshoz. Kérdezném, hogy kinek milyen tüneteket (esetleg fájdalmakat) okozott az orrsövényferdülés? Nekem a fejem is fáj, de nem kifejezetten az arcom, hanem inkább a fülem mögött. De az orvos azt mondta, hogy mivel nem szellőzik rendesen az orrom, az kihathat a fülemre és ez okozhat fejfájást is. Valakinek volt ilyen jellegű fájdalma is? Ja és közben allergiát is megállapítottak, ami szintén nem kedvez a ferdülésnek. Várom a válaszaitokat!

74. sorstárs (válaszként erre: 73. - Prinncessa)
2010. szept. 16. 10:31

Szia.

Nagyon megnyugtató, amit írtál. Ezen a fórumon csupa meggyőző sorokat kap az ember, ez olyan jó! Egy másikon elkeseredtem, és már a halálra készültem...


Na, akkor most jön a szenvedésem!

Évek óta tippelgettek az orvosok, hogy most azért ment el a hangom, mert a mandulám gyulladt be, és vegyük ki!, aztán gégegyulladás volt a következő tipp = légkondi miatt megy el a hangom, ezzel nincs mit tenni, vannak légkondira érzékeny emberek.

Míg végre tegnap azt mondta egy újabb orvos (fül-orr-gégészeten), hogy szerinte nagy valószínűséggel az orrsövényferdülésem és a szűrő funckió nemléte okozza a problémáimat= kisebb megfázás esetén is rögtön elmegy a hangom. (Mivel call center-ben dolgozom, ez nagyon nagy baj számomra.)

Tehát először is: mik azok a tünetek, amik egyértelműen azt mondják, hogy kell a műtét? Mert sajnos az orvosoktól eddig mindig mást kaptam, így elveszett a bizalom. És ugye senki nem műtteti meg magát, ha nem muszáj.


Nem értek hozzá, DE! Egy másik fórumon olvastam, hogy rtg vagy ct nélkül nem szabad műtétre menni, azaz orrsövényműtét előtt mindenképp ki kell harcolni, hogy valamilyen felvétel készüljön az arcról = egy felelősségteljes gégész nem műt ezen felvételek nélkül! Ezzel kapcsolatban tapasztalatok?


Még dilemmám: ha most megállapított valamit egy doki, de más dokit választanék, akkor még most - amíg beteg vagyok - kellene megmutatni másiknak magamat, ugye?

És ha úgy alakul, hogy bevállalom... :-( akkor a beavatkozás kigyógyult állapotban történik, és nem akkor, amikor beteg az ember, ugye?

Érdemes lenne nem megvárnom a következő influenzás időszakot (nov., dec.)???

Arról, hogy ki mikor lesz gyógyultnak nyilvánítva, szintén mindenhol mást olvasok. Csak hogy mennyire esélyes, hogy ha most megcsináltatnám, és még előttünk a tél, akkor megint betegeskedni fogok végig, mert még nem leszek gyógyult valójában? Tehát kell-e ezt a dolgot jobb időre/nyárra halasztani?

Bocsánat a sok idétlen kérdésért, de nagyon félek még a döntéstől is.


Prinncessa!

Mindenképpen érdekel az orvosod, kérdezek priviben róla! Köszi!

2010. szept. 15. 19:54

Szia 72. sorstárs :)

Én 5 napja vagyok túl az orrsövény műtétemen és ma gyógyulttá nyilvánított a doktor úr a mai kontroll után.

Nekem kb. 1 éve voltak problémáim a torkommal és az orrsövényemmel mikor véletlenszerűen jutottam el az orvosomhoz.(nevét és a helyet privátban megadom ha érdekel). Egy nagyon korrekt, elsőre teljesen megnyugtató és szimpatikus doktorral találkoztam, aki nagyon alaposan kivizsgált és érhetően elmagyarázta a problémámat és a műtét menetét.

Szeptember 10-én műtöttek helyi érzéstelenítéssel, a doktor úr folyamatosan szóval tartott így gyorsan elment a kb. 30 perc, nem éreztem semmit és azóta sincs fájdalmam. A pár nap volt kellemetlen, amíg el volt dugulva az orrom egy speciális zselétől (ez helyettesítette a tampont, sokkal kellemesebb!!), de ma ezt kitisztította az orvos, így mától úgy szívom a levegőt, mint aki 5 negro cukrot szopogatott el! :)) Nagyon örülök, hogy ilyen hamar és zökkenőmentesen lezajlott a műtét; szerintem érdemes mielőbb megműttetned az orrod mert szerencsére még vannak nagyon korrekt orvosok és ápolók Budapesten és környékén!! :))

Nita


u.i.:esetleg a 69. hozzászólásom is "kedvet" csinálhat Neked! :)

72. sorstárs (válaszként erre: 71. - Licus20)
2010. szept. 15. 16:23

Szia.

Olyan megnyugtató, amit írtál. Köszönöm!

Én ma délelőtt kaptam meg újra (évek óta mondják az orvosok...), hogy jó lenne megműteni az enyémet is, mert az okozhatja a félévente visszatérő betegségeimet, de nagyon félek.

Sajnos az egészségügy területéről nincsenek jó hírek, és nekem nincsenek tapasztalataim, így itt jön a következő dilemma, hogy ha rá is szánom magamat, akkor hol csináltassam?

Valaki tud mondani Budapesten megfelelő helyet eme nemes eseményhez? :-)

"Csak" annyi a kívánságom, hogy normális orvos legyen, és ne egy rémálom legyen az egész!

2010. szept. 13. 20:49

Minden kedves orrsövényműtét előtt álló embernek azt tudom mondani:nyugalom! Minden rendben lesz, nem lesznek kék,zöld foltok és semmi borzalom. A műtét után viszont nagyon jó lesz :)Lesz levegő és elmúlik minden rossz ami a műtét előtt volt :)

Kitartás, gondoljatok szépre és jóra, csobogó kis patakokra, virágos rétekre :)

2010. szept. 12. 09:46

Jó reggelt!


Pénteken voltam az altatódokinál :S

Hát marhára elkeseríett..mondta hogy napokig fájni fog meg hogy belilul mind a két szemem aljs és hogy csövet dugnak a torkomba ami utánna még féjni is fog...

mit gondoltok eről???:(((

Köszi

Gabuci

2010. szept. 10. 20:46

Sziasztok!

Én ma estem túl az orrsövény műtéten, szeretném megosztani Veletek friss tapasztalataimat. Sok fórumot elolvastam a műtét előtt, ezek is hozzásegítettek ahhoz, hogy ne izguljak (pedig nagyon féltem!).

A műtét reggel 7-kor kezdődött és kb. 40 perc volt (a kórteremtől a műtőig és vissza :)) Kb. 30 perccel a műtét előtt kaptam egy nyugató gyógyszert és infúziót. A műtét helyi érzéstelebítéssel történt - először az orromba tettek pár pecig érzéstelenítős vattát, majd jöttek az injekciók, amiből már semmit nem éreztem. Mivel a műtöbe nem vihettem be a szemüvegem, csak elmosódva láttam a történteket, de abszolút nem volt ijesztő és a hangok, orr-recsegések sem voltak olyan vészesek, mint vártam. (pedig tényleg rettegek a vértől és mindenféle műtéttől).

A doktor nagyon kedves volt, folyamatosan mondta h. mit csinál és közben még beszélgettünk is. Szerintem nagyon sok múlik a doktor hozzáállásán, nekem nagyon szerencsém volt! :) Mivel egynapos sebészet keretében műtöttek, már otthonról írom ezeket a sorokat; fájdalmam abszolút nics, csak úgy érzem mint aki teljesen náthás és emiatt eldugult az orra; a szájon át való lélegzést kell megszokni.

Azoknak, akik orrsövény műtét előtt állnak nyugodtan mondom h. nem kell félni, mert abszolút nem fájdalmas - érdemes előtte utána olvasni! :) Nita

2010. szept. 9. 13:13
sziasztok! nekem már kb 2 éve mindig bedugul a bal orrlyukam és a bal fülem is. a fülészeten azt mondta az orvos, h orrsövényferdülésem van. annyira viszont nem vészes, m nem állandó jelleggel van bedugulva, hanem 2-3 naponta, de akkor nagyon rossz. szerintetek lenne így értelme a műtétnek?
2010. szept. 7. 13:12

Sziasztok!


Orrsövény műtétre fogok menni, még nem tudom mikor, holnap egyeztetünk az orvossal, illetve elküld vizsgálatokra. Érzéstelenítéssel lesz valószínűleg.

Pesten az Uzsóki korházban műtöttek már valakit? ha igen írjon egy privátot!

Nagyon sok embernek nem sikerült?hogyan lesz ez műtét után?:(

66. monika0104 (válaszként erre: 62. - Violet)
2010. szept. 4. 10:15
Szia nekem hasonló tüneteim voltak 1 évig folyamatosan be volt dugulva az orrom főleg fekvéskor , akkor fordultam orvoshoz mikor elkezdett fájni a homlokom meg az orrom hozzá , de fél évig jártam oda mire nagy nehezen rájöttek mi a bajom, allergia kutatáson voltam ami mind negatív volt, de azért szedjem az allergia elleni gyógyszert ez hülyeség volt akkor 3 orrcseppet kaptam vérzett tőlük az orrom és semmit nem használtak a röntgen nem mutatott semmit, sőt még a ct sem, orrtükrözésen voltam ott derült ki hogy orrkagyló nagyobbodásom van meg orrsövényferdülésem.
65. monika0104 (válaszként erre: 63. - Gabuci86)
2010. szept. 4. 10:09
Szia ez mind hülyeség amit mondtak, hogy fájni fog meg a lila foltok, meg a fogfájás , dagadt arc ez is hülyeség, nekem június elején volt műtétem, a tampon egy kicsit kellemetlen , a tampon szedés egy kicsit fáj, de embere válogatja kinek mennyire fáj, az nekem nagyon fájt, mert ugye azt úgy rántják ki az amúgy is érzékeny orrodból , meg amig be van tamponálva addig folyik belőle váladék de , olyan érzés mint amikor folyik az orrod de be lesz kötve az orrod így nem kell törölgetned, amíg a tampon benn van addig meg kell tanulnod egyszerre a szádon venni a levegőt azon enni meg inni, és gyakran lesz kiszáradva a torkod, nekem 4 napig volt benn a tampon.De azóta nem fáj a fejem meg kapok levegőt úgy hogy érdemes volt rászáni magam.
64. Licus20 (válaszként erre: 63. - Gabuci86)
2010. aug. 29. 14:08

Szia Gabuci86!

Szerintem nem kell félned. Bár aztán ugye minden ember más és más,így a fájdalomküszöbünk is különbözik.Nekem augusztus 4-én volt a műtétem, de csak jó tapasztalatom van. A műtét helyi érzéstelenítésben volt és semmit nem éreztem!!!! A tamponok viselése sem volt számomra kellemetlen érzés (pedig nagyon kicsi az orrom :)) Lila foltok egyáltalán nem voltak, és még az arcom sem duzzadt meg, egyedül az orrom volt krumpli a tamponok miatt :) Ha profi a műtét végző orvos (az enyém az volt), akkor nem szabad, hogy fájjon és amennyiben megfelelően elérzéstelenítettek.

Ne aggódj gondolj arra, hogy utána csak jobb lesz, mert sokkal jobb lesz :) teljesen más ember leszel a műtét után, javul a közérzeted, éjszaka jobban tudsz aludni=kipihenten ébredsz, más lesz a teljesítményed, a levegővel együtt áramlik a pozitív életenergia :)

ui:(engem nem Budapesten és nem magánklinikán műtöttek)

Kitartást és várom a beszámolód a műtét után!!!

2010. aug. 28. 15:23

Sziasztok!

Remélem tud nekem valaki segíteni.Szptember 20.-án lesz műtétem a MÁV kórházban de nagyon félek tőle...Sok fórumot olvastam már de szinte a 95% azt írja hogy fáj meg kellemetlen és tampon az orrba ill.lila folt a szem alatt fájos fogak napokig....Érdekelne Ti mit gondoltok erről???

Köszönöm előre is :'(

62. Violet
2010. aug. 26. 17:39

Sziasztok,

Nekem nem lesz műtétem, mert még diagnózisom sincs.

DE. Évek óta folyamatosan el van dugulva az orrom. Főleg akkor érzem, ha fekvő helyzetben vagyok. Otrivin-függő lettem. :)

Voltam már orvosnál, többnél is, elküldtek röntgenre, de soha nem találtak semmit. Allergiás orrspray-t adnak, de az marja az orromat.

Egyébként nem szokott folyni az orrom, kb. 10 éve voltam utoljára megfázva. Olyan, mintha levegő tömítené el az orromat.

Ma reggel meg úgy ébredtem, hogy nem éreztem szagokat.

Nektek milyen tünetek voltak, és milyen vizsgálattal állították fel a diagnózist?

Előre is köszi

2010. aug. 17. 18:58
Orrsövényferdülésem van, és nagyok az orrmanduláim, nem szándékozok megműtetni. A gyakori orrvérzésem erre fogják, de vitaminhiány miatt van/volt.
2010. aug. 17. 18:47

Sziasztok Kedves fórum olvasók!


Nekem augusztus 4-én volt orrsövény műtétem és gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek ezzel segítek :)

Nos augusztus 4-én szerdán 7:15-re mentem a kórházba, elfoglaltam a helyem, és közben jöttek vizitelni a műtétet végző doktornő mondta, hogy mi leszünk a másodikak. Majd vizit után kihívott és megkaptam az érzéstelenítő tamponokat az orromba...majd jött a nővér a vigyorogtató szurival és jött a beteghordó is értem...

Mielőtt a műtőbe értünk volna mindenki nyugtatott, hogy szépre és jóra gondoljak, amitől el tudok lazulni pl. tenger, csobogó patakok, virágos rétek stb...

Megérkeztünk a műtőbe a doktornő már ott várt, még egyszer elmondta mit fog csinálni, majd letakarták a fejem, csak az orrom látszott ki :) Ezt követően megkaptam az érzéstelenítő injekciót és a doktornő végrehajtotta a műtétet, helyi érzéstelenítésben, szerintem felesleges lett volna altatást kérni 30-40 percért. Hangsúlyozom semmi fájdalmat nem éreztem, sem éleset, sem tompát. Egy-két recsegést ropogást hallottam, de az sem volt rossz, kb olyan mint az ujj pattogtatás :)

A műtét után szintén nem volt fájdalmam, csak annyi volt, hogy szomjas voltam mert a műtét előtt nem lehetett inni és utána kb 1-1,5 óra időtartamig.

Másnap reggel haza is mehettem, majd a következő napon következett a tamponszedés. Szintén semmi fájdalmat nem éreztem, még a könnyeim sem jöttek ki :)

Azóta kétféle orrkenőcsöt használok, és élvezem, hogy érzek illatokat és úgy jön a levegő, mintha hurrikán söpörne végig az orromon 

A doktornő nagyon jó szakember minden tiszteletem és köszönetem az övé,empatikus, kedves, és profi szakember, bárkinek szívesen ajánlom, ha valakit érdekel a doktornő elérhetősége megosztom szívesen bárkivel, hiszen nem titok 


Mindenkinek, akinek ferde az orrsövénye és problémát okoz neki merem ajánlani a műtétet, hiszen a fogászati beavatkozás szerintem rosszabb....és hosszútávon megéri.


Ui. Nem Budapesten műtöttek és nem magánklinikán!!!!! 

59. orsos.gyorgy (válaszként erre: 1. - 2bc7365ec9)
2010. aug. 14. 22:56
nekem meg hétfő reggel lesz de nagyon félek bátran kijelentem nagyon eltérö véleményeket olvastam enyire más lenne mindenkinek mert sokkan máshogyan élik meg remélem én jó kilinikát fogtam ki a pécsi orr-fül gégészetet ott is a próf fog müteni reméljük jó sül el
58. newl74
2009. okt. 26. 12:48
Nekem februárban volt orrsövény műtétem. Azóta már eltelt 8 hónap, de még mindig felváltva,jobb esetben , hol az egyik hol másik oldalon kapok levegőt:( Olyan még nem fordult elő , hogy mindkét oldalon rendesen kapjak levegőt. Vajon várjak még a javulásra? Visszamenjek az orvoshoz? Egyáltalán tud valamit csinálni? Újabb műtét?
2009. okt. 24. 14:39

Sziasztok!

Nekem most október elején volt orrsövénymütéttem,nem tudom az okát az elferdülésnek amúgy,de hol az egyik hol a másik orrnyílásomon kaptam csak levegőt!

Ezért rászántam magam a műtétre!

Kedden műtöttek altatásban!,én nem is hallottam olyat,hogy érzéstelenítésel mütöttek volna valakit!Pénteken reggel haza engedtek,utána 2-hétig voltam táppénzen! Az első két nap rossz volt,enni még tudtam,de aludni nem nagyon,mert nem kaptam levegőt rendesen!

Kb 3-hét telt el a mütét óta,de az eredmény nem lett túl jó,azóta is nehezen kapok levegőt,talán 10% jobb lett! De az orvos azt mondta,hogy neki is volt ilyen mütétje és neki 1-hónap kellet hozzá,hogy kitisztuljon és rendesen kapjon levegőt! Remélem nekem is javulni fog! Még annyi,hogy most zúg egy ideje a fülem,de nem tudom mittől van,az orrmütétre gyanakszom az miatt lehet,de nem 100%. A mütét után a fülem fájt,ha tisztítani próbáltam egy picit,a dobhártyák vlószínű,de ha nem bántottam akkor nem is éreztem! A szájpadlásom és a felső fogsorom is fájt a mütét utáni 2-3 napban,de fájdalomcsilapítóval leküzdhető! Remélem tudtam egy -két hasznos infoval szolgálni! Ja,annyi még hogy a szobatársamat akit úgyszintén mütöttek,2 héttel a mütét után találkoztam vele és neki sokkal jobb lett az orra,mint azelött! kicsit irigyeltem is!

:-)

Kitartás mindenkinek!(nem vészes a mütét,csak az eredmény miatt kell agódni picit.(énszerintem!)

Üdv!

56. szjulia (válaszként erre: 48. - Kiscica89)
2009. júl. 13. 23:40
A TB támogatja az orrsövény műtétet. Amúgy nálam a számlán 74ezer Ft volt, ennyibe kerültem az államnak. A dokinak pedig utána egy doboz finom csokit vittem. Hálacsoki :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook