Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok fórum

Orrsövényferdülés műtét - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


115. monika0104 (válaszként erre: 113. - Tuncee1)
2010. okt. 17. 11:08

Szia


Nem endoscopos műtéttem volt sima szikés műtét volt érzéstelenítéssel.

2010. okt. 16. 17:36

Sziasztok!


Először is szeretném megköszönni minden hozzászólónak, hogy elmondta véleményét.


Nekem szept 22-én volt orrsövény és orrpolip műtétem. Mivel nekem nagy segítség volt a tapasztalatokat olvastam, szeretném én is megírni az enyémet.


Már május óta nem kaptam levegőt az orromon keresztül, így rávettem magam, hogy elmenjek a gégészetre. Az orvos azonnal mondta, hogy orrsövény ferdülésem van, de beutalt allergia vizsgálatra is. Az allergia teszt kb mindenre pozitív lett. És ez a doktornő is azt mondta, hogy orrsövény ferdülésem és orrpolipom van, és műteni javasolja. Rögtön el is küldött ct-re, ami megerősítette az addigi véleményét. Nekem ún. FESS műtétem volt. A lényeg, hogy nem kaszabolnak össze, hanem endoszkópot dugnak be az orrodba és azzal lát az orvos mindent. A nagy nap reggelén bementem a kórházba, kitöltöttük papírokat, megkaptam a cuki fehér műtős rucit és a hátsómba a tűt egy jó adag nyugtatóval. Betoltak a műtőbe és a kezemet a takaró alatt kellett tartani, ez nem volt mindig könnyű. Egyébként nekem nem kötötték le a kezeimet. Nem altattak, helyi érzéstelenítést kaptam, a műtét során többször is. Nem hitegetek senkit volt, amikor fájt a műtét közben. Az nem, amikor az orrsövényemet alakították, csak az amikor az arc/orr-üregemet felszúrták. Az eszközöket nem láttam, mert nem nyitottam ki a szememet. A műtét elvileg 30 perces, de nekem valamivel több mint 2 órás volt. Nem volt közben semmi probléma, csak több polipot kellett kibányászni, mint amire számítottak. Ami rossz volt, hogy az érzéstelenítőtől nagyon vert a szívem, és nagyon hányingerem volt, ami még a műtét után is sokáig volt, de kaptam ellene gyógyszert. A végén teletuszkolták az orromat tamponnal, ez szintén fájt egy kicsit. Amíg a tamponok bent vannak elég rossz a világ, mert a szádon keresztül kell levegőt venni, enni, inni. A legnehezebb így inni. A műtét utáni napon már vettek ki a tamponokból, a maradékot pedig már a második napon távolították el és aznap délután haza is mehettem. A tampon kivétele nem kicsit fájt, rettenetesen érzékeny az orrod ilyenkor. Két hétig tilos minden (orrot fújni, köhögni, tüsszenteni, emelni, hajolni), ami nyomás változást okoz az orrban. Utána, csak szép lassan próbálkozzatok. Engem a műtét után rendszeresen kezelnek még most is. Kezdetben hetente kétszer mentem vissza a doktornőhöz és sok mindent szívott ki az orromból (varas pörk, orrváladék), de most már alig van valami. Kapok megfelelő orrsprayt (gyógyszereset naponta 2x, tengervizes nedvesítőt naponta sokszor kell használni), orrkenőcsöt (naponta többször). Sajnos a műtét utáni héten nekem gyakran volt lázam, mert minden melléküregem begyulladt. Nálam ez várható volt, mert a ct-n látszott, hogy tele van gennyel. A műtét során egyébként vettek mintát az arcüregemből és a tenyészet alapján pontosan tudtuk milyen baktériummal van dolgunk, amire célirányosan kaptam antibiotikumot. Lényeg, hogy a fertőzés ár bennem olt és nem a kórházban kaptam. Ha valakinek nincs ilyen gondja, akkor nem lesz láza se. A fájdalom szintje összességében nem magasabb, mint egy fejfájásé, vagy egy menstruációé, szóval teljesen kibírható, és csak alkalmi.

Most már teljesen jól érzem magam. A levegő csak úgy áramlik be a tüdőmbe. Mondtam a doktornőmnek, hogy oxigén mérgezést fogok kapni. Szerintem teljesen megérte megcsinálni.

Ahogy én látom a legfontosabb, az hogy tényleg jó orvoshoz kell menni, és akkor minden rendben lesz a műtét alatt és után is.

Sok bátorságot mindenkinek, aki még ilyen műtét előtt áll.

113. Tuncee1 (válaszként erre: 106. - Monika0104)
2010. okt. 5. 13:59

Szia!


Neked endoscopos orrsövény műtéted volt? Már nagyon rám férne egy orrsövény műtét, föleg, hogy polipom is van, de ez a vésős-kalapácsos dolog nekem nem oké. Itt a fórumon olvastam már, hogy valakit endoscoppal műtöttek, de állítólag csak az az egy doki. Ha endoscopos orrsövény műtéted volt, eseteleg meg tudnád adni az orvosod paramétereit? Hálás lennék.


Köszi: Tuncee1

2010. okt. 1. 12:34

nah megjöttem a dokitól....hááááááttttt azt mondta nem gyógyul rendesen :((((( hogy ronda a seb és hogy biztos erölködök pedig neeeeeeeeeeeemm :(

meg azt mondta nem tudja mikor fogok érezni ízeket :'(

111. ilkip (válaszként erre: 110. - Gabuci86)
2010. szept. 30. 12:00
Bajcsy kh. X.ker
2010. szept. 30. 11:55
Bizony-bizony Pesten...Téged melyikbe akarnak műteni????
109. ilkip (válaszként erre: 108. - Gabuci86)
2010. szept. 30. 11:36

Szia!


Köszönöm a bíztatást én is az altatáson gondolkodom. A legszörnyűbb lehet végighallgatni. Pesten műtöttek?

2010. szept. 30. 11:26

Ilkip!!!

nekem is ezt mondta a dokim hogy ilyet nem nagyon látott még...nagyon durván elvolt ferdülve plusz orrkagyló túltengésem volt dögivel....

de ne félj nem lesz baj bár én tuti altatásban kérném (nekem abban volt) fő a biztonság...fájni nem fog mig bent vagy az tuti csak qwa szar 2 éjszakád lesz mig bent vannak a tamponok úgyanis 5 percenként kiszárad a szád....de ezenkivül semmi...nekem a fejem fájt de azért mert altatás után megpróbáltam kiugrani az ágyból és nem lehetett volna visszaestem..de ne félj

107. ilkip (válaszként erre: 106. - Monika0104)
2010. szept. 30. 09:46
Az én dokinőm azt mondta,hogy 40 éve praktizál de ilyen orrsövényferdüléssel mint az enyém nem találkozott. Az a csont ami függőlegesen kellene,hogy álljon nálam majdnemhogy vízszintes. 2 havonta van nagyon súlyos arcüreggyulladásom évek óta,de csak most vettem rá magam,hogy elmenjek orvoshoz. Sajna én egy metszéssel nem úszom meg.:-(
106. monika0104 (válaszként erre: 105. - Ilkip)
2010. szept. 30. 09:42

nem dehogy meg is haltam volna ha még nekem elővesz egy kalapácsot is.

Nekem csak mindkét oldalról elmetszet egy darabot az volt rossz amikor hallottam, hogy mikor metszette le a darabot akkor serceget, na az nagyon szar volt.

105. ilkip
2010. szept. 30. 09:11
Köszönöm szépen a válaszod és a megnyugtató szavakat.Jó olyantól hallani aki már átélte.Kalapácsos módszerrel műtöttek?
104. monika0104 (válaszként erre: 103. - Ilkip)
2010. szept. 30. 08:21
nekem is érzéstelenítében csinálták, ne félj nem fogsz semmit érezni kb.20 percig tart amíg érzéstelenítenek, utána a műtét is 15 perc kb. Én is nagyon féltem , hogy érezni fogok , de semmi , de szerintem adnak valami nyugtatót is.
103. ilkip
2010. szept. 30. 08:10
Sziasztok! Műtét előtt állok és iszonyúan félek,mert a doktornő helyi érzéstelenítésben akarja végezni az operációt. Valakinek volt ilyesfajta "élménye"? Várom a válaszaitokat.Előre is köszönöm szépen!!!!!Amcsi
102. Lucky01 (válaszként erre: 100. - Tuncee1)
2010. szept. 29. 14:25

Szia!

Az a helyzet, hogy a leírás ott maradt az összes papírom között a kórházban, de ma megyek este vissza kontrollra a doktornőhöz, megpróbálom elkérni tőle. Nem akarok hülyeséget írni: a lényeg, hogy egy pici csővel hatolnak be az orrba és jobbról-balról lemetszenek egy-egy darabot az orrsövényből, valami ilyesmi... de hozom a leírást és leírom ide... tényleg nem akarok hülyeséget írni. Az biztos, hogy fájdalmat egyáltalán nem érzek a mai napig sem a helyén. (Szept 20-án műtöttek)

2010. szept. 29. 09:51

semmit nem mondott a fájásra azt mondta hogy ez nem normális pénteken megyek vissza

a tampon nincs benne azt kiszedték csütörtökön csak parittykötés kell...azt gyártok itthon :)

100. Tuncee1 (válaszként erre: 89. - Lucky01)
2010. szept. 28. 22:41

Sziasztok!


Lucky01, mesnélnél valamit erről az endoszkópos orrsövény műtétről? Nem egészen értem, hogy hogy zajlik, és nem is találok róla semmi leírást, viszont szimpatikusabbnak tűnik, mint a hagyományos véséses teknika.


Előre is köszi.

99. monika0104 (válaszként erre: 98. - Gabuci86)
2010. szept. 28. 10:08

akkor mit mondott az orvosod , az hogy fáj az orrod azt nem tudom mert nekem nem fájt egyátalán.

Bár nekem az is furcsa, hogy tamponnal meg kötéssel haza engedtek én 5 napot voltam a kórházba.

2010. szept. 28. 10:00

Sziasztok!

rendben ha ez normális akkor jó (bár tegnap a doki nem ezt mondta telefonon)..

ma reggel meg arra keltem hogy fáj az orrrom csak azt nem tudom mitől...szerintetek??????

97. monika0104 (válaszként erre: 93. - Gabuci86)
2010. szept. 28. 08:17
nem cseszték el ne aggódj nekem 4 napig volt bekötve parittyakötéssel és még be is volt tamponálva ne aggódj ez természetes és az , hogy folyik az is természetes először vér aztán ilyen fehér váladék nekem az nagyon folyt félóránként cseréltem a kötést mert átvizesedett a kötés és kidörzsölte az orrom szar volt de azt mondták, hogy annak ki kell folynia.
96. Prinncessa (válaszként erre: 92. - Lucky01)
2010. szept. 27. 19:43

Szia Lucky01,


a repülős dolgot én kicsit megcáfolnám, ugyanis hétvégén fogok repülni (kb. 20 nappal a műtétem után), az orvos nekem semmiféle tiltást nem mondott ezzel kapcsolatban - pedig direkt rákérdeztem... Valószínűleg az első 1 - 1,5 hét lenen rizikós... De majd ha hazautaztam leírom róla a tapasztalatomat! :)


Prinncessa

2010. szept. 27. 19:39

Szia Gabuci86,


örülök, hogy jól vagy! A műtét utáni első 5 napban - amíg ki nem tisztították a zselét- én sem éreztem illatokat, nem is gondoltam h. pár nap alatt ennyire hiányoznak az illatok és ízek; de nagyon jó érzés lesz majd tisztult orral az elsőket szippantani! :))Kitartást! :)

A parittya kötés amúgy rajtam is csak az első nap volt, amíg haza nem mentem a kórházból - illetve mikor kimentem a lakásból, amúgy eléggé zavart és egy zsepivel sokkal jobban le tudtam tisztítani az orrom alatt (orrot fújni tilos volt!).

A vérzés és váladék mennyisége valószínűleg alkattól és a seb nagyságától is függ, nekem szerencsére minimális volt a váladék szivárgás, mivel a zselé (nem tampon!) teljesen lezárta az orrlyukakat. A váladék szivárgása valóban normális akár 1 hétig is, a vérzésre azért kérdezz rá a biztonság kedvvért a dokidnál...


Miután nekem a doki kitisztította az orromat és kaptam levegőt, nekem a Sterimar orrspay-t kellett használnom...mára már azt is elhagytam!


17 nappal a műtét után már szinte nem is emlékszem h. orrsövény műtéten estem át, csak a jó érzés maradt meg, hogy végre kapok levegőt! :) Kitartást, mielőbbi gyógyulást és majd ezt az érzést kívánom Mindenkinek!

Prinncessa

2010. szept. 26. 11:30
Nem hiszem, hogy elcseszték, gondolom más módszerrel műtöttek. Mit mondott az orvos? Vele kell beszélni. Ez a nyákos csöpögés normális még 1-2 hétig, de ha durván vérzik az orrod, láz van meg ilyesmi, akkor orvoshoz kell menni. Ne aggódj!
2010. szept. 25. 21:38

akkor lehet nekem elcseszték????:SSSS

nekem folyik belőle nagyon a dzsuva :(((

pedig kimélem magam nem hajolok minden szobahőmérsékleten eszek,csak vizet vagy teát iszok csipős nuku hajolni sem szoktam,háton fekszem egésznap szinte pihenek.... :((((

SZERINTED-SZERINTETEK??????????

92. Lucky01 (válaszként erre: 91. - Lucky01)
2010. szept. 25. 20:38
jah, meg repülőre ülni sem lehet... egy hónapig
2010. szept. 25. 20:37
Szia! Én anélkül vagyok igen, nincs már bedugva az orrom semmivel, ha kimegyek sétálni, akkor dugom be az orrom vattával, hogy ne szálljon bele semmi, de ez sem kötelező. :) Orrkenőcsőzök, meg orrolajat használok. Egy hétig még nem hajolhatok le, nem lehet enni csípős, forró ételt, szénsavasat, stb, és bármi olyat nem szabad tenni ami megindíthatja az orrvérzést. 1 hónapig nem lehet sportolni, szaunázni, stb.... Ezekre kell vigyáznom.
2010. szept. 25. 17:53

Lucky!!!!

nekem kedden volt szintén altatásban...én is arra keltem hogy szomjan halok és a torkom is kivolt száradva...viszont...nekem még mindig csak bekötve lehet az orrom mert folyik belőle vér meg válladékos genny... ami azt jelenti hogy parittya kötés nélkül nem vagyok meg...Te anélkül vagy???????

2010. szept. 25. 17:03

sziasztok! szóval nekem hétfőn volt a műtétem. A Műtét és az előtte a félelmem semmi sem volt ahhoz képest ami a műtét utáni 2,5 napban volt..

Szóval a műtétem altatásban volt (kb fél óra) délután fél egykor vittek be a műtőbe és arra ébredtem, hogy nagyon szomjas vagyok, kiszáradt a torkom és az orrom be van dugaszolva (kb 3x akkora volt az orrom mint egyébként) Szóval ez a bedugaszolás ami nekem nagyon rossz volt, a műtétből semmi emlékem nincsen. Viszont a dugaszolás nekem fejfájást, fogfájást, szemkönnyezést okozott a nyomás miatt..... A tampon kiszedés is elég kellemetlen, de az a felszabadító érzés leírhatatlan.... (mivel 2,5 napig folyamatosan be volt az orrom "tömve".. :) Ezen kívűl más rossz dologra nem kell számítani aki így műtteti meg magát. Ez a dokinő aki engem műtött, állítólag az országban az egyetlen aki endoszkópos módszerrel műt, ami egy életre szóló megoldást hoz. A régi kalapácsos módszer a beutaló orvosom szerint nem valami jó és visszanőhetnek ott a dolgok.... Na szóval ennyi. Még egy polip műtétem lesz a dokinál jövőre (ha vége a télnek) kipucolják az arcüregemet és remélhetőleg jobban fogok szellőzni. Ettől már nem fogok annyira félni! :) (az orrom egyébként már most sokkal jobb 5 nappal a műtétem után, pedig még a sebek be sem gyógyultak teljesen, orrkenőcs, orrolaj....) :)

2010. szept. 24. 19:40
nekem a műtét maga 2 óra volt plusz altatás ébredés...de mondjuk én vérzékeny vagyok lehet azért tartott tovább???
87. monika0104 (válaszként erre: 83. - Haka34)
2010. szept. 24. 11:39
szia nekem is ilyen műtétem volt orrsövényferdülés orrkagylóval együtt nem kell félni ugyanolyan mint ha csak az orrsövényedet műtenék semmivel sem lesz rosszabb , a műtét ugyanúgy 20 perces lesz , ugyan úgy be lesz kötve az orrod ugyan annyi napot leszel bent mint az orrsövénnyel .
2010. szept. 24. 09:52

Nah jó reggelt :)

szóval...

kedden megvolt a műtét 11.30-kor vittek a műtőbe és 13.45-re kerültem vissza az ágyikómba...felébredtem és az alatatástól férebeszéltem..megpróbáltam felkelni de vissza estem az ágyba :S és nagyon szomjas voltam...

tegnap azaz csütörötkön haza engedtek pár jövőhét pénteken megyek kontrollra.

2 napig nem ettem nem aludtam és nagyon fájt a fejem..a mai nap is fáj a fejem de ettem bár ízeket nem érzek sajnos ami nagyon zavar :S

azt mondták nem kell bekötve lenni ha nem váladékozik de mivel sajna igen ezért ha kimegyek az utcára azt bekötött orral teszem :)

egyenlőre még gyenge vagyok és fáradékony de majd elmúlik ezis remélem :)

köszönöm azoknak akik gondoltak rám és féltettek :) Prinncessa neked külön :*

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook