Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet egy 3 hónapos kisfiúnak orrsövényferdülése? fórum

Lehet egy 3 hónapos kisfiúnak orrsövényferdülése? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 12. 10:57
Az állandó orrdugulásomra eddig Nasivin orrcseppet használtam. Abból naponta 3-4 alkalommal kellett cseppentenem. Most áttértam az Otrivinre, és ezt napi 1x használom. Talán ez jobb... Ki tudja?
2009. máj. 3. 12:32

Valahol azt olvastam, hogy a babák nagyobb orrmandulával születnek, és kb. 2 éves korukra fejlődik vissza a normális méretre. Mintha valami ilyesmire emlékeznék, de lehet nem így van. Azért az orvosnak mutasd meg a kicsit, de remélhetőleg nincs komolyabb probléma.

Különben én is állandó orrdugulással küszködök, a terhességem eleje óta, akkor még csak éjszaka volt jellemző, de mostanra már egész nap. Eddig én csak a parlagfűre voltam allergiás, de holnap megyek megint allergia vizsgálatra a Fül-Orr-Gégészetre, ha semmi mást nem mutatnak ki, akkor is mondom az orvosnak, hogy derítse ki, hogy mi okozza, mert már elegem van belőle, hogy alig kapok levegőt.

10. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Ramoona)
2009. máj. 3. 12:19

Az orrdugulást a tartós orrcsepphasználat is fenntarthatja. Egyszer az ember megfázik, elkezd orrcseppet használni, és utána "nem bír róla lejönni".

Ilyenkor érdemes olyan módszereket alkalmazni, amik a duzzanatot mérséklik (inhalálás, mentolos kenőcs, de bővebbet nem tudok, sajnos), és ezzel együtt az orrcseppet elhagyni. Nem lesz könnyű kezdetben, de megéri szerintem.

Persze érdemes lenne még ez előtt felkeresni egy FOG-orvost, és kikérni a véleményét.

9. ramoona (válaszként erre: 8. - Nkriszti)
2009. máj. 3. 11:26
Most hogy mondod, a kisfiam sokszor alszik nyitott szájjal... régen még sokat nevettünk i s rajta, h milyen aranyos...
2009. máj. 3. 11:07
Az én lányom is u.ezt csinálja, a gyerekorvos azt mondta, hogy hatalmas az orrmandulája, és valszeg ez miatt van ez a "röfögés" (jó megfogalmazás :-)). Neki is alig jön valami az orrából. Ő éjszaka csukott szájjal alszik, de napközben sokszor látom, hogy száján keresztül is veszi a levegőt.
2009. máj. 3. 10:57
Éppen a minap láttam amúgy a tv-ben, hogy az állandó orrdugulást okozhatja súlyosabb dolog is. Ha az illetőnek megváltozik a hangja is, lehet torokrák is. De lehet orrpolip is. :(((
2009. máj. 3. 10:56
Tudtommal én sem vagyok allergiás, de a férjem tanácsára valószínűleg el fogok menni egy allergia tesztre. Veszíteni valóm úgy sincs!
5. ramoona (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2009. máj. 3. 10:48
Az az igazság, h én nem tudok róla, h nemkem orrsövényferdülésem lenne, de taaly szeptember óta folyamatosan orrcseppet használok, mert állandóan eldugul estére az orrom, és nem tudpm, h miért... nem vagyok allergiás semmire, legalábbis nem tudok róla... nem értem :-(
2009. máj. 3. 10:15

Én örököltem az édesanyámtól az orrsövény ferdülést, meg a bátyám is. A bátyámnak jobban látszik, de nekem van vele több problémám. Amennyire vissza tudok emlékezni, gyerek korom óta problémát jelent számomra. Sokkal jobban el volt mindig dugulva az orrom, és sokszor mintha az orrcsepp sem segített volna.


Tizenévesen lövettem az orrom jobb oldalába egy orrba valót. Az orrom balra "kanyarodik". Attól kezdve még rosszabb lett. Aztán megváltam tőle.


20 évesen lettem terhesen első lányommal, és a terhesség alatt, mintha még rosszabb lett volna. Állandóan el voltam dugulva, és fújtam is a harmadik trimeszterben az orromat. A másik két terhességemmel is így volt. Minnél közelebb kerültem a szüléshez, annál rosszabbul éreztem magam. Mintha jó alaposan megfáztam volna. Aztán szülés után 1-2 nappal minden tünetem elmúlt.


Mára már csak a megfázáskor van bajóm, illetve éjszaka. Sokszor bedugul az orrom. Már sokszor műtétre gondolok, mert állandóan arra ébredek fel, hogy be van dugulva az orrom, és a számon kapkodoma levegőt.

3. ramoona (válaszként erre: 2. - Pirosalma)
2009. máj. 3. 10:09

Szia

Köszönöm szépen a segítséget, mindenképp megmutatom csütörtökön az orvosának!

2. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. máj. 3. 09:23

Szia, Ramóna!


Lehet, hogy garatmandula-túltengése (a köznapi szóhasználatban azt hiszem, az orrmandula a megfelelője) van, így az orrgarat jelentősen beszűkül, a levegőáramlás romlik, s a pici kénytelen a száján/száján is venni a levegőt.

Figyeld meg!


Orrsövényferdülés is lehet ilyen korban, de az szerintem nem ilyen tünetekkel jár: ott az orrüreg keresztmetszete megtartott, csak az egyik oldal túl szűk, a másik túl tág, ez inkább a nyálkahártyát érinti (az egyik oldal túl sok párát veszít, a másik túl keveset).

De talán ez is járhat furcsa hangokkal az áramlási viszonyok megváltozása miatt.


Mutasd meg a gyermekorvosnak szerintem!

2009. máj. 3. 06:58

Sziasztok!

Már régebben észrevttem, h a kisfiam furcsán veszi a levegőt, folyamatosan mintha l lenne dugulva az orra. Mégis mikor megpróbálom orrspray-vel és orrszi-porszival kiszívni, nem jön neki. Néha olyan, mintha piciket röfögne :-) :-) :-) Persze csak képletesen... volt valakinek hasonló tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook